Jump to content
Dogomania

westie czy beagle?


marlenisz_mm

Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie planuję wystaw, nie chcę psa "maskotki" tylko wiernego towarzysza. Konkretniej to ten pies będzie bardziej taty. Mamy dom ze sporym ogródkiem, ale mama nie zezwala na trzymanie psa w domu, więc pozostaje ogródek (choć jak dla tych ras to chyba i lepiej z tego co wiem) ;-) Ze spacerami też nie powinno być problemu. Pielęgnacja-nie będę ukrywać, że tu bardziej pasuje nam beagle. Ale chodzi nam o charakter. Żeby dało się go wychować (fachowcami w tej dziedzinie nie jesteśmy), a słyszałam, że beagle jest właśnie trudnym psem.
Doradźcie coś :-(

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nie planujesz psa rodowodowego wybierz się do najbliższego schroniska,bo nie ma sensu popieranie beznadziejnych pseudochodowców.
Pies mieszkający na dworzu to napewno nie może być beagle ani westi,powinien to być duży pies o długiej sierści i z podszerstkiem,o typowo niezależnym charakterze. Chociaż uważam,że żaden pies nie powinien mieszkać na dworzu,może tam jedyni przebywać część dnia. Jezeli nie masz pojęcia o wychowaniu psa,nie wiesz jak się za to zabrać i nie przeczytałeś żadnej wartościowej książki to zmień to zanim pies przybędzie do domu i zdążysz popełnić błędy. Psy myśliwskie,gończe i teriery napewno nie należą do spokojnych ,łatwych w prowadzeniu psiaków. To psy mające niespożyte pokłady energii,milion pomysłów na minute,wykorzystąjce okazje do zabawy i psot,uwielbiają prace z człowiekiem,odznaczające się silnym charakterem i uporem. Czasami mówi się że to nie Ty jesteś właścicielem teriera,ale terier właścicelem Ciebie. To właśnie jest ze względu na ich charakter,upór,czasami dązenie do celu za wszelką cene,szczekliwość,chęć do zabawy i psot,uwielbiają uczenie się sztuczek i najczęściej lubią występować przed publicznością.

Link to comment
Share on other sites

Kto mówi, że nie czytałam? Już obczytałam się tyle o obu rasach, że głowa mała. Pies spędzałby dzień na zewnątrz, a noc w domu. Wydaje mi się, że to nie byłoby złe, szczególnie dla beagla.
Ale żadnej konkretnej odpowiedzi nie dostałam. Pytałam, która rasa byłaby dla mnie "odpowiedniejsza", bo i tak którąś wybiorę ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marlenisz_mm'] Pies spędzałby dzień na zewnątrz, a noc w domu. [/QUOTE]
Żadna z wybranych przez Ciebie ras się do tego nie nadaje... Skoro i tak, którąś wybierzesz i w nosie masz rady, to po co pytasz?!
[QUOTE]mama nie zezwala na trzymanie psa w domu[/QUOTE]
Ale pozwoli psu nocować w domu? Skoro pies może spać w domu, to dlaczego nie może przebywać w nim cały dzień?!
[QUOTE]Ze spacerami też nie powinno być problemu[/QUOTE]
Co to znaczy? Ile czasu poświęcicie codziennie na spacer z psem, spacer a nie bieganie po ogródku? A ile czasu poświęcisz na szkolenie?
[QUOTE]Żeby dało się go wychować[/QUOTE]
Obie te rasy są psami trudnymi w wychowaniu, to niezależne, pewne siebie psy, u których właściciel musi zapracować na szacunek :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

marlenisz_mm, czy w wytypowanych przez Ciebie hodowlach mioty już są, czy dopiero będą? Może warto porozmawiać z hodowcami, jakie są potrzeby i wymagania obu ras?

Czy jesteś pewna, że niechętna psu mama zmieni swoje nastawienie i nagle nie stwierdzi, że nocować też pies nie może w domu? Poza tym bieganie po ogrodzie to nie wszystko - pies bezwzględnie potrzebuje kontaktu z człowiekiem, zabaw, szkolenia i mnóstwa urozmaiceń.

Odpowiedz sobie uczciwie - jesteś w stanie mu to zapewnić? Rodzina Ci pomoże?

