Jump to content
Dogomania

ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1


Recommended Posts

[quote name='eliza_sk']Ale czy ktoś już do Was dzwonił - podałam 2 nr - nie wiem, kto "obsługuje" zarówno jeden jak i drugi. Pani bardzo zależało na podjęciu tematu, bo pies siedzi w małej klatce i niedługo zacznie czołem wadzić o sufit, bo stoi we własnych odchodach.[/QUOTE]

Dopytam i dam Ci znać.

Czy w tym roku szaleje jakiś wirus, czy sprawy są częściej upubliczniane?
[URL]http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,7703832,Bestialski_mord_w_Kielcach__Ktos_powiesil_psa_.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eliza_sk']Ale czy ktoś już do Was dzwonił - podałam 2 nr - nie wiem, kto "obsługuje" zarówno jeden jak i drugi. Pani bardzo zależało na podjęciu tematu, bo pies siedzi w małej klatce i niedługo zacznie czołem wadzić o sufit, bo stoi we własnych odchodach.[/QUOTE]

Pytałam. Nie było zgłoszenia do ŚTOZ-u ani na interwencyjny TOZ-u.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Linssi']Ewelka, ja w przyszlym tygodniu nie jade do Krakowa, wiec mozemy podjechac w ktorys dzien :)[/QUOTE]
oo super by było :multi: to sie siakoś tam umówimy jak będzie ładna pogoda na tygodniu;)

Ewab a może Wasz wątek prowadziłabyś Ty? :razz: tak pomyślałam, bo w końcu zdaje sie to Ty masz największą wiedzę o psach będących pod waszą opieką obecnie.

Link to comment
Share on other sites

Matko...tyle kasy potrzeba. Będzie ciężko. :( Nie mam pomysłu. :( W jakimś sensie dobrze, że Albinka jest psem bez domu, bo gdyby to był pies prywatny kogoś, to w życiu nie udałoby się zebrać takiej kwoty pieniędzy na leczenie. A tak, to może ludzie się zlitują. Sądzę, że trzeba napisać do tylu organizacji, ile się da o wsparcie.

Co do tego artykułu o bestialskim mordzie na psie - zastępca komendanta Straży MIejskiej mówi, że czegoś takiego w Kielcach jeszcze nie było. Zapewniam, że było. Z takich ostatnich przypadków pamiętam taki sprzed kilku lat, choć niekoniecznie były to same Kielce, mogło być tuż pod Kielcami - tak został powieszony pies, pisali, że został wyadoptowany z kieleckiego schroniska. A czy niedawno nie został powieszony pies na terenie ogródków działkowych? Sama widziałam psy zakatowane przez ludzi i to w Kielcach, więc niech nie mówią, że takie rzeczy w Kielcach nie miały miejsca.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie też mnie trochę zszokowała ta wypowiedź. Źle się u Was dzieje od dawna, a im sie teraz oczy otworzyły. Nie widzą potrzeby sterylizacji, bo problemu nie ma. To czemu takie cyrki wyprawiały sie przy wydawaniu talonów, skoro nie ma potrzeby zabiegów? Skad te kolejki?
Wydaje mi sie, że w woj. Świetokrzyskim szczególnie powinno się o tą kwestie zadbać. Jeszcze chyba zaden bezdomny pies z Kiec czy okolic nie trafił do mnie normalny. Wszystki bite, z bliznami, z wizją zabicia widłami, wraki psychiczne.

Link to comment
Share on other sites

przerażające jest to,że co do okrucieństwa zadawanego drubiemu osobnikowi(nie ważne czy to człowiek czy zwierze) to ludzkość zawsze będzie nie do pokonania!
i tak sobie myślałam,że do pewnych jednostek nigdy nie dotrze świadomość,że każda istota odczuwa ból i cierpienie, jest to dość prymitywne myślenie ,dla tego w takich wypadkach mógłby zadziałać jedynie strach czyli konkretnie lęk przed karą.
Dlatego dziwię się ,że obrońcy praw zwierząt działający w lobby i mogących cokolwiek zmienić,tak mały nacisk kładą na zaostrzenie kar oraz efektywność przestrzegania obecnej ustawy o ochronie zwierząt.
Powiem krótko tak, dajcie mi narzędzie ,a go użyję ,narazie to nie bardzo mam czym walczyć(no,chyba ,że prywatnie skopię komuś tyłek bo się znęca nad zwierzakiem:angryy: co w moim przypadku akurat nie jest czystą teorią:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Obrońcy praw zwierząt, gdzie mogą walczą o zmiany przepisów. Problem polega na tym, że nie każdy chce te przepisy zmienić -mówię o ludziach postawionych dość wysoko. Szkoda gnębić przyszły elektorat.

