Jump to content
Dogomania

AKCJA ADOPCYJNA w Siedlcach, POTRZEBNE FISZKI KATALOGOWE PSOW DO ADOPCJI - PROŚBA!


anielica

Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jamnikowate sunie i piesek są też w Tarnowie :)

Np. ta ruda sunia, już ponad 3 lata czeka na dom :-( Jest przekochana..

[URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img123.imageshack.us/img123/117/rudasunia9do.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img421.imageshack.us/img421/8703/rudasunia21yx.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img128.imageshack.us/img128/3207/rudasunia38wt.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lothia']na paluchu do wyboru do koloru[/quote]

Pan może przyjechac do Warszawy w niedzielę. Czy ktos mógłby mu pomóc w wyborze, pokierowac.Możliwe, że w przyszłości, albo gdyby mu cos pokazać wziąłby jakiegoś psa na posesję, bo ma duże tereny (ogrodzone).
Moge podać namiar na Pana, albo jemu na osobę , która moglaby pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Kochani, nie chcę szukać dziury w calym, ale....dzieci jak to dzieci, kochają nosić pieski na rękach. A jamniki wyjątkowo źle znoszą noszenie, ze względu na długi kręgosłup, o ile pamietam coś jeszcze ze studiów :oops:
Może inny mały szczeniak? :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Norbitka'][URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=22905"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=22905[/URL] dwie dziewczynki w Mielcu[/quote]
Norbitka Ty przyślij mi to na maila.To się nie otwiera. Ja z kilkoma osobami umawiałam się , że spróbuję zebrać informacje , zaproszę je i sobie coś wybiorą.
Problem w tym, ze najlepiej jak miałabym zdjecia z opisem psa (to co ludzi interesuje). miejsce pobytu i jakie możliwości są ściągnięcia psa i dokąd np do W-wy, Minśka Maz. Jaka odpłatność.
Ja nie mogę mówić, że ci ludzie pojadą po psa do Mielca lub Gdańska bo tego nie zrobia.
Ciekawe czy w Węgrowie coś jest?
Były równiez stwierdzenia, .że może być jamnikopodobny, jamnik szorstkowlosy a nawet mały, ładny piesek.
Bylo również ogłoszenie o szczeniaku - też poszedl szybko. Dzisiaj był pan, który chciał niedużego psa, (może byc szczeniak), który byłby w domu, ale na czas nieobecności mógłby być w kojcu z buda.
Najpierw nówiłam, że jak coś będę miała to dam znać, potem dopytywałam co ich interesuje a dzisiaj już nic nie zapisywałam.Tel. są tylko w komórce bo doszłam do wniosku, ze ja sobie nie poradzę a nikt nie byl chętny tym się lepiej zająć.
Ja nawet wątku nie wiem jak założyć.
Dowiedzialam się od Pani z TOZ że na małe pieski jest popyt.
Dobrze byloby to wykorzystać jakoś, żeby trochę wyciągnąć piesków ze schroniska.
Dla mnie to ponad moje możliwości

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beka']i jeszce jeden [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=21309"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=21309[/URL][/quote]
Ile ten Franek ma lat. Ktoś mi mówil jedna czy dwie osoby, że wiek nie jest ważny. Może być starszy. Pytałam czy np 6 -7 lat ? tak

Link to comment
Share on other sites

naprawdę odradzam jamniczka dla rodziny z 5 dzieci:shake: ..rozmawiałam z Panem..dzieci małe od 1roku do 12lat..bardzo proszę nie proponujcie czasem jamniczki z Torunia/ szukam jej domku i jestem dobrej mysli/..jeżeli już to jakiegoś jamnikowatego bardzo młodego pieska..

Link to comment
Share on other sites

Od Wandy wiem, i uzupelniem, po ustaleniach wczoraj na prv, ze :
[B]Bezplatne ogloszenie w Tygodniku Siedleckim o psach do adopcji wychodzi w kazdy czwartek. [/B][B]Wskutek takiego ogloszenia byly telefony zainteresowanych w ubieglym tygodniu[/B] ( to bylo na sprawdzenie terenu)- [B]w umieszczeniu tego ogloszenia pomogla jej pani z TOZ - co moze byc pomocne[/B].Zawszec to znana od lat organizacja,.i moze dzieki temu "parasolowi" dzis mniej pochopnych adopcji??
[B]Zapotrzebowanie na jamniki, jamnikopodobne i inne male mixy jest duze, jak pisze Wanda[/B]. Miala kilkanascie telefonow. [B]Dobrze wiec by miala oferte dobrze przygotowana i na czas.[/B]
Najlepiej by byly to psy wysterylizowane/ wykastrowane stad taka informacje tak/nie w fiszce nalezy umiescic
Najlepiej by byly oczywiscie ,jak najblizej Wandy tj Siedlec, , ale jesli sa gdzies dalej jakies sieroty "dlugoterminowe', tez warto dac im szanse na dom.

[B]Czy zainteresowani taka akcja moga do Wandy [U]pilnie[/U] przygotowac i przeslac 'fiszki ' informacyjne[/B] ( nie chodzi o pokazywanie postow z dogomaniackimi uwagami, lecz o to by kazdy pies mial swoja fiszke katalogowa w jej "katalogu adopcyjnym")
[B]Wanda prosi o psy gotowe do adopcji, raczej z tych mniejszych , ze zdjeciami, by od czwartku mogla je pokazywac chetnym do ich adopcji,[/B] i ewentualnie rozpoczynac akcje sprawdzania potencjalnych kandydatow na "rodzicow", a w dalszym ciagu organizowac przy ogolnej pomocy, jesli taka koniecznosc zaistnieje, ewentualny transport.

[B]Na kazdej fiszce oprocz fotki/ek mozliwie najwiecej cech charakteru[/B], moga lub nie przebywac z kotami czy innymi zwierzetami, dziecmi itd itd, spokojne, szczekajace, bojazliwe etc zreszta wszystko to wiecie, (to raczej ja sobie tutaj przypominam, czego ja bym oczekiwala od takiej fiszki,
szczepienia, jakie, sterylizowane, kastrowane
gdzie przebywaja...schron, azyl ,domek tymczasowy, u wlasciciela...)no i wiek oczywiscie raczej mlodsze lub w srednim wieku...tak na poczatek, dla zachety
Moze uda sie Wandzie w swoim regionie umiescic kilka sierot.

[B]Jutro Wanda "ekspediuje' Miszke do nowej rodziny i od poniedzialku bedzie mogla sie tematem jamnikow i jamnikopodobnym zajac.[/B]

[B][SIZE=3]Wando, wielkie dzieki za chec i pomysl podjecia takiej akcji.[/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][/SIZE][/B]
Sadze, ze nikt nie odmowi pomocy i razem mozna bedzie powiekszyc grono szczesliwych czworonogow.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4] Drodzy Dogomaniacy[/SIZE]

[SIZE=4] Jak już wcześniej napisałam, przy okazji próby wyadoptowania mojego jamnika zorientowałam się, że w Siedlcach i dawnym województwie siedleckim jest duże zainteresowanie jamnikami i małymi pieskami do bloku.
Zdecydowałam, że takiej okazji nie można przepuścić, ale wykorzystać do wyciągnięcia i umieszczenia w domach jak najwięcej psów ze schronisk.
Ponieważ pracy z tym związanej jest bardzo dużo, a jak wiecie z Siedlec
jestem jedyną osoba dlatego zwracam się do Was z prośbą o włączenie się do tego przedsięwzięcia i wsparcie mnie aktywną pomocą
Bez Waszej wydatnej pomocy akcja nie ma szansy powodzenia a przecież
Sprawa bezdomnych psów wszystkim nam leży na sercu.

Plan działania byłby następujący:

1) Pierwsze ogłoszenie ukazałoby się w środę w Tygodniku Siedleckim.
2) Od następnego tygodnia ogłoszenia ukazałyby się dodatkowo w Gazecie Ogłoszeniowej oraz możliwe, że również na Catelu.

Zgłaszającym się osobom przedstawiłabym propozycje psów do adopcji.