Link to comment
Share on other sites

Piszesz, że duzo o tych psach czytałas, więc dlaczego sama nie odpowiesz sobie na pytanie ktory pies?
Cos mało lektur wziełaś do reki, bo wymienione przez Ciebie psy nie nadają się do trzymania na dworze. Widziałam juz kiedys westa ktory spedzal cale dnie na ogrodzie i uwież, ze Twoja mama na noc nie chcialaby psa wpuscic do domu! Beagel nie ma podszerstka i nie nadaje sie na bytowanie cały dzien zima na dworze.
Obie rasy sa niezalezne, beagel chyba bardziej ... :roll: to pies mysliwski trudny do wychowania, nie bedzie posluszny tak jak owczarek niemiecki, a juz napewno nie gdy sam bedzie siedzial w ogrodzie, predzej znajdzie sobie sam zajecie.
Westi po mimo ze to pies salonowy to zowaz ze ma w nazwie terriera i nie nadaremno.

Obie rasy wymagają sporo ruchu pomimo że są małe, ale to nie sa psiaki ktore lubia sie nudzić. A myslałaś co bedzie gdy ktorys z tych psow przekopie wam ogrod? Hm..? bo to pewnie mozliwe gdy maja siedziec cały dzien na ogrodzie :roll:

I łatwo bedzie zostawic Ci psiaka ktory kosztuje niemało bo średnio 1500 zł na dworzu gdzie go nie widzisz? Te psiaki sa śliczne i moze zdazyc sie kradziez, niestety taka jest rzeczywistość.

Jesli chcecie psiaka do ogrodu zastanowcie sie nad duzymi lub srednimi psami ktore sa stworzone do bytowania na podworku.. ale na litość boską nie takie psiaki.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

JA tez nei, ja zima na dworze widze sobie : Owczarka Kaukazkiego, MAstfia Tybetańskiego,albo razy pokrewne. A takie kruszynki ? Broń Boże, jeśli moja mama miałaby powiedzieć coś takiego to powiedzialabym jej : Nie dziękuje, pies to nei zabawka, albo miesza w domu,albo go wogóle u nas nie ma. I kropka:diabloti::diabloti:

[SIZE=1][B] bardzo podobny temat : [/B][/SIZE][URL="http://forum.dogs.pl/viewthread.php?tid=26326"]http://forum.dogs.pl/viewthread.php?tid=26326[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Damian2902']Nie wiem czy ci to coś pomoże, ale jeśli chodzi o te dwie rasy, gdybym miał wybierać to wybrałbym Beagle. Szczeniaki są bardzo fajne i milutkie, gorzej zaczyna się jak dorastają...:eviltong:[/QUOTE]
czy Ty naprawde myslisz :| szczeniaki śliczne to tego kupuj....
Widze, ze niektórych tylko wygląd obchodzi.


Jak beagle nie wyjdzie na przynjamniej dwu godzinny spacer, to masz mieszkanie z głowy wiem to z autopsji. Zima z beagle'm to bardzo ciężki okres, a ogród w niczym nie pomoze,
Chyba, ze kupisz odrazu dwa beagle

tak swoją drogą zapraszam na [url]http://www.e-beagle.pl/forum/index.php[/url]


P.S Chyba reklamy i ładne mordki górą

Link to comment
Share on other sites

Ja mysle, ze pytanie zawarte a poczatku topicu jest bezsensu.
Decyzja o psie powinna byc od poczatku do konca przemyslana, nie sugeruje sie opinia innych.
My Ciebie nie znamy, nie wiemy jakie warunki do kona psu zapewnisz, nie znamy Twoich potrzeb, nie wiemy czego oczekujesz przede wszystkim od psa. W sumie nic nie wiemy - tylko tyle co ew. napiszesz.
To Ty powinnas zdecydowac sie na swoja wymarzona rase i byc co do niej w 100% przekonanach, ze to faktycznie pies dla Ciebie.
Inaczej tnie ma to zadnego sensu ;)
Kazdy z nas zdecydowal sie na swojego wymarzonego psa samodzielnie, podjal wyzwanie. Sugerowanie sie opinia innych nie nie da - kazdy ma indywidualne potrzeby i wymagania dotyczace psa. Skoro tyle juz czytalas o tych rasach, a roznice miedzy nimi sa znajdywalne chociazby widoczne golym okiem w pielegnacji itp. to z latwoscia powinnas sie zdecydowac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polna']czy ja gdzieś napisałam w formie żeńskiego do Ciebie ?
moze odrazu krzyżówke westi z beagle'm :|
Z takim podejściem to daleko nie zajdziesz....[/quote]

nie wiem czego chcesz, ale ja tylko napisałem, że jeśli miałbym wybierać to wybrałbym Beagle. Może to nie jest jakaś wielka pomoc, bo nie uzasadniłem jej, lecz właśnie ta rasa jest mi bliższa, oraz bardziej znana, a to że bym go wybrał to znaczy, że mi bardziej odpowiada, a nie że wygląd mnie bardziej obchodzi. Choć nie ukrywam, że wygląd też ma wielkie znaczenie w wybieraniu psa.:p

Link to comment
Share on other sites

Mi się wydaje, że psy myśliwskie, chyba bardzo niszczą jakby miały być cały dzień w ogródku... poza tym gdzie on by mieszkał za dnia? Ja mam psy, które mają cały czas do dyspozycji ogrzewane pomieszczenie, stale w domu nie przebywają to fakt, ale kiedy chcą mogą iść się do ciepełka położyć...

