Jump to content
Dogomania

POWÓDŹ - Świniary, Gąbin itd


AgaiTheta

Recommended Posts

Nie wiem już który to dzień powodzi...
Dzisiaj w mediach pojawił się krecik...
Będzie sławny krecik!!!

Kto wie z dogomaniaków jak przedstawia się sytuacja na Mazowszu?

Kto jest bliżej ode mnie?

Rozmawiałam dzisiaj z okolicznymi sztabami. Płock mówił, że jest tragicznie, że potrzebna jest pomoc. Gmina odpowiedzialna za akcje twierdzi, że radzi sobie doskonale.

Ja chcę jutro tam jechać, zobaczyć wszystko na własne oczy, tam nie ma żadnej organizacji pro zwierzęcej, ale bardzo boimy się zostawiać nasze tereny. Od wielu dni walczymy z tym żywiołem pośrednio, szukamy karmy, pomocy, mało śpimy. Na południu konają nasi przyjaciele, wycieńczone psy, koty. Zwierzęta są umieszczona na wysepkach i dowożona jest tam karma czasami, ale brakuje osób zajmujących się zwierzętami. Taki pies po przepłynięciu paru kilometrów musi mieć odpowiednią opiekę. Super, że ma grunt pod nogami, ale co dalej? Sama sucha karma nie pomoże im, potrzebna woda, czasami glukoza. Od samego początku stanów powodziowych jestem w kontakcie z wieloma sztabami kryzysowymi. Potrzeby są ogromne. Teraz zaczną się problemy w Świniarach, jak już ludzie zostaną zabezpieczeni, trzeba będzie płynąć po zwierzaki, które przeżyły. Ja sobie nie potrafię wyobrazić co czują te zwierzęta. Jesteśmy w stałym kontakcie z Gdynią, z siedzibą OTOZ Animals, są gotowe samochody z pomocą. Płock jest oddalony, boimy się, że nie zdążymy wrócić na nasze tereny w razie tragedii. Potrzebujemy pomocy, nie wiem czy nam zaufacie, ale zasuwamy od rana do rana już teraz chyba. Błagam pomóżcie nam!

Szukajmy pomocy bliżej!

---------------------------

Animalsi z Gdyni wyjeżdżają do Gąbina

Pieniądze wpłacać można na konto OTOZ ANIMALS [URL="http://www.otoz.pl"]www.otoz.pl[/URL]
lub naszego schroniska już kilka wpłat mamy i karmę będziemy zamawiać i dowozić
[URL="http://www.schronisko.elblag.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=229&Itemid=1"]http://www.schronisko.elblag.pl/inde...d=229&Itemid=1[/URL]

-----------------------------

Rozliczenie wpłat na konto schroniska w Elblągu
[url]http://www.dogomania.pl/threads/186370-OTOZ-ANIMALS-Schronisko-w-Elbl%C4%85gu-Rozliczenie-wp%C5%82at-na-powodzian[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Animalsi z Gdyni już wyjeżdżają.
OSP z Gąbina od rana zajmują się już zwierzętami, bo ludzie są ewakuowani.
Dotarły większe łodzie i teraz trwa ewakuacja tych zwierząt co przeżyły.
Nie mają co dać psom jeść i wypuszczają je tylko na suche tereny.
Powinniśmy być tam już rano, ale mnie wczoraj zapewniano, że sobie poradzą.
ZAŁAMKA!!!
Dzisiaj pojedzie tam Gdynia. My może jutro jak będzie trzeba im pomóc.

Teraz woda dochodzi do Tczewa, jesteśmy w kontakcie ze schroniskiem, w razie czegoś pojedziemy.

Poza tym doszły już mnie słuchy, że być może będą wysadzane wały przed Dworkiem, by woda nie zalała rafinerii i wodę puszczą na nasze żuławy.

Wójt dementuje to ale skądś pojawiła się na elbląskich portalach ta informacja.

Link to comment
Share on other sites

wpłacać można na konto schroniska już kilka wpłat mamy i karmę będziemy zamawiać i dowozić
[URL]http://www.schronisko.elblag.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=229&Itemid=1[/URL]

no albo na konto OTOZu

[url]www.otoz.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

AgaiThea, albo kto wie, skád mozna hurtem kupic karmé zeby byla na biezáco dostarczana zwierzétom na zalanych terenach, a takze wlascicielom uwiézionych pupili, którzy stracili dobytek, ale zwierzéta uratowali.

Czy jako schronisko macie jakies zródlo gdzie mozna kupowac suchá karmé np. na setki kilogramów, przyczepka czy jak?

I czy ten wátek obejmuje ostatnie tereny gdzie organizacje prozwierzéce nie istniejá. Czy w istniejácych punktach pomocowych potrzebna jest karma i kto tym dysponuje, zeby nie bylo sciemy, tylko ludzie którym mozna zaufac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magenka1']też słyszałam na tvn24 o wywózce zwierzaków, nie czekają już na zgodę właścicieli (chwała im!)[/QUOTE]

...cóż- WŁASCICIELI...to odpowiednie słowo. Opiekunowie tak by nie postąpili!
Dobra decyzja...ludzie chcą, niech ryzykują własnym życiem-ich wola! Zwierząt życiem nie mają prawa!...bardzo dobra decyzja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']AgaiThea, albo kto wie, skád mozna hurtem kupic karmé zeby byla na biezáco dostarczana zwierzétom na zalanych terenach, a takze wlascicielom uwiézionych pupili, którzy stracili dobytek, ale zwierzéta uratowali.

Czy jako schronisko macie jakies zródlo gdzie mozna kupowac suchá karmé np. na setki kilogramów, przyczepka czy jak?

I czy ten wátek obejmuje ostatnie tereny gdzie organizacje prozwierzéce nie istniejá. Czy w istniejácych punktach pomocowych potrzebna jest karma i kto tym dysponuje, zeby nie bylo sciemy, tylko ludzie którym mozna zaufac.[/QUOTE]

Partię dla Tarnobrzegu kupowałam tu: [url]http://www.allegro.pl/item1038230160_bosch_my_friend_2x20kg_prezent_do_wyboru.html[/url]
dość tanio wychodzi

Na jutro do Dobrzykowa wezmę karmę ze schroniska, bo nie ma czasu żeby czekać na dostawę z allegro.
Dzisiaj Animalsi już pojechali z karmą. Ja jutro jadę i wezmę 400 kg suchej i jakieś puszki.

Na konto schroniska wpłynęło do dzisiaj 822 zł dla powodzian.

Bardzo potrzebujemy w schronisku koców i ręczników, bo ja jutro zabiorę ze schroniska. Zostawię nasze zwierzole bez, ale trudno.

Bardzo Was proszę, jeżeli ktoś ma zbędne ręczniki i koce niech podeśle nam:
OTOZ ANIMALS
ul. Królewiecka 233
82-300 Elbląg

Smycze i obroże też pozabieram, nie mam czasu kupić nowych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...