Jump to content
Dogomania

Ugotowany żywcem szczeniak POMOCY !!!! Ma dom.


Laura1108

Recommended Posts

[quote name='Selenga']z moich obserwacji wynika, że obserwatorzy zwykle decydują się na jakiś krok tuż przed zakończeniem aukcji...[/QUOTE]

To może ktoś jeszcze zdecyduje się na zakup spodni? To ostatnia szansa, bazarek kończy się jutro. Potem zostaną już tylko supermarkety.
[url]http://www.dogomania.pl/threads/174402-Spodnie-spodnie-i-jeszce-raz-spodnie-NA-SZCZENIACZKA-UGOTOWANYM-A-YWCEM-do-18-12[/url]

[URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/7/7_18_1.gif[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ilka21']jest ale czy znajdzie taką kadre, no zobaczymy. Kandydatury chyba tu nic nie zmienią tylko musż ato być weci ,którzy sa w stanie poświęcić w razie potrzeby swój czas i musza sami chcieć to robić[/QUOTE]

Warszawa jest dość duża, trzeba liczyć na to, że takowy się znajdzie :) w końcu nie każdy wet to dusigrosz czy inny doopek, zdarzają się tacy z powołaniem :D

Link to comment
Share on other sites

[B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=Indigo]Zapraszamy na bazarek! Milcia zrobiła tam rewelacyjny rabat!!!
[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][B][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=Indigo]
[url]http://www.dogomania.pl/threads/174402-PiAE-kne-spodnie-idealne-pod-choinkAE-WALCZCIE-O-CENE-Na-MUKIego-Do-Wieczora[/url]

[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][URL="http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZSfox000"][IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/7/7_18_4.gif[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=black][FONT=Verdana] [I]"Jako człowiek odpowiedzialny za to psie życie, [U]ponieważ nikt inny nie wykazuje jakiegokolwiek zainteresowania adopcją Mukiego[/U], zmuszony jestem zabrać Mukiego do swojego domu."

[/I]Podobna sytuacja jak z Misiem była wtedy też nikt nie wykazywał zainteresowania adopcją ... Bardzo to niesprawiedliwe bardzo i trochę nie na miejscu wg mnie .

Wg mnie Muki na chwilę obecną ma małe szanse na adopcję niestety to fakty . Psiak wymaga codziennej pielęgnacji a nie tylko spacerów , szkolenia i mizianka . Ludzie często się boją , nie znają się na chorobach i nie mają zielonego pojęcia , że obecny stan Mukiego to już nie jest żadna tragedia po za tym , że nie ma sierści ale ona zaraz odrośnie . Dla ludzi jest istotne tu i teraz a to tu i teraz jest jakie jest . Owszem pewnie 99 % ciotek z Dogo gdyby miała warunki to zabrałaby go do siebie a no właśnie chodzi o te warunki każdy z nas jest zapsiony a ten co nie jest to widocznie nie może mieć psa ale pomaga tak czy siak . Czy powinniśmy kogoś zmusić do adopcji Mukiego ?? W tym dziecku ktoś musi się zakochać od pierwszego wejrzenia , szukanie domu czasem trwa tydzień , czasem miesiąc a czasem pół roku czy rok niestety takie są realia i czasem nie pomagają stosy ogłoszeń .

Powiem od siebie , że kiedy nie siedziałam na tych psich forach to raczej nie zdecydowałabym się na adopcję takiego biedactwa i wcale nie dlatego , że jestem pseudo miłośnikiem tylko z obawy , że to źle wygląda ja moge nie dać rady a jak popełnię jakiś błąd w pielęgnacji .... i Tak też myśli sporo ludzi , zwykłych miłośników . Dogomaniacy inaczej to postrzegają dla nas adopcja Mukiego jest taka oczywista , że aż dziw że ten maluszek jeszcze nie ma domku ale patrząc zupełnie obiektywnie nie jest to takie dziwne . Co innego zdrowa puchata kulka a co innego łysiutki maluszek po przejściach , wymagający jakiejś szczególnej pielęgnacji .

