Jump to content
Dogomania

Czarne Kwiatki czyli na kogo warto uważać.


Recommended Posts

Pytasz, jaki procent schroniskowym psów znajduje domy? Najlepiej zapytaj o to kogoś, kto prowadzi schroniska. Natomiast ja sama, współpracując jedynie z kilkoma osobami, mam dużo adopcji rocznie - bo sprawnie wyszukujemy domy, zajmujemy się psami. I jeśli mam oddać psa w miejsce takie jak ten kojec, to po co mam w ogóle go wyciągać? Szukam domów psom po to, żeby nie trafiły właśnie byle gdzie - a taki dom to jest to "byle gdzie". Każdy pies jest inny, potrzebuje innego kontaktu z opiekunem, innej uwagi, czasem odpowiedniego traktowania, kontynuacji szkolenia - jeśli nie mam pewności, że dom to zapewni, to psa nie oddaje, bo ja będę się męczyła i zastanawiała, czy ten pies na pewno ma dobrze, a do tego będę się bała, że wróci z adopcji. Bo niestety, pies tak odizolowany robi się dzikawy i różne rzeczy mogą mu strzelić do głowy - a "właściciele" albo go oddadzą mi, albo przywiążą w lesie, albo wywiozą do schroniska, ew. zabiją. Też mi ratowanie psów.
Nie uratujemy wszystkich psów ze schronisk, nie ma co o tym marzyć. Dlatego właśnie (co zarzuca mi wiele osób) ratuje przede wszystkim psy młode, ładne, w typie rasy nieraz - bo te psy mają szansę trafić ze schroniska do kogoś, kto będzie je mnożył - a obecnie jedynie poprzez ograniczanie rozrodu można wprowadzić długofalowe skutki, jeśli chodzi o bezdomność zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Malwi -ile lat miala suczka?
przstudiuj dokladnie hostorie tej rocznej scuczki.roczna suczka i raka ,czego?czeba udowodnic i leczyc ,probowac leczyc ,a nie po pierwszej wizycie prawie szczenie suczke uspic ,to dla mnie jest morderstwo z premedytacja.Zawsze probuje sie leczyc!ale co to za leczenie bylo ,ta baba chciala sie pozbyc psa i poszla na latwizne,a teraz moze szuka znowu szczeniaka1[/QUOTE]

co z tego że roczna suczka i rak ? co to dzieci nie chorują na raka ? rak nie wybiera wg. wieku ...


co do psów w schroniskach i tego ile z nich znajduje domy .... u mnie w schronisku jest około 7 psiaków które siedzą dłużej niż 3 lata ... z czego ogółem wszystkich psów w tej chwili jest ok 100 ( w styczniu było blisko 140 ) cały czas dochodzą nowe, cały czas są adopcje.. takich które "padły" lub zostały z różnych przyczyn uśpione jest niewiele - powiem tak "kręci się"... i moim zdaniem 90% psów które są w schroniskach w końcu trafi do domów inne albo zachorują i niestety przejdą za TM lub z jakichś przyczyn zostaną uśpione.

mówię tylko i wyłącznie na przykładzie "mojego" schroniska...


dobra, juz nie poruszam tematu ... chociaż mod mógłby oddzielić te posty do osobnego wątku ;))

Link to comment
Share on other sites

[B]Zgłaszam Panią Joannę Bedn.... z Poznania [/B](Ławica) mail: [URL="javascript:oknoAdresat('napisz.html?to=%22joanna_bednarek%22+%3Cjoanna_bednarek%40o2.pl%3E',10,10,650,540,1);"]joanna_bedn****@o2.pl[/URL]
Wybiera psy, "zaklepuje" je, potem rezygnuje wymyślając głupie wymówki.
A wrażenie robi dobre- wypełnia ładnie ankiety, przysyła zdjęcia domu itp.
Jest nieodpowiedzialna i nie wiem co nią kieruje- może jest jakąś maniaczką:/
Info na temat osoby ma też Supergoga- niestety też miała z nią do czynienia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Weronia'][B]Zgłaszam Panią Joannę Bedn.... z Poznania [/B](Ławica) mail: [URL="javascript:oknoAdresat('napisz.html?to=%22joanna_bednarek%22+%3Cjoanna_bednarek%40o2.pl%3E',10,10,650,540,1);"]joanna_bedn****@o2.pl[/URL]
Wybiera psy, "zaklepuje" je, potem rezygnuje wymyślając głupie wymówki.
A wrażenie robi dobre- wypełnia ładnie ankiety, przysyła zdjęcia domu itp.
Jest nieodpowiedzialna i nie wiem co nią kieruje- może jest jakąś maniaczką:/
Info na temat osoby ma też Supergoga- niestety też miała z nią do czynienia.[/QUOTE]

