Jump to content
Dogomania

Refluks u psa?


ssylwia

Recommended Posts

wiem,że dużo tych piguł pies łyka ale spytaj swego weta o bioprotect w kapsułkach(cos jak lakcid dla zwierząt tylko wzbogacony o jeszcze jedną pozytywna niezbędna bakterię)może wtedy przestanie byc wzdęty i nie trzeba bedzie mu podawac espumisanu(czyli lużne stolce powinny sie unormować)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 293
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='nika611']Juz odpowiadam. Od 2 tyg podaje ranigast pro 2xdziennie po 1/4 tabletki, 3x dziennie espumisan bo na rtg wyszlo ze jest troche "zagazowany". Wczesniej dostawal bioprazol ale nim wymiotowal;/ od 2 tyg nie wymiotuje ale ma biegunke tzn nie jakas ostra czy pstra...ale tak luzno sie zalatwia. wczoraj pojawila sie krew ze sluzem tak ciutke juz na samym koncu wiec lekarz dolozyl NIFUROKSAZYT (chyba tak to sie pisze) i jeszcze taka paste DIARSANYL.
Co do kurczaka z ryzem. slychajcie moj pies wymiotuje suchym,,,tym gastro royala. nie wiem czemu strasznie mu sie po tym beka i mu sie ulewa. odkad podajemy kurczaka z ryzem przynajmniej nie wymiotuje. do suchego wracamy powolutku,moze wymiotowal suchym bo mial bardzo podrazniony zoladek? co wy o tym myslicie?[/QUOTE]

Zapytaj weta o ulgastran w zawiesinie. No a tą karmę to jednak lepiej moczyć. Nie będzie tak drażnić żołądka. Co to za pies? Tzn. jakiej rasy? Jedzenie trawy jest moim zdaniem normalne w tym stanie - jego po prostu "muli" w żołądku i chce sobie jakoś pomóc.

Generalnie zapalenie żołądka długo się leczy.

Link to comment
Share on other sites

Maltanczyk. maly gnojek taki:) ta babeszjoza go tak zalatwila;/ tyle lekow bral ehhh. ulgastran dostawal.poki bral metoproclamid (czy jakos tak-sorki dla mnie nazwy lekow to czarna magia) w kazdym razie poki go bral razem z ulgastranem to bylo wszystko ok...potem jak odstawilismy metoproclamid to wymiotowal tym ulgastranem..to samo jak dostal tabletke.zwracal. teraz od 2 tyg juz mu go nie podaje. sluchajcie a ja mam watpliwosc jedna. ja widzicie lecze go glownie ranigastem dopiero od wczoraj ta pasta i nifuroksazyt..i nie wiem czy to napewno wystarczy??na zapalenie jelit i zoladka? hmmm no cos mnie dreczy.

Link to comment
Share on other sites

Jak długo no wiesz różnie ale nie spodziewaj się efektów po paru dniach. Kiedyś mi ludzki lekarz powiedział, że pierwsze efekty można zobaczyć po 2, 3 tygodniach.

Zapomniałam napisać byś posiłki rozłożyła na kilka mniejszych. Możesz też dodawać do karmy gluty z siemienia lnianego.

Link to comment
Share on other sites

Dokladnie tak robie. i dostaje siemie lniane ale w strzykawce bo sam nie zje. Chyba odstawie tego kurczaka juz powoli wroce na gastro. Nie chce zapeszyc ale od kilku dni ma "dobre dni", nie jest smutny ani nic,caly czas sie bawi i wogole nie widac po nim choroby oprocz luznych kupek i podjadania trawy.nie jest osowialy. ale jest jeden problem powinien byc zaszczepiony 24.05 a nie byl :( niestety musimy zrobic przerwe podobno po antybiotykach. min 2 tyg podobno. wiec sie teraz boje zeby zadna wirusowka sie nie przyplatala tfu tfu ale mam nadzieje ze ten novibac ne konczy sie magicznie po rowno 12 miesiacach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nika611']2-3 tygonie? niby wet powiedzial ze minimun 3 tygodnie musi brac ranigast i dalej to "zobaczymy"[/QUOTE]


2-3 by było widać jakiś efekt. Leczenie dużo dłuższe.

Czy wet mówił Ci skąd to się wzięło?

Edited by Chefrenek
Link to comment
Share on other sites

Jego zdaniem to przez antybiotyki podawane przez dluzszy czas bez oslony (gdy byl leczony na babeszjoze). Teraz juz wiem ze pies powinien dostawac oslone gdy bierze antybiotyk...wtedy byl leczony w klinice bemowo w waszawie i nie podawali mu nic oslonowego a ja sama nie wiedzialam ze trzeba :( moja wina powinnam byla wiedziec ale niestety nie wiedzialam a nikt mi nie powiedzial;( w kazdym razie zdaniem mojego weta stad to sie wzielo. oprocz abtybiotykow dostawal mase innych lekow..sterydy itp i to dluzszy czas.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście nie miałam innego wyjscia nie jest z osob ktore "przeczekuja" - "a moze przejdzie". Ogolnie zmieniłam weta... tak jak wspomnialam korzystalam z uslug kliniki i nie jestem zadowolona tzn jestem dozgonnie wdzieczna ze wyciagneli go z babeszjozy ale no mogli dac ta oslone. Moj obecny wet byl zly i niedowierzal ze pies nie dostawal zadnej oslony. ja obwiniam za to siebie. ale kurde mogli mi powiedziec nie wiem prosze dawac trilac czy cos takiego a nic mi nie powiedzieli a ja sama nigdy w zyciu nie bralam antybiotykow i moja wiedza na ich temat i jakis oslon byla zerowa...ale nie ma co sie poddawac leczymy sie dalej. Dzis piesek jest ze mna 8h w pracy,ma swoj ogrodek i sobie biega, tfu tfu czuje sie wysmienicie! jejku byle nie zapeszyc. aha odstawilam dzis juz kurczaka z ryzem, dostal puszke INTESTINAL,z suchym jeszcze czekam. wiecie tak strasznie nim wymiotowal..bede po troszku mu dawac. dobrze kombinuje?