Póki co Muki ja za Ciebie trzymam bardzo mocno kciuki , modłę się byś znalazł wreszcie domek , byś nie krążył od domu do domu tylko znalazł swe miejsce na Ziemi . ;)
[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=black][FONT=Verdana]W tym dziecku ktoś musi się zakochać od pierwszego wejrzenia[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/QUOTE]

to prawda .... tylko wtedy , nie tylko Muki , każdy psiak , ma szansę na szczęśliwe prawdziwe życie .... bo czy nie jest najważniejsze to pierwsze spojrzenie , to coś co zalega w sercu i nie pozwala zapomnieć :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']to prawda .... tylko wtedy , nie tylko Muki , każdy psiak , ma szansę na szczęśliwe prawdziwe życie .... bo czy nie jest najważniejsze to pierwsze spojrzenie , to coś co zalega w sercu i nie pozwala zapomnieć :)[/QUOTE]

Z tym pierwszym spojrzeniem zalegającym w sercu to prawda. Na przykład moją Loulę wcale nie zamierzałam adoptować ze schroniska. Udałam się tam w sprawie poszukania psa dla znajomych. Ale wtedy zapamiętałam tamto spojrzenie, tamte oczka wpatrujące się z nadzieją we mnie. Myśl o tym psie nie dawała mi spokoju. Przez trzy tygodnie dojrzewała we mnie decyzja o adopcji. W tym czasie jeszcze dwa razy odwiedziłam sunię w schronisku. W końcu zabrałam ją do domu, ale jeszcze nie na stałe. Myślałam, że dam jej DT. Jednak moje DT okazało się najkrótszym w historii :evil_lol:. Praktycznie wcale go nie było. A wszystko przez tą błagającą o miłość i zabranie mordeczkę.

Link to comment
Share on other sites

Mukuś znajdzie swojego ludzia a my z Misiem trzymamy za to kciuki. Mnie np. nie przeraża taka pielęgnacja ponieważ mam łysego psa i często muszę z tą skórą walczyć(wypryski, wągry, podrażnienia, uczulenia i odpowiednie nawilżenie), mojej straszuszce Sabie robiłam opatrunki 5 razy dziennie bo walczyłam o nią i jej nogi, robiłam zastrzyki bo do weta za daleko nawet te 2 ulice dla niej a samochód też nie za wygodny bo przeciez trzeba było ja wsadzić i wyjąc a stawy bolą. Ale rozumiem ,ze inni moga się bać ze nie podołają bo to wielka odpowiedzialność choć odżważny na pewno się ktoś znajdzie i w to wierzę.

Link to comment
Share on other sites

Muki na pewno znajdzie super dom, ale to nie jest tak na pstryknięcie. Rzeczywiście sytuacja jak z Misiem, ani miła, ani sprawiedliwa. A ja się cieszę, że mały na tempo nie znalazł domu przed świętami, bo mógłby się okazać nietrafionym i nieprzemyślanym prezentem, a tu trzeba czasu i odpowiedzialnej decyzji...
Jest super psiaczkiem trzeba tylko trochę cierpliwości i na pewno będzie dom:p

Link to comment
Share on other sites

Hej kochane cioteczki, przepraszam za off-a ale szukamy pilnie osób, ktore mogłyby pomoc choć troszkę 15 szczeniorkom, ktore zostaly znalezione jednego dnia. Potrzebna jest karma dla nich (pomyslcie ile wcina takich 15 glodnych mordek) oraz pomoc finansowa żeby je zaszczepic. Szukamy osób, ktore "zaopiekuja sie" jednym szczeniorkiem i oplaca mu szczepienie (35zl) i odrobaczenie (ok 15zl). Dwa szczeniaczki juz maja swoich "opiekunow" 13 jeszcze czeka. Poniewaz wszystkie przebywaja w jednym domku to jak ktores zlapie jakies swinstwo to popadaja jak muchy :( Pomozcie prosze! Link do watku (bo moj bannerek nie przekierowuje):
[url]http://www.dogomania.pl/threads/175410-15-szczeniAE-t-w-wieku-3-miesiAE-cy-szuka-domA-w-i-prosi-o-karme[/url]

Link to comment
Share on other sites

od samego początku śledziłam wątek Mukiego i wierzę że w końcu odezwie się ktoś kto go zechce. bardzo martwi mnie to że właśnie tak jak już było napisane ludzie boją się opieki nad Mukim bo to "taki inny pies". kibicuję mu cały czas. gdyby właśnie nie te warunki. sama mieszkam z babcią i jak się do niej wprowadziłam to chciała mi mojego malucha wydać do kogoś albo nawet do schroniska.

Link to comment
Share on other sites

Laura masz całkowitą rację. Ludzie którzy kochają psy prawdziwie po prostu mogą się obawiać, także kwestii wychodenia na dwór z takim pozbawionym ochrony pieskiem albo właśnie pielęgnacji. Inni z kolei nie mają warunków, żeby tak dużo uwagi poświęcać pielęgnacji psa - z różnych powodów, czy to praca czy jakieś inne zajęcia. A jeszcze kolejna grupa po prostu nie uważa takiego psa za wartego adopcji - ale takich pomińmy milczeniem mimo, że jest ich całkiem sporo na świecie niestety. Po prostu trza być cierpliwym i czekać na uśmiech losu - Muki ma nadzieję, spójrzcie w te oczka :) W końcu kogoś urzekną - na pewno! Idę o zakład :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...