Tutaj nie poradzę sobie bez Waszej pomocy. [B]Licze na Was![/B]
Proszę więc Was o wyszukanie odpowiednich piesków do adopcji i przygotowanie fiszek zawierających niezbędne do tego informacje i

[I]przeslania mi ich na adres : [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/I]

Foto/Fotki
Pies/Suka
Wiek
Wysokość w klębie
Umaszczenie
Cechy charakteru:
wesoły, szczekliwy,
lubi / nie lubi dzieci / nie wiadomo
lubi /nie lubi kotów/ nie wiadomo
może /nie może przebywać z innymi psami (tolerancyjny),brak informacji

dodatkowe cechy: np
lubi bawić się np piłeczką,
aportuje patyki,
karny,
wykonuje podstawowe komendy,
umie / nie umie chodzić na smyczy
Higiena: nauczony/ jeszcze nie nauczony czystości
Wskazania: dom z ogródkiem, dla starszej osoby, do rodziny z dziecmi
Przeciwwskazania:
np mieszkanie w bloku,
zdecydowanie np nie lubi mężczyzn
pies po przejściach

ŁANCUCH WYKLUCZONY

Zdrowy: szczepienia: tak/nie, jakie......
Wysterylizowana /wykastrowany tak / nie

[I]Akcja moglaby ruszyć w tym tygodniu, ale[/I]

te informacje potrzebne są „na dzisiaj” czyli do południa we wtorek, tak żebym mogła to wydrukować i przyszykować katalog
Od rana w środę już możliwe są zgłoszenia.

Muszę się przyznać, że mam drukarkę igłową i drukowanie zajmie mi dużo czasu (4 min. strona)

W katalogu w tej chwili chciałabym umieścić jamniki, mixy i inne małe pieski i suczki do 35cm. w wieku do 7-8 lat

PROSZĘ O DODANIE NA FISZCE ZAPROPONOWANEJ DODATKOWYCH PUNKTOW ISTOTNYCH DLA PREZENTACJI CZWORONOGA TAK Z PUNKTU WIDZENIA PSA JAK I NOWEGO WŁASCICIELA
KTÓRE MOŻE JAKO OSOBIE MNIEJ DOŚWIADCZONEJ W ADOPCJACH MOGŁY UMKNĄĆ MOJEJ UWADZE

Bardzo bym prosiła również zainteresowanych i chętnych do pomocy o podanie mi w przybliżeniu na ile fiszek i od kogo mogę liczyć

Trzymajmy kciuki żeby nam się udalo!
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[I][B]POST SCRIPTUM
[SIZE=4]Dzwonił pan który miał dzwonić w niedzielę.
Pan zna jamniki - miał ale odszedł ze starości
Ma dom z ogrodem w Siedlcach. chce bardzo jamnika psa kolor rudy lub czarny

Dzwonila też nowa osoba pani. Potem przyszła na rozmowę z bratem. Pani-30, pan starszy. Pies dla brata. Pani ma sznaucera olbrzyma. . Brat chce psa ze schroniska do 2 lat (myślę ze 3 też zaakceptuje
wzrost do 30 cm, włos krótki kolor czarny lub inny
[/SIZE]
[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Wandziu przecież blisko Ciebie Węgrów, a tam są na prawdę śliczne psiaki i sporo takich małych gabarytowo, myślę ze trzeba ludzi w Siedlcach uswiadomić że pod nosem mają schronisko... sporo młodych tez jest ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enia']Wandziu przecież blisko Ciebie Węgrów, a tam są na prawdę śliczne psiaki i sporo takich małych gabarytowo, myślę ze trzeba ludzi w Siedlcach uswiadomić że pod nosem mają schronisko... sporo młodych tez jest ....[/QUOTE]

[B]Eni i co z tego? Wysyłałam tam ze dwie osoby, ale dla nich to daleko, poczekają może tu coś znajdą no i jeden znalazł.
Skoro więc ludzie nie chca przychodzić do schroniska, niech psy wyjdą do ludzi. Warto spróbować. Każda droga do szczęścia jest dobra. Cel jest najważniejszy. Ja tak uważam i myślę, że Ty też.
Bardzo chciałabym dostać fiszki z Węgrowa, bo to blisko i mniej problemów
z transportem Jeżeli ktoś może to podesłać to jako pierwsze będę pokazywała właśnie te psy. Gro jednak osób było zainteresowanych jamnikami
[/B]Wanda

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...