Jump to content
Dogomania

Suńka w typie foksteriera miała rodzić 2 razy do roku,niestety już za TM...


ala123

Recommended Posts

Kolejna foksia :( widze ich coraz więcej :(
Jest śliczna, wiadomo w jakim jest wieku?
Po fryzjerze i kąpieli, no i pewnie odkarmieniu będzie cudowna.. Nie dobrze ze siedzi taka wystraszona, moze sie po prostu zestresowała, a jak zachowywała sie u weterynarza? Merdala chociaz troche ogonkiem,cieszyla sie, czy byla jakas apatyczna? Jesli sunia pojedzie do AlinyS, i bedziecie chcieli robic tam sterylke z dofinansowaniem od sterylkowej swinki, to radze bardzo dobrze pilnowac faktury (musi byc nr konta koniecznie weterynarza)itd, z ostatnią Foksia ktora byla u Aliny, byly problemy. Dlatego juz teraz uprzedzam zeby tego nie zaniedbać.

Trzeba Zuzi zrobic moze allegro, ktoś moze? Marysia(nie pamietam nicku :( )z dogo pisala tekst dla Foksi ktora ma juz domek, odzew byl praktycznie odrazu, wspanialy domek. Trzymam za nia kciuki i wspieram duchowo :) Dobrze ze juz sie nie włóczy po ulicy.. Jak widac pseudohodowca juz sie znalazl.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czytałam wątek Foksi i wiem z czego wyniknął problem. Jeśli będziemy starali się o dofinansowanie, to będę trzymać rękę na pulsie. Teraz ten transport najpilniejszy.
Dzięki, że zajrzałaś i będziesz nas wspierać. Koszt hoteliku to 10, PLN z jedzeniem, miejsce czeka :p

Link to comment
Share on other sites

Czekamy na Ale,lepiej,zeby transport byl wczesniej,Zuzia nie je,nie wiem jak dzisiaj,ale wczoraj nie jadla,jest zestresowana.Jak ja odwozilam do hoteliku,nie chciala wysiadac z auta.W pore zostala zabrana,jeszcze jeden dzien i mieszkalaby w budzie i zaraz bylyby szczeniaczki.Facet powiedzial konkretnie i do mnie i do Ali,ze bedzie rozmnazal,bo po to suczki sa.Zuzia jest piekna,madra,grzeczna,uwielbia ciepelko i lezenie na fotelu.Wszystkie badania u wet.zniosla ze stoickim spokojem,byla taka grzeczna,a ogonek caly czas "chodzil",do wszystkich.Wet.powiedziala,ze Zuzia ma ok.2-3lata.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olalolaa']Kolejna foksia :( widze ich coraz więcej :(
Jest śliczna, wiadomo w jakim jest wieku?
Po fryzjerze i kąpieli, no i pewnie odkarmieniu będzie cudowna.. Nie dobrze ze siedzi taka wystraszona, moze sie po prostu zestresowała, a jak zachowywała sie u weterynarza? Merdala chociaz troche ogonkiem,cieszyla sie, czy byla jakas apatyczna? Jesli sunia pojedzie do AlinyS, i bedziecie chcieli robic tam sterylke z dofinansowaniem od sterylkowej swinki, to radze bardzo dobrze pilnowac faktury (musi byc nr konta koniecznie weterynarza)itd, z ostatnią Foksia ktora byla u Aliny, byly problemy. Dlatego juz teraz uprzedzam zeby tego nie zaniedbać.

Trzeba Zuzi zrobic moze allegro, ktoś moze? Marysia(nie pamietam nicku :( )z dogo pisala tekst dla Foksi ktora ma juz domek, odzew byl praktycznie odrazu, wspanialy domek. Trzymam za nia kciuki i wspieram duchowo :) Dobrze ze juz sie nie włóczy po ulicy.. Jak widac pseudohodowca juz sie znalazl.[/QUOTE]
jakie problemy masz na myśli z tym weterynarzem? Mam nadzieję,że tylko formalne? Jeżeli chodzi o transport to Zuzia pojedzie jutro lub w środę,koszty transportu ja pokryję,tylko prosiłabym o pomoc w sterylce i hotelowaniu,oczywiscia ja też chcę mieć swój udział w kosztach hotelu.

Link to comment
Share on other sites

No to kamień z serca, jak tylko będzie jechała wpłacę pieniążki za pierwszy miesiąc Alinie i zajmiemy się sterylką.
Dzięki Poker, będziemy walczyć o szczęście malutkiej razem ... :loveu:
Alu, super, że uda się sunieczkę tak szybko przetransportować, czuję, że będzie dobrze ... :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucyna']No to kamień z serca, jak tylko będzie jechała wpłacę pieniążki za pierwszy miesiąc Alinie i zajmiemy się sterylką.
Dzięki Poker, będziemy walczyć o szczęście malutkiej razem ... :loveu:
Alu, super, że uda się sunieczkę tak szybko przetransportować, czuję, że będzie dobrze ... :lol:[/QUOTE]
też się cieszę ogromnie! sterylka będzie mogła byc wykonana dopiero za ok.4tygodnie,bo jeszcze wścieklizna przedtem
poza tym coś funi się wydaje ,że Zuzia zaczyna mieć cieczkę...

