Jump to content
Dogomania

Jak Lavinia pozbyła się własnego psa... po cichu


Ksera

Recommended Posts

te wszystkie wypowiedzi Lavinii nie daly i nie daja mi spokoju. wczoraj rozmawialam z Karola, czy rzeczywiscie cos takiego bylo zaplanowane.Sama nie wiem, co mam myslec, gdyz rzeczywiscie dostalam raczej wymijajace odpowiedzi, jesli by to byla prawda, to przysiegam na wszystko, co mi swiete, ze nic o tym nie wiedzialam i to wszystko bylo poza moimi plecami zaplanowane. Jak pisalam, ja jedynie zwrocilam sie do nich o pomoc, ktora mi obiecano. Lavinie wtedy ostro zaatakowalam, gdyz rowniez mnie tu bardzo zaatakowano, robiono mi mase wyrzutow. Gdy teraz caly czas o tym mysle, to sama zaczynam miec watpliwosci. Zastanawiam sie, dlaczego mi tu takie wyrzuty robiono, zreszta te kolezanki to tez na tym forum bardzo jasno wyrazily. Nie wiem naprawde, kto mowi prawde, a kto klamie. jesli by to rzeczywiscie byla prawda, to jestem sama zszokowana i przerazona. Nigdy, przenigdy bym do czegos takiego reki nie przylozyla. Mozecie mi wierzyc, albo nie. Przypuszczam, ze nie bedziecie, ale mnie chodzilo rzeczywiscie tylko i wylacznie, aby Ptysiowi sie udalo i mogl zdrowy do Polski wrocic. Sama mam 4 psy i bym zabila kazdego, kto by mi je probowal zabrac. Jesli rzeczywiscie chciano Lavini odebrac jej ukochanego Ptysia, to moja wiara w niemieckie organizacje pomagajace psom runela calkowicie. I mozecie mnie, jak zawsze zlinczowac, ale przysiegam, ze jezeli to by byla prawda, to ja naprawde nic o tym nie wiedzialam. I w takim wypadku ciesze sie, ze Ptys nie wyjechal.
Wiecej napisac nie potrafie, bo mnie sama dlawi to. rozrywa wewnetrznie i nie wiem naprawde. co mam myslec i zrobic.
Jesli to prawda Lavinio, to musze cie przeprosic i jeszcze raz prosze o podanie osob, ktore o tym wiedza.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 647
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[FONT=Arial Black][SIZE=3]Klamcy powinni miec dobra pamiec,
Ty zaczynasz ja tracic, albo..........
juz tak sie zaplatalas, ze sama nie wiesz co jest prawda a co klamstwem[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial Black][SIZE=3]Manipulujesz wszystkim i wszystkimi, zwalasz wine na innych kiedy pali Ci sie grunt pod nogami, zeby tylko ocalic [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Black][SIZE=3]wlasna skore.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial Black][SIZE=3]Osoby, ktorym grozilas, daly sie Tobie zastraszyc, nic dziwnego jezeli Twoje grozby dotycza bezpieczenstwa bliskim[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Black][SIZE=3]im osob :shake: :-( [/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial Black][SIZE=3]Znalazlas " zlota zyle", dobrowolnie jej [/SIZE][/FONT][FONT=Arial Black][SIZE=3]nie[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Black][SIZE=3]opuscisz, wykorzystujesz skrzywdzone psiaki i bezsilnosc osob, ktore walcza zeby tym psiakom pomoc, dziewczyny robia to bezinteresownie, Ty - zeby na tym zarobic.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

niestety Pajuniu, nie wierzę w to co napisałaś, a to dlaczego -

w wątku Ptysia wkleiłaś link do forum, na którym zbierano pieniądze na operację Ptysia. Na tymże forum, w dniu 30.03, użytkownik Nilli napisała;

[b]Ich kann mich mit einer Tierklinik in HH in Verbindung setzen, die den Kleinen dann "exrem kostengünstig" fachgerecht operieren wird. Danach würde ich den Kleinen dann betreuen und bis zur Vermittlung aufnehmen -allerdings Alles nur in Eigenverantwortung.

