Jump to content
Dogomania

pomoc inaczej- moze warto sprobowac...


schroniskoJozefow

Recommended Posts

Odpowiadam na pw na forum.
Ja nie wiem kogo zaproponować.
Jest tyle kandydatur. Założyciel forum chyba nie bardzo,
bo forum powstało jako portal nie tylko pomagający psom,
ma też inne działy.
A jeszcze jest tyle osób, które nie piszą na forum lub piszą
bardzo rzadko, bo nie mają czasu na pisanie, poświęcają go
na konkretne działanie
Mnie samej, odkąd zajmuję się Feniksem, jast trudno uczestniczyć
w życiu DGM.
To bardzo trudny wybór.
Ale na pewno warto kogoś zgłosić, bo przez to nagłośnimy DGM,
szczególnie psy w potrzebie.
Ja bym do kandydatur dodała Lavinię.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja się chyba wyróżnię :oops: za dużo jest dobrych i cudownych kandydatur - a na przykłady Edi, która poświęca tyle czasu dla żmigrodzkich psów? Ulv która w domu miała tyle zwierzaków, ale Mosii tez miała... A może Irma z jej ogromny wkładem? A może jednak Rybon i jej wiedza, która uratowała nie jedno psie istnienie? A może jeszcze ktoś inny... kazdy ma jakieś zasługi... nie da się obiektywnie wybrać jednej osoby, bo każdy robi tyle ile może :oops: :oops:

Link to comment
Share on other sites

Witam,jestem na forum stosunkowo niedawno i nie znam prawie nikogo.
Pomyślałam,że może [U]opowieść o tej Jednej osobie warto oprzeć na konkretnej akcji, wydarzeniu,[/U] gdzie jej pomoc i zaangażowanie uratowało psie życie(może nawet nie jedno jak np w Zmigrodzie) Pokazać bezmyslność i okrucieństwo ludzi i to, że przemocy można się jednak przeciwstawić, tylko trzeba patrzeć dookoła nas i mieć serce na właściwym miejscu.
Wiem, że najtrudniej pomagać stale i bez "akcji" i to jest chyba najważniejsze, ale dla czytelnika może to być nudne. W takich konkursach ważna jest dramaturgia .
Wszystkie dogomaniaczki i dogomaniacy są wspaniali i trudno licytować kto lepszy i bardziej zasłuzony.
Może właśnie wybrać bohaterkę(bohatera) do konkretnego tematu ?

Link to comment
Share on other sites

jednym z opisywanych juz w gazetach bohaterów jest Lizak - i cała akcja przewożenia tego psa na drugi koniec polski. - ale tu mamy psiego bohatera i znów łańcuszek ludzi - do konkursu nie pasuje

[QUOTE]Wiem, że najtrudniej pomagać stale i bez "akcji" i to jest chyba najważniejsze, ale dla czytelnika może to być nudne. W takich konkursach ważna jest dramaturgia .[/QUOTE]

tak, z tym się zgodzę dlatego mysle ze moznaby wytypowac kogos kto przyczynił się do największej liczby psich metamorfoz - widocznych i niesamowitych popraw psiego losu. szkielety, dredy, rany, łańcuchy :angryy: dzięki determinacji i walce zamienił na ciepłą kołderkę i własne miejsce na świecie :lilangel:

Link to comment
Share on other sites

Ja też odpowiem na PW na forum, otóż nie wiem, to strasznie trudne zadanie włąściwie każda sprawa na dogo ma swoich boaterów, ludzi wybitnie poświęconych i oddanych, szczerze nie umiem wytypować jednej osoby jako tego HEROSA, wstrzymam się chwilke i zastanowię nad tym konkretnym typem ale w pełni zgadzam się z typowaniem już wymienionych dogomaniaczek , oczywiście oprócz mnie samej, bo cóż ja, jestem tu stosunkowo niedawno, ostatnio śledzę kila wątków i bohaterów mam kilku:loveu:

Link to comment
Share on other sites

No ja tez takj wlasnie mysklalam.. Warto by na poczatke przedstawic jakias akcje, a potem w rozwinieciu to, ze np. do niej by nie doszlo, gdyby nie inni doohgomaniacy... Mysklalam o Essie, ale to glownie zasluga samej wspanialej mossii.. Jeszcze czesto przewija sie w waszych odpowiedzach Arka, ktorej niestety dzialanoscui nie maialm okazji poznac...

pomozcie mi wybrac jakas akcje, w ktora zaplatanych bylo wiecej dogomaniakow:lol:...

Myslalam tez o Lusi u SWAN, tyle, ze Lusce dluzej to zajmie....:loveu:

Niestety czas nagli- termin uplywa 30, a mnie w ostatnim tygodniu nie kmas... W gruncie rzeczy mam okolo 10 dni...

Link to comment
Share on other sites

Podajecie osoby , ktorych dzialania widac na forum,ale jest duzo osob, ktore moze duzo tu nie pisza, a odwalaja kawal dobrej roboty, na forum zagladaja rzadko, bo nie maja na to czasu, podam jeszcze raz Arkę, ktora profesjonalnie zajmuje sie akcjami sterylek i pomocy zwierzetom, dodatkowo b. dobrze zorientowana jest w kwestiach prawa .Arka i jej wspolpracownicy dzialaj wszechstronnie.

