Jump to content
Dogomania

Hossa dla koszalińskiej HOSSY - MISSION COMPLETED ;-)


kinga

Recommended Posts

Bar?? BAR??? To Hoska se zrobila bar!!! Tymbalikami z drobiu sie obzera, zagryza babka marmurkowa i niby to my jestesmy ci zli???:p
Maupa jedna, dzis z wyrzutem patrzyla na zawartosc miski :mad:
oraz na puste blaty w kuchni:mad: :mad:
Tuxman juz studiuje kantoński, troche to potrwa bo straszne gryzmoly, Hoska ma wiec jeszcze troche czasu na odpracowanie szkod:diabloti:
ale jak zrobi nastepne tuxman zrezygnuje z ORYGINALNEJ kuchni cos czuje, i kupi "Kuchnie chinska" w najblizszej szwabskiej ksiegarni, a mi kaze tlumaczyc na polski....:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

prędzej uwierzę, że to Hosia ich zeżarła... i to nie byle jak! w galarecie z dodatkami, bez pietruszki (bo nie lubi) na chińskiej porcelanie ;)
ale jeżeli jednak nie (zeżarła)... to chińska kuchnia jest niezłym pomysłem :hmmmm: tuxman popatrz, czy w tej chińskiej książce kucharskiej nie ma przepisu na potrawkę z białej, tłustej kluchy podhalańskiej. Tak wczoraj nawywijała, że miałam obedrzeć ze skóry i wypchać jak myśliwskie trofeum... ale zjeść też by można było :knuje:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']Maupa jedna, dzis z wyrzutem patrzyla na zawartosc miski :mad:[/quote]

Przyznajcie sie.
Wkurza was niemilosiernie. Boicie sie czasem wracac do domu. Zastanawialiscie sie w glebi ducha, czy wziecie jej bylo aby na pewno dobrym pomyslem...
Ksiazki kucharskie, jak widze, kupione...

Ale i tak kochacie tego czarnego potwora :)
Przeciez ta cholera, ktora ja tak nosi, swiadczy o wybitnej inteligencji... bo czy ktorykolwiek z pozostalych psow wpadlby na pomysl poczestowania sie babka...? A jak jej sie gust kulinarny rozwija :lol:

Mysleliscie, zeby sprobowac z nia tropienia? Bo wech ma chyba niezly :evil_lol: A wysilek umyslowy moze jej troche, ze tak powiem, skanalizuje energie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

camara zalozmy moze grupe wsparcia jak w aa[/quote]
grupę wsparcia??? na razie ostatkiem sił powstrzymuje sie przd założeniem wątku na PwP - oddam kluchę na łańcuch!!! :angryy: i jeszcze dopłacę!!!

[SIZE=1]właśnie wciska mi łeb na klawiaturę.... córuńcia moja ukofana[/SIZE] :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Camara']
[SIZE=1]właśnie wciska mi łeb na klawiaturę.... córuńcia moja ukofana[/SIZE] :loveu:[/quote]

:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

[quote name='Dabrowka']Ale i tak kochacie tego czarnego potwora :)
quote]

nie no alez oczywiscie

jak to bylo??

" -lubisz dzieci?
-bardzo, szczególnie dobrze przyprawione "

:evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Przepisy Wam sama podrzuca, dobra sunia :evil_lol:
Na tymbaliki da sie przerobic bez problemow, a na zlosc mozecie dodac duzo pietruszki.
Babka piaskowa... hm... moze byc ciezko. Ale od czego sa odpowiednie przyprawy :evil_lol: Poza tym menu jeszcze nie jest zamkniete :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial]HOSKA BREAD [/FONT] [FONT=Arial]3/4 c milk, scalded 1/2 tsp salt 3/4 c sugar 1 stick butter 2 pkgs yeast 1/2 c warm water 2 eggs, beaten 6 c flour chopped candied orange peel white and/or dark raisins whole, blanched almonds [/FONT]
[FONT=Arial]Mix scalded milk, salt, sugar and butter and cool to lukewarm. Dissolve yeast in warm water and add milk mixture. Add beaten egg, reserving some to brush loaves. [/FONT]
[FONT=Arial]Add three cups of flour and beat until smooth. Add about 2 1/2 cups more flour to make a soft dough. Turn out onto a lightly floured surface and knead about 10 minutes. [/FONT]
[FONT=Arial]Place in a greased bowl, cover and let rise until doubled, about 50 minutes. Punch down and knead in orange peel and raisins. [/FONT]
[FONT=Arial]Divide dough in half, then from each half cut about a third off. Roll each piece until it is approx. 15 inches. Braid three of the larger strands, then three of the smaller strands. Place each smaller braid on the larger braid to make two loaves. [/FONT]
[FONT=Arial]Brush loaves with reserved egg and place almonds on top. Let rise about 1 hour. Preheat oven to 375° and bake about 40 minutes."

[IMG]http://images.google.pl/images?q=tbn:-2WKLvjNSG7CyM:2.srv.fotopages.com/2/248052/Close-up-Hoska-a-Slovakian-Christmas-Bread.jpg[/IMG] [IMG]http://www.big-f-manor.de/EEE/oldschool/images/hossa.gif[/IMG]
[/FONT]
[CENTER][FONT=Arial]
[/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

No...
Ostatnio odkryto pewnego nowego znacznie większego niz uznawano do tej pory za tego naj... dinusia mięsożernego - nadano mu wdzięczne imię: mapusaurus roseae...

Jakby to po polsku brzmialo?: MAUPUS RÓŻOWY? No czy to nie jest Hoska wlaśnie?

A tutaj zdjęcie z Hoską przypatrującą się zrekonstruowanej glowie pra,pra,pra,pra-przodka...

[IMG]http://www.fairyhorse.com/z/b/mapusaurus_roseae.jpg[/IMG]

A jakby tak praprapraprzodzio nagle ożyl?

:diabloti: :evil_lol: :evil_lol:[IMG]http://www.fairyhorse.com/z/agi/tancerz.gif[/IMG][IMG]http://www.fairyhorse.com/z/agi/elefant.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nie zapomnieli;)
co do pozerania to Hoska regularnie pozera wszystko co zostanie na wierzchu lub niedostatecznie gleboko jest schowane, wczoraj np przeterminowane jogurty ktore zostawilam (zamkniete) na blacie.
Oraz pół kostki masła zostawionej tamże.

NIe pisze bo wrocilam baardzo zmeczona, naprawde jak nigdy prawie na czworaka, mam ogrom pracy i nie mam kiedy zajac sie nawet prasowaniem nie mowiac o dogo.

wczoraj chcialam odsapnac od tego i zabralam sie za dokladnie skubanie i czesanie Hoski, bo zrzucala podszerstek kłebami. Wyczesałam wielka kupe ogromna jak druga Hoska, dzis byla ona wnikliwie na ogrodku obweszana, co tez to jest, zastanawiala sie Hoska, pachnie mna, kolor ma jak ja, duze jak ja, tyle ze sie nie rusza.
A ja zastanawialam sie czy taka Hoska nie bylaby mniej szkodotworcza:lol:

usciski dla wszystkich kochanych ciotek.

Link to comment
Share on other sites

Zarty zartami, dinozaury, zarloczne Hoski i inne atrakcje ;), ale kilka ciotek zapewne zgodzi sie ze mna - martwilismy sie, dlaczego milczycie.
Dobrze wiedziec, ze zadna katastrofa (poza zarlocznym huraganem Hossa) Was nie dotknela :)

Na kolejne komiksowe opowiesci Tuxmana czekamy... z utesknieniem... ale cierpliwie :mad:

Prosze kudlata bande pojedynczo zlapac za ucho :)

Link to comment
Share on other sites

A jak egzaminy poszły?? :razz:

Już to widze - Hoska z wielka doza niepewności obwą****ąca kłęby futra z niej wyczesane... :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: a ona podobna taka mądra, taka cwana... :shake:

Czy Sunia nadal fochy stroi??

Link to comment
Share on other sites

z 14 osob na kursie na instruktora 11 przystapilo, NIKT nie zdal na instr. wyszkolenia podstawowego. Powtorka we wrzesniu. Powod: ulewanie za to ze np wszedles w ostrogach na lonzowanie, ze bat polozylo sie na ziemi, ze kon nie zrobil calego kola w kontrgalopie lub wylamal 2 razy na parkurze.
Konie dostalismy rekreacyjne srupy dla ktorych ustepowanie od lydki bylo czyms niesamowicie obcym i nieznanym, kontrgalop wychodzil tylko jak im si enoga popieprzyla a przeszkody to byly wielkie smoki.
Bez wlasnego konia na egzaminie to nieporozumienie. Ja mialam za daleko, by je taszczyc, ale we wrzesniu biore swoje.:shake:
zdegustowana jestem...

Link to comment
Share on other sites

Sunia nie tylko fochy stroi ale kazda okazje wykorzystuje zeby rzucic sie na Hoske na spacerze, gdy np tamta obszekuje innego psa. Zra sie zawziecie a ja mam klopot je rozdzielic, dzis znow mi to zrobily, ludzie stoja, krzycza na mnie, suki zra sie az krew tryska, a Bert obszekuje sie z psem za plotem:placz:
reka rozwalona podczas ladowania konia znow naruszona, chyba wyladuje w gipsie, bo w koncu musialam obie chwycic za karki kazda do jednej reki, i w gore az sie dusily, wtedy przestaly sie zrec, ale ja nie jestem silacz, one waza po 30 i 40 kg, wlozylam w to cala adrenaline a teraz reka prawie odpadla,
one mnie w ogole nie sluchaja w takich momentach
Tuxman mowi ze powinnam zadac wiecej respektu, ale ja powoli pracuje z nimi, z kazda osobno, kaze rozne rzeczy robic, ucze, ale co z tego.
Karce je za nieposluszenstwo nagradzam za posluszenstwo .....

za malo czasu miala ostatnio chyba, praca treningi nauka...
a psy wolnoc tomku w swoim domku.
Ale za to Hoska wreszcie lape daje siad i waruj przynajmniej robi ...

cala przyczyna tkwi w tym ze Sunia dalej nie godzi sie z obecnoscia Hoski w domu.
Niestety w Buczkowicach jedna z nich wyladuje w kojcu chyba, i jesli tak dalej pojdzie bedzie to Sunia, bo proby zsocjalizowania jej wciaz nic nie daly, ja juz nie potrafie znalezc sposobu. :-(

Link to comment
Share on other sites

O matko z córką.
Z Hoską i Sunią to chyba nie zostaje ci nic innego tylko póki co brać je osobno na spacery a w domu rozdzielać. No chyba ze w domu się nie żrą?? Takie atrakcje jak opisałaś nie dość że odbierają chęci i humor dobry to jeszcze mogą ci wrogów wśród sąsiadów narobić... :shake:
Dobrze ze Bert się w to nie miesza na dokładkę... :shake:
Kurcze no naprawdę niezazdroszczę.

Co do egzaminu - kompletne porażka. Szoki szok szok :crazyeye: jak można wymagać od ludzi żeby na szkółkowych koniach wielkie parkury skakali i kontrgalopy uprawiali?? :crazyeye: :crazyeye:
Polska - po prostu Polska pełną gębą... :shake: :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...