Jump to content
Dogomania

Skarpeta im.Talcott pomaga psom-staruszkom. Ku pamięci Jolanty08 i Talcott - szlachetnych miłośniczek zwierząt.


Monika z Katowic

Recommended Posts

[quote name='asiuniab']joanna blum, to może ja??
nie, nie, taki żarcik, to na pewno ja [CENTER][COLOR=#3E3E3E]:hand:
tak jak mówiłam [SIZE=2]założyłam zlecenie stałe, na razie 10 zł jak moi deklarowicze będą znajdować domki to dorzucę:)
a jeśli chodzi zapisy w regulaminie, to ja tu za świeża jestem żeby się wypowiadać, ale jeśli ktoś mi naświetli sytuację o co chodzi z tym zwrotem pieniędzy i
za co to będę wdzięczna;
i jeszcze chciałam się dowiedzieć, czy, i jeśli tak to komu wysłać konto Yody, któremu tu dzięki Wam zostały przyznane pieniądze?


[/SIZE][/COLOR]
[/CENTER]
[/QUOTE]

[COLOR=#3E3E3E][SIZE=2]Dzięki za przyznanie się do bycia Joanną, zaraz zaznaczę w rozliczeniu:)

Co do regulaminu jest tak, że każdy może prosić o pomoc dla starszego psa, który ma wątek na dogo, ale tylko stali deklarowicze otrzymują pomoc bezzwrotną, inni muszą w ciągu 6 tygodni zwrócić określoną kwotę, która zależy od tego ile przyznano całej sumy pieskowi w potrzebie. Ponieważ już drugi raz zdarza nam się, że proszący nie dokonuje zwrotu, więc myślę, że pora to uregulowac w regulaminie. Na poczatku istnienia skarpety zwrotów nie było, ale i pieniedzy nie przybywało, bo deklarowiczów nie było wielu, a proszących tak! Stąd jest tak jak teraz:)
[/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet'][COLOR=#3E3E3E][SIZE=2]Dzięki za przyznanie się do bycia Joanną, zaraz zaznaczę w rozliczeniu:)

Co do regulaminu jest tak, że każdy może prosić o pomoc dla starszego psa, który ma wątek na dogo, ale tylko stali deklarowicze otrzymują pomoc bezzwrotną, inni muszą w ciągu 6 tygodni zwrócić określoną kwotę, która zależy od tego ile przyznano całej sumy pieskowi w potrzebie. Ponieważ już drugi raz zdarza nam się, że proszący nie dokonuje zwrotu, więc myślę, że pora to uregulowac w regulaminie. Na poczatku istnienia skarpety zwrotów nie było, ale i pieniedzy nie przybywało, bo deklarowiczów nie było wielu, a proszących tak! Stąd jest tak jak teraz:)
[/SIZE][/COLOR][/QUOTE]

[COLOR=#0000cd][SIZE=3][FONT=comic sans ms]Dokładnie rzecz biorąc - te zwroty po części gwarantują ciągłość istnienia Skarpety im. Talcott.[/FONT][/SIZE][/COLOR]:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiuniab']rozumiem, ja jak przekazuję rzeczy na bazarek, to z reguły przeznaczam % na jakąś skarpetę, do tej pory akcje kastrację, czy sterylizację, ale od dzisiaj staruszkowo:)[/QUOTE]

:Rose:[COLOR=#0000cd][SIZE=3][FONT=comic sans ms] Jak wspaniale! Pięknie dziękujemy w imieniu Skarpety im.Talcott![/FONT][/SIZE][/COLOR]:Rose:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']Otrzymałam zwrot za Martę od Anuli w wysokości 30 zł, dziękuję. Oraz deklarację sierpniowa od mari23, wielkie dzięki:) Stan konta 774 zł 96 gr. Proszę na PW dane do przelewu dla Yody![/QUOTE]

cieszę się, że już dotarła :)
i cieszę się, że z Wami tu jestem !