Heinrich zieht aller Vorraussicht nach Karfreitag aus, dann würde ich den freiwerdenden Platz für den Kleinen reservieren. Betreuung /Transport in/um/nach HH während/um die OP kann ich regeln.Verantwortlichkeit garantiert.Kann dann bis zur endgültigen Vermittlung auf dem Outbackhof (auch wenn es mit der ReHa bis in die Puppen dauert) bleiben.

Alle Kosten nach Ausverantwortung gehen natürlich zu meinen Lasten. Gute Grundausbildung wird garantiert. Sämtliche Daten nach evtl. Vermittlung werden selbstverständlich zur Verfügung gestellt.

LG
Margrit[/b]

nie znam niemieckiego, ale dziewczyny z tamtego forum przetłumaczyły - ta osoba po operacji miała wziąć Ptysia, zaopiekować się nim, i szukać mu domu. Żeby tego jeszcze było mało, to w następnym poście DREA, która jest moderatorem tego forum i KOLEŻANKĄ PAJUNI ( sama mi o niej Pajuniu mówiłaś ), odpowiedziała, że to świetnie, cóż za wspaniała oferta, trzeba tylko zadbać o to, by osoba, która w tej chwili tymczasowo ma Ptysia (tzn ja) dobrze się nim opiekowała do czasu przyjazdu do Niemiec. NIGDZIE PÓŻNIEJ nie ma sprostowania, nikt, włącznie z twoimi wszystkimi koleżankami, nie napisał, że Ptyś ma tam być tylko na operacji i że ma już właścicielkę. Mało tego, twoja koleżanka pisze tam, że jest ze mną w kontakcie stałym i ja się na to wszystko zgadzam ( nie muszę chyba pisać, że nie jestem z tą osobą w żadnym kontakcie).

dodatkowo, jest jeszcze jakiś człowiek, który chciał za Ptysia zapłacić i on też jest brany pod uwagę jako nowy domek. I tu konwersacje na pw - jak to załatwić, żebym ja się o niczym nie dowiedziała i odpowiedż drugiej strony, że Pajunia (nie było nazwy "Pajunia", tylko imię i nazwisko ) to załatwi !!!! I propozycje dotyczące informacji dla mnie o powikłaniach itp.

i skoro sama podawałaś na dogomanii link do tego forum, to chyba je czytasz ?? jak więc mogłaś nie wiedzieć o tym co jest planowane, nawet jeśli jak twierdzisz, odbywało się to za twoimi plecami ??

Link to comment
Share on other sites

Jezu znowu gdzies ktos cos knuje za czyimis plecami, juz pare razy to czytalam, czy tu istnieje jakas tajna organizacja terrorystyczna, Osama bin Laden czy co????
ze wciaz czytam
"uknuto za moimi plecami" ??????

toz to paranoja jajaks, ludzie, przeciez my tu psy mamy RATOWAC....

a w tym niemieckim poscie faktycznie pisze o Vermittlung, czyli szukaniu domu, a o Lavinii wyrazaja sie per Pflegemama, czyli mama tymczasowa, nic nie ma ze to wlasciciel.

Wiecie co, ja stad..... :scared:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lavinia'].... NIGDZIE PÓŻNIEJ nie ma sprostowania, nikt, włącznie z twoimi wszystkimi koleżankami, nie napisał, że Ptyś ma tam być tylko na operacji i że ma już właścicielkę. Mało tego, twoja koleżanka pisze tam, że jest ze mną w kontakcie stałym i ja się na to wszystko zgadzam ( nie muszę chyba pisać, że nie jestem z tą osobą w żadnym kontakcie).

dodatkowo, jest jeszcze jakiś człowiek, który chciał za Ptysia zapłacić i on też jest brany pod uwagę jako nowy domek. I tu konwersacje na pw - jak to załatwić, żebym ja się o niczym nie dowiedziała ....[/quote]

No i znowu De ja vu...
Przecież zrobiłaś Lavinio podobnie?

