Jump to content
Dogomania

Kajuś z Krzyczek - za TM - odszedł nagle 6 października 2017:(


Ewa Marta

Recommended Posts

[quote name='Neigh']A ja chyba nie wiem o czym mowicie:( Jakos jej nie kojarze.........Kurde w koncu sie do Ronji wybiore.......jak tylko zaczne miec normalnie wokol czyli za jakies tysiac lat.......[/QUOTE]
Aga, chodzi o piosenkę?
nikt nie może jej kojarzyć, bo... to ja ją wymyśliłam;). Mam psie piosenki dla psów, które kocham - same te piosenki przychodzą do mojej glowy. I chcociaż zwykle są na marnym poziomie, psy je lubią;)

Link to comment
Share on other sites

Ale super wątek, Kair powinien już dzisiaj zagościć na metamorfozach. To niewiarygodne jak jest wspaniały, jakie zrobił postępy i stał się psem domowym:-)
Gratuluję Martusiu:loveu:
Szkoda, że wpadłam ze złą wiadomością, bo skończyły się pieniądze na Krzyczki.
Czy ktoś ogłasza teraz Kaira, będzie zbierał pieniądze na jego pobyt u Marty?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Się zapisuję do Klubu Dziadziułkowego! :loveu:[/QUOTE]
Nutusiu witamy w Dziadziułkowym świecie:)

Dziadziułeczek , Dzi Aj Dżoł, Didżej Dżordżyk - to moja porażka wychowawcza. normalnie nie potrafię mu niczego odmówić

DD jest fajnym, wesołym psem, ale ze smyczą jesteśmy w dalekim lesie. Sonia aż tak nerwowo nie reaguje na gmeranie przy obroży. Kaluchny odskakuje z piskiem. mogę go posmyrać, poprzesuwać obróżkę jak spi albo gdy się bawimy. nic więcej.

Link to comment
Share on other sites

No ludzie - nie wszystko na raz! Przeczytałam cały wątek od początku przecież. Najpierw dziki pies, dwie strony dalej już się daje głaskać, chwilę dalej wywala brzuch do głaskania! Myślę sobie - nie jest źle... Przechodzę na następną stronę i widzę... Dzikiego na kanapie, potem w łóżku.... No ludzie, dopiero kilka stron wątku, a Ronja od psa wymaga, żeby na smyczy chodził! Takie dziecko ludzkie na ten przykład ile lat musi do szkoły chodzić i nauki pobierać, żeby w jednym zdaniu kilku byków ortograficznych nie palnąć? Kajuś idzie indywidualnym tokiem nauczania i najwyraźniej chodzenie na smyczy dopiero będzie przerabiał! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neigh']O to to. Malo tego uwazam, ze gdyby go przeniesc do innej szkoly, to by sie w nauce cofnal......[/QUOTE]

Zdecydowanie! :) Powtarzałby klasę jak nic! Miał chłopak szczęście, że trafił na taką Wychowawczynię, co to jej na uczniu zależy, więc się dla niej stara - tak to z grubsza działa :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Zdecydowanie! :) Powtarzałby klasę jak nic! Miał chłopak szczęście, że trafił na taką Wychowawczynię, co to jej na uczniu zależy, więc się dla niej stara - tak to z grubsza działa :)[/QUOTE]
haha, mam wprawę, pracuję w szkole specjalnej przecież;)
a Dzi Aj Dżoł to mój ulubiony uczeń jest

Link to comment
Share on other sites

To ja mam dla Ciebie kota specjalnej troski. Persona dopiero po 3 latach zaczęła sie zachowywać jak normalny ( hihih tiaaaaaa ) kot. Ostatnio organizuje konkurs na przymilnego kota - pakuje sie nawet na kolana.......nie wiem odbiło jej na maksa czy jak?

A tymczasem mam kolejne takie teges ( tu znaczacy ruch koło głowy) - z rzadzicielskimi zapędami..........