ja mam jej [B]nr 695-296-2xx[/B]
chciała naszą Roxi, ankieta ok, fotki domu, umówiłyśmy się, że przyjedzie poznać sunię... przysłała sms-a, że jest chora i rezygnuje

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=red][B]Uwaga!!! Nastepna /po "wielebnej"siostrze wet/ psychopatka na dogo![/B][/COLOR]
[COLOR=red][B]Temat jak najbardziej otwarty, nie sugerujcie sie tytulem tego watku[/B][/COLOR]

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/205635-Temat-zamknięty[/URL]-!

P.S. W nawiazaniu do dyskusji z pati przez 3 T.
Juz dawno mialam to napisac:hodowcy- to pozbyci uczuc biznesmeni, tlukacy kase na bezbronnych sukach! Ile razy mozna kazac suce rodzic,rodzic,rodzic!!! Niech kazdy z nich postepowalby tak samo ze swoja zona, z regularnoscia wg szwajcarskiego zegarka.Zmieni ja predzej czy pozniej na mlodszy model i odwrotnie -niech hodowca plci zenskiej zaszaleje... :diabloti:
Wystawy,medale??? Dla kogo? Nie dla psa,niestety.
Pati, czy to kundel czy rasowiec- kazdy pies potrzebuje godziwych warunkow zycia i swojego czlowieka!

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=red]Śrem (Wielkopolskie)[/COLOR][/B]
Ewa Sza*****ka
ul.Ogr***** Śrem

Wizyta PA wypadła w domu b.dobrze. Kobieta sprawiała wrażenie miłej, kochającej psy osoby. W dzień adopcji zadzwoniła do mnie i mówiła, że grzeczniejszego psa nie widziała, że sunia jest kochana... Po około 1,5tygodnia dostałam od niej smsa, że musi oddać sunię... Powiedziałam jej, że ma odwieźć na następny dzień psa do schroniska, powiedziała, że dobrze... Jak się okazało nie odwiozła suczki i nie raczyłam mnie nawet o tym powiadomić. Zaczęliśmy się wszyscy denerwować, panie ze schroniska zadzwoniły do niej i okazało się, że wywiozła sunię do jakiegoś wujka, bo nie miała czasu, żeby przywieźć ją do schroniska...:( Także uważajcie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paula95'][B][COLOR=red]Śrem (Wielkopolskie)[/COLOR][/B]
Ewa Sza*****ka
ul.Ogr***** Śrem

Wizyta PA wypadła w domu b.dobrze. Kobieta sprawiała wrażenie miłej, kochającej psy osoby. W dzień adopcji zadzwoniła do mnie i mówiła, że grzeczniejszego psa nie widziała, że sunia jest kochana... Po około 1,5tygodnia dostałam od niej smsa, że musi oddać sunię... Powiedziałam jej, że ma odwieźć na następny dzień psa do schroniska, powiedziała, że dobrze... Jak się okazało nie odwiozła suczki i nie raczyłam mnie nawet o tym powiadomić. Zaczęliśmy się wszyscy denerwować, panie ze schroniska zadzwoniły do niej i okazało się, że wywiozła sunię do jakiegoś wujka, bo nie miała czasu, żeby przywieźć ją do schroniska...:( Także uważajcie![/QUOTE]
tego psa nalezy natychmiast zabrac,ona adoptowala na siebie dlatego nalezy go natomist zabrac ,moze to bylo ukartowane?
Moze zostal zakuty do budy ,ao ona byla tylko przyneta,zeby psa zabrac ,zeby psa dano jej ,a nie wujkowi!

Kontrola konieczna u tego ponoc wujka!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dusje'][COLOR=red][B]Uwaga!!! Nastepna /po "wielebnej"siostrze wet/ psychopatka na dogo![/B][/COLOR]
[COLOR=red][B]Temat jak najbardziej otwarty, nie sugerujcie sie tytulem tego watku[/B][/COLOR]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/205635-Temat-zamkni%C4%99ty"]http://www.dogomania.pl/threads/205635-Temat-zamknięty[/URL]-!

