Jump to content
Dogomania

kursy strzyżenia


nefre

Recommended Posts

Aszita znajdź mi proszę złoty środek jak nauczyć się tego zawodu w polskich warunkach i na polską kieszeń. Pytam poważnie, przeczytałam cały temat i mam wrażenie, że coby ktoś nie robił zawsze jest źle.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 512
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='osiem']Aszita znajdź mi proszę złoty środek jak nauczyć się tego zawodu w polskich warunkach i na polską kieszeń. Pytam poważnie, przeczytałam cały temat i mam wrażenie, że coby ktoś nie robił zawsze jest źle.[/quote]
Też odnoszę takie wrażenie. :shake:
A jakoś trzeba przecież zacząć, najpierw kurs, potem praktyka na psach znajomych, znajomych znajomych i tak koło klientów się poszerza. A wiedza i umiejętności z każdym psem coraz lepsze.
Jakoś trzeba zacząć. Przecież nie trzeba od razu strzyc psów wystawowych, wystarczy się skupić chociaz na początek na domowych pupilkach. I dokształcać się np. u hodowców przygotowania konkretnych ras.

A tak prawdę mówiąc, to gdzie się uczyć, jeśli nawet specjalistyczne warsztaty dotyczące konkretnej rasy/ras niczego nie uczą? Tylko najbardziej podstawowych podstaw strzyżenia pupilka domowego? :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Żeby zająć się strzyżeniem,to trzeba odpowiedzieć sobie ,czy ma się dużo,bardzo dużo cierpliwości, posiadać własnego psa, najlepiej sznaucer śr. lub olb.,ktoś musiałby pokazać i po kilku latach może coś wyjdzie.:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Witam!
Żeby zająć się strzyżeniem,to trzeba odpowiedzieć sobie ,czy ma się dużo,bardzo dużo cierpliwości, posiadać własnego psa, [B]najlepiej sznaucer śr. lub olb[/B].,ktoś musiałby pokazać i po kilku latach może coś wyjdzie.:lol:[/quote]
A z jakiej racji najlepiej mieć sznaucera? :-o :cool3:
Przecież nie tylko sznaucery przychodzą do fryzjera, jest wiele popularniejszych ras.
A jak ktoś nie lubi sznaucerów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']A z jakiej racji najlepiej mieć sznaucera? :-o :cool3:
Przecież nie tylko sznaucery przychodzą do fryzjera, jest wiele popularniejszych ras.
[/quote]

A to dlatego, ze nie bardzo wyobrażam sobie czesnie np. pudla grzebieniem Spratt's 76 :evil_lol::evil_lol: (sznaucera tez nie, ale Grey uznaje tylko niemieckie, więc za duzo czesania nie ma).

Pudla dobrze zrobic na wystawe to jest sztuka, a nie sznaucera (co prawda tez moze nieżle spitolic) ale generalnie trzeba wyrwac, poczekac az odrośnie, w miedzyczasie wyczesywac podszerstek, a potem elegancko wykończyc całośc - jak któs potrafi pudla zrobic i i łapki sznaucerowi tez zrobi :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Witam
Proszę ,zastanówcie się co piszecie.
Te wypowiedzi ,świadczą,że ostrzyżeniu nie wiele wiecie ,a doświadczeniu to lepiej nie mówić.
Sznaucer jest to podstawowa rasa.
Przecież na pudelku nikt się nie nauczy trymowania.
Agnieszka a co ty o wystawach,szczotka , lakier.
A która cięła sznaucera olbrzyma hauptnerami?
Kto się chce nauczyć i ma dużo cierpliwości,jestem do dyspozycji:lol:

ps.Przy strzyżeniu trzeba lubić wszystkie psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Witam
Proszę ,zastanówcie się co piszecie.
Agnieszka a co ty o wystawach,szczotka , lakier.[/quote]

Ale zanim pudel pójdzie na wystawe, to trzeba odpowiednio dobrac i wymodelowc fryzure :cool3::cool3:, a wczesniej odpowiednio przygotowac do tego włos :cool3::cool3:.

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Agnieszka,pijesz do mnie,więc muszę odpisać.
Ciąglę piszesz o pudelku,spłycasz temat,nie odpowiedziałaś na żadne moje pytanie.Są też inne rasy, a może lhasa apso albo shih-tzu,trzeba być uniwersalnym.

Link to comment
Share on other sites

Nie łatwo jest zostać dobrym groomerem.. I nie wystarczy zakup sznaucera :diabloti:
takie moje przemyślenia...
Najlepszymi fryzjerami danej rasy, są hodowcy, a żeby się czegoś u nich nauczyć, trzeba miec znajomości, a wiadomo o to nie jest łatwo.. Przeważnie jeżeli ktoś jest wystawcą, wystawia jedną, dwie rasy (może się wtedy wśród znajomych douczyc), a najlepsi wystawcy strzegą swoich tajemnic. Chociaż.. jak na wystawie widzę fantastycznie przygotowanego psa, to często otrzymuję odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Witam!
Agnieszka,pijesz do mnie,więc muszę odpisać.
Ciąglę piszesz o pudelku,spłycasz temat,nie odpowiedziałaś na żadne moje pytanie.Są też inne rasy, a może lhasa apso albo shih-tzu,trzeba być uniwersalnym.[/quote]
Pozwole sie z tym nie zgodzic. Swiat idzie w waski profesjonalizm - jak boli mnie serce, to ide do kardiologa, do specjalisty, a nie do lekarza ogolnego. Suknie slubna szyje u krawcowej - wyspecjalizownej w swym fachu, a sznaucera wolalabym robic u kogos, kto zajmuje sie sznaucerami, a nie briardami.
Ogolnie mowiac, "jak jest cos do wszystkiego, to jest do niczego".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Bo to są najpiękniejsze psy na świecie :loveu:[/quote]
Ja tak nie uważam. :eviltong:

[quote name='Grey']Witam
Proszę ,zastanówcie się co piszecie.
Te wypowiedzi ,świadczą,że ostrzyżeniu nie wiele wiecie ,a doświadczeniu to lepiej nie mówić.
Sznaucer jest to podstawowa rasa.
Przecież na pudelku nikt się nie nauczy trymowania.
Agnieszka a co ty o wystawach,szczotka , lakier.
A która cięła sznaucera olbrzyma hauptnerami?
Kto się chce nauczyć i ma dużo cierpliwości,jestem do dyspozycji:lol:

ps.Przy strzyżeniu trzeba lubić wszystkie psy.[/quote]
A czy psy tylko się trymuje?
Na innych rasach też można się nauczyć trymowania.
Cocker spaniele to bardzo uniwersalna rasa jeśli chodzi o pielęgnację, trzeba je trymować, golić, strzyc nożyczkami, modelować. Także na jednym psie można nauczyć się wszystkiego.
Nigdy nie kupiłabym sobie sznaucera tylko po to, żeby nauczyć się trymowania... :cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

halo, nie ma tu żadnego moderatora ? temat to "kursy i konkursy" i w postach powinno być tylko to ! szukam kursu w Warszawie i naprawdę przejrzenie 47 stron i odkrycie, że tu prawie nic nie ma na temat było dobijające...
wiem już, że do Świetoń nie pójdę bo u niej trzeba mieć całkowitą wiedzę a ona te tysiące bierze tylko za krótki kurs praktyki. Czy ktoś wie coś o innych kursach w Warszawie gdzie uczą a nie traktują jak śmiecia ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='osiem']Aszita znajdź mi proszę złoty środek jak nauczyć się tego zawodu w polskich warunkach i na polską kieszeń. Pytam poważnie, przeczytałam cały temat i mam wrażenie, że coby ktoś nie robił zawsze jest źle.[/QUOTE]

A dlaczego mialabym[B] ja[/B] szukac? Odpowiadam rowniez powaznie. Sa osoby, ktorym zalezy bardzo na szlifowaniu swoich umiejetnosci i te radza sobie jakos mimo chudych kieszeni i warunkow takich, jakie sa. Troche przy pomocy zyczliwych kolegow, troche przy pomocy tych warsztatow, ktore ponoc nic nie daja. Robia postepy, patrza na swoje dziela krytycznie, potrafia sluchac i doceniac rady innych. Ale jest ich garstka, to prawda. Mimo to, do tej garstki nalezy przyszlosc tego zawodu. Chyba nie musze pisac dlaczego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aszita']A dlaczego mialabym[B] ja[/B] szukac? Odpowiadam rowniez powaznie. Sa osoby, ktorym zalezy bardzo na szlifowaniu swoich umiejetnosci i te radza sobie jakos mimo chudych kieszeni i warunkow takich, jakie sa. Troche przy pomocy zyczliwych kolegow, troche przy pomocy tych warsztatow, ktore ponoc nic nie daja. Robia postepy, patrza na swoje dziela krytycznie, potrafia sluchac i doceniac rady innych. Ale jest ich garstka, to prawda. Mimo to, do tej garstki nalezy przyszlosc tego zawodu. Chyba nie musze pisac dlaczego.[/quote]
podpisuje się pod tymi słowami:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Witam wszystkich których interesuje temat ,,KURS GROOMINGU''w ostatnich latach zrobiło się wielkie halo wokół tego zajęcia .Myślę że jest to związane z tym że ludzie szukają nowego sposobu na zarabianie pieniędzy i dobrze ,!Pytają o kursy a nawet studia.Kurs to dopiero początek a potem potrzebna jes duża determinacja ,cierpliwość i ciągłe doskonalenie.Wiem coś o tym bo sama zajmuję się groomingiem 5 lat i doskonalam się u boku groomera z 15-letnią
praktyką.Pracujemy po 10 godzin dziennie dobrze że kochamy psiaki bo w innym przypadku człek by zwariował.Teraz
zmogła mnie choroba i z nudów zaczełam czytać na temat groomingu zalogowałam się aby wszystkim groomerom
życzyć WSZYSTKIEGO DOBREGO NA ŚWIĘTA I W NOWYM ROKU 2010 I ABY W TYM NOWYM ROKU MIELIŚCIE DO
SIEBIE LUDZISKA WIĘCEJ ŻYCZLIWOŚCI.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi sie, ze byłoby duzo korzystniej dla Ciebie poszukanie jakiegos hodowcy pudli, ktory dobrze je przygotowuje i poproszenie go o "nauke" czy o mały kurs. Wiecej z takiej nauki skorzystasz, głównie konkretne i rzeczowe rady dotyczace interesujacej Cię rasy, a nie uczęszczanie na "kurs", z którego - jesli chodzi o pudle - pewnie niewiele skorzystasz. Zwłaszcza jesli głównie chcesz robic pudle.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Kiedyś już podawałem. Łącznie kilkoro znajomych robiło kurs w Centrum Yorka "Milia" na Szwedzkiej, a w zeszłym roku siostra straciła prace i niedawno skończyła ten kurs przez urząd pracy. Chociaż nie jest z Wrocka, ale miała u mnie chatę, była najpierw na kursie a potem prawie przez 3 tygodnie chodziła tam na staż. Na razie strzyże w domu, ale juz pewnie niedługo ruszy. Ponoć super lekarka prowadzi,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...