Link to comment
Share on other sites

koty mnie nie lubią, lubią TYLKO Bartka

Dakota przychodzi w nocy dręczyć Bartka, by ją głaskał, jak już nie ma siły, chowa się pod kołdrę przed nią. żeby się nie udusić postawił pod kołdrą latarkę i zrobił sobie tunel oddechowy. a Dakocia lapkę w haczyk zrobiła i próbowała wyciągać Bartka spod kołdry. chyba kwalifikuje się jako kot specjalnej troski... :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irenaka']

Szkoda, że wpadłam ze złą wiadomością, bo skończyły się pieniądze na Krzyczki.
Czy ktoś ogłasza teraz Kaira, będzie zbierał pieniądze na jego pobyt u Marty?[/QUOTE]

Wybaczcie, że zakłócam sielski nastrój tego wątku, ale chyba nikt nie zwrócił uwagi na moje pytania. Informacje i wyjaśnienia należą się chyba darczyńcom i Fundacji która użyczyła konta na zbiórkę pieniędzy również dla Kaira.
Co dalej z Kairem?

Link to comment
Share on other sites

Szukamy dla Kaira jakiegoś rozwiązania. Narazie bez ogłoszeń, bo nie jest jeszcze gotowy do adopcji. Na zdjęciach wygląda super, w DT u Marty i Bartka nareszcie uwierzył w człowieka, ale nadal są sytuacje, w których jest kompletnie dziki. Nie wydamy do DS psa, który nie pozwala sobie nałożyć smyczy i wyprowadzić poza ogród.
Nie będziemy również pospieszać Marty i żądać od niej szybkich postępów, bo już wiemy, że tak się nie da. Kair ma swoje własne tempo i to od niego zależy, kiedy będzie gotowy do oddania go w inne ręce. Bywam tam co jakiś czas, na własne oczy widzę mozolną pracę nad Kaluchnym i nie tylko nad nim i jestem pełna podziwu dla Marty i Bartka. Ufam również w 100% ich metodom wyprowadzania psów z ich traum. Nie zawsze udaje się to tak szybko jak np. z Emi.
Jeśli zajdzie taka potrzeba, będziemy finansować go wspólnie z Neigh, będziemy robić bazarki i szukać pomocy u innych. Ogłaszać zaczniemy go wtedy, kiedy wspólnie z DT uznamy, że Kair jest gotowy do stawienia czoła zmianom. Za dużo było włożonej pracy w niego, żeby teraz zbyt pospieszną decyzją zepsuć to wszystko. Kajuś (wybacz mi Kaluchny) jest psem lekko opóźnionym w rozwoju i narazie decydujemy się na pozostawienie go w DT.
Bardzo dziękujemy za udostęonienie konta Fundacji również do rozliczeń Kaira. Starałyśmy się pozyskiwać w ubiegłym roku ludzi, którzy przelewali swój 1% na konto fundacji. Ja sama przesyłałam co jakiś czas różne kwoty, uważam więc, że były to wspólne pieniądze wszystkich psów krzyczkowych.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak, jak napisała Ewa - z racji faktu, że Darczyńcy to także moi znajomi, znajomi z pracy, pewna księgowa - to uważam, że pieniądze przelane na Fundację były także nasze - tym samym Kaluchnego.
Kajuś zostanie tam, gdzie jest - nie wyobrażam sobie innej możliwosci. Będzie opłacany tak jak dotąd? Za co.....no cóż - a za co był opłacany Idolek, czy inne stwory pod naszą opieką?
Także i ton i pytania uważam za cokolwiek nie na miejscu. I oddaję się sielskiemu nastrojowi - tiaaaaa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ronja']koty mnie nie lubią, lubią TYLKO Bartka

Dakota przychodzi w nocy dręczyć Bartka, by ją głaskał, jak już nie ma siły, chowa się pod kołdrę przed nią. [B]żeby się nie udusić postawił pod kołdrą latarkę i zrobił sobie tunel oddechowy. [/B]a Dakocia lapkę w haczyk zrobiła i próbowała wyciągać Bartka spod kołdry. chyba kwalifikuje się jako kot specjalnej troski... :)[/QUOTE]
:evil_lol: biedny Bartek, to jest terror :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja pytam o psa, jego dalsze losy i ogłoszenia a Wy jak zwykle o kasie.
To chyba jakaś obsesja:evil_lol:.


[quote name='Ewa Marta'][B]Szukamy dla Kaira jakiegoś rozwiązania. Narazie bez ogłoszeń, bo nie jest jeszcze gotowy do adopcji.[/B] Na zdjęciach wygląda super, w DT u Marty i Bartka nareszcie uwierzył w człowieka, ale nadal są sytuacje, w których jest kompletnie dziki. Nie wydamy do DS psa, który nie pozwala sobie nałożyć smyczy i wyprowadzić poza ogród.
Nie będziemy również pospieszać Marty i żądać od niej szybkich postępów, bo już wiemy, że tak się nie da. Kair ma swoje własne tempo i to od niego zależy, kiedy będzie gotowy do oddania go w inne ręce. Bywam tam co jakiś czas, na własne oczy widzę mozolną pracę nad Kaluchnym i nie tylko nad nim i jestem pełna podziwu dla Marty i Bartka. Ufam również w 100% ich metodom wyprowadzania psów z ich traum. Nie zawsze udaje się to tak szybko jak np. z Emi.
Jeśli zajdzie taka potrzeba, będziemy finansować go wspólnie z Neigh, będziemy robić bazarki i szukać pomocy u innych. Ogłaszać zaczniemy go wtedy, kiedy wspólnie z DT uznamy, że Kair jest gotowy do stawienia czoła zmianom. Za dużo było włożonej pracy w niego, żeby teraz zbyt pospieszną decyzją zepsuć to wszystko. Kajuś (wybacz mi Kaluchny) jest psem lekko opóźnionym w rozwoju i narazie decydujemy się na pozostawienie go w DT.
Bardzo dziękujemy za udostęonienie konta Fundacji również do rozliczeń Kaira. Starałyśmy się pozyskiwać w ubiegłym roku ludzi, którzy przelewali swój 1% na konto fundacji. Ja sama przesyłałam co jakiś czas różne kwoty, uważam więc, że były to wspólne pieniądze wszystkich psów krzyczkowych.[/QUOTE]

Nie wiem, czy dobre wnioski wysuwam z Tojego postu, ale skoro wcześniej znajduję na wątku takie posty:
[B]23.02.2010[/B]

[quote name='Neigh']Długo myślałam nad tekstem do allegro i moze tak:


Kair to stosunkowo młody psiak. Ma za sobą traumatyczną przeszłość. Prawie dwa lata temu został zabrany ze "schroniska" w zniesławionych Krzyczkach.
Przez ten czas psiak przebywał w domach tymczasowych gdzie na nowo przywracano mu wiarę w człowieka. Kair nauczył się, ze ludzki dotyk nie musi kojarzyć się z bólem. Zapomniał co oznacza głód.

Jednak Kair na zwsze pozostanie psem trudnym. Potrzebuje czasu, by zaufać nowej osobie.
Kair nie odnajdzie sie w warunkach miejskich - szukamy dla niego domu z ogrodem, ciepłej budy oraz ludzi którzy zaakceptują go takim jakim jest, oferując mu bezpieczeństwo i mozliwie najwiecej swobody. Nie zostanie oddany do kojca czy na łańcuch[/QUOTE]

[B]17.03.2010[/B]
[quote name='Ewa Marta']Dziewczyny, a co myslicie o wykupieniu kairowi pakietu 74 ogłoszeń na różnych stronach? Kosztuje 10 zł i mogę to sfinansować. Tylko czyj podawać numer do kontaktu? No i jakie zdjecia wybrać do tekstu Neigh?[/QUOTE]

[quote name='Neigh']Ja jestem za wykupieniem. Poza tym, Marta jak wiesz gdzie się te ogłoszenia kupuje, to moze byś od razu dla Cynamona kupiła?

Oddam kasę rzecz jasna.
Allegro mu się w sobotę kończy........[/QUOTE]