Link to comment
Share on other sites

te problemy to chodziło mi o to ze nie byla faktura wyslana, czy tam byla wyslana tylko zla i byl klopot zeby dac nową poprawną. Wetka jest ok, sterylke aborcyjna zrobila tamtej foksi i wszystko w porzadku. Nie wiem czy moze pies nieszczepiony jechac do hotelu, musicie sie dowiedziec od Aliny, i ona tam będie miala kontakt z innymi psami caly czas to mysle ze lepiej najpierw zaszczepic pelnym kompletem na wszystko, sterylka w cieczce to tez jest sprawa do przedyskutowania, weci raczej radza robic w ciszy, ale znowu czy Alina bedzie miala warunki zeby Zuzie upilnowac?

Link to comment
Share on other sites

Właśnie chodzi o to czy Alina może przyjąć Zuzię z cieczką, jeśli są tam nie kastrowane samczyki, to może być problem.
Ostatnio była pod moją opieką suczka, która była już w ciąży. Wet zdecydował najpierw sterylkę, później szczepienie przeciw wściekliźnie. Wybrane zostało "mniejsze zło". A jak było z Foksią? Wydaje mi się, że została złapana u Pipi, przewieziona do Aliny i sterylka była zaraz później, bo sunia była już w ciąży.
Jeśli Zuzia ma już cieczkę, to nie jestem za tym, aby robić jej już sterylkę, bo nie jest to możliwe, tylko, czy hotel ją przyjmie? Tutaj widzę problem.
Zakładając, że jeszcze nie ma cieczki - jestem za tym, aby w pierwszej kolejności zrobić sterylkę, a chwilę później zaszczepić, bo cieczkę może dostać w każdej chwili.
Mogę się mylić w swoich teoriach, wet powinien zdecydować.
Jeśli chodzi o fakturę za sterylkę, to chodzi o to, że w przypadku starań z jakiegoś funduszu powinna być wystawiona jako płatna przelewem na konto i pieniążki przelane z tego funduszu. Można zatem założyć gotówkę i w przypadku przelania pieniążków do weta tę gotówkę odebrać. Jednak nie jest powiedziane, że dostaniemy jakiekolwiek dofinansowanie, ale starać się możemy.

Link to comment
Share on other sites

jezeli chodzi o sterylke Zuzi to własnie taka jest kolejność,że najpierw szczepienie przeciwko wsciekliźnie a potem sterylka, tak zawsze postępują nasi wetci i takie są zalecenia; wcześniej nie można jej było zaszczepic ,bo była bezdomna. a z tą cieczkaa to funia lepiej wie czy jest czy jej nie ma, bo ma możliwość obserwowania zachowania suńki
wcześniej nie mogłam dostać się na dogo ale jutro zadzwonie do AlinyS

Link to comment
Share on other sites

a mnie się wydaje,że ważniejsza teraz sterylka, bo odczekiwanie na po szczepieniu może spowodować duże opóźnienie w jej wykonaniu , nawet o kilka tygodni.A szczepić można po ok. 2 tygodniach od sterylki.Myślę,że ryzyko zarażenia się wścieklizną jest naprawdę niewielkie.

Link to comment
Share on other sites

no mam nadzieję,że dogo przestało już szaleć ale na wszelki wypadek pisze szybko. Otóż jestem w kontakcie telefonicznym z panią AlinąS, Zuzia miale ostatecznie jechać w środę czyli jutro ale wyjazd uległ przesunięciu do niedzieli. Zmiana terminu spowodowana została jeszcze jedną pasażerką ,która ma jechac z Zamościa do hoteliku pani Aliny. Suńka ta - nawet nie znam jej imienia , nie ma też swojego wątku ani nawet zdjęć- to ośmiomiesięczna malizna - 4kg podobno. O pomoc dla niej błaga pewna starsza pani z Tomaszowa Lub. ponieważ obecny właściciel-zwyrodnialec chce sunię otruć...
Muszę jej pomóc, chociaż to wiąże sie z pieniędzmi; widzę,że Zuzia ma kilka deklaracji pomocy oprocz mojej więc myslę,że jakoś razem damy radę
odnośnie sterylizacji to oczywiście nie będę się upierać,wet który bedzie wykonywać zabieg,zadecyduje na miejscu po zbadaniu suczki;wiadomo ,że im szybciej tym lepiej tym bardziej ,że sunia piekna i na dom nie powinna długo czekać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucyna']Wiem, że sprawę tą u Foksi prowadziła Soema. Spróbuj u niej. Na hotelik mogę przelać, napisz na pw kiedy, a ja na wszelki wypadek podam Ci mój mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]. Zapisz sobie - gdyby dogo szwankowało.[/QUOTE]
dzięki,zapytam Soemę
nie mogę zapisać Twojego adresu mailowego w książce adresowej,nie wiem dlaczego pojawia sie komunikat,że adres jest nie poprawny...:shake:

Link to comment
Share on other sites

w koncu dostepuje zaszytu napisania paru slow o Zuzi .Dogo daje niezle w kosc ....
Zuzia to przeurocza sunia ,grzeczna ,cichutka ,bardzo czysta .Ani razu nie zalatwila sie w boksie .Uwilelbia yabawy ,bieganine i skoki .jest spokojna i bardzo delikatnie domaga sie pieszczot .Nie ma w niej cienia agresji ,Jest bardzo zaniedbana ,siersc skoltuniona ,robaki tasiemce z niej wycchodza .tabletki juz swoje robia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...