Jump to content
Dogomania

TORUŃ - udana ewakuacja schroniska miejskiego - 135 psów w DT! Dziękujemy za pomoc!!


ilon_n

Recommended Posts

[SIZE=4][B]Schronisko miejskie dla zwierząt w Toruniu położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły![/B]

[/SIZE][SIZE=5][B][COLOR=Red][SIZE=4]Nadchodzi fala większa niż ta 13 lat temu!!! - według oszacowań przewidywana jest na najbliższą sobotę/niedzielę.[/SIZE]
[/COLOR][/B]
[/SIZE][SIZE=5][COLOR=Red][B][SIZE=4]Istnieje niebezpieczeństwo zalania terenów schroniska, na których znajdują się wybiegi średnich i większych psów!! Jest ich około 70!![/SIZE]
[/B][/COLOR][/SIZE]
Liczymy na to, że woda nie podejdzie tak wysoko, ale nikt z nas nie może przewidzieć czy tak duża fala ominie schronisko bez zalania.

[SIZE=4][COLOR=Blue][B]Zawczasu szukamy osób, które w sytuacji pesymistycznego scenariusza dla schroniska mogłyby zaopiekować się pieskami w swoich domach na ten krytyczny czas powodzi.[/B][/COLOR][/SIZE]

[B]Naszym celem jest stworzenie bazy danych potencjalnych domów tymczasowych, które w przypadku alarmu dla schroniska będą powiadomione o potrzebie przygarnięcia pieska.

[COLOR=Blue]W związku z tym prosimy o wpisy na wątku lub inną formę kontaktu z poniżej wskazanymi osobami, z podaniem danych kontaktowych wg szablonu::[/COLOR][/B][COLOR=Blue]
[/COLOR]
[LEFT]
[LIST]
[*]Nazwisko Imię:
[*]Adres:
[*]Telefon:
[*]Ilość przyjmowanych psów:
[*]Preferowana wielkość:
[*]Inne informacje kluczowe dla akcji:
[/LIST]
[/LEFT]


[B]KONTAKTY[/B]::

[B]ilon_n[/B]
tel.kom.: [B]600915044[/B]
e-mail: [B][email protected]
[/B]
oraz

[B]Cajus JB[/B]
tel.kom.: [B]602378012[/B]
e-mail: [B][email protected][/B]


[B][COLOR=Blue]SCHRONISKO PROSI PONADTO O WSPARCIE W FORMIE::[/COLOR]
[/B]

[LIST]
[*]KARMY DLA PSÓW I KOTÓW
[*]OBROŻY I SMYCZY (BRAKUJE ZWŁASZCZA WIĘKSZYCH OBROŻY)
[*]KOCÓW I KOŁDER
[*]RĄK DO POMOCY NA WEZWANIE W KRYTYCZNYM MOMENCIE
[/LIST]

[COLOR=Blue][B]SCHRONISKO MOŻNA TAKŻE WESPRZEĆ WPŁATAMI NA KONTO::[/B][/COLOR]

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
ul. Przybyszewskiego 3, 87-100 Toruń
Bank Millennium 53 1160 2202 0000 0000 5530 8183

tytułem: POMOC

[B]Z góry ogromnie dziękujemy za każdą pomoc!![/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 645
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

24 maja 2010

Wszystkim zaangażowanym bezpośrednio i pośrednio w akcję ratowania zwierząt toruńskiego schroniska składam wielkie dzięki za wszelką pomoc!!

Ta akcja pokazała ogromną solidarność w działaniu zarówno na miejscu jak i na odległość!!
Wspaniała rzecz, wyjątkowe uczucie!!

Na prośbę Agnieszki Wiśniewskiej (kierownik Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Toruniu) wklejam 2 bardzo istotne linki:

[URL]http://www.torun.schronisko.net/aktualnosci-3257.html[/URL]


[URL]http://www.torun.schronisko.net/aktualnosci-3258.html[/URL]


Informacje na dziś 24.05.2010r.:
Woda w Toruniu zaczyna powoli opadać .. miejmy nadzieję, że wraz z tą wodą opada już ostatecznie zagrożenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='polubek']lecę kombinować coś na nk większego[/QUOTE]
przyda się bardzo .. ja nie mogę posiedzieć teraz przy kompie, więc tylko puściłam wpis na śledzika ..

później będę rozsyłać Twoje dzieło :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dora']my juz dzisiaj zabieramy 2 psy husky, pojada do bydgoszczy

Mam nadzieje ze nie bedzie potrzebna ewakuacja schroniska, trzymam kciuki za was z calych sil !!!![/QUOTE]

świetnie!! dzięki .. chyba wiem które to hasiulki :)

Link to comment
Share on other sites

Witam! przyłączam się do akcji. W tym momencie nie mogę na 100% powiedzieć, że wezmę na DT, ale w sytuacji awaryjnej dajcie znać. W razie czego zawsze mogę pomóc w każdy inny sposób (jak będzie duża potrzeba to i z samochodem).

Wyślę na PW namiary na siebie. Dzwońcie jak tylko będzie potrzeba.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cajus JB']Poprosiłem [B]polubek[/B] o info do [B]Isadora7[/B] o plakat. Porozwieszamy w lecznicach.[/QUOTE]

Polubek już mnie zaatakowało :grin::grin::grin::grin:

Dobra to znaczy mam robić plakat z informacjami o poszukiwaniu DT dla utopców z kontaktami z pierwszego postu.

Link to comment
Share on other sites

Witam. Dzięki wszystkim, którzy oferują swoją pomoc.
Takiej sytuacji jeszcze w schronisku nie mieliśmy, aby ewakuować zwierzęta ze schroniska. To schronisko pomagało zwierzakom z działek zalanych wodą. Były przeważnie psy, koty, ale i konie, świnie, kozy, kury, króliki. Mam nadzieje, że damy rade. 3 lata temu był najwyższy poziom jak do tej pory 7.74 cm w kwietniu. Woda była przy płocie schroniska, ale nie wdarła się na jego teren.
Fala powodziowa w Toruniu spodziewana jest około 23-25 .05 i stan ma wynieść podobno 8.30 cm.(stan alarmowy 650) Ale to może ulec zmianie, jak to często bywa podczas powodzi.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Isadora7']Polubek już mnie zaatakowało :grin::grin::grin::grin:

Dobra to znaczy mam robić plakat z informacjami o poszukiwaniu DT dla utopców z kontaktami z pierwszego postu.[/QUOTE]

Tak. Szukamy DT na czas przechodzenia wody przez Toruń. Boksy zewnętrzne i wybiegi mogą być zalane. To będą średnie i duże psy. Małe znajdą schronienie w samym schronie. Trzeba stworzyć listę, aby nic nie było robine na ostatnią chwilę. Numery tylko do nas. Schron i tak ma sporo na głowie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...