Link to comment
Share on other sites

Gryf mam do ciebie pytanie. Jestes tutaj expertem. Powiedz mi prosze jak to jest z ta babeszja-babeszjoza. czy ona moze "powrocic"? czy piesek juz do konca zycia bedzie mial jakies dolegliwosci przez ta chorobe? u nas watroba byla w najgorszym stanie ale teraz juz po kuracji zentonilem jest OK wyniki w normie. ale czy to prawda ze ta choroba sie "ciagnie" cale zycie? slyszalam wsrod psiarzy w parkach takie opinie;/ i postanowilam spytac ciebie jesli mozna. jesli ktos inny chce sie wypowiedziec to bardzo prosze;)

Link to comment
Share on other sites

nika dzięki,ale "expert "to za dużo powiedziane.mam do ciebie taka prośbe -poniewaz to watek "refluksowy"zadaj to pytanie lub je przenies do watku np.pasozyty-yam gdzies jest o babesziozie.tam odpowiem.tu zasmeicamy nie potzrebnie watek

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jeśli ktoś ma psa z refluksem i jednocześnie zapaleniem śluzówki żołądka i przełyku, to może coś poradzi, bo ja już powoli tracę nadzieję, że moja mała z tego wyjdzie. Dwukrotnie zmieniłam lecznicę, aktualnie sunia dostaje omeprazol, gasprid i venter, załatwiony dzięki uprzejmości kogoś uczynnego z dogo. Odstawiłam RC Gastro o obniżonej kaloryczności, gotuję, mała (5,3kg) dostaje skąpo jedzenia, 25g mięsa dziennie 50g ryżu i 40g jarzyn. Tych ostatnich raczej jeszcze mniej, bo zakwaszają ją wyraźnie. Schudła mi na takiej diecie, większe ilości kończą się długą męką refluksową. Mięso tylko chude-indyk, cielęcina, konina. Jak długo może trwać gojenie się przełyku i śluzówki żołądka?. Kleik z siemienia dawałam przez 6tygodni, sunia go nie znosi

Link to comment
Share on other sites

U nas trwało to bardzo długo...zmieniliśmy karmę na TROVET DPD INTESTINAL - puszka. pies wymiotował suchym. do tego gluty z siemienia i ABSOLUTNIE NIC z przekąsek...bo co się zagoiło to znowu się psuło...do tego ranigast pro 1/4tabl pol h rano przed jedzeniem,pol kapsulki bioprazolu 15min przed jedzeniem -oba na czczo. wieczorem 1h po jedzeniu 1/4 ranigast pro. asinek jesli jestes z wawy umow sie do profesora LECHOWSKIEGO...pol roku leczylam psa az w koncu trafilam do niego (miesiac czekalam na wizyte) i jestem mu dozgonnie wdzieczna za pomoc!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Wiem o możliwości konsultacji u profesora L, pewnie zleci gastroskopię, której nie zrobię. Ranigast już przerabiałam z moją sunią z efektem jak najgorszym (ogólny stan zapalny jelit i żołądka). Jako farmaceuta dziwię się, że zalecane jest łączenie Ranigastu i Bioprazolu. Akurat Bioprazol jest zalecany na czczo. Są inne postacie omeprazolu, których nie trzeba dawać w ten sposób, można razem z jedzeniem. Nie bardzo wiem, jak dzieli się małą tabletkę Ranigastu na 7części, ja bym chyba nie umiała tego precyzyjnie podzielić. A ile kg waży Twój piesek? Bo Bioprazol ma dawkę 10mg, to znaczy można go dawać całą kapsułkę psiakowi, który waży min 10kg (tzn Bioprazol bez recepty ma 10mg, bo na receptę 20mg)

Link to comment
Share on other sites

Mój pies waży 4kg, profesor mi wytłumaczył że połączy oba leki żeby przyspieszyć perystaltyke. Również nie wiedziałam jak podzielić ranigast na 7-oczywiście pomógł nam Prof. Lechowski-zalecił rozgnieść tabletkę,zrobić z niej "ścieżkę" i podzielić na 7 pasków.proste i tak robię. Ja nie dyskutuje co on z czym łączy bo dla mnie jest genialny i nam pomógł mimo mojego sceptyzmu i bezsilności , a ja się gówno znam na weterynarii. A dla wielu prof.L jest autorytetem.

Link to comment
Share on other sites

Asinek co go gastro to nie byłabym tego taka pewna. U nas WSZYSCY weci kazali nam robić, wyraziłam mu swoje obawy na temat tego badania i powiedział że dobrze to popróbujemy skoro Pani nie chce. Aha i zalecił 15 kresek na strzykawce tych glutów z siemienia dziennie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...