Jