Jump to content
Dogomania

Nie mam za co wysterylizować Vegi :( :(


Recommended Posts

Vega ma prawie 2 lata, ma dom, swojego człowieka, opiekę. Wzięłam ją z dogo, dałam jej dom, miłość, ale mam taką skomplikowaną sytuację finansową że nie stać mnie na sterylkę :( Mam też drugiego psa, Yogi ma dopiero pół roku więc to jeszcze szczeniak, Vega jest właśnie po cieczce, ale następnej już nie może mieć, Yogi wtedy już będzie duży...Ciągle planuję tą sterylkę ale w żaden sposób nie mogę na nią uzbierać. Popadam w kolejne długi :( Pewnie ktoś pomyśli, po co wzięła 2 psy skoro ją na nie nie stać, tak, sama się nad tym zastanawiam, ale zrobiłam to, czasu nie da się cofnąć, przecież ich nie oddam... Bardzo chciałabym żeby mi ktoś pomógł, nie radzę sobie z tym wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

To może warto iść z nią do weta na taki zastrzyk
"antykoncepcyjny", żeby nie miała cieczki ?
Kosztuje to 20-30 złotych dla małego psa starczy na 6 miesięcy,
dla dużego starczy na 5 miesięcy.
Moja sunia dostaje takie zastrzyki i nie mam problemu.
Też nie stać mnie na sterylkę, a w ogóle moja sunia ma około 3 latek.
Nie stać mnie na sterylkę, nie proszę nikogo o nią,
dostaje zastrzyki, także małych nie będzie...

Link to comment
Share on other sites

Marzec jest miesiącem sterylizacji.
Można zrobić to za mniejsze pieniądze, gabinety biorące udział w akcji:
[B][COLOR=blue]KRAKÓW[/COLOR][/B]
[B]Gabinet Weterynaryjny Maxvet[/B]
ul. Szafirowa 8
tel 12/357-19-58, kom 792-471-839,
lekarze: Joanna Helak, Sylwia Bilska, Małgorzata Wróblewska
----
[B]Gabinet Weterynaryjny Animals Service[/B],
ul. Leszczynowa 2,
tel. 126612034, 888726527,
[URL="http://www.animals-service.pl./"][COLOR=#3f702e]www.animals-service.pl.[/COLOR][/URL]
[B][COLOR=green]Każdy pacjent otrzyma upominek, prezent od gabinetu[/COLOR].[/B]
---
[B]Gabinet Weterynaryjny "Pro Vivo Animali"[/B]
os. Oświecenia 21, Kraków
tel. 12/357-47-65; 692-346-041
--
[B]Gabinet Weterynaryjny AGOUTI[/B]
Monika Boroń
ul.Rusznikarska 14
tel. 012 633 60 45, 0606 302 305
-----------
[B]Lecznica weterynaryjna DOKTORWET[/B]
lek. wet. Wojciech Kujawski
lek. wet. Paweł Słowiński
ul. Piłsudskiego 30
tel/fax12 4113989
email: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#3f702e][email protected][/COLOR][/EMAIL] , [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#3f702e][email protected][/COLOR][/EMAIL]
[URL="http://www.doktorwet.pl/"][COLOR=#3f702e]www.doktorwet.pl[/COLOR][/URL]
[B]UWAGA! [/B]sposób zapisu: suki - telefonicznie, mailowo minimum 3 dni wcześniej, psy kotki i kocury mogą zapisac sie telefonicznie co jest wskazane lub meldować się od razu w dniu zabiegu między godziną 9 a 16 poniedziałek-piątek i 10-12 w soboty
Zalecana [B]bezwzględna 12-godzinna głodówka [/B]zwierzęcia ( proszę podawać wodę !!!)
Ceny; suka 200zl, kotka 100zl, pies 100zl, kocur 50zl,
----
[B]PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA"AMICUS"[/B]
ul. Białoprądnicka 24c/47
tel:12-415 78 83, 502 235 137, 506 132 768
lek.wet. Jacek Ficek specjalista chirurg
lek. wet. Dagmara Ficek
[URL="http://www.amicusweterynaria.pl/"][COLOR=#3f702e]www.amicusweterynaria.pl[/COLOR][/URL]
[B]UWAGA!![/B] sterylizacje wykonujemy [B]metoda haczykową [/B](cięcie u zdrowej kotki 1-1,5cm, u suki 4-5cm)
---
[B]"Cztery Łapy" Gabinet weterynaryjny[/B]
lek.wet. Maria Chmurska-Gąsowska i dr n.wet.Liliana Boguta
os. Handlowe 5,
tel 012 6449629
[B]UWAGA![/B] w przypadku zwierząt starszych konieczne są wcześniejsze badania krwi nie wliczone w ceny zbiegu.
Nasza propozycja cenowa: suki w zależności od masy ciała 180-200zl, psy 120zl, kotki 100zl, kocury 45zl.
---
[B]Przychodnia weterynaryjna[/B]
lek.wet. Marcin Skorupka
al.Mickiewicza 41
tel: 12 6321215
[URL="http://www.weterynarz-krakow.com.pl/"][COLOR=#3f702e]www.weterynarz-krakow.com.pl[/COLOR][/URL]
[B]UWAGA![/B] Ceny: kocur - 50, kotka -100, pies -100, suka 200zl.
---
[B]Gabinet Weterynaryjny HYRAX[/B]
ul. Drukarska 9 lok. 9
tel: 0-608-383-672
[URL="http://www.hyrax.pl/"][COLOR=#3f702e]www.hyrax.pl[/COLOR][/URL]
[EMAIL="[email protected]"][COLOR=#3f702e][email protected][/COLOR][/EMAIL]
[B]UWAGA![/B] Ceny zabiegów: kotka: 100 PLN, suka 180- 200 PLN, kocur: 50 PLN, pies: 100- 120 PLN. [B]W cenę wliczona wizyta kontrolna (leki przeciwbólowe) oraz zdjęcie szwów[/B].
----
[B]Gabinet Weterynaryjny "Labrador"[/B]
ul.Podkowińskiego 6/40
tel: 502-563-889
[URL="http://www.labrador.weterynarze.krakow.pl/"][COLOR=#3f702e]http://www.labrador.weterynarze.krakow.pl/[/COLOR][/URL]
----
[B]Przychodnia Weterynaryjna"BRONOWICE"[/B]
ul.Kmietowicza 5
Wstępne umówienie na zabiegi pod nr.tel:
12/6369735; 604178316

