Jump to content
Dogomania

Tiara-problemy zdrowotne,nerki,jelita w kiepskim stanie.Może jesteś w stanie pomóc?-


mari23

Recommended Posts

[quote name='azalia']Dobrze,że choć podstępne metody mobilizują Tiarunię do jedzenia.

Trzymam cały czas kciuki za jej powrót do zdrowia.[/QUOTE]

dzisiaj niestety dość długo trwało, zanim zadziałało, ale jednak udało się - Tiarunia zjadła Ipakitine z puszkowym jedzonkiem
a Enarenal ( tu Dropsika lakomczucha nie trzeba było ;)) z kawałkiem ciasta

z kroplówkami się wyjaśniło - nefrolog zalecił dokładnie tak, jak pani Ola - pod skórę, to koleżanka żle zrozumiała
oba maile - z wynikami i z zaleceniami przekazałam bezpośrednio wetce i już wszystko wyjaśnione

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Poker']Podskórna kroplówka wolniej się wchłania i nie obciąża tak mocno układu krążenia. Mądrą masz tę wetkę.I całe szczęście[/QUOTE]


jest mądra i bardzo angażuje serce w leczenie, nie tylko wiedzę.... i "kasa" to nie to, co u niej najważniejsze....
ma niestety własne problemy, bardzo zachorowała jej starsza córeczka, wczoraj wyszła ze szpitala, jutro jadą na badanie EEG i chyba to nie koniec diagnostyki, kiedy widzę ja tak bardzo smutną - serce mi się ściska z żalu :(

Tiaruni prawie nie dało się pobrać krwi do autohemoterapii, krew prawie nie leci z żyły, krzepnie szybko, niewiele dzisiaj dostała, 5 cm to ilość nie do pobrania była po prostu

kroplówkę podskórną dostała zgodnie z zaleceniem nefrologa, nawet to trudno było wykonać - tyle zrostów ma już Tiara :( bardzo ją lubią obie - i pani Ola, i jej asystentka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']W które miejsce dostawała tę podskórną kroplówkę? Mój nauczył mnie podawania jej w w fałdy skóry w pachwinie.Super się podaje.Włąściwie wstrzykuje i to szybko.0,5 litra w 15 -20 minut.[/QUOTE]


dostaje na grzbiecie i ma zrosty, widać, że ją to boli i strzykawką trzeba, bo nie chce iść kroplówka

dzisiaj niestety znów nie chciała jeść renala Tiarusia :(

Link to comment
Share on other sites

Tiarusia nie chce dzisiaj jeść, nawet metoda "na Dropsika" niewiele pomaga, zjadła troszkę tylko, ale zwykłej puszki z Ipakitine, Renala nie chce, odwraca głowę:-(
zamówiłam jej ( za radą i z pomocą Dobrych Ludzi) taką oto karmę nerkową:
[URL]https://www.zooplus.pl/checkout/finish.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Havanka']Marysiu, a czy Tiara chociaż pije?[/QUOTE]


tak, pije, no i kroplówki dostaje, więc odwodnienie jej nie grozi
niestety warczy na Dropsika i każdego innego zbliżającego się do jej miski psa, ale nie je tego, czego "broni" :(
próbowałam rożnych smaków, na nic :( właśnie Misiek zjada Hepatica
mam nadzieję, że zamówiona Animonda Renal szybko dotrze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']W które miejsce dostawała tę podskórną kroplówkę? Mój nauczył mnie podawania jej w w fałdy skóry w pachwinie.Super się podaje.Włąściwie wstrzykuje i to szybko.0,5 litra w 15 -20 minut.[/QUOTE]

Podpowiedz wetce tę metodę wstrzykiwania .
Podaje się oczywiście ze strzykawki w fałdy skóry w pachwinie ,a dokładnie te gdzie udo przechodzi w brzuch. Po kilka mililitrów w 1. miejsce, i zmienia się miejsce wkłucia. Nie jest to bolesne dla psa , trzeba uważać ,żeby nie zrobić ze skóry durszlaka, bo się będzie wylewać z dziurek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Podpowiedz wetce tę metodę wstrzykiwania .
Podaje się oczywiście ze strzykawki w fałdy skóry w pachwinie ,a dokładnie te gdzie udo przechodzi w brzuch. Po kilka mililitrów w 1. miejsce, i zmienia się miejsce wkłucia. Nie jest to bolesne dla psa , trzeba uważać ,żeby nie zrobić ze skóry durszlaka, bo się będzie wylewać z dziurek.[/QUOTE]

podpowiedziałam :) ale dzisiaj na kroplówkę woził ją mąż, więc nie widziałam, jak to wyglądało

Tiarunia dzisiaj Ipakitine zjadła..... z kocią puszką! odrobinę zjadła z lekarstwem, nic innego nie chciała tknąć :-( odmówiła zjedzenia i Renala, i Hepatica :-(
wciąż dostaje kroplówki, we wtorek prawdopodobnie będzie miała sprawdzające badania biochemiczne krwi

