Jump to content
Dogomania

Jak nakręcić psa na zabawkę????


Akra

Recommended Posts

[QUOTE]No i czasem sama staram sie przywitac z danym psem jesli to jest mozliwe (np. jesli go znam), poglaskac go ale mam watpliwosci czy to cos daje. [/QUOTE]
Nie głaskałabym obcego psa, bo to naszemu nie pomaga. Dla niego to bardzo dziwne ze chcesz sie spoufalać z obcym psem z innego stada. Niekiedy to wzbudza agresje w naszym i chce odpedzic obcego psa.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE]Poza tym, jesli pies wykazuje agresje w jakiejs sytuacji, a dodatkowo jest w niej karcony, zle skojarzenia z ta sytuacja narastaja i pies tymbardziej bedzie sie jej obawial i zle ja sobie kojarzyl. I to moze tylko pogorszyc sprawe, a nie polepszyc. Dlatego nie warto karcic psa za warczenie.[/QUOTE]
No widzisz ale to dziala tak ze ona zaczyna warczec i jak sie na to nie reaguje warczy coraz bardziej i zaczyna klapac w strone psa, zaczyna robic wypady w strone psa albo grzebac tylnymi nogami. Jesli sie to utnie uspokaja sie. Ja wlasnie mialam watpliwosci z tego powodu o ktorym piszesz - zeby nie kojarzyla tego podwojnie zle (pies i jeszcze ja karce) ale z drugiej strony nie wiem czy nie gorsze pozwalac jej nakrecac sie. Poza tym wiekszosc psow wtedy odchodzi i ona sie uczy ze tak moze zalatwic swoj problem. Tylko ja boje sie ze predzej czy pozniej ona sprowokuje jakiegos psa. W pierwszy dzien mielismy taka niemila sytuacje. Podbiegl mlody ON, szczotka zrobila scene, ON sie zdenerwowal i tez zaczal warczec. Wlascicielka byla wyraznie zdziwiona, szybko go zabrala i powiedziala, ze on uwielbia sie bawic z malymi psami.
Laluna, no widzisz, ciezko jest bo dostaje mnostwo sprzecznych rad, wlasnie tez tak mi dziewczyny na terierach radzily isc do psa, glaskac go i tez myslalam ze moze tak jej pokaze ze pies jest niegrozny ale nie zauwazylam zeby to dzialalo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaszczurka']No widzisz ale to dziala tak ze ona zaczyna warczec i jak sie na to nie reaguje warczy coraz bardziej i zaczyna klapac w strone psa, zaczyna robic wypady w strone psa albo grzebac tylnymi nogami.[/quote]

A nie napinasz smyczy, nie sciagasz jej?
A moze lepiej byloby w takiej sytuacji po prostu zabrac ja stamtad, wziac smycz i odejsc w przeciwnym kierunku, zeby sie nie cwiczyla w takim zachowaniu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']
Slyszy sie czasem o psach unikajacych miejsc treningowych - a pies powinien ciagnac ile sil na taki plac! To najlepiej daje swiadectwo trenerowi i metodom.

Zofia[/quote]

Mój Gruby ciągnie tka do zoologicznego. :diabloti::diabloti:
Trenujemy w różnych miejscach-zależy jakie natężenie psów jest.

Kupiłam amteriałowe frisbee, bo tak strasznie chciałabym,żeby ganiał za talerzem, zgubiłby te kilkogramy, bo tak to trudno go do biegu zmotywować.

Przyszliśmy do domu rozpakowałam zakupy (psie + moje ołówki ;) ) i zaczęłam sie frisbbe zachywcać, zaczęłam sobie podrzucać (klęcząć żeby Gruby mogł to dokładnie widzieć). Chwile potem zaczęłam się nim tym szarpać rzuciłam kawałeczek , a on podlecial rozszarpywać "ofiarę", zataszczył to potem na legowisko. Odebrałam mu (ty mi dajesz zabawkę, ja ci daje smaka) i schowałam. (chciałam zobaczyć jak zaareaguje na frisbee).
Zobaczymy....

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Odebrałam mu (ty mi dajesz zabawkę, ja ci daje smaka) i schowałam. (chciałam zobaczyć jak zaareaguje na frisbee).
Zobaczymy....[/QUOTE]
A zostało cos z tego frisbee?

Zacznij rzucać mu rolery, ale na dworze. No i zainwestuj w jawzy sa niezniszcalne i można sie przeciągać. Tylko ze drogie. Około 50 zł. Ale za to można wzimie nimi ćwiczyc i dobrze lataja. Ale póki co rzucaj rolery

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']A zostało cos z tego frisbee?

Zacznij rzucać mu rolery, ale na dworze. No i zainwestuj w jawzy sa niezniszcalne i można sie przeciągać. Tylko ze drogie. Około 50 zł. Ale za to można wzimie nimi ćwiczyc i dobrze lataja. Ale póki co rzucaj rolery[/quote]

Zostało, zostało Rambo nie ma ,aż takiego ścisku.