P.S. W nawiazaniu do dyskusji z pati przez 3 T.
Juz dawno mialam to napisac:hodowcy- to pozbyci uczuc biznesmeni, tlukacy kase na bezbronnych sukach! Ile razy mozna kazac suce rodzic,rodzic,rodzic!!! Niech kazdy z nich postepowalby tak samo ze swoja zona, z regularnoscia wg szwajcarskiego zegarka.Zmieni ja predzej czy pozniej na mlodszy model i odwrotnie -niech hodowca plci zenskiej zaszaleje... :diabloti:
Wystawy,medale??? Dla kogo? Nie dla psa,niestety.
Pati, czy to kundel czy rasowiec- kazdy pies potrzebuje godziwych warunkow zycia i swojego czlowieka![/QUOTE]

posłuchaj, przestałam już pisać w tym wątku nie na temat, i już nie będę tego robic. ale ten post muszę skomentować. jestem hodowcą z pasji, jak duża liczba hodowców w Polsce i na świecie(co nie znaczy że wszyscy). i mam do Ciebie prośbę- nie obrażaj mnie. możesz sobie mieć zdanie jakie chcesz, ale obrażanie mnie jak i innych hodowców którzy chcą coś robić dla rasy i wkładają w to dużo serca i pieniędzy (tak, WKŁADAJĄ a nie wyjmują!) jest co najmniej nie na miejscu. także takie uwagi zachowaj dla siebie, nie życzę sobie takich wypowiedzi ani na mój temat, ani na temat innych hodowców których znam i szanuję.
dodam jeszcze, jeśli masz jakieś pytania-proszę bardzo, odpowiem, pisz na priv. albo wylej swoje żale na papier. naprawdę już trochę naśmieciłam w tym wątku i wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']tego psa nalezy natychmiast zabrac,ona adoptowala na siebie dlatego nalezy go natomist zabrac ,moze to bylo ukartowane?
Moze zostal zakuty do budy ,ao ona byla tylko przyneta,zeby psa zabrac ,zeby psa dano jej ,a nie wujkowi!

Kontrola konieczna u tego ponoc wujka![/QUOTE]

Spokojnie. W tym samym dniu, w którym miała kobieta psa odwieźć zadzwoniliśmy do niej i nakazaliśmy psa odwieźć. Następnego dnia ok. 21 została odwieziona do schroniska. Teraz wciąż czeka na dom...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]- Kraków Ul Jana Kantego Przyzby 9/**
- Woj Małopolskie
- 795-845-77*
- [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
- 18-25 (20lat) [/QUOTE]

Robi fantastyczne wrazenie ankietami i na wizycie tez bedzie wiedzial co mowic, bo przerobil juz ze mna jedna. Psa (bezproblemowego) oddal po 2 tyg.
Teraz sie szczyci tym jak to on pracuje z psami na domu tymczasowym. Jego matka wogole nie chce psa. Poprzedniego mieli ze schroniska, ale oddali
bo okazal sie chory. Bedzie szukal dalej!!! Gustuje glownie w szpicach! Wiec uwaga na haskacze i malamuty!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='radovan2']Robi fantastyczne wrazenie ankietami i na wizycie tez bedzie wiedzial co mowic, bo przerobil juz ze mna jedna. Psa (bezproblemowego) oddal po 2 tyg.
Teraz sie szczyci tym jak to on pracuje z psami na domu tymczasowym. Jego matka wogole nie chce psa. Poprzedniego mieli ze schroniska, ale oddali
bo okazal sie chory. Bedzie szukal dalej!!! Gustuje glownie w szpicach! Wiec uwaga na haskacze i malamuty!!![/QUOTE]

właśnie miałam wklejać tego "pana".
pojechaliśmy na wizytę przedadopcyjną i okazało się że rodzice psa nie chcą a babcia która jest właścicielką mieszkania na widok psa zaczęła płakać krzycząc że na psa się nie zgadza. Pan Krzysztof nie widzi problemu, pewnie będzie dalej szukał. Od nas chciał malamuta.