Poza tym westie to jest ten malutki, bialutki jak maskotka? Dobrze kojarzę? Bo podejrzewam, że on po jednym bieganiu po zabłoconym podwórku w czasie deszczu, nie będzie przypominał westie tylko nasączony błotem wacik :cool1: Tak mi się wydaje przynajmniej - nie znam się kompletnie, ale chyba taka ładna biała sierść to wymaga jednak stałej pielęgnacji?

A co do beagla, to słyszałam tyko tyle, że to pies o trudnym charakterze, któremu trzeba zapewniać wyjatkowo dużo rozrywki i spacery... zresztą jak to psy myśliwskie, podejrzewam, że on by się tym bardziej szalał będac cały dzień na podwórku :cool1: Ale tka jak mówię, ja nigdy nei miałam styczności z właścicielami takich ras.

Link to comment
Share on other sites

Fajnie ze zagladnela tu właścicielka beagla właśnie z takimi ludzmi powinnas porozmawiać.

Tylko zastanow się, czy jestes w stanie zapewnic beaglowi wystarczająca dawke ruchu. Odpowiedz sobie na pytanie czy pies ktory mieszka w bloku, wychodzi na 2h spacer gdzie właściciel go meczy, aby psiak spozyl swoja energie jest szczesliwszy od tego, ktory ma do dyspozycji tylko ogrod?

U nas przyjelo sie ze ogrod oznacza zwalnianie wlasciciela z spacerow, nic bardziej błędnego, pies w ogrodzie jest tylko aktywny gdy widzi na horyzoncie jakiegos psa... wtedy zaczyna biegać, co robi gdy nie ma nmic ciekawego za ogrodzeniem? Rozwala ogrod, lub spi i sie nudzi.. to nie jest zycie dla psa aktywnego...

Link to comment
Share on other sites

Oj to nie tak. Bo my już (ja i tata) byliśmy pewni na 100%, że bierzemy westiego, bo taki piesek nam odpowiadał z charakteru. Tyle że skoro my nie chcemy zrobić z niego pieska wystawowego, to i tak on potrzebuje dużo pielęgnacji. Całe to trymowanie, no i jego kolor.
Dlatego ostatnio pomyśleliśmy o beaglu.
Ale chyba nas przekonaliście. Beagle to nie piesek dla nas. Męczyłby się.
A z tym ogródkiem to nie tak :-) Mój tata wiosną, latem i jesienią spędza czas na zewnątrz średnio od 8 rano do 22. Tylko dlatego uznaliśmy, że po co piesek ma siedzieć w domu.
Dziękuję za odpowiedzi - za te mniej przyjemne również. ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']My Ci chętnie podpowiemy ;) Wykladaj kawe na lawe (podaj jakiej wielkosci ma byc pies, jak dlugie spacery itp ) , my coś ci pokazemy, ty sobie przetworzysz :) tj. jak ci sie jakas rasa spodoba to poczytasz o niej itp :)[/quote]

Chcemy pieska niedużego (mieliśmy dalmatyńczyka i niestety ta wielkośc psa nie jest dla nas). Taki właśnie wielkości westie, no wysokość beagla to chyba max.
Tak jak pisałam ten ogródek, jeśli piesek by tego wymagał to oczywiście w domu też mógłby przebywać. Spacery? Szczerze to 30 minut dziennie :oops:
No i specjalistami nie jesteśmy, chcielibyśmy pieska w miarę łatwego do wychowania (o ile takie istnieją ;) )
Może doradzicie inną rasę w tym wypadku :-)

Link to comment
Share on other sites

Tak szczerze to żaden pies myśliski czy terrier nie jest psem którego można trzymać na dworzu,bo to nie jest pies podwórzowy,któemu wystarczy trochę poszczekać,zjeść i pójść spać. Większość psów pozostawionych w ogrodzie bez wyczerpującego spaceru czy innych ćwiczeń i zabaw zmieni ogórdek w teren wykopalisk. Tak np. zrobiła moja sunia,która została wypuszczona rano na podwórko(ja szykowałam się na spacer z nią), znalazła sobie zajęcie w postaci przekopywania ogródka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...