Link to comment
Share on other sites

Lavinia
tu jest odpowiedz Adrei
na post Nilhi

Hallo Margit !

Das ist superlieb von dir

Ich habe allerdings der derzeitigen Pflegemama, die ihr Herz sehr an den Kleinen gehängt hat, versprochen ihn persönlich in Pflege zu nehmen.

Morgen muß ich nochmal in der Tiho Hannover anrufen. Dort soll auch ein Spezialist sein, der solche OPs schon öfter gemacht hat. Das wäre für mich und den Mini natürlich näher.
Ich komme aber gerne auf dein Angebot zurück.
Solange er noch nicht h
ier ist, würde ich gerne mit einigen Ärzten reden, sodas er eine kostengünstige aber absolut kompetene Behandlung bekommt.

Vielleicht können wir morgen ja mal schnacken?!

Lieben Gruß
Drea

tlumacze:

Hallo margit, to jest bardzo milo z Twojej strony, ale ja obiecalam tej obecnej mamie, ktorej bardzo na tym malym zalezy, ze sama osobiscie wezme go w opieke.
Jutro bede jeszcze raz dzwonic do klinki Tiho w Hanoverze. Tam, ma byc specjalista, ktory juz czesto takie operacje robil, to byloby dla mnie i dla tego malucha blizej. Ja moge chetnie na twoja propozycje wrocic.
Jak dlugo go tu nie ma, chcialabym jeszcze z niektorymi lekarzami porozmawiac, aby on tania, a jednoczesnie najlepsza droge leczenia mial.
Mozemy jeszcze jutro poplotkowac.
Pozdrawiam Drea

na to Nihli odpowiedziala

Hi Drea,

wenn ihr es ohne mich geregelt kriegt - um so besser . Ansonsten in diesem Fall: Anruf genügt. Endgültige Entwarnung wäre auch toll,damit ich "das Thema" im Kopf abschließen kann.


LG
Margrit

Hi Drea
jesli to beze mnie uda sie zalatwic, tym lepiej. Jesli nie, Telefon wystarczy. ostateczne odwolanie alarmu bedzie fajne, abym ten temat z glowy miala.

Pozniej pisze Andrea tak

So..hab nun mal jemanden in der TiHo Hannover erreicht, dort würd diese OP zwischen 400-600 Euro plus Medikamente, Voruntersuchung und Aufenthalt kosten...also einiges günstiger als Giessen.

Die Pflegemama aus Polen möchte den kleinen Schatz persönlich nach Deutschland begleiten und ihm hier beistehen, also einige Tage hier verweilen, damit er seine vertraute Person um sich hat. Sie könnte bei einer Bekannten in Giessen wohnen...daher ich hau denen in Giessen noch mal auf die Finger wegen der Kosten.

No to udalo mi sie kogow w TiHo klinice w Hanowerze zlapac, tam kosztowala by ta operacja 400-600€ + lekarstwa, badania poprzedzajace i koszta pobytu, czyli tanie, niz w Giessen.
Ta dotychczasowa mama z Polski chcialaby osobiscie ten maly skarb do Niemiec przywiezc i z nim razem to przetrzymac, czyli pare dni tu zostac, aby on zaufane otoczenie kolo siebie mial. Ona by mogla u znajomej kolo Goessen mieszkac ( moj dopisek,czyli mnie), dlatego chce jeszcze powalczyc o te koszta w Giessen.

I tu jeszcze jeden post Andrei z 31.3.2006

Ich hoffe die Giessener Klinik dazu zu bringen, das sie noch weniger als Hannover nehmen, ansonsten erfolgt die OP in Hannover, da muß ich mal schauen wo ich die Pflegemama unterbringen kann.

