Jump to content
Dogomania

Florek -choroba wygrała, odszedł... ale jako pański, kochany pies


morisowa

Recommended Posts

  • Replies 431
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='malibo57']Dajcie mu szansę - spróbujcie tego Trocoxilu, plissss...[/QUOTE]
Bez spróbowania czegokolwiek poza Metacamem trudno by było podejmować poważne decyzje.

Wczoraj rano Florek zsikał się w domu, już go nie męczyłam wynoszeniem na dwór. Musiałam jechać do pracy, generalnie przerażona stanem psa, niewiedząc co robić dalej i tak sobie z Apsą i KWLem tylko poesemesować mogłam.
Po powrocie okazało się, że pies znów nasikał. Ale chciał na spacer (usiadł i próbował wstać na widok smyczy) - wyniosłam go, zrobił co trzeba i przeszedł kilka kroków (z asekuracją - smycz pod zadek, żeby nie upadł - ale to i tak był już sukces). Wniosłam z powrotem. Po półtorej godziny znów sporo nasikał w domu.

Przyjechał KWL, prosto z lecznicy. Po rozmowie z lekarzem zrobiliśmy tak, jak się okazało było radzone też na wątku.
[B]Florian dostał steryd, ponieważ potrzebował pomocy na już. Za tydzień zostanie podany Trocoxil.[/B] Steryd jeszcze będzie działać ale coraz słabiej a Trocoxil powoli zacznie działać.

Potem Florek znów nasikał (coś tego za dużo, to jednak nie z bólu a coś się dzieje pęcherz/nerki), potem Krzysiek wyniósł go na spacer i znów poprawa. Tzn pies z asekuracją chwilę (kilka metrów) pochodził. Apsa przy tym była, a nie widziała go wcześniej - to było na zasadzie "skoro mówię, że jest o wiele lepiej, to wyobraź sobie jak było tragicznie".

No i relacja dochodzi do dzisiejszego ranka.
[B]Florian pierwszy raz od tygodnia wyszedł na spacer! [/B]Wstał, przeszedł przez mieszkanie, wszedł do windy, doszedł do schodów, zniosłam go, postawiłam i poszedł dalej :multi: Chodził dobrych kilka minut, bez asekuracji, luzem tam gdzie chciał. Wrócił do bloku i jedynie po schodach go wniosłam. Ani razu nie upadł. Mocno kulał na prawą tylną łapkę (zawsze z nią najgorzej), chwiał się, ale chciał i chodził :lol:

Link to comment
Share on other sites

W związku8 z tym sikaniem dałam dziś mocz do badania, przed chwilą dzwoniłam o wyniki. Pęcherz w porządku, leukocytów w moczu brak. Za to jest białko (1,65) co wskazuje na nerki. Trzeba zrobić badanie krwi. Mam ochote nauczyć się pobierania krwi, bo żal mi psa ciągnąc tylko po to do lecznicy.

Link to comment
Share on other sites

Po krótkiej radości z poprawy znów jest gorzej.
Rano nie było spaceru (bo skoro się zsikał próbując usiąść, to już go nie wyciągałam). Wieczorem nie wykazywał chęci na spacer, ale został wyniesiony. Zrobił siku i większy kaliber też, ale cały czas był podtrzymywany, bo by upadł.
Komentarz lekarza na taki stan trzy dni po sterydzie - "jest bardzo źle". Jutro dajemy krew do badania (trzymajcie kciuki za mnie rano...) i mając wyniki wet ma coś poradzić.
Stan psa jest bardzo zły. Choć ma apetyt, to jedyne co mu zostało z radości życia. Owszem, nadstawi głowę do głaskania, przytuli się, ale na wet nie ma siły pozaczepiać jak dawniej. Jest obolały i zmęczony...


zaległe rozliczenie:
kasiulki - 50 zł
"anonim " - 100zł
Cajus JB - 20 zł

Uaktualniłam rozliczenie na pierwszej stronie

Link to comment
Share on other sites

potrzebujecie jeszcze tego trocoxil'u? ile wazy florek?


[quote name='morisowa']Po krótkiej radości z poprawy znów jest gorzej.
Rano nie było spaceru (bo skoro się zsikał próbując usiąść, to już go nie wyciągałam). Wieczorem nie wykazywał chęci na spacer, ale został wyniesiony. Zrobił siku i większy kaliber też, ale cały czas był podtrzymywany, bo by upadł.
Komentarz lekarza na taki stan trzy dni po sterydzie - "jest bardzo źle". Jutro dajemy krew do badania (trzymajcie kciuki za mnie rano...) i mając wyniki wet ma coś poradzić.
Stan psa jest bardzo zły. Choć ma apetyt, to jedyne co mu zostało z radości życia. Owszem, nadstawi głowę do głaskania, przytuli się, ale na wet nie ma siły pozaczepiać jak dawniej. Jest obolały i zmęczony...


zaległe rozliczenie:
kasiulki - 50 zł
"anonim " - 100zł
Cajus JB - 20 zł

Uaktualniłam rozliczenie na pierwszej stronie[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

potrzebujecie jeszcze tego trocoxil'u? ile wazy florek?


[quote name='morisowa']Po krótkiej radości z poprawy znów jest gorzej.
Rano nie było spaceru (bo skoro się zsikał próbując usiąść, to już go nie wyciągałam). Wieczorem nie wykazywał chęci na spacer, ale został wyniesiony. Zrobił siku i większy kaliber też, ale cały czas był podtrzymywany, bo by upadł.
Komentarz lekarza na taki stan trzy dni po sterydzie - "jest bardzo źle". Jutro dajemy krew do badania (trzymajcie kciuki za mnie rano...) i mając wyniki wet ma coś poradzić.
Stan psa jest bardzo zły. Choć ma apetyt, to jedyne co mu zostało z radości życia. Owszem, nadstawi głowę do głaskania, przytuli się, ale na wet nie ma siły pozaczepiać jak dawniej. Jest obolały i zmęczony...


zaległe rozliczenie:
kasiulki - 50 zł
"anonim " - 100zł
Cajus JB - 20 zł

Uaktualniłam rozliczenie na pierwszej stronie[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Na trocoxil już za późno. Tzn. Florek żyje, ale:
Krew pobrać przyjechała znajoma wetka, o której jakoś nie pomyślałam wcześniej. Krwi nie pobrała. Jak zobaczyła stan psa stwierdziła, że nie ma to sensu. (wcześniej KWL był u dr Czajki i ten też stwierdził, że krew nic nowego nie wniesie i dał receptę na jakiś mocny steryd, tabletki codziennie - na zasadzie, że albo to coś da, albo nie ma pomysłu więcej).
Wetka miała więcej pomysłów. Razem z izabellah pojechałyśmy do lecznicy, została zakupiona torba potrzebnych rzeczy (30 zł) no i powrót do biedaka.
Florian ma założony venflon. Właśnie leci płyn Ringera. Dożylnie dostał Tramal, Dexaven i Vetalgin. Pies cierpi i to widać. Stąd tyle wszystkiego i koniecznie dożylnie.
Jeśli po takiej dawce przeciwbólowych itp nie będzie poprawy zostanie tylko jeden sposób na uwolnienie Florcia od cierpienia...
Mam leki na jutro i komórkę do lekarki.
Tak bym chciała dać mu jeszcze choć kilka szczęśliwych dni :.(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...