Właśnie nie chciałam zamawiać jawzy , bo nie wiem czy to ma sens w ogóle...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Zostało, zostało Rambo nie ma ,aż takiego ścisku.

Właśnie nie chciałam zamawiać jawzy , bo nie wiem czy to ma sens w ogóle...[/QUOTE]
Ma sens bo one są uniwersalne. No moze jedynie nie na zawody. Bo nie są dozwolone. Ale lepiej latają, nawet jak pies poślini to wytrzesz i suche, a te z materialu zaraz mokre i zaczynaja smierdzieć. No i nie nie mozna cwiczyc różnych chwytów. A tak zawsze mozesz sama pocwiczyc bez psa. No i w zimie też można sie bawic z psem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaszczurka']
Mi sie wydaje, ze kazda obsesja jest zla, nalog jest zly u psa tez.
Zabawa zabawkami, pilka, frisbi jest super. Ale nie pies z obsesja.
Kenzo zachowuje sie tak: jak tylko ma wyjsc na spacer staje przy szafie (z pilkami). Pozniej idzie przy nodze do lasku i jak tylko sie go odepnie staje przed czlowiekiem i chce to pilke. Pozniej ta pilke non stop wpycha do reki lub kladzie pod nogi. Jak ja zgubi albo z innego powodu nie ma pilki obiega czlowieka caly czas i staje przed nim i tak caly spacer, non stop. Jak ktos sobie pozwala (ja nie pozwalam) to probuje przeszukiwac kieszenie. Nie jest ciekawy swiata, psow, niczego. Swiat zamyka mu sie w pilce. Wy na prawde tego chcecie?[/quote]Moja sunia ma podobnie, z tym, ze jednak otwarta jest na inne propozycje zabaw.
Inni ludzie, inne psy dla niej nie istnieją.
Piłka czy inna zabawka i ganianie za nią, aportowanie jest największą frajdą na spacerze.
Z piłką w zębach robi siusiu, kupe tez. :evil_lol:

Żeby psisko dłużej ganiało za piłką, każę jej usiąść i zasłaniam oczy.
O ile siad w czasie rzutu egzekwuję bez problemu, nie umiem jej nauczyć komendy "zamknij oczy" :hmmmm: :evil_lol: (zna ktos metode ? ;))
Gdy ma otwarte podczas rzutu "to podgląda" :cool3: i leci dokładnie tam gdzie piłka upadla.
A ja tak nie chce. :obrazic:
Dlatego gdy sunia siedzi, zasłaniam jej oczy i rzucam piłkę.
Po chwili, na komendę, pozwalam się jej podnieść i rozpocząć szukanie.

Psica zaczyna bieganie po łukach z charakterystycznym, jakby nerwowym, machaniem ogonem. ;)
Gdy teren jest duży, trochę się nabiega. :evil_lol:
Uwielbiam ją, bo jest wytrwała. Tak długo będzie szukała aż znajdzie.
Czasem się zdarzy, że coś ją rozproszy.
Po chwili widać jednak (przynajmniej ja to widzę po jej zachowaniu ;)), że myśl o piłce powróciła i poszukiwania toczą się dalej, aż do skutku.
Gdy znajdzie i mi piłkę odda autentycznie się cieszę nie ukrywając tego i psu to wystarcza.
Kiedyś chciałam dać jej smaczka po aporcie.
Nawet na niego nie spojrzała. :obrazic:
Widać było, że kolejny rzut to jest to czego jej trzeba do szczęścia.

Nauczyłam ją jednak, że spacer to nie tylko aport, więc kiedy już mi ręka odpada pokazuje jej piłkę, mówie zdecydowanie "non" i chowam piłkę do kieszeni albo za siebie.
Sunia wie, że na żaden rzut od tej chwili nie może liczyć. Wtedy patrzy na mnie wyczekująco.
To w co się teraz pobawimy ? :lol:
Mamy spory repertuar, tak zabaw dla zabawy jak i zabawy w komendy ;), wiec nudy raczej nie ma ;)
Jeśli pokazuję jej, że ma sobie pobiegać z mety idzie zająć się czymś innym.
Po pewnym czasie przywołuje ją i proponuje ponowne rzucanie.
Uwielbiam obłęd w jej oczach w tym momencie :lol:

[B]Jaszczurko[/B], pomimo ze odbierasz nakręcenie na piłkę jako rodzaj obsesji, myślę ze pies "nakręcony" daje sie o wiele łatwiej "modelować" niż olewacz. ;)
Jeśli dla pilki zrobi wszystko ilu rzeczy można go nauczyć [IMG]http://yelims.free.fr/IPB/Invision-Board-France-430.gif[/IMG]

[quote name='Behemot']ludzie, a jak odkręcić psa od piłeczki? :evil_lol:[/QUOTE]Wez ciezka pilke i przywal nia w Sonie. :evil_lol:
[SIZE="1"]Duza jestes wiec mam nadzieje, ze nie wezmiesz tego powaznie :oops: [/SIZE]:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...