Jaaga, masz niestety rację. Większość psów do adopcji w naszym rejonie (choć to nie tylko dotcyzy naszego terenu) ma problemy z psychiką. Duża część z powodu braku w socjalizacji - albo urodzone na dziko lub wyrzucone jako szczenięta na zadupiu albo trzymane po piwnicach i na łacuchach od szczeniaka. Druga część to psy z urazami. Często łatwo znaleźć przyczynę tych urazów oglądając dokładnie psa - ślady pobić, śrutu, zabliźnione rany cięte itd. A są rany, których nie widać gołym okiem - rany duszy i te często bolą najbardziej, i utrudniają psu życie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrs.ka']przerażające jest to,że co do okrucieństwa zadawanego drubiemu osobnikowi(nie ważne czy to człowiek czy zwierze) to ludzkość zawsze będzie nie do pokonania!
i tak sobie myślałam,że do pewnych jednostek nigdy nie dotrze świadomość,że każda istota odczuwa ból i cierpienie, jest to dość prymitywne myślenie ,dla tego w takich wypadkach mógłby zadziałać jedynie strach czyli konkretnie lęk przed karą.
Dlatego dziwię się ,że obrońcy praw zwierząt działający w lobby i mogących cokolwiek zmienić,tak mały nacisk kładą na zaostrzenie kar oraz efektywność przestrzegania obecnej ustawy o ochronie zwierząt.
Powiem krótko tak, dajcie mi narzędzie ,a go użyję ,narazie to nie bardzo mam czym walczyć(no,chyba ,że prywatnie skopię komuś tyłek bo się znęca nad zwierzakiem:angryy: co w moim przypadku akurat nie jest czystą teorią:evil_lol:[/QUOTE]

masz świętą rację.cało ta ustawa o ochronie zwierząt bardzie chroni ludzi przed zwięrzątami a nie zwierząta przed ludzmi,a całość zakreśla zakre co MOŻNA z nimi robić a nie co nie można,np.temat doświadczeń.

a każdy psychol(bo KTO mu zabroni?! może sobie kupić karpia i wbijać gwoździe w domu...
a już cudowne na moim terenie jest obijanie piłeczki- odpowiedzialności między policją i strażą,strażą i policją...uwielbiją taką zabawę.

Link to comment
Share on other sites

Te wszystkie ustawy ludzi też nie chronią. Weźmy pod lupę taką listę psów agresywnych. Paranoja. Psy faktycznie stwarzające zagrożenie nie są na liście, kary są małe, a za zagryzienie innego psa znikome. Ustawa kompletnie nieprzemyślana i nie obejmująca tego, co jest powodem pogryzień i nie chroniąca psów przed robieniem z nich wariatów. U nas przepisy dot. zwierząt są mocno niedoskonałe. Zabronione jest kopiowanie uszu i ogona. Ale czy ktoś się tym przejmuje? Przecież ZK nie. Nikt u nas przepisów nie przestrzega. A jeśli wziąć pod uwagę inne zwierzęta niż psy i koty, to po prostu tragedia. Wielu polityków przed wyborami jest prozwierzęcych, a po nieco zmieniają opcję. Tak to w życiu się nic nie osiągnie w zakresie zmiany prawa.

Link to comment
Share on other sites

no tak jest ale mnie głównie denerwuję najbardziej to,że nawet te przepisy chroniące zwierzęta ,które są (mimo,że nie doskonałe) to i tak są niesankcyjne,nie ma egzekucji więc każdemu koło dupy lata czy łamie prawo(ustawa o ochronie zwierząt) Straż miejska czy policja jedyne co może wyegzekwować to mandat za kupkę pieska,paranoja. Jak ja wzywam policję kiedy mam interwencje to oni sie mnie zazwyczaj pytają co mają robić i mimo ewidentnego łamania prawa jeszcze nigdy nie byłam świadkiem ukarania mandatem ,bo nie ma to odpowiednich przepisów sankcyjnych.
A tak jak już wcześniej pisałam,jeżeli ludzie nie mają poczucia winy robiąc krzywdę zwierzęciu niech maja chociaż poczucie kary ,którą poniosą za swoje czyne i będą potraktowani jak przestępcy.

Link to comment
Share on other sites

Tez uwazam ze zaostrzenie kar to jest u nas, w naszym spoleczenstwie najwazniejsze. Bo ustawa nie sprawimy, ze ktos pokocha zwierza, bo to albo sie ma, albo nie. Zreszta trudno wymagac zeby kzdy kocha zwierzeta...Ale niech je chociaz szanuje. A jak nie lubi to niech nie ma i mija szerokim lukiem. Dla mnie wlasnie kary i zakaz posiadania zwierzecia, sprawdzany i kontrolowany. To jest punkt wyjacia a reszta do udoskonalania w swoim czasie. I kary takie, ze jeden z drugim sie nie wyplaci. Moze ten trzeci sie zastanowi. No i zeby policja pytala co ma robic na interwencji. Szczyt wszystkiego juz chyba...

[B]Jakby ktos szukal to znalazlam nowy(chyba) bazarek ogloszeniowy:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/182687-OgA-oszenia-na-56-portalach-Tekst-do-ogA-oszeA-i-banerki-KOMPLET-na-staruszki[/URL][/B]

Link to comment
Share on other sites

Niestety i ta niedziela nie była u mnie spokojna:(

Oto dziś znaleziony Jasiu, z rozszarpaną łapą....

Jasiu ma około 3 lat, jest niesamowicie grzecznym psiakiem, najprawdopodobniej będzie miał szytą tę łapkę....ale problem jak zwykle, nie ma się gdzie podziać po wyjściu z lecznicy...

Co prawda rozmawiałam dzisiaj z zaufanymi ludźmi i prosiłam ich o pomoc w opiece po operacji.
Mają mi dać znać jutro, ale to będzie niesamowicie kłopotliwe, bo ich własny psiak jest agresywny i nie toleruję innych.

Kontakt:
791 533 440
[email][email protected][/email]

[IMG]http://img683.imageshack.us/img683/6202/jasiek.jpg[/IMG]

[IMG]http://img84.imageshack.us/img84/1936/jasiek1.jpg[/IMG]

[IMG]http://img687.imageshack.us/img687/5534/jasiek2.jpg[/IMG]

[IMG]http://img171.imageshack.us/img171/6995/jasiek3.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...