więcej nie dam rady napisać, zdjęcie Krecika rozczulilo mnie i ryczę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']Zaraz przeleję pieniążki dla Yody:)[/QUOTE]
ha, a pieniążki dla Yodziny są już na Jego osobistym koncie:)
jak my mamy dziękować???
tzn. troszkę wiem, bo we wrześniu szykuję bazarek, a jednym z beneficjentów będzie skarpeta staruszkowa;

ps. chciałam się dowiedzieć, ponieważ jestem na wątku dwóch mega staruszków, które dzięki uporowi jednej osoby nie zostały uśpione (tak zadecydował wolontariusz, który zawiózł ich - bo to chłopaki- do weterynarza, niby po pomoc), dziewczyna walczyła o ich życie, i udało się, a nie było łatwo; obaj panowie są bardzo zmęczeni życiem, historia ich chorób, jest długa, pozwólcie, że wkleję początek wątku:
[COLOR=#000000]Oba psiaki miały zostać "uwolnione" od życia- tak zdecydował "wolontariusz"... [/COLOR]
[COLOR=#000000]Stare, chore, sikające, leżące, generujące ogromne koszta, a więc... morbital![/COLOR]
[B]Nie pozwoliłyśmy jednak na to- nawet weterynarz był przeciwny uśpieniu TYCH psiaków... dawał im szansę na godne życie, przy odpowiednim leczeniu i opiece!Nawet po stwierdzeniu u Brego guza śledziony!

[SIZE=4]Oba psiaki żyją więc, zdrowieją, podniosły się( dosłownie i w przenośni), są samodzielne... młodnieją![/SIZE]

[B][U]Baltazar[/U] sam wstaje, chodzi i sika.
Obecnie pracuje nad napięciem mięśniowym i odbudową tkanki mięśniowej. Trochę to potrwa nim wróci do pełnej formy, ale z każdym dniem jest coraz lepiej... jest w stanie sam funkcjonować i cieszyć się życiem: spacerami, kontaktami z innymi psami i ludźmi.
... korzysta z materaca do magnetostymulacji, masaży oraz ćwiczeń biernych i czynnych. Podstawą Jego rehabilitacji jest ruch - m.in. regularne spacery po różnym podłożu i praca węchowa w celu stymulacji układu nerwowego. Planowany jest też cykl zabiegów laserowych i ultradźwięków...
Baltazar obecnie ma lekki stan zapalny w jamie ustnej (w okolicy usuwanego wcześniej zęba), dostaje metronidazol + probiotyki.

[B][U]Breguś[/U] po operacji wyraźnie odżył, wcześniej z powodu guza odczuwał duży ból i dyskomfort. Nawet już sam biega - truchtem i kłusem jak się rozpędzi. Jest bardzo towarzyski i wszędzie Go pełno. I ma charakterek ;-)
Brego także korzysta z magnetostymulacji, ale na własne życzenie- uwielbia ten materac - oraz z fizjoterapii.
Brego otrzymuje euthyrox N 200

Oba psy są wspierane suplementacją:
Baltazar codziennie dostaje hmb + aminokwasy, gelacan fast, inflamex oraz żurawit (z uwagi na wcześniejsze problemy z pęcherzem).
Brego otrzymuje gelacan fast, brainactiv balance i koenzym q10.

Doświadczenie wskazuje że suplementacja psów, szczególnie "po przejściach", wyraźnie poprawia ich stan zdrowia, kondycję i samopoczucie wspierając starsze, zniszczone organizmy i pozwalając im na powrót do formy.
[/B][/B][/B]
bardzo, bardzo prosiłabym o pomoc dla dziadeczków i zapraszam na wątek:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/222815-Starsi-Panowie-Dwaj-ON-Baltazar-i-spanielowaty-Brego_Potrzebna-POMOC%21-Brak-deklar-st/page22[/URL]
bo to staruszkowie najpełniejszą gębą, to już nawet nie weterynarz, ale każdy z nas widzi, że to panowie u schyłku życia;
wiem, że są zasady, że osoby spoza deklarowiczów oddają część przyznanych pieniędzy, ponieważ ja jestem świeża, jeśli komisja się zgodzi przyznać dziadeczkom jakieś granty, oddać tę kwotę;
tu pierwsze zdjęcia, teraz doopki nieco odżyły, ale są niestety bez deklaracji i szkoda byłoby zaprzepaścić to, że udało się ich przywrócić do życia;
[IMG]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/969027_634830673213610_122577747_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/931223_308870799246098_434298363_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']Zajrzałam do piesków i ponad wszelką wątpliwość starsi panowie dwaj powinni dostać od Talcottowej Skarpety wsparcie w maksymalnej kwocie 120 zł dla każdego i pomoc powinna być bezzwrotna:) Kto jest za?[/QUOTE]

byłabym wdzięczna, ale poczekam na wypowiedzi innych cioteczek:)