Link to comment
Share on other sites

Tiarunia zjadła troszkę puszki Puriny Renal dzisiaj, ale nie ma apetytu, jest chyba coraz słabsza, chudnie też powoli :-( :-(
zmieniam jej smaki, coś "nowego" to odrobinę zje, ale już nawet metoda "na Dropsika" nie bardzo działa :-(

zamówiłam jej Animondę Renal 24 puszki po 600g, przelew zrobiłam w piatek, a przesyłki wciąż nie ma :(

Tiara dostała 120 zł - przelew od dobrych ludzi i za te pieniążki zamówiłam ta karmę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='azalia']Tiaruniu,jedz sunieczko kochana,musisz wyzdrowieć.[/QUOTE]

już wiemy, czemu nie je :(
zadzwoniła pani Ola z wieściami odnośnie wyników badań biochemicznych - nerki bez zmian, czyli kreatynina ponad 6 a mocznik ponad 200, co jest dobrą wiadomością przy tym, że wątrobowe enzymy 1400 wskazały :-( :-(
na dodatek wróciwszy z pracy zastałam w kuchni kałużę gęstej cieczy z 90-procentową chyba zawartością krwi :-( :-(
w tej chwili wątroba jest w gorszym stanie, niż nerki, a leczenie to między innymi dożylne "płukanie" czyli kroplówka obciążająca nerki...

chyba kończy mi się psychiczna wytrzymałość - dzisiaj rano wychodząc do pracy przytuliłam Tiarę.... no i się zaczęło, ryczę co chwilę przez cały dzień :-(

Link to comment
Share on other sites

Zaszczepiłaś mi dziś Marysiu swój niepokój sms-em. Przez cały dzień pobytu we Wrocławiu, myślałam o Tiarze. Czy nie ma możliwości wzmocnić tej wątroby? Pytałaś p. Olę, czy można jej podać Hepato force? (jeśli oczywiście nie zwymiotuje).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='azalia']Mari,pamiętaj że nadzieja umiera ostatnia.
Czy Tiarunia dostaje leki na wątrobę?[/QUOTE]

tak, dostaje Essentiale Forte ( jesli uda się to "przemycić" w jedzeniu)

[quote name='Havanka']Zaszczepiłaś mi dziś Marysiu swój niepokój sms-em. Przez cały dzień pobytu we Wrocławiu, myślałam o Tiarze. Czy nie ma możliwości wzmocnić tej wątroby? Pytałaś p. Olę, czy można jej podać Hepato force? (jeśli oczywiście nie zwymiotuje).[/QUOTE]


przepłakałam cały dzień dzisiejszy, Tiara od rana nie chciała jeść, a patrzyła ma mnie tak smutno...
po południu (wreszcie!) kurier przywiózł Animondę Renal.....
ślinka mo leciała ;) jak jej to kroiłam, tak to pachnie! ale i Tiara się skusiła, tak co godzinkę, po troszeńkę jadła, nawet Enarenal i Essentiale udało się w tym zakamuflować ( ona sprytna jest, potrafi wyczuć i wypluć lek)

[quote name='Poker']Najbardziej zabija bezsilność, gdy nie da się już niczego zrobić. :-([/QUOTE]

rano tak właśnie się poczułam i płakałam strasznie, dziewczyny w pracy mnie uspokajały, chwilę było dobrze, no i znów łzy....

ale właśnie wróciła mi nadzieja - Tiara zjadła z 600-gramwej puszki w kilku porcjach łącznie około 500g, zwinęła się teraz na fotelu i śpi.... może i tym razem pokonamy choróbsko?

Link to comment
Share on other sites

Essentiale Forte to bardzo skuteczny lek.Mój mąż przed operacją na kręgosłup zażywał ogromne ilości leków,bo nie mógł znieść silnego bólu.
Normy wątrobowe miał poprzekraczane straszliwie wszystkie ponad tysiąc.
Po operacji zaźywał Essentiale i aż nie do wiary,wszystkie wyniki w ciągu niespełna 3 miesięcy wróciły do normy.
Mam wielką nadzieję,że Tiaruni też pomoże.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Havanka']Cieszę się z tej zjedzonej puszki. Jest mała nadzieja, że i tym razem Tiara pokona chorobę.[/QUOTE]

rano zjedzone pół drugiej puszki, Tiara po kroplówce ( tym razem dożylnej, niedużo, ostrożnie)....
chyba cud się jakiś stał - wczoraj wychodząc do pracy całowałam Tiarę z poczuciem, że to po raz ostatni, a ona..... właśnie z Miłką stoi przy płocie i szczeka! słaba jest, ale dużo, dużo mocniejsza, niż ostatnio, no i je- choć Ipakitine z żadnym już smakołykiem nie tknie....
ale Essentiale z puszką Animondy zjada z apetytem :) najważniejsze, że wrócił apetyt, no i koopka bez krwi już była!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...