Jump to content
Dogomania

BARF - co w nagrodę na spacerze?


ana2309

Recommended Posts

U nas paradoksalnie najczęściej jest sucha karma (dobrej jakości), bo to najwygodniejsze, a dla mojej suki to bardzo atrakcyjna nagroda. Poza tym jak mam czas, piekę jej porcję ciasteczek bananowych (banan, mąka, mleko i miód) i mam na dłuższy czas. Z takich typowo BARF-owych przekąsek zdarzają się kawałki owoców, np. bananek czy mandarynka dla których moja Saga da się pokroić. Ale nie każdy pies lubi owoce na tyle, żeby mogły stanowić atrakcyjną nagrodę.

Link to comment
Share on other sites

Ja na spacerkach jestem wyposażona w suszaki pocięte na małe kawałki np. przełyki albo żwacze. Sama piekę też ciasteczka, tzw. na winie :) czyli co się nawinie :cool3: Piesusy baaardzo zadowolone i co najważniejsze, odwoływalne :D
Gotowe karmy też od czasu do czasu się pojawiaja, najczęściej jest to Frolic, bo jest łatwy do połamiania.

Link to comment
Share on other sites

Ja na spacerkach stosuję różne smakolce, ale najczęściej są to : kulki suchej karmy, pokrojone kabanosy takie dla ludziów (wiem, wiem ale moje psy za nimi przepadają) albo ciacha . Tu jest link do przepisów [url]http://www.dogomania.pl/threads/47771-Przepisy-na-psie-ciasteczka[/url], ja osobiście piekłam serowe kosteczki (choć nie w kształcie kostek) i ciasteczka z wątróbką. Polecam wypróbować :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mada:)']A czy można jakoś ususzyć mięcho w inny sposób, prócz suszarki do grzybów? Bo się tak zastanawiam, w jaki sposób to uczynić. :)[/QUOTE]
Nie mam suszarki do grzybów :) Suszę w piekarniku, w 50 stopniach z termoobiegiem. Cieniutkie płatki, im cieńsze tym szybciej - bo takie grubsze to się suszą i suszą ;)

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc nie wiem, nigdy nie zmierzyłam - leżą tam dość długo, po prostu sprawdzam, czy są już suche. Jak już wyłączę piekarnik to je tam zostawiam do ostygnięcia.Zależy też, jak cienko pokroisz. Tak sobie teraz myślę, że można je trochę dodatkowo rozklepać tłuczkiem, żeby były cieńsze. Rozkładam je na folii aluminiowej, ale być może papier do pieczenia byłby lepszy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Hm...U mnie nagrodą są : orzechy włoskie, czasami "psie" kabanosy, sucha karma, bardzo rzadko kawałeczek żółtego sera, czasem suszona marchewka ( Mój psiak ją uwielbia, zwykła marchew pokrojona w plastry ususzona z myślą o szynszylach :P) Oczywiście wszystko w graniach rozsądku...Generalnie Kodi nie jest wybredny- wszystko przejdzie... Muszę jeszcze spróbować z tym suszonym mięsem. Widziałam kiedyś takie plastry "mięsa" suszonego z pedigree, ale wątpie żeby tam rzeczywiście było mięso ( Chyba tylko narysowane na opakowaniu)...Po za tym mój psiak woli takie zwykłe, prze mnie zrobione przysmaki niż jakieś cudactwa w torebkach.

Link to comment
Share on other sites

Tak, chodzi o wieprzowe surowe podroby, ze względu na ryzyko zarażenia wirusem wścieklizny rzekomej (ryzyko jest dość mityczne, to znaczy niby jest, ale o zachorowaniach nie słychać - może dlatego, że nikt tych podrobów nie daje).
Kości ludziska dają normalnie ;)

Link to comment
Share on other sites

Kości wieprzowe daję czasem, a podrobów po przeczytaniu że mogą być niebezpieczne już nie daję.

Co do smaków spacerowych to już trochę tego wypróbowałam: surowe pokrojone przełyki, poliki cielęce, serca kurze/indycze/cielęce, żołądki, płucka, różne mięsa (ale surowe się sklejają, więc czasem sparzę wrzątkiem). Poza tym karma, parówki, zdarzy się kawałek szynki, kiełbasy czy sera żółtego, był też filet z ryby, pasztet też próbowałam, ciacha podrobowe które upiekłam :cool3: (smród w domu pół dnia był przez dodanie nerki :evil_lol:), rzadko jakieś psie ciacha z zoologa. Więcej grzechów na chwilę obecną nie pamiętam :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...