Link to comment
Share on other sites

A może warto by napisać na podstawie historii Gaji. Od tej historii zaczęły się zbiórki na dogomanii i większe zaangażowanie ludzi. To była pierwsza spektakularna i pamiętna historia na dogo.

Wątek:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=12561"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=12561[/URL]

Link to comment
Share on other sites

pomysł świetny, dogomaniaków którzy pomagają jest wielu i każdy nawet najmniejszy wkład powinien byc doceniony

ja typuje mosii ( piekna historia essuni) eurydyka (tkwi mi w głowie sunia amstfki chyba, która niestety jest juz za TM, ale wiem ze eurydyka zrobiła bardzo wiele dla małej) dziewczyny z wrocławia bodajze (zmigród czyli edi100, mgosia, przepraszam jesli kogos pominęłam :oops: ), zaba14 i coztego które jest wolontariuszami w rudzie sląskiej...

narazie tyle kojarze, jak mi sie przypomni to dopisze
pozdr. magda

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black]Problem w tym, że śledzimy różne wątki i działania różnych osób, z niektórymi typami Waszymi się zgadzam, ale akcji niektórych typowanych osób po prostu nie kojarzę, bo dogo jest wielkie i sporo ludzi na nim działa - i działało wcześniej.[/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]Osoby, które ja typuję, to, alfabetycznie :p [/COLOR]
[COLOR=black]- Bea1[/COLOR]
[COLOR=black]- Irma[/COLOR]
[COLOR=black]- Mosii[/COLOR]
[COLOR=black]- Rybon36[/COLOR]
[COLOR=black]- Supergoga[/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]Myślę jednak, że bardzo trudno będzie nam wybrać. Chyba, że w głosowaniu na podane przez nas typy.[/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]Chyba skupienie się na jednej historii i jej bohaterach byłoby lepsze. Historie, które ja bym wybrała: Gai, Azy (za TM), Żmigrodzka (np. Dżeki), Essa, Bordie.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Podsumowywujac wasze PW: najwiecej ,,glosow" zdobyla Mossi, prawie 2 razy wiecej niz reszta i bardzo chetnie bym o niej napisala... O niej i moze jakis dogomaniakach, z ktorymi jest w najblizszych relacjach...Doceniam to, ze chwilami ma i po 7 piesiow na raz :loveu: i caly czas chce wiecej :lol: :lol: Mysle, ze to bylaby dobra ,,zagrywka markwetingowa", bo niestety i pod tym katem trzeba do tego podejsc...:roll:
trzeba jeszcze spyutac samej zainteresowanej, czy sie zgodzi, a ja musze jeszcze sprawdzic co wg organizatorow oznacza ,,z sasiedztwa". Jezeli to tylko przenosnia to ok, ale jesli to ma miec jakies geograficzne znaczenie, to moze byc ciezko- jestem z Wawy :eviltong:
Jeszcze dosc czesto padaly" Arka, Ania-Tygrysiczka, Gamon, AgaG, takze jeszcze caly czas mysle...
Jakies wskazowki??

p.s. przez watek Gai caly czas sie przedzieram :p

Link to comment
Share on other sites

teraz mamy erę Internetu, która zmienia rozumienie pojęcia "z sąsiedztwa". nie powinno być problemu. a poza tym, jeżeli na koniec zrobisz takie uogólnienie: mosii (jeżeli to będzie ona :lol:) jest jednym z dogomaniaków. a dogomaniacy są w wielu miejscach, wiele osób ma ich w tradycyjnym sąsiedztwie, to będzie okej. i o konkretne osobie i o dogomaniaku.

Link to comment
Share on other sites

Przy Mosii piszecie tylko o Essie (chyba dobrze pamietam imie suni?) a przecież zdecydowanie mosii uratowało tezprzed uspieniem boksia Pele, mozna by opisująć i jego historię przy okazji poruszyc problem "drugiej strony medalu zwanego psia agresja " , bowiem jak zwykle i w przypadku Pelego to totalna ludzka nieodpowiedzilnośc doprowadziła do tego, ze ugryzł i dostał"wyrok smierci" (teraz jest w hotelu pod okiem szkoleniowca, zrobił wielkie postepy - okazał sie świetnym psem i szukamy mu odpowiedzialnego domku, a gdyby nie "ryzykowna" decyzja mosii - psiak juz by nie żył).
M.in. dlatego typuje mossi.

Link to comment
Share on other sites

:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:
właśniedostałam od Faro ten link.......
jestem w szoku:-o

Kochani, jest mi strasznie miło, że jednak ktoś docenia to co robię ale uwazam, że ja absolutnie na taki tytuł nie zasługuję. Sa osoby, które od wielu lat sa wolontariuszami w schroniskach i pracuja tam ciezko fizycznie,
np AgaG. Osoby które pomagaja psom na duzo wiekszą skale niż ja np Bea-jamniczara, Irma, Ania-tygrysiczka, która nie przepusci zadnemu biedakowi........ musiałbym wymienic wszystkich. Kazdy robi tyle ile moze i ciut więcej;)
:-o

Link to comment
Share on other sites

Kara, przepraszam że tutaj ale tam miała miejsce bardzo nieprzyjemna sytuacja. Padły pod moim adresem zarzuty, nad którymi nie mozna przejsc obojetnie. Proponuję najpierw przeczytać tamten wątek i potem ocenic wszystko jeszcze raz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...