Link to comment
Share on other sites

Przeklejam TU APEL:

Zarząd Stowarzyszenia Help Animals, na wniosek którego wszczęto śledztwo w sprawie obornickiego gabinetu - hotelu dla zwierząt prowadzonego przez S.G. prosi wszystkich, którzy mają jakiekolwiek dowody lub informacje dotyczące tegoż "hotelu" o pilny kontakt:
660 764 352 Komendant Policji p. Gajewski
604 974 423 Darek - PREZES STOWARZYSZENIA HELP ANIMALS
lub bezpośrednio z Prokuraturą Rejonową w Trzebnicy


Proszę też o rozpropagowanie tego apelu, ponieważ mam awarię domowego komputera a w pracy nie mogę zbyt wiele czasu pisać na wątkach.
Tylko błagam o nie "pranie brudów" na forum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/180558-3-psiaki-z-Dobrocina-czekaj%C4%85-na-nasz%C4%85-pomoc.-POTRZEBUJ%C4%84-OG%C5%81OSZE%C5%83-%C5%BCeby-znale%C5%BA%C4%87-DS%21%21%21"]http://www.dogomania.pl/threads/180558-3-psiaki-z-Dobrocina-czekaj%C4%85-na-nasz%C4%85-pomoc.-POTRZEBUJ%C4%84-OG%C5%81OSZE%C5%83-%C5%BCeby-znale%C5%BA%C4%87-DS!!![/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dusje'][COLOR=red][B]Uwaga!!! Nastepna /po "wielebnej"siostrze wet/ psychopatka na dogo![/B][/COLOR]
[COLOR=red][B]Temat jak najbardziej otwarty, nie sugerujcie sie tytulem tego watku[/B][/COLOR]

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/205635-Temat-zamknięty[/URL]-!

![/QUOTE]

tia, temat nie jest zamkniéty, owszem, ale sunia nagle "najadla sié trutki". FAKTEM jest ze nie zyje... i co z takimi debilami robic?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeaBono']ja mam jej [B]nr 695-296-2xx[/B]
chciała naszą Roxi, ankieta ok, fotki domu, umówiłyśmy się, że przyjedzie poznać sunię... przysłała sms-a, że jest chora i rezygnuje[/QUOTE]

Ciekawe, czy będzie dalej kombinować. Napisałam jej kilka słów od siebie, może się zastanowi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']posłuchaj, przestałam już pisać w tym wątku nie na temat, i już nie będę tego robic. ale ten post muszę skomentować. jestem hodowcą z pasji, jak duża liczba hodowców w Polsce i na świecie(co nie znaczy że wszyscy). i mam do Ciebie prośbę- nie obrażaj mnie. możesz sobie mieć zdanie jakie chcesz, ale obrażanie mnie jak i innych hodowców którzy chcą coś robić dla rasy i wkładają w to dużo serca i pieniędzy (tak, WKŁADAJĄ a nie wyjmują!) jest co najmniej nie na miejscu. także takie uwagi zachowaj dla siebie, nie życzę sobie takich wypowiedzi ani na mój temat, ani na temat innych hodowców których znam i szanuję.
dodam jeszcze, jeśli masz jakieś pytania-proszę bardzo, odpowiem, pisz na priv. albo wylej swoje żale na papier. naprawdę już trochę naśmieciłam w tym wątku i wystarczy.[/QUOTE]

Gdyby jeszcze Twoje suki, rodzace co cieczka, podzielaly Twoja pasje.I jeszcze jedno: powiadasz,ze to pasja.Zapytam wiec, czy z rownie wielka pasja rozmnazalabys, wiedzac ze kazdy miot pojdzie za przyslowiowa zlotowke?
Zapytam Cie, jako ze kobieta jestes:czy zawsze masz ochote na seks , a jesli nie - to jak sobie dajesz rade z napalonym buhajem?Wiem,ze narazam sie szlachetnym hodowcom, nawet tym zmarlym np. hodujacym rotki w w kawalerce metrow kw.18 i marzacym o domku z ogrodem, a na koniec fundujacym poniewierke sukom i ich dzieciom.Malo mnie to obchodzi i powiem krotko: Gdyby nie korzysc materialna z tego biznesu - nie bawilabys sie Ty,ON,Ona w te klocki.

A co powiesz na te 80 tys psow przebywajacych w schronach, a wsrod nich wyeksploatowane ksiezniczki z rodowodem i hrabiostwo plci meskiej z tytulami , tyle ze juz nie z chuciami?