Link to comment
Share on other sites

Czyli średnio weci chcą 200 zł i zostało tylko 2 tyg. na akcję.

A jeśli i ta kwota przerosnie mozliwości Monici to jest możliwość że jakieś krakowskie Stowarzyszenie prozwierzęce pomogłoby rozwiązać problem ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='togaa']Jak ktos prosi, trzeba pomóc. Tym bardziej w takiej sprawie....
Chyba nikt tu na dogo nie chce kolejnych,niechcianych szczeniaków do adopcji...

Zgadzam się całkowicie, jeżeli ktoś ma wątpliwości z przekazaniem pieniędzy do reki, to są stowarzyszenia , które mogą pomóc. Sama pilotowałam już w zaprzyjaźnionej klinice sterylki na raty. Zawsze można coś poradzic :)

A możesz opowiedzieć z dogo skąd jest przez Ciebie adoptowana suczka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='togaa']Czyli średnio weci chcą 200 zł i zostało tylko 2 tyg. na akcję.

A jeśli i ta kwota przerosnie mozliwości Monici to jest możliwość że jakieś krakowskie Stowarzyszenie prozwierzęce pomogłoby rozwiązać problem ?[/QUOTE]
No cóż... chcałam pomóc jakkolwiek...
Nie należę do żadnego stowarzyszenia, więc nie pomogę pokryciem kosztów.
Pewnie z tego też zadrwisz, ale istnieje możliwośc dofinansowania przez kTOZ, ale nie wiem na jakich zasadach się to odbywa i jakie trzeba spełniac kryteria...

Link to comment
Share on other sites

Jagienko, ależ wcale nie drwię , no co Ty....a Twój wykaz Lecznic może komuś innemu sie przydać jak tu zajrzy...
O KTOZ tez słyszałam....Faktycznie,!
[B]Monica 20[/B], może sprawdzisz tą info. na miejscu?

Link to comment
Share on other sites

Przybyłam tutaj, bo zobaczyłam apel togii:)

Nie wiem czy uda mi się pomóc, ale mam właśnie na tymczasie sunię huskiego, na którą załatwiłam (jeszcze przed przyjazdem suni do nas) sfinansowanie sterylki z TOZ'u właśnie. Z tym, że jak przyjechała to się okazało, że ma niecały rok, więc biorąc jeszcze pod uwagę fakt, że to rasa pierwotna to pierwszą cieczkę może mieć nawet za rok...:/ Tak więc sterylka na ten moment odpada. Ale pismo z TOZ'u ze zgodą na darmową sterylkę nadal mam i ono jest ciągle jeszcze ważne. Tylko nie wiem czy można je przekazać na rzecz innego psa, jeśli ten którego prośba dotyczyła z jakiś przyczyn nie może być poddany zabiegowi?
Musiałabyś się Monico dowiedzieć co i jak. Jeśli tylko TOZ nie miałby nic przeciwko to chętnie przekażę Ci pismo.
W razie czego napisz do Asior, Ona jest z krakowskiego TOZ'u, więc powinna wiedzieć czy da się to jakoś załatwić.

Link to comment
Share on other sites

Evelko, zaprzegowce nie maja az takich zmian w cieczkowaniu, pierwsza cieczka po drugim roku wskazywalaby na sporych problemow hormonalnych i wymagala badan pod tym katem.
Raczej moze sie zdarzyc nikle krwawienie przy pierwszej cieczce, niewychwycone przez opiekuna.