Link to comment
Share on other sites

Przykro mi, ale niestety nie mogę się zgodzić na dofinansowanie od razu dwóch psów... Cytuję regulamin:
[SIZE=3][FONT=Book Antiqua][COLOR=red]"powyższa zasada nie dotyczy stałych deklarowiczów ([B]wpłaty od minimum 3 miesięcy po minimum 10 zł miesięcznie[/B]) - te osoby mogą zgłosić[B] 1 pieska w miesiącu[/B] bez obowiązku zwrotu kwoty uzyskanej pomocy[/COLOR][/FONT][/SIZE]"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']Zajrzałam do piesków i ponad wszelką wątpliwość starsi panowie dwaj powinni dostać od Talcottowej Skarpety wsparcie w maksymalnej kwocie 120 zł dla każdego i pomoc powinna być bezzwrotna:) Kto jest za?[/QUOTE]

Nie zgadzam się - proszę wybrać jednego psa do pomocy bezzwrotnej z tego wątku: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/222815-Starsi-Panowie-Dwaj-ON-Baltazar-i-spanielowaty-Brego_Potrzebna-POMOC!-Brak-deklar-st/page22"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...klar-st/page22[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agusiazet']To może rozdzielimy rozdzielimy to na dwie prośby, jedną od pikoli, jedną od asiuniab, aby było zgodnie z regulaminem?[/QUOTE]

Pikola nie prosiła o te staruszki - wcześniej prosiła jedynie o pomoc dla Yody.
To [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/135248-asiuniab"][B]asiuniab[/B][/URL] zgłosiła oba psiaki-staruszki w poście 2288.

[COLOR=#ff0000]Ja proponuję - jeden piesek w tym miesiącu - a drugi we wrześniu - dotyczy wątku: [/COLOR][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/222815-Starsi-Panowie-Dwaj-ON-Baltazar-i-spanielowaty-Brego_Potrzebna-POMOC!-Brak-deklar-st/page22"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...klar-st/page22[/URL]

Czekamy teraz na wypowiedź trzeciego członka komisji albo na decyzję asiuniab, któremu z psów przyzać pomoc w pierwszej kolejności.

Edited by Monika z Katowic
Link to comment
Share on other sites

Jeśli o mnie chodzi to może być i tak, ja tu jestem tylko skarbnikiem, i tylko przelewam pieniążki tak jak członkowie Skarpety zadecydują! Zatem asiuniab, zgadzasz się na takie rozwiązanie kwestii, aby jeden pies wsparcie dostał teraz, a drugi za miesiąc, czy rezygnujesz z prośby o wsparcie któregoś z psów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monika z Katowic']Pikola nie prosiła o te staruszki - wcześniej prosiła jedynie o pomoc dla Yody.
To [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/135248-asiuniab"][B]asiuniab[/B][/URL] zgłosiła oba psiaki-staruszki w poście 2288.

[COLOR=#ff0000]Ja proponuję - jeden piesek w tym miesiącu - a drugi we wrześniu - dotyczy wątku: [/COLOR][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/222815-Starsi-Panowie-Dwaj-ON-Baltazar-i-spanielowaty-Brego_Potrzebna-POMOC!-Brak-deklar-st/page22"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...klar-st/page22[/URL]

Czekamy teraz na wypowiedź trzeciego członka komisji.[/QUOTE]

Faktycznie, przepraszam za pomyłkę:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiuniab']no właśnie, ja pisałam, że nie wiem za bardzo jak to będzie z tą moją prośbą a propos regulaminu, dlatego tak nieśmiało napisałam o staruszkach...

ps. nie, nie rezygnuję; dziękuję za takie rozwiązanie;[/QUOTE]


No to fajnie, że się zgadzasz na takie rozwiązanie.
Napisz jeszcze, któremu z psiaków teraz pomożemy - Baltazarowi czy Bregusiowi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monika z Katowic']No to fajnie, że się zgadzasz na takie rozwiązanie.
Napisz jeszcze, któremu z psiaków teraz pomożemy - Baltazarowi czy Bregusiowi?[/QUOTE]

może teraz Baltazarowi, bo On musi mieć wykupione leki, a koszt 1 op. to 60 zł;

a jeśli się komisja zgodzi to w przyszłym miesiącu poproszę o pomoc dla Bergusia??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...