Jump to content
Dogomania

Prześliczna mała młodziutka Hienka-Tycia już W NOWYM DOMKU :)


Cudak

Recommended Posts

Witajcie piękna pręgowana sunia. A już skazana na tułaczkę. Wzrostem i budową podobna do mojej rudosławy. Oczywiście dodany elegancki krawacik i malutkie skarpetki. Mała jest już napewno po pierwszej cieczce. Może te zgrubienie na brzuszku to ciąża. Sama nie wiem tylko głośno myślę. Cudak a ile czasu może jeszcze Hienka zostać u ciebie?

Link to comment
Share on other sites

Od Justyny powinna wyjechać jak najszybciej :(

Na sterylizację będziemy mieć pieniądze, jeśli deklarowicze się wywiążą. Jeszcze tylko szczepienia, paliwo na dojazd do wet.
Niestety nie mamy na nic innego i nawet żadnego darmowego tymczasu w zasięgu wzroku.

Prosimy o ogłoszenia i privy do innych cioteczek, bez tego ani rusz :(

Link to comment
Share on other sites

Domownicy krzywo patrzą na kolejne zwierzęta. Zgodzili się pod warunkiem, że jak najszybciej ją oddam i nie chciałabym tego nadużywać. Póki mieszkam z Mamą decyzja należy do Niej.

Druga sprawa to to, że nie mam własnego samochodu, na miejscu nie ma weta i po głupie tabletki do odrobaczania muszę jechać ponad 20 km, pożyczać samochód, a nie zawsze jest od kogo...
Czyli w sumie co najmniej 4 razy będę musiała jechać do weta (po tabletki, min 2 razy szczepienia i sterylka).

Link to comment
Share on other sites

Jest mniejsza od moich psów i chudziutka, czyli jakieś 4-5 kg. Tyle, co kot mniej więcej.

Tyle, że pocztą dojdą po Nowym Roku, a po odrobaczaniu trzeba i tak czekać chyba z tydzień, żeby ją potem zaszczepić, więc trzeba to zrobić jak najszybciej...

Link to comment
Share on other sites

Cudak, wątek sterylkowy nie jest uaktualniony, pracujemy nad jego poprawą. Kasa jest, w kolejce sunia albo dwie, podajcie koszt przybliżony i ile będzie potem mogli wesprzeć skarbonkę, a może da radę od ręki. tylko musi być faktura.
To na pewno nie jest przepuklina? Wcale nie jest pewne, że jest po cieczce. Ale ważne by zrobić USG, zresztą wiecie :)
Jest śliczna, nakolankowa więc szybko domek znajdzie. Może pomału zacząc z ogłoszeniami? Dom ewentualnie poczeka, jeśli będzie potrzeba..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soema']Cudak, wątek sterylkowy nie jest uaktualniony, pracujemy nad jego poprawą. Kasa jest, w kolejce sunia albo dwie, podajcie koszt przybliżony i ile będzie potem mogli wesprzeć skarbonkę, a może da radę od ręki. tylko musi być faktura.[/QUOTE]

Ok 200 zł. Macie określone jakieś minimum ile trzeba później zwrócić do skarbonki?
Ciężko mi teraz określić, bo nie wiem ile będzie wpłat i co z tym guzkiem, czy trzeba będzie to leczyć/wyciąć i jakie będą koszty...

[quote name='Soema']To na pewno nie jest przepuklina? [/QUOTE]

Nie mam pojęcia, jak wygląda przepuklina ;) Wet musi to zobaczyć.

Jeśli byłaby to przepuklina może dałoby się ją zoperować przy okazji sterylki.


Zdjęcia mam tylko z pierwszego dnia, po kąpieli.
Teraz ciężko zrobić jej zdjęcie, bo za bardzo się cieszy, wskakuje na kolana ;)

[IMG]http://img31.imageshack.us/img31/5941/sdc10305i.jpg[/IMG]

[IMG]http://img51.imageshack.us/img51/8346/sdc10307.jpg[/IMG]

a tu nos nam ucięło, ale widać przynajmniej, jak jest umaszczona :eviltong:

[IMG]http://img704.imageshack.us/img704/9224/sdc10306t.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

"Hienka jest nieduża, ma około 9 miesięcy. Początkowo przerażona, zaczyna się powoli otwierać na człowieka, ale nadal jest nieufna i ostrożna. Nie daje się wyprowadzić na smyczy za bramę posesji... może tak właśnie postąpił z nią poprzedni właściciel? Zapiął smycz, obiecując spacer, a zamiast tego wywiózł i porzucił w obcym miejscu, w miejscu gdzie ludzie u których Hienka żebrała o pomoc, okazali się bezdusznymi potworami.

Suczka była dokarmiana przez dobrą duszę, ale sąsiedzi z osiedla przeganiali ją "żeby za bardzo się nie przyzwyczaiła". W najgorsze mrozy (-20 stopni) suńka, kilkumiesięczne psie dziecko, została bez schronienia i pożywienia, skazana na zamarznięcie.

Obecnie przebywa w Domu Tymczasowym. Niestety, nie może tam długo zostać, co oznacza, że bardzo bardzo pilnie potrzebuje domu. Wydana zostanie tylko w odpowiedzialne ręce, po podpisaniu umowy adopcyjnej oraz po wizycie przedadopcyjnej. Postaramy się wysterylizować ją do tej pory, a jeśli nie zdążymy, to obowiązek ten spadnie na nowego opiekuna Hieny.

Imię oczywiście można zmienić ;) Hiena to nazwa robocza, ponieważ suczka ma umaszczenie merle (marmurkowe).

Z psami dogaduje się bez problemu, chce się bawić, ma dużo energii. Koty ignoruje."

(zachodniopomorskie, okolice Goleniowa)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...