Jump to content
Dogomania

Sunia Chińskiego Grzywacza. Dejzi-nasze słoneczko już za TM


Kana

Recommended Posts

Biedne maleństwo :placz:
Ileż ona musiała się nacierpieć :placz:

Kana, napisz do któregoś z hodowców grzywek oni ci dokładnie doradzą co z tą skórą zrobić.
Co do zębów, to u łysolków tak jest, że braki w uzębieniu są bardzo powszechne.
Szkoda, ze ten tatuaż niewidoczny :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kana']A najgorsze jest to że ona ma 3 ząbki z przody o ile pamiętam... Do tego krzywe...
Dwa z tylu może 3 i które zaraz wypadną jak się ten kamień usunie bo kamień jest wielkości tych zębów.[/QUOTE]

to nic nadzwyczajnego u grzywaczy łysych - brak włosów to i zęby kiepskie lub ich brak

Link to comment
Share on other sites

Ona jest mini. Wlasnie szukam jak najwięcej info o grzywaczach i inne w porównaniu z nią to biig!
Zaraz zmierze i podam wymiary.
Może ktoś ma babcie co robi na drutach ?
Sunia bardzo ladnie siusia na trawie.
Podejrzewam że trzyma w domu.

Sunia na zdjęciach już po kąpieli.
Przynajmniej wydaje się że ma wlosy bo tak naprawdę... no upiór.
3 wlosy na krzyż...
Ale wyprowadzimy ją na prostą i zrobimy z niej gwiazdę!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kana']A najgorsze jest to że ona ma 3 ząbki z przody o ile pamiętam... Do tego krzywe...
Dwa z tylu może 3 i które zaraz wypadną jak się ten kamień usunie bo kamień jest wielkości tych zębów.[/QUOTE]

Jakoś będzie musiała sobie poradzić ;)
Oby miekkie jedzonko było i będzie dobrze
[quote name='Kana']
Sunia na zdjęciach już po kąpieli.
Przynajmniej wydaje się że ma wlosy bo tak naprawdę... no upiór.
3 wlosy na krzyż...
Ale wyprowadzimy ją na prostą i zrobimy z niej gwiazdę![/QUOTE]

Nie narzekaj co do owłosienia nie jest źle, sa na prawdę łyse grzwki ;)


dostałaś moje PW ?

Link to comment
Share on other sites

Własnie zobaczyłam ten wątek. Grzywacze chińskie nage mają bardzo czesto/ prawie zawsze braki w uzębieniu a z wiekiem jak się nie dba szybko wypadają. Sunia sobie proradzi tylko karme jej namocz troszkę, moi znajomi adoptowali wtedy 6 letnią wogóle bez zębów i daje sobie radę a języczek nei jest sparaliżowany tylko poprostu wypada bo nie ma zębów. Co do ubranka to na szybko polecam tj ktoś wspomniał pajacyki dziecience, najlepiej kup w ciucholandzie wiek 6-8miesięcy. odetnij z tyłu stopki i napy zapinaj na brzuchu i wytnij jej część tych śpiochów na brzuchu tak zeby mogła siusiać czyli nie zapinasz po całości tj dziciom. Ja poszukam jutro w szafi i moze coś znajde bo miaąłm gdzies ciuszek którego mój łysol nie lubi, piękny nie jest ale zawsze. Mam derkę na mojego za małą jakbyś zmierzyła ją w klacie i po długości i będzie dobra to mogę wysłać. Co do skóry to jest zaniedbana jeżeli sa ropniaki to trzeba to leczyć a zwykłych wągrów to każy je ma i nic z tym nie zrobisz. Kuracja na skórę żeby porawić jest upierdliwa ale mozna to zrobić bez drogiego nakładu. Trzeba ją kąpać raz w tygodniu najlepiej w manusanie (do kupienia w aptece i każdy wet też to ma ale w aptece moze jakieś małe opakowanie bedzie tańsze), manusan się rozcieńcza zeby był lekko różowy i powinien się pienić. Na pocżtek kąpieli moczysz ją, i potem robisz peeling ludzki(najlepszy nivea visage young do twarzy).Spłukujesz go i kąpiesz w manusanie, chwilkę pomasuj nim.Potem go spłukujesz i wycierasz sunie i wysusz jej te 3 włosy na krzyż zeby się nei przeziębiła. Jak wysuszysz to skóre posmaruj ozonellą(do kupienia w aptece bez recepty). Ozonellą smarujesz obowiązkowo min 2 razy dziennie jak dasz rade to 3. Jeżeli po ok.2 tygodniach smarowania nią i dwóch kompielach nie bedzie poprawy to trzeba użyć krem ze sterydem, recepte wypisze wet a maśc to Dermovate - uwaga jest bardzo silna i nie można jej stosowac chyba dłużej jak 10 dni i koniecznie po niej w ubranko a wogóle po kąpieli i smarowaniach bo będzie chciała to zlizać czy wytrzeć wsadzac w ubranko(polecam pajacyk cieńki bawełniany dla niemowląt tj pisałam wyżej).
Niestety mam kryzys finansowy i nei mogę za wiele pomóc oprócz wysłania ubranka i ew. moge kupic ten peeling dla suńki i wysłać

Link to comment
Share on other sites

Witam.
Bardzo się cieszę, że pomogliście w tak szybko. Zmierz malutką wyślę i daj mi na PW jej wymiary a wyślę jej kombinezon.

Co do zębów- to braki w uzębieniu są rzeczą normalną u grzywaczy, dodatkowo jeśli sunia jest leciwa (a tak podejrzewam) to zgryz potrafi tańczyć, że tak powiem.
Zdjęcie kamienia i wyleczenie uszu, to podstawa.
Co do zaskurników, to potrzeba tu trochę czasu by się z tym uporać. Narazie możesz przemywać to Actosanem, chyba, że vet przepisał jakąś konkretną maść.
Najlepiej byłoby zakupić szampon Vetriderm, do problemów skórnych i w tym kąpać małą.

Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania co do grzywaczy- pisz śmiało tutaj czy na PW.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...