Link to comment
Share on other sites

Kraków, ul. Stacyjna, Danuta C., 50025xxxx (dzwoniła o Agę) - kojarzona negatywnie przez osoby zajmujące się adopcjami - złe warunki, psy biegają luzem poza posesją, niedopilnowane, kobieta była oburzona kontrolą inspektora KTOZU, nie chciała pokazać książeczek zdrowia zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dusje']Gdyby jeszcze Twoje suki, rodzace co cieczka, podzielaly Twoja pasje.I jeszcze jedno: powiadasz,ze to pasja.Zapytam wiec, czy z rownie wielka pasja rozmnazalabys, wiedzac ze kazdy miot pojdzie za przyslowiowa zlotowke?
Zapytam Cie, jako ze kobieta jestes:czy zawsze masz ochote na seks , a jesli nie - to jak sobie dajesz rade z napalonym buhajem?Wiem,ze narazam sie szlachetnym hodowcom, nawet tym zmarlym np. hodujacym rotki w w kawalerce metrow kw.18 i marzacym o domku z ogrodem, a na koniec fundujacym poniewierke sukom i ich dzieciom.Malo mnie to obchodzi i powiem krotko: Gdyby nie korzysc materialna z tego biznesu - nie bawilabys sie Ty,ON,Ona w te klocki.

A co powiesz na te 80 tys psow przebywajacych w schronach, a wsrod nich wyeksploatowane ksiezniczki z rodowodem i hrabiostwo plci meskiej z tytulami , tyle ze juz nie z chuciami?[/QUOTE]

posłuchaj, zabawę klockami to proponuję Tobie. nie będę się tu rozpisywać o tym ile zarabiam czy ile tracę, ani o tym jak często kryję moje suki. jak już napisałam wyżej-masz pytania, pisz na priv. nie czuje potrzeby tłumaczenia się z czegokolwiek tu, na forum publicznym. czy Ty prowadziłaś kiedyś hodowlę, lub znasz jakiś Hodowców?(przez duże H nie napisałam przypadkowo). bo jeśli nie- to naprawdę nie mamy o czym rozmawiać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marinka']Przeklejam TU APEL:

Zarząd Stowarzyszenia Help Animals, na wniosek którego wszczęto śledztwo w sprawie obornickiego gabinetu - hotelu dla zwierząt prowadzonego przez S.G. prosi wszystkich, którzy mają jakiekolwiek dowody lub informacje dotyczące tegoż "hotelu" o pilny kontakt:
660 764 352 Komendant Policji p. Gajewski
604 974 423 Darek - PREZES STOWARZYSZENIA HELP ANIMALS
lub bezpośrednio z Prokuraturą Rejonową w Trzebnicy


Proszę też o rozpropagowanie tego apelu, ponieważ mam awarię domowego komputera a w pracy nie mogę zbyt wiele czasu pisać na wątkach.
Tylko błagam o nie "pranie brudów" na forum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/180558-3-psiaki-z-Dobrocina-czekaj%C4%85-na-nasz%C4%85-pomoc.-POTRZEBUJ%C4%84-OG%C5%81OSZE%C5%83-%C5%BCeby-znale%C5%BA%C4%87-DS%21%21%21"]http://www.dogomania.pl/threads/180558-3-psiaki-z-Dobrocina-czekaj%C4%85-na-nasz%C4%85-pomoc.-POTRZEBUJ%C4%84-OG%C5%81OSZE%C5%83-%C5%BCeby-znale%C5%BA%C4%87-DS!!![/URL][/QUOTE]

[url]http://www.toz.wroclaw.pl/744.xml[/url]

Link to comment
Share on other sites

[B]

Cześć, wiem, że jest to forum typowo psie, ale chciałam zgłosić dom który adoptował ode mnie kota. Dzisiaj - po miesiącu Korek wrócił w bardzo kiepskim stanie ( chudy, matowy, osowiały) , udało mi się go odzyskać dzięki Małgosi M. z TSPZ.
Namiary na "cudowny" domek:

Kinga K.
531- 200-9*3
Tarnobrzeg - woj. Podkarpackie.

Przestrzegam również osoby do których w.w. osoba będzie dzwonić w sprawie psa ( na dniach zostanie odebrany jej drugi kot - nie wiadomo co tym razem będzie chciała "hodować" ).


[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...