Heute wurde er ja noch mal in der Klinik in Polen gecheckt, also neues Ultraschall, EKG...somit müssen die Ärzte in Deutschland nur die Unterlagen einschauen.

Mam nadzieje, ze uda mi sie Klinike w Giessen namowic, aby jeszcze taniej wziela niz Hannower, jesli nie, to bedzie operacja w Hanowerze zrobiona, tylko musze znalezc miejsce, gdzie bym mogla ta obecna mame malego umiescic.
Dzis beda jeszcze robione badania w klinice w Polsce, nowe USG, EKG, aby ci lekarze w Niemczech te dokumenty juz mieli.

I Lavinia to jest wszystko na tym forum, co dotyczy przjjazdu Ptysia, reszta . to ile, kto moze wplacic, a potem niezadowolone posty, ze Ptys nie przyjedzie.

Nic nie ma o jakies adopcji, czy sprzedazy Ptysia, Andrea pisze o swoich staraniach w klinikach , jak rowniez, abys ty razem z Ptysiem tu byla na czas operacji.
Oczywiscie, ze to forum czytalam, ale nigdzie nic nie znalazlam, aby ci Ptysia zabrac. Nie dostalam rowniez zadnych priwow w tym stylu. Nie rozumiem, dlaczego ci przetlumaczono tylko ta jedna wypowiedz, a te inne, ktore zupelnie , co innego mowia, nie.
Masz calkowita racje, nie wierzac mi, bym na twoim miejscu identycznie myslala. Ale jak pisalam, ja nic nie wiem i nie wiedzialam o jakichs innych planach. Jesli takowe mialy miejsce, to bylo to naprawde za moimi plecami uzgadniane, ja bym sie nigdy na cos takiego nie zgodzila. Co innego takie klotnie na forum, a co innego zabrac kochanego psa.
Masz pelne prawo mnie osadzac, ale jak juz pisalam, nigdy bym w czyms takim udzialu nie wziela.
Wlasnie dzwonila do mnie Andrea, ktora sie od Karoli o tym dowiedziala, jest oburzona i przerazona takim podejrzeniami, prosila, abym na forum jej Email umiescila i kazdy moze w jezyku angielskim ,albo jesli zna niemiecki, z nia sie skontaktowac. Nigdy nie bylo tego typu planow.

[email][email protected][/email]

Czyli bardzo prosze sie rowniez z ta osoba kontaktowac, ona jako jedyna zna wszelkie szczegoly. I powtarzam, ja nigdy nic o zadnych takich planach nie wiedzialam.

Link to comment
Share on other sites

Eurydyko, ja dostałam potwierdzenie z banku i od osoby wpłacającej, że na początku zeszłego tygodnia wpłacono na konto asiaf1 400 zł. tak jak pisałam wcześniej, ta osoba ma w tym tygodniu przelać asiaf1 resztę pieniędzy. Dobrze byłoby, gdyby asiaf1 potwierdziła tę pierwszą wpłatę.

Link to comment
Share on other sites

rozumiem, asiaf1 jest poza kompem o ile sie orientuje wiec jak dotrze to pewnie potwierdzi, skoro juz jedna strona ma taka info.

jakie kwoty w koncu beda docelowo przelane? 400+x?

jaka jest szansa na odsetki? czy mbank sie wypowiedzial w sprawie odsetek oraz w sumie w sprawie odszkodowania za te opoznienia i niedomowienia?

Link to comment
Share on other sites

razem ma być 1350 zł. Szansa jest nie tylko na odsetki, ale również na odszkodowanie, ale nie chciałabym o tym pisać, dopóki sprawy są w toku. Myślę, że przynajmniej sprawa z bankiem zostanie załatwiona polubownie, więc będą z pewnością jeszcze jakieś dodatkowe pieniądze, które oczywiście zostaną przeznaczone na Oskarka.

Link to comment
Share on other sites

Guest Msand

Obserwuję ten syf z boku i mam wrażenie, że dałyście się dziewczyny jakiejś "życzliwej" wam osobie nieżle podpuścić, a szkoda. Myślałam, że ferment był siany raz, potem okazuje się, że dwa .. no a teraz że można i trzy. Zarzuty absurdalne ... i znowu się okaże, że łapska zostały zmoczone przez osobę najmniej podejrzewaną. Radzę wam przejrzec privy, pocztę, przypomnieć sobie rozmowy telefoniczne szczególnie w odniesieniu kto i jakie informacje od was wyciągał, podawał wam lektury do poczytania i domniemywał kto komu próbuje zaszkodzić. Mam wrażenie, że zostałyście wciągniętę w czyjąś chorą gierkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lavinia']niestety Pajuniu, nie wierzę w to co napisałaś, a to dlaczego -

w wątku Ptysia wkleiłaś link do forum, na którym zbierano pieniądze na operację Ptysia. Na tymże forum, w dniu 30.03, użytkownik Nilli napisała;

[B]Ich kann mich mit einer Tierklinik in HH in Verbindung setzen, die den Kleinen dann "exrem kostengünstig" fachgerecht operieren wird. Danach würde ich den Kleinen dann betreuen und bis zur Vermittlung aufnehmen -allerdings Alles nur in Eigenverantwortung. [/B]

[B]Heinrich zieht aller Vorraussicht nach Karfreitag aus, dann würde ich den freiwerdenden Platz für den Kleinen reservieren. Betreuung /Transport in/um/nach HH während/um die OP kann ich regeln.Verantwortlichkeit garantiert.Kann dann bis zur endgültigen Vermittlung auf dem Outbackhof (auch wenn es mit der ReHa bis in die Puppen dauert) bleiben. [/B]

[B]Alle Kosten nach Ausverantwortung gehen natürlich zu meinen Lasten. Gute Grundausbildung wird garantiert. Sämtliche Daten nach evtl. Vermittlung werden selbstverständlich zur Verfügung gestellt. [/B]

[B]LG [/B]
[B]Margrit[/B]

nie znam niemieckiego, ale dziewczyny z tamtego forum przetłumaczyły - ta osoba po operacji miała wziąć Ptysia, zaopiekować się nim, i szukać mu domu. Żeby tego jeszcze było mało, to w następnym poście DREA, która jest moderatorem tego forum i KOLEŻANKĄ PAJUNI ( sama mi o niej Pajuniu mówiłaś ), odpowiedziała, że to świetnie, cóż za wspaniała oferta, trzeba tylko zadbać o to, by osoba, która w tej chwili tymczasowo ma Ptysia (tzn ja) dobrze się nim opiekowała do czasu przyjazdu do Niemiec. NIGDZIE PÓŻNIEJ nie ma sprostowania, nikt, włącznie z twoimi wszystkimi koleżankami, nie napisał, że Ptyś ma tam być tylko na operacji i że ma już właścicielkę. Mało tego, twoja koleżanka pisze tam, że jest ze mną w kontakcie stałym i ja się na to wszystko zgadzam ( nie muszę chyba pisać, że nie jestem z tą osobą w żadnym kontakcie).

dodatkowo, jest jeszcze jakiś człowiek, który chciał za Ptysia zapłacić i on też jest brany pod uwagę jako nowy domek. I tu konwersacje na pw - jak to załatwić, żebym ja się o niczym nie dowiedziała i odpowiedż drugiej strony, że Pajunia (nie było nazwy "Pajunia", tylko imię i nazwisko ) to załatwi !!!! I propozycje dotyczące informacji dla mnie o powikłaniach itp.

i skoro sama podawałaś na dogomanii link do tego forum, to chyba je czytasz ?? jak więc mogłaś nie wiedzieć o tym co jest planowane, nawet jeśli jak twierdzisz, odbywało się to za twoimi plecami ??[/quote]
Mnie zastanawia jedna rzecz, czyżby Pajunia była naprawdę aż tak bezgranicznie głupia, żeby wklejać publicznie na forum link do innego forum, na którym można poczytać o knowaniach wobec Ciebie Lavinio i Pysia? :hmmmm:
Gdybym ja chciała jakis przekręt zrobic, to przed ofiarą mojego przekrętu skrzętnie ukrywałabym forum, na którym o tym przekręcie można poczytać :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Lavinio, ja w dalszym ciagu prosze o podanie nazwisk osob, ktore te informacje o moim podlym zachowaniu ci przekazaly, jest naprawde bardzo wazne. te dziewczyny z forum " Gegen Tierleid" ktore to organizowaly, rowniez bardzo prosza. Karola byla u mnie i ja jej ten wszystkie wypowiedzi przetlumaczylam i wydrukowalam. Chca sie tez tego koniecznie dowiedziec, kto tak profanuje ich akcje.
Wiec bardzo prosimy.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie Dorotki, bo się przejadę i przetrzepię Wam skórki!!! Przestańcie się na siebie boczyć bo nie ma o co. Lavinio kochana, mało się ostatnio odzywam, ale obserwuję Wasze wątki i widzę co sie dzieje. Poniosło Was troszkę. Pajunia przejęta Ptysiem pogoniła sprawę zbyt szybko może, dużo osób się zaangażowało, więc się zdenerwowała że nie skorzystałaś z jej pomocy (odrobinkę zbyt gorliwej, ale wynikającej z dobrych chęci). Wątpię, żeby chciała sprzedać Twojego Ptysia, przeciez zarabia krocie na handlu naszymi schroniskowcami, co to dla niej 200 Euro w tą czy w tamtą;) :eviltong:
Co do Pajuni, to Dorotko, nie ufaj zbytnio Niemcom (nie ubliżając tym uczciwym oczywiście) bo wiem jak tam wyglądają sprawy psów. Tam o psię lepiej dba, nie ma tylu pseudohodowli, a rasowce kosztują fortunę. Dlatego też tak chętnie brane są psy od nas, bo dla naszych sąsiadów te 250Euro to są grosze. A jak na forum znalazły się zdjęcia Ptysia, pięknego buldożka, to być może znalazła się jakaś osoba próbująca na tej sytuacji zarobić. Za Ptysia ze dwa tysiaki Euro dostałaby bez problemu.
Dziewczyny, ja Was proszę, nie dajcie się wciągać w cudze gierki, prosze się pogodzić, bo przestanę wierzyć że na tym świecie są jeszcze jakieś normalne osoby. Obie wiecie, jakie ludzie potrafią robić na innych nagonki, jak podpuszczają i robią afery- nie pozwólcie aby to szaleństwo Was dwie także ogarnęło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lavinia']czy Asiaf1 moglaby potwierdzic pierwsza wplate, bo minal juz tydzien odkad ja otrzymalam potwierdzenie.........[/quote]

Witam,
dziś jestem pierwszy dzień po urlopie. Sprawdziłam konto.Potwierdzam, że na moje konto wpłynęło 400,00 PLN.

Pozdrawiam asia

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ Lawinia nie odpowiada - Asiu zadam pytanie Tobie - co z pozwem banku?
Czy wpłacono resztę pieniędzy na Twoje konto?
Czy winny poniesie konsekwencje?
Czy będą odsetki?

Lawinia obiecała informować osoby zainteresowane, więc powinnaś mieć informacje na bieżąco ;)

Link to comment
Share on other sites

Jedyne co mogę potwierdzić to że na moje konto wpłynęło 400 PLN od jakiejś osoby. Była to wpłata gotówki w kasie.
Proszę nie wymagajcie ode mnie wyjaśnienia zagmatwanej sprawy przesyłania pieniędzy. Wydaje mi się, że powinna zrobić to Lavinia.
Ja oczekuję, że pieniądze Oskara w końcu zostaną wpłacone na moje konto. Jak tylko cokolwiek wpłynie będę o tym informować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiaf1']Jedyne co mogę potwierdzić to że na moje konto wpłynęło 400 PLN od jakiejś osoby. Była to wpłata gotówki w kasie.
Proszę nie wymagajcie ode mnie wyjaśnienia zagmatwanej sprawy przesyłania pieniędzy. Wydaje mi się, że powinna zrobić to Lavinia.
Ja oczekuję, że pieniądze Oskara w końcu zostaną wpłacone na moje konto. Jak tylko cokolwiek wpłynie będę o tym informować.[/quote]
Mialam nie zabierac glosu (proszono mnie), ale Asia napisala jw "[B]wplata gotowki 400 PLN w kasie":-o [/B]wiec wklejam
[B]"Ochrona prawna środków finansowych Klientów[IMG]http://www.mbank.com.pl/images/01.gif[/IMG][/B]
[B]mBank[/B] jako instytucja zaufania publicznego gwarantuje bezpieczeństwo powierzonych mu środków finansowych. Poparte jest to tradycją, prestiżem i solidnością [B]mBanku[/B] jako części detalicznej jednego z najlepszych polskich banków BRE BANKU SA. Środki finansowe zgromadzone w [B]mBanku[/B] przez Klientów indywidualnych są chronione, zgodnie z polskim prawem bankowym, przez [URL="http://www.bfg.pl/u235/navi/27900"][COLOR=#800080]Bankowy Fundusz Gwarancyjny[/COLOR][/URL], którego podstawowym zadaniem jest ochrona wkładów pieniężnych na rachunkach bankowych. Od 2002 roku gwarancjami funduszu w 100 % objęte zostały środki pieniężne o równowartości w złotych do 1.000 EURO, a w 90 % środki pieniężne do równowartości 22.500 EURO."
Ta ochrona polega tez na gwarancjach przelewow i Bank ma srodki na natychmiastowe pokrycie swojego bledu!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='YBOT']sabina1 ....to co [B]ty[/B] tutaj robisz????? :shake:[/quote]

ja bym zadala to pytanie predzej Tobie YBOT.Masz widze bardzo krotka pamiec- a jako osoba pozbywajaca sie problemow- a nie je rozwiazujaca...powinnas zamilknac.Zajmij sie Bordie moze- i np. swoja niechecia do sprzatania po wlasnym psie...Bedzie wiecej pozytku.

A sabina1 jest akurat osoba na tyle powazna ze jej zdanie powinno byc uszanowane. I tez sie zgadzam ze jezeli ktos trafia na agresywnego psa i jest jego wlascicielem to ma prawo takie przyjac srodki ostroznosci zeby zaden inny pies czy czlowiek nie poniosl szkody.

Lavinia psa nie uspila.
A majac dwa domy pelne zwierzat jest chyba zmuszona do szerszego patrzenia na sprawe dobrobytu psow. To ze Ksera z AgnieszkaP poczuly sie urazone...no coz. Zostalo juz wyjasnione ze niechec lavinii do wspolpracy z nimi miala podstawy takie ze zostala z psami ktore mialy byc przez te dziewczyny odebrane- a byly na utrzymaniu i opiece lavinii ladnych pare miesiecy.Nikt sie nie pytal czy lavinia ma czas i pieniadze na utrzymywanie dwoch rottkow dodatkowo.

Watek perypetii bankowych byl juz tutaj bardzo szeroko omowiony.Jak dla mnie wystarczajaco. Niech te pieniadze wreszcie Oskarka znajda sie na koncie Asiaf1. A Bank niech zaplaci odsetki.

Link to comment
Share on other sites

no dalej dalej katcherine....wal smialo....jeszcze nie przebolalas swojego datku na "benzyne" do Poznania? bo innej KRZYWDY ci nie zrobilismy chyba?

skoro kazdy ma prawo do robienia z wlasnym psem co mu sie zywnie podoba to po co ta cala dogomania????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...