Jump to content
Dogomania

Wyniki i zdjęcia z ringu jamników (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Viz

Recommended Posts

  • Replies 633
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poczytałam sobie nieco o wystawach i szczerze mówiąc się zniechęciłam... Np.

"Pies powienien mieć opanowane:
*postawe
*cierpliwość przy sprawdzaniu zębów
*stanie na stole do oceny, brak reakcji na 'macanie' obcego człowieka
*ustawianie się
*chodzenie przy nodze"

Moja suczka ma już 8 lat... Jako szczeniak była bardzo pojętna (umie "siad" ;)), ale ma jamniczy charakter i czasami robi to co chce. Po prostu nie wiem czy da się jej nauczyć tego wszystkiego, tym bardziej, że mam ją wystawiać w klasie seniorów, gdzie przecież są weterani wystawowi - i psy i ludzie. W klasie "baby" potyczki są normalką i sędziowie przymykają na nie oko, ale przecież "u seniorów" wszystko ma być tip-top.

Przeglądając wątki na dogo nie spotkałam się z takim problemem, jaki mam ja... Czyli stary pies (który nic nie umie) i właściciel (no, nie taki stary :lol: jeszcze) który również jest laikiem. Boję się, że sędzia nie dopuści psa do oceny i będę pośmiewiskiem :-(. Każdy normalny człowiek zaczyna swoje pierwsze kroki od klasy baby, a nie od seniorów, gdzie wszyscy są obyci... Szkoda rezygnować z marzeń, ale po co robić coś na siłę...?

Link to comment
Share on other sites

SPOKO !!! bez paniki !! to tylko teoria !! w praktyce to wygląda nieco inaczej......... będziesz w Katowicach na międzynarodówce?? myslę ,że twój suk stanie na wysokości zadania !! boję się tylko ,że TY uciekniesz z ringu ze strachu ...........

Link to comment
Share on other sites

No właśnie ja też się tego boję :lol: . Co do Częstochowy to myślałam, że lepiej będzie zacząć od wystawy w Warszawie, żeby w razie czego, gdyby pies się nie sprawdził, nie trzeba było płacić krocie za dojazd... W końcu to dość daleko.

Na razie próbowałam ćwiczyć z suńką pozycję wystawową na stole. Niestety ona od razu siada i się boi... Chyba kojarzy się jej to z wizytą u weta... A jak podejdzie do niej obcy człowiek, to zachowa się już dokładnie jak u weta, czyli oprze się całym ciężarem ciała na mnie (zabierz mnie stąd ;))... A w końcu sędzia to nie wet i nie oczekuje, ani nie zaaprobuje takiego zachowania ;)

Link to comment
Share on other sites

AMBER przestań panikować i jedź na tą wystawę :mad:

Coś mi się wydaje ,że masz większe wymagania od swojego początkującego psa i od siebie niż my od naszych wystawowców;) dlatego wg. Ciebie możesz się "zbłaźnić". A ja Ci mówię > nie ma takiej opcji!!!:evil_lol:

Daj sobie spokój z czytaniem rególaminów> szkoda czasu i tak wszystko "wyjdzie w praniu".

Tak przy okazji to , że Twój pies niechętnie prezentuje się w domu nie znaczy , że tak samo będzie na ringu.
Tak na prwadę mało psów jest dobrze przygotowanych do wystawy nie zależnie od ich wieku;)

____________________
[URL="http://www.republika.pl/z_dachu"]www.republika.pl/z_dachu[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Przypomniało mi się :razz:
Nie każdy zaczyna od klasy baby.
Kiedyś spotkałam jedną niemkę, która miała 11sto letniego Kerry blue. Chwliła mi się , że łasnie skończyła Int.Champ. Zaczęła go wystawiać w wieku 9ciu lat bo ktoś "życzliwy " powiedział jej ,że ma peta a nie psa wystawowego.;)

_____________________
[url]www.republika.pl/z_dachu[/url]

Link to comment
Share on other sites

Co do prezentacji na ringu, to przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz. Moja suńka jest bardzo towarzyska. Nie lubi dużych psów, ale na widok jamników dostaje szału. Od razu wyrywa się i biegnie do nich cała w uśmiechach (niezależnie od tego czy dany jamnik np. szczerzy zęby ;)), chce się bawić i trudno ją odwołać. Nie wiem jak ona rozpoznaje, że to akurat jamniki, chyba jest bardzo mądra :evil_lol: . Obawiam się, że bieganie przy lewej nodze wśród gromady jamników, będzie niewykonalne, jeżeli suńka będzie chciała ze wszystkimi się pobawić. Co lepsze ona ma kontakt z jamnikiem mojego TZ, więc to nie jest tak, że na codzień ich nie spotyka i dlatego tak się cieszy. Po prostu lubi jamniki i już :lol:

Co do wystawy w Częstochowie, to obawiam się, że do tego czasu nie uda mi się wyrobić jej rodowodu. Z resztą nie mogę sobię pozwolić na tak długą podróż.

