Jump to content
Dogomania

LUSIA-INKA - w nowym domu :)) nowe zdjęcia str.40


mag.da

Recommended Posts

  • Replies 424
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Doszedł nowy "problem"... poważny...:shake:
Sunia jest w tym wieku, że może dostać cieczki.

Brałam to pod uwagę, ale byłam przekonana, że jak dojdzie do zdrowia, to poda jej się środek na opóźnienie i po kłopocie... okazuje się, że nie można tego zrobić przed pierwszą cieczką... nie wiedziałam, nigdy nie miałam suni...

Pozostaje się tylko łudzić, że nie dostanie jej w najbliższym czasie...
Ja mam w domu trzech nie-kastratów, a Erka w pracy jednego...

Nawet nie chce myśleć co by było, gdyby...
...schronisko? ... kieleckie?...

Może jest ktoś, kto mógłby ją wziąć choć tymczasowo "w razie czego"???

Musimy mieć wyjście awaryjne, jeśli domek nie znajdzie się na czas!!!
:Help_2:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mag.da']

Brałam to pod uwagę, ale byłam przekonana, że jak dojdzie do zdrowia, to poda jej się środek na opóźnienie i po kłopocie... okazuje się, że nie można tego zrobić przed pierwszą cieczką... nie wiedziałam, nigdy nie miałam suni...[/quote]

To dziwne, moja szwagierka odkad przygarnęła sunie, to co jakis czas (raz na pól rku??!!nie wiem) daje jej zastrzyki, i jestem pewna ze nigdy sunia nie miała cieczki , a jest u nich od szczeniaka. hm??!!

Link to comment
Share on other sites

No ja też tak myślałam, ale wetka stanowczo stwierdziła, że owszem, ale po pierwszej cieczce. Erka też konsultowała to z innym wetem i on potwierdził, że przed pierwszą nie można.
Argumenty są takie, że mogłoby dojść do powikłań w stylu ropomacicze, nietrzymanie moczu i jeszcze coś - nie pamiętam. To są leki hormonalne, a ona się jeszcze rozwija.
Ja tam się nie znam, ale jak wet tak mówi, to nie będę dyskutować. Dla mnie byłoby wygodniej to podać i mieć spokój chociaż w tym względzie... ale jak ma jej zaszkodzić...

A więc poszukiwany domek tymczasowy w razie cieczki, a najlepiej stały!!!

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.vetserwis.pl/sterylizacja_pies.html"]http://www.vetserwis.pl/sterylizacja_pies.html[/URL] to co mówi Ta wetka świadczy tylko o tym, że nie jest na bieżąco z wiedzą wet. na świecie - niestety chyba jak większość wetów w pl - poczytaj link który podałam - tam jest wszystko wyjaśnione, a podawanie zastrzyków - czy wcześniej czy później prowadzi do ropomacicza

Link to comment
Share on other sites

Malawaszko, też to właśnie znalazłam i powiem szczerze JESTEM W SZOKU :crazyeye:
czyli wetka wierzy w zabobony????
Ja podkreślałam, że nigdy nie miałam suni, nie wiem NIC na te tematy i zdaję się na jej opinię, a ona naopowiadała mi bzdur....

Dodam jeszcze, że szybciutko zadzwoniłam do INNEJ lecznicy i tam wetka kazała to zrobić JAK NAJSZYBCIEJ - przed pierwszą cieczką....

Link to comment
Share on other sites

i to pokazuje jaki jest poziom nauczania weterynarii - mnie młode wetka kiedyś mówiła, że suka raz powinna mieć szczenięta, inna, że nie wysterylizowała swojej suki bo nie chciała żeby ta utyła i straciłą wigor i to JA jej pokazywałam swoją sukę pos terylce - szczupłą wariatkę, która nie straciłą nic poza macicą ;) a jej suka miała ropomacicze, które nie było operowane tylko zaleczane!!!! :shake: więcej mnie tam nie zobaczyli :angryy:

Link to comment
Share on other sites

No, Twoją Lunę to znam "skądinąd" :cool3:
A co do tycia, to ta druga wetka właśnie powiedziała, że sunie sterylizowane PRZED pierwszą cieczką nie tyją i to jest dodatkowy argument "za", poza tym, że można uniknąć nowotworów jajników i sutka...

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze nie wiemy kiedy sterylka. Koszty trochę mnie zaskoczyły -delikatnie mówiąc. U "mojego" weta ok. 300zł :-o
Erka zna tańszego, muszę wziąć od Niej namiary.
[SIZE=1]Chyba czeka mnie pogawędka z TZ:oops: [/SIZE]
[SIZE=1][/SIZE]
Poza tym, przypominamy się!!!
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img382.imageshack.us/img382/5951/091ea.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...