Czy to oznacza, że wcześniej ogłaszany pies, teraz się cofa w rozwoju;) i nie ogłaszacie Kaira?
Oczywiście Wasze prawo do decyzji co dalej z Kairem. Chodziło mi o to, aby ustalić kto za niego w tej chwili odpowiada. Cieszę się, że Ty Ewo i Neigh bierzecie na siebie odpowiedzialność za Kaira i bardzo proszę Ronję o przesłanie Pocztą oświadczenia, że w związku z Waszym przejęciem opieki na Kairem rozwiązuje umowę o DT z Fundacją.
Tyle formalności, a teraz kasa.
Zarówno moje jak i Twoje pieniądze Ewo, to prehistoria niestety.
Jeżeli poruszacie sprawę pieniędzy z 1%, to informuję, że wpłynęła kwota 8255,20
z której to kwoty powinnam odjąć 5990,90, zgodnie z sugestią darczyńcy z października ub. roku i oświadczeniem przesłanym do Fundacji, że są to pieniądze na psy z Krzyczek w Krakowie.
Wobec czego kwota wspólna która została to 2264,30
Koszt miesięczny utrzymania Krzyczek przez miesiąc w momencie kiedy pieniądze wpływały to ok.1500,00.
Teraz kalkulatory w dłoń i policzcie sobie do kiedy tej wspólnej kasy starczyło.
A tu macie wykaz osób i kwot, które nie wpłynęły na Krzyczki, pomimo deklaracji:
[FONT=Calibri][SIZE=2][B]Lista osób których deklaracje z tytułu przekazania 1% nie wpłynęły[/B]. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=2]Krzysztof N. Warszawa 15,80zł [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=2]Anna K.Warszawa, 28,80 zł [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=2]Michał S.Warszawa, 1.69 zł[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=2]Krzysztof C. Kraków 11,30 [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=2]Krystyna Ch. Kraków 54,00[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=2]Tomasz G.Kraków - 21,90[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=2]Zdzisława L.Kraków - 12,10[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=2]Mirosław G. Kraków 15,00 [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=2]Anna S. Warszawa 297,60 [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=2]Jerzy K. Warszawa 282,00[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=2]Elżbieta B-M Krzeszowice 32,40 [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=2]Łukasz B. Krzeszowice 14,80[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=2]Adrian B. Krzeszowice 8,40[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=2]Józef K. Janów Lub. 75,20 [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=2]Dorota G. Janów Lub. 90,30[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=2]Iwona i Piotr P. Warszawa 105,10[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=2]Piotr O. Warszawa 21.00[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=2]Jan S. Warszawa 57,00[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=2]Paweł i Iwona Ś. Warszawa 343,20 [/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=2]Przemysław i Dorota Sz.Warszawa 574,10 [/SIZE][/FONT]
[B][FONT=Calibri][SIZE=2]Razem : 2061,69[/SIZE][/FONT][/B]


[quote name='Neigh']Dodam jeszcze, że bardzo nam miło z powodu zainteresowania zarówno Fundacji, jak i Darczyńców - zatem serdecznie zapraszamy i na wątek i do pomocy przy finansowaniu Kaja:-)[/QUOTE]

A odkąd to ja jestem Fundacja?:evil_lol:
Interesuje mnie tylko określenie jasnej sytuacji Kaira ( którą już teraz mam), rozwiązanie umowy na DT Kaira i to, aby żaden z darczyńców nie czuł się wprowadzony w błąd. Jak wynikało z rozmów z października, cześć osób zupełnie nie miało pojęcia, że zbieram pieniądze również na Warszawę. Każdy z darczyńców ma prawo do pełnej i rzeczowej informacji. Ponieważ to ze mną Ronja prowadziła do tej pory rozliczenia Kaira, chyba nikogo nie powinno dziwić, że zadaję elementarne i podstawowe pytania dotyczące psa, a które Wy pomijacie milczeniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mysza 1']Moje nie wpłynęły, Viva mnie oszukała, poszło na ich konto:angryy: Dzwoniłam do US i przelew dawno zrobili. Hm, może jeszcze się uda Vivę poprosić, nie jest to duża kwota ale jednak zagospodarowana niezgodnie z moim życzeniem.[/QUOTE]

Ja nie mam na to Myszko wpływy, choć bardzo bym chciała, bo pokaźna kwota na Krzyczki nie dotarła.
Z tego co pamiętam, to nawet chyba Gusia próbowała interweniować w sprawie jakiegoś przelewu w Vivie, ale nie wiem jak to się skończyło.
Iza mi żadnej korekty nie zgłaszała.

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak - mozesz sobie tupać, krzyczeć śmiać się , robić multicytaty, wycinanki łowickie i wycinać hołubce. Jakiś czas temu przestałam się tym przejmować Irenko........naprawdę Kajuś sobie poradzi - masz jeden problem z głowy mniej. Nie podnoś nam ciśnienia plissssss.........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neigh']Tak nie tylko Twoje.........dlatego nie chce mi się już o tym nawet pisać i gadać. Od pewnego czasu mam w tym temacie jasność - kiedy ktoś chce dać jakąś kasę to musi dawać konkretnej osobie i to do ręki.[/QUOTE]


Nie działał mi cytat - dlatego powyższa odpowiedz jest do wypowiedzi Myszy powyżej....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...