Co do tej pani z Niemiec, to ja też nie jestem pewna czy moja suńka jest jakaś super wystawowa, bo nikt jej nigdy pod tym kątem nie oceniał. Nie znam niestety nikogo kto by wystawiał psy i znał się na tym. Wiem tylko, że potencjalne championy są dużo droższe niż moja sunia, choć akurat w 1999r. może były inne ceny...

Link to comment
Share on other sites

A może po prostu skorzystam z pomocy handlera? Z tego co czytałam, to jest to dość popularna forma wystawiania psa - jak się pies nie sprawdzi to przynajmniej nie będzie śmiechów z właściciela :lol:

Prawdę mówiąc to ja nie czuję się za bardzo na siłach, żeby wziąć udział w czymś takim - mogę tylko zdenerwować psa. Jak się poduczę i poobserwuję jak to wszystko wygląda, to może sama spróbuję, ale na pierwszy raz może poprosić o pomoc kogoś innego?

Link to comment
Share on other sites

A moje jamnisie ćwiczyły dziś kondycję przed wystawą w Bydgoszczy:lol:
[IMG]http://img245.imageshack.us/img245/6868/zinkazkoskiegorajuijejdtu7.jpg[/IMG]
SASANKA chce skakać jak ZINKA:evil_lol:
[IMG]http://img245.imageshack.us/img245/8730/zinkazkoskiegorajuijejdww6.jpg[/IMG]
ale to jest wysoko!!


[IMG]http://img258.imageshack.us/img258/125/zinkazkoskiegorajuijejdxs7.jpg[/IMG]
ale i tak zejdę:eviltong:


[IMG]http://img245.imageshack.us/img245/3814/zinkazkoskiegorajuijejduw4.jpg[/IMG]
[IMG]http://img260.imageshack.us/img260/7638/zinkazkoskiegorajuijejdpm5.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[b]Amiśka[/b], śliczności. :loveu:
Cieszę się, że się zobaczymy w końcu w Bydgoszczy. :multi:

Na myśl o wystawie już łapie lekkiego stresika. :lol:
Ci co byli na tej samej wystawie, co ja, znają moje trzęsące się ręce. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AMIŚKA']A moje jamnisie ćwiczyły dziś kondycję przed wystawą w Bydgoszczy:lol:
[/quote]

Amiśko, super są Twoje jamnicze dziewczynki! A jakie Sasance już ładne włoski urosły! :lol: I widać, że hartem ducha mamie nie ustępuje!

Link to comment
Share on other sites

:lol: [quote name='Bejka']Amiśko, super są Twoje jamnicze dziewczynki! A jakie Sasance już ładne włoski urosły! :lol: I widać, że hartem ducha mamie nie ustępuje![/quote]

O nie SASANKA jest już lepsza od ZINKI w agility:lol: ,aż mnie zdumiewa:-o
Może to jej młodość i obycie sie z przeszkodami od mmalusiego szczeniusia:lol: ?A może jej wielka ambicja??
Nie wiem:lol:
A co do sierści to SASANKA jest łysa przy swojej siostrze SMUŻCE:razz:
SMUŻKA jest bardzo mocno owłosiona:lol: ale nie wiem czy bedzie wystawiana:lol:
W każdym razie SASANKA IV miejsce a Bydgoszczy ma zapewnione:lol: .
A jak ALUZJA szykuje sie na całego??
VIZ nie rozumiem czemu Tobie ręce sie trzęsą???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AMIŚKA']:lol:

O nie SASANKA jest już lepsza od ZINKI w agility:lol: ,aż mnie zdumiewa:-o
Może to jej młodość i obycie sie z przeszkodami od mmalusiego szczeniusia:lol: ?A może jej wielka ambicja??
Nie wiem:lol:
A co do sierści to SASANKA jest łysa przy swojej siostrze SMUŻCE:razz:
SMUŻKA jest bardzo mocno owłosiona:lol: ale nie wiem czy bedzie wystawiana:lol:
W każdym razie SASANKA IV miejsce a Bydgoszczy ma zapewnione:lol: .
A jak ALUZJA szykuje sie na całego??
[/quote]

Amiśko, ja pamiętam Sasankę z Poznania i widzę różnicę :lol: Aluzja też nie ma tyle włosków, ile inne długowłose, i "piórek" na łapkach nie ma, ale pamiętam, co mi mówiłaś w Poznaniu: włoski rosną do 3 lat i tego się trzymam :lol:
Też dzisiaj małą wyciągnęłam na dwór. Jej trening wyglądał tak:

[IMG]http://img65.imageshack.us/img65/6541/miniajazaj261cqx2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...