Co do Monica20, majac (chyba) niewielka sunie, koszt zabiegu tez bedzie ograniczony, jak ktos podal w przyblizeniu ok. 200zl. Nie jest to kwota zawrotna, a opiekun byl swiadomy tego obciazenia.Tym bardziej, ze zapadal decyzja o adopcji drugiego, odmiennej plci. Wypadaloby wlasnym sumptem taka kwote uzyskac, pozyczka i stopniowymi splatami, sprzedaza/ zastawieniem, dodatkowa praca, mozliwosci tak duzo, tylko kwestia checi...
A prosba, przy tylu psich bidach, bez wiekszej szansy na grosz, po prostu jest delkatnie mowiac, troche nieelegancka...

Link to comment
Share on other sites

[B]Evelka[/B]! ogromne dzieki !

I to by było na tyle w tej sprawie. Nastepny ruch należy do Ciebie, [B]Monica.[/B]
I nie czuj się dotknieta komentarzami na swój temat....! ;)
Ciotki, zwłaszcza te ze stron adopcyjnych, gdzie faktycznie sa prawdziwe psie dramaty tak już mają....:razz:

Link to comment
Share on other sites

jestem
Monica, wpadnij w poniedziałek lub wtorek do TOZ-u na Floriańską 53 to Ci podyktuje pismo jakie masz złożyć.. Weź ze sobą zaświadczenie o zarobkach, albo po prostu podejdź w poniedziałek a zaświadczenie doniesiesz.. Pracujesz????

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za pomoc, też jestem z wątków adopcyjnych więc wiem jak jest, ale biorąc Vegę od samego początku prosiłam o pomoc w sprawie sterylki, nic z tego nie wyszło, ale to nic. Oczywiście niezależnie od tego co się stanie nie mam zamiaru dopuścić do tego żeby Vega zaszła w ciążę, zrobiłabym wszystko żeby podczas cieczki ich rozdzielić lub w ostateczności nie dopuścić do narodzin kolejnych psów które od samego początku skazane by były na cierpienie. Od długiego czasu planowałam zrobić tą sterylkę ale ciągle wypadało coś innego, oczywiście mogę zaciągnąć kolejne długi których juz mam sporo, ale wtedy jeszcze trudniej byłoby mi sie pozbierać... Yogi jest mały i jak to szczeniak wszystko niszczy, w dużej mierze jego czyn spowodował że znowu sterylka musi poczekać, co nie jest wskazane. Oczywiście nie obwiniam go bo sama tego nie dopilnowałam, ale poprostu nie przewidziałam tego że w nocy weźmie sobie ze stołu moje okulary i się nimi zajmie. (Mam duża wadę więc funkcjonowanie bez okularów nie jest możliwe, musiałam je szybko kupić, kążdy kto ma wadę wzroku wie o czym mówię i ile to kosztuje). Rozumiem Wasze obawy co do mnie, bo wiem że różne sytuacje miały miejsce na dogo, podaje link do wątku Vegci: [url]http://www.dogomania.pl/threads/131959-Sunia-Koko-jest-u-niebezpiecznego-faceta-W-NOWYM-DOMKU[/url]
Jeszcze raz wszystkim dziękuje za zainteresowanie, nie odmawiam oferowanej przez Was pomocy, ale jeśli jest ktoś kto o wiele bardziej jej potrzebuje to pomóżcie jemu.

Link to comment
Share on other sites

Monica_20 od rana usiłuję odpowiedzieć na Twojego maila na PW ale dogo szaleje i nie wiem czy coś się przedarło
W kazdym razie satysfakcjonuje mnie Twoja odpowiedź i podtrzymuję moją ofertę poktycia kosztów - szczegóły dogadamy na PW jak tylko dogo się choć trochę odetka ( ew. pisz na mój adres prywatny który podała w PW - jeśli doszłą)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']no tylko jakoś odzewu brak :roll:[/QUOTE]
bo "dogrywałyśmy" inne rozwiązanie;)gdzie i za co sterylizować
tak aby kasy na inne pieski nie pomniejszyć - KTOZ juz i bez tego ma co sponsorować:shake:
Za parę dni Monica_20 jak juz umówi u weta termin zabiegu to pewnie da znać kiedy mamy trzymać kciuki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']bo "dogrywałyśmy" inne rozwiązanie;)gdzie i za co sterylizować
tak aby kasy na inne pieski nie pomniejszyć - KTOZ juz i bez tego ma co sponsorować:shake:
Za parę dni Monica_20 jak juz umówi u weta termin zabiegu to pewnie da znać kiedy mamy trzymać kciuki[/QUOTE]

tak, masz rację.. nie miałam niedawno jeszcze pojęcia ile ludzi pisze podania o sterylizacje/szczepienie.. masakra.. skąd na to brać kasę :(
teraz widzę i wiem, ze jest bardzo kiepsko, ale w razie awaryjnej sytuacji, nie odmawiamy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam przygarniętą sunię i po trzech incydentach z ciążami urojonymi zdecydowałam się na sterylkę.Piszę o tym,bo nie było mnie stać na zabieg "z kieszeni".Zwróciłam się do TOZ-u w moim mieście i zrefundowali psince zabieg.Trzeba próbować:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...