Jump to content
Dogomania

Poproszę o komentarze - azawakh!


_Judyta_

Recommended Posts

:roll:

Psiarze! Jakiś czas temu ogłosiłam tu swoją nową stronę:

www.azawakh.z.pl

ale ogłoszenie zniknęło. Może tym razem pożyje tu troszkę dłużej. Zapraszam do odwiedzenia strony i podzielenia się ze mną opiniami na jej temat. Czy jest prawidłowo zaprojektowana? Czy łatwo się po niej poruszać? Czy coś sprawia trudności? Czy daje wyczerpującą ilość informacji o rasie? Liczę na waszą spostrzegawczość. Sama już nic nie widzę... nie mogę się zdystansować.

Dzięki,

Judyta

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Judyto,

Na Twojej stronie bylam juz wczesniej, kiedy pierwszy raz pojawil sie jej adres na dogomanii.

Musze przyznac, ze jestem nia zachwycona a w szczegolnosci galeria. Wiem ile pracy wlozylas w tak dobre zdjecia, swietnie wykadrowane w godnej takiego psa aranzacji :) Pomysl na takie zwiedzanie galerii, jakie znajduje sie na Twoje stronie jest wyjatkowo interesujacy i niebanalny :)

Informacje na stronie sa bardzo wyczerpujace i precyzyjne. Widac, ze poswiecilas stronie wiele uwagi i dokladnie przemyslalas co na niej umiescic i w jaki sposob.

Nawigacja jest w pelni intuicyjna, dodatkowo wspomagana odpowiednimi odnosnikami.

Jak zobaczylam powaznie myslisz o hodowli. Wszystko juz masz zaplanowane, partnera dla suni wybranego, a nawet wyznaczony przyblizony termin krycia. Pewnie lubisz planowac i wyznaczac sobie cele... :)

Milym dodatkiem strony moglaby byc "ksiega gosci". Ci, ktorzy ja odwiedza i zatrzymaja sie na chwile, moze beda chcieli uwiecznic swoja opinie i odczucia ...

A co do rasy. Rasa piekna i dostojna :)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Dziekuję za uwagi i ciepłe słowa. Muszę tylko oddać laury za galerie Kaśce Lazar bo to w 100% jej pomysł i zaskoczyła mnie nim zupełnie, a dokładniej zatkało mnie jak to zobaczyłam. Reszta to w większości moje pomysły. Księga gości już jest na stronie tytułowej na dole, nad statystyką. Zapraszam do wpisów. Jestem "świeżynką" w dogomanii i myślałam, że mogę w psich tematach umieszczać informacje o stronie na temat Chartów. Wydawało mi się, że tu wchodzą inni "forumiarze" i chciałam do nich też dotrzeć, nie tylko do charciarzy. Charty, a Azawakh'i w szczególności są bardzo mało popularną rasą i obawiałam się, że jak się umieszczę tylko w jednym miejscu to się niczego nie dowiem od gości na stronie bo ich po prostu nie będzie... Głównie zależy mi w tym momencie na oczach znawców, którzy obejrzą stronę i dadzą jakieś wskazówki co do jej wyglądu itp. Wind i Agga, Dziękuję za czas poświęcony na zajrzenie na stronę i wypowiedzenie się na jej temat. To dla mnie bardzo ważne.

Pozdrawiam,

Judyta

Link to comment
Share on other sites

carragan, dziękuję za komplementy. czy dobrze myślę, że masz wilczarza? zastanawia mnie ta rasa.

co do strony to nie żebym była pesymistką ale na stronie na pewno jest coś nie tak. i mimo, że bardzo się cięszę z tego, że strona się podoba to czekam na śmiałka, który mi wytknie błędy!

dziękuję wszystkim "wizytorom"!

Judyta

www.azawakh.z.pl

Link to comment
Share on other sites

dzięki za dobre słowa. :D a kaśka jeszcze niezadowolona i dalej coś majstruje z galerią! zmieniła już stronę główną galerii i chyba tak jest bardziej przejrzysta. perfekcjonistka... angielska wersja już jest ukończona, tylko galeria jeszcze jest pół na pół. strona już prawie ukończona. można już chłodzić szampana!

:drinking:

judyta

Link to comment
Share on other sites

No to ja jeden mały komentarzyk- stronka fajowa, rasa fascynująca, :lol: ale jako osoba niezbyt jeszcze z chartami obeznana chciałabym dosyć łatwo znaleźć takie poglądowe/wystawowe zdjęcie stojącego psa- może przy opisie rasy? Galeria bardzo ciekawa, ale właśnie brakuje mi takiego zdjęcia psa w pieknej postawie łatwo rzucającego się w oczy. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

:D no i właśnie o to mi chodziło. dziękuję!!! moja Tat to jeszcze szczenię, raczej się nie nadaje na "wizytówkę", Azawakh'i rosna do 2. roku życia, suczki do 1,5 roku. ale zaraz wykombinuję jakąś fotkę, któregoś z jej dziadków. dzięki wielkie!!!

judyta

Link to comment
Share on other sites

a np. to czy są charcimi chartami? tzn. wilczarz jest tak inny fizycznie od chudzielców zastanawiam się czy charakterem przypomina inne charty. jak wygląda jego utrzymanie, ile je, no wszystko mnie zastanawia, to przecież poteżne stworzenie. a jak z bieganiem? na prawdę mało wiem o wilczarzach i jak je widzę to się zastanawiam czemu należą do grupy X? co je łaczy z resztą? :question:

Link to comment
Share on other sites

Sorki Charciara , ale z Madziarami sie nie zgadzam, maja moze troche nietypowa urode :wink: ale to stu procentowe charty z charakteru, czego bym nie powiedzial o Wiczarzach, ktore jednak przejely wiele z charakteru molosow. Szczerze mowiac to bardziej charcie sa Podenka ( zarowno Kanaryjskie jak i z Ibizy), psy Faraona i Cirneco del Etna ktore o wiele bardziej pasuja do grupy 10 niz Wilczarze, a mimo to w dziwny sposob wyladowaly w 5. To tak samo jak Akita Inu ktorego w USA zmieniona poprzez krzyzowki z molosami i po latach FCI doszla do wniosku ze to dwie rozna rasy i to na tyle inne ze sa w dwoch roznych grupach.

Link to comment
Share on other sites

wiec wytlumacze w miare swoich mozliwosci bo to moj pierwszy wilczarz i ogolnie pierwszy pies nie spaczony psychicznie....

Na charta to one za bardzo nie wygladaja (w szczegolnosci samce)i sasiad nie umial uwierzyc ze to chart...Uwazal ze to nie wilczarz a owczarz :lol: .Charakterek.......Moge opisac charakter Cerrego,Speed charakter Tezy......Cerry to wielki pieszczoch i domator,sam na podworze nie wyjdzie co najwyzej na 20 min potem zaczyna drapac drzwi,wyc,piszczec i wogule zachowywac sie jakbym go ze skory obdzierala :).

Utrzymanie.......Cerry zjada codziennie troche ponad 1kg karmy czyli raczej kosztowne.......

Bieganie....Cerry biega szybko ale raczej nie tak jak grey (chocby z racji masy)....W biegu teraz juz (8 bedzie mial 6 m0-cy)wyprzedza 8m-cznego wyzla sasiadow ......Kiedy sie rozpedzi kazdy pies z ktorym sie bawi zostaje w tyle.....Ale nie podejrzewam aby np.biegaly tak predko jak chocby azawakhy.........

Wilczarz nalezacy do wl.Alandy ma ponoc licencje wyscigowa (czy jak to sie tam na to mowi ,wybaczcie niewiedze laikowi :) )......

Link to comment
Share on other sites

Ja uwazam tak, chartem jest sie wtedy kiedy posiada sie cechy przypisane tej grupie psow , czyli silny instynkt pogoni ,swietny wzrok, zacietosc poscigu i ogolne zaineresowanie polowaniem . Po to byly stworzone i nadal powinny posiadac te cechy . Oprocz tego charakterystyczna budowa ciala , aerodynamiczny ksztalt (dluga glowa i cialo) dlugie nogi , pokasany brzuch, mocny, dlugi ogon usprawniajacy utzrymywanie rownowagi w biegu , pojemna klatak piersiowa , generalnie lekka budowa . Czy wilczarz spelnia te wymagania ? Coraz czesciej obserwuje wilczarze nie interesujace sie wabikiem , co owszem zdarza sie u innych chartow , ale tam to sa wyjatki ,a u wilczarzy staje sie to regula . Obserwuje tendencje w hodowli wilczarzy ,a i niestesty rowniez deerow , do tego aby byly to psy tylko wystawowe . Dla mnie to smierc dla rasy , chart powinien pozostac chartem , bo jesli nim nie jest, to lepiej przeniesc go do innej grupy FCI .

Link to comment
Share on other sites

takze proponuje gr IX bo jak widac nei odpowiedzialam na pytanie do ktorej grupy gdyz nie mam najmniejszego pojecia......Wilczarz z Alandy jest chyba wlasnie takim wyjatkiem....Cerry nei ma kompletnie instynktu pogoni a za wabikiem (oczywiscie nie profesjonalnym bo skad bym wziela ?Po prostu za szeleszczaca folia ciagnieta na sznurku)popatrzyl z pytaniem czego to ja od niego chce...........A ktos moze wie czemu one do tej grupy trafily ??

Link to comment
Share on other sites

trochę mnie nie było a tu taka ciekawa dyskusja się rozpoczęła. no właśnie, idąc za bagi to wilczarz od początku jakoś mi do X nie przystaje, ale idąc za carragan: skąd się tam wziął? czy dawniej przypominał budową i charakterem inne charty? nawet na gołe oko, to już Deer mi bardziej pasuje, nie wiem jak u nich z temperamentem. budową dla każdego lajkonika nie przypominają chartów ani jedne ani drugie, nie gonią, nie polują (chyba?), czy jedynym co łączy je z chartami jest wzrok? no i kto to decyduje czy rasę przenosimy do innej grupy czy nie?

Judyta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...