Jump to content
Dogomania

Refluks u psa?


ssylwia

Recommended Posts

  • Replies 293
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 6 months later...

Czy jesień sprzyja też refluksowi podobnie jak wrzodom ? U nas wyryto refluks żołądkowy rok temu ( przypadkiem na TK ) , sunia dostała leki i karmę RC low fat. W zasadzie wtedy nie miała objawów, czasem lekkie odbijanie. Leki się skończyły i myślałam, że już po sprawie. Bardzo się myliłam, bo refluks wrócił :(  Pies wieczorem się kładzie i zaczyna się mlaskanie i oblizywanie. Często jej się odbija . Znoszę ją ze schodów i wtedy często czuję jak jej się odbija .Zasypia a w nocy budzi mnie mlaskanie , kiepsko śpi . Lekarz przepisał Helicid i od jutra bierzemy. No i chyba trzeba będzie wrócić do low fatt, na razie dostaje RC Obesity od kilku dni i jest znaczna poprawa pod względem gazów i wzdęć . Ma mało tłuszczu , więc spełnia też wymogi karmy refluksowej ale zobaczymy na dłuższą metę.  Martwię się , sunia ma 6 lat , jest aktywnym psem mimo przebytych dwóch operacji kręgosłupa :(

Link to comment
Share on other sites

U mojego psa znaczna poprawa nastąpiła już po 3-4 tabletce. Niestety problem może powracać, dlatego ważna jest dieta uboga nie tylko w tłuszcz ale i białko. Nadmiar białka wzmaga wydzielanie kwasu solnego, jak również ważne są małe porcje pożywienia spożywane jednorazowo. Dzienną dawkę możesz rozbić na 3 a nawet 4 posiłki. Ja kapsułkę wsadzałam w krążek parówki, inaczej uszkadzał osłonkę wypluwał i nic z tego nie wychodziło.

Link to comment
Share on other sites

dzięki ! właśnie zjedzona została pierwsza kapsułka , z pastą wątróbkową , pycha. Co do białka to chyba w obecnej karmie mamy go za dużo , ale jest to białko w części roślinne , więc może przejdzie.  Tłuszczu ma 10 % więc o 3 % więcej niż w low fat. Kurcze moja sunia jest dość aktywna , trochę się boję, że 22% białka na dłuższą metę to za mało . Jak Wasze psiaki funkcjonowały na low fatt?   Jakie karmy oprócz RC dawaliście ?

Link to comment
Share on other sites

Ja się zastanawiam nad tym mlaskaniem. Bo jak już pisałam w innym temacie o wymiotach głodowych, że mi pies rano wymiotuje to nie ma tych głośnych mlasków. Ona jak drzemie to czasami coś ciumka przez sen, ale nie ma takich objawów jak głośne mlaskanie, bulgotanie w żołądku czy ślinotoki. To ostatnie to miała jak się stresowała w samochodzie. Nic jej nie dolega oprócz porannych wymiotów. Czy bez tych objawów to także może sugerować na refluks ?
A zapomniałam. Ma jeden objaw. Po wypiciu większej ilości wody odbija się jej tak, że trochę wody zwróci z powrotem.

Link to comment
Share on other sites

Kochani czy u Was też zdarzały się nocne  bóle ? Dziś nie bardzo Fuga mogła spać , kręciła się ,oblizywała się , chodziła po domu , coś jej ewidentnie dokuczało. Na spacerze wieczornym coś udało jej się zjeść , może jej zaszkodziło ? Dałam jej pól nos-py i zasnęła , potem już normalnie spała . Rano ok z apetytem zjadała już swoją tabletkę . Czy ten refluks aż tak może dokuczać ?  Nie chcę jej dawać Royala , czekam na zamówiony Intestinal Forza 10 a do jedzenia dostaje ryż z chudym mięsem. Podzielcie się proszę doświadczeniami !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

taką karmę  znalazłam dla potrzebujących diety niskotłuszczowej , Opti Life , co sądzicie ?

Opti Life Adult Light Mini to doskonale zbilansowana karma, opracowana specjalnie w celu zaspokojenia wszystkich potrzeb żywieniowych psów z nadwagą. Karma ta dostarcza Twojemu psu wszystkich składników odżywczych niezbędnych do osiągnięcia optymalnej wagi.
- 70% białek występujących w tej karmie to białka pochodzenia zwierzęcego (kurczak). Białka zwierzęce są smaczne i lekkostrawne, dzięki czemu karma jest chętnie zjadana i dobrze przyswajana.
- Karma bezglutenowa na bazie ryżu — gwarantuje łatwe trawienie nawet w przypadku delikatniejszych ras.
- Nie zawiera kukurydzy ani pszenicy, dzięki czemu zapobiega alergiom pokarmowym.
- Ograniczona zawartość tłuszczu i wartość energetyczna umożliwiają sprawowanie kontroli nad wagą psa.
- Frukto-oligosacharydy (FOS) i mannan-oligosacharydy (MOS) stymulują rozwój właściwej mikroflory jelitowej i dzięki temu regulują trawienie.
- L-karnityna odgrywa ważną rolę w spalaniu tłuszczu w organizmie, pomagając regulować wagę psa.
- Drobny, lekkostrawny i smaczny granulat dla wybrednych psów.

SKŁADNIKI ANALITYCZNE: białko 26,0%, zawartość tłuszczu 11,0%, włókno surowe 4,0%, popiół surowy 6,0%, wapń 0,85%, fosfor 0,6%

DODATKI/kg: Dodatki dietetyczne: witamina A 26400 J.M., witamina D3 1440 J.M., witamina E 600 mg, witamina C 240 mg, β-karoten 1,2 mg, L-karnityna 40 mg, E1 (żelazo) 201 mg, E2 (jod) 3 mg, E4 (miedź) 7 mg, E5 (mangan) 63 mg, E6 (cynk) 120 mg, E8 (selen) 0,2 mg, Przeciwutleniacze: tokoferole

SKŁAD: kurczak (dehydratyzowany, 31%), ryż, sorgo, włókna roślinne, tłuszcz zwierzęcy, siemię lniane, olej z łososia, drożdże piwne, minerały, suszone pełne jaja, FOS, MOS, lecytyna, algi morskie (Ascophyllum nodosum), pestki winogron, rozmaryn, nagietek, zielona herbata

 

kupiłam odbrobinę i nawet Fudze smakuję , ale więcej boję się jej dawać , na razie czekamy jaka reakcja po tych granulach !

Link to comment
Share on other sites

Taks ja doskonale znam poglądy prezentowane w tym i innych art. tego autora i choć są mocno ortodoksyjne to je cenię ! Szkopuł w tym, że mój pies cierpi na refluks i karmy wysokobiałkowe nigdy jej nie służyły. Kiedy objawy refluksu się nasiliły sunia w zasadzie już w ogóle nie trawiła Applawsa :( a ja głupia cieszyłam się, że tak ładnie na nim schudła :(   Teraz staram się szukać złotego środka , nie obciążać jej  tłuszczem i glutenem ale jednocześnie dostarczać protein zwierzęcych . Stąd moje poszukiwania .  Paradoksalnie dość dobrze służy jej royal canin , za którym ja delikatnie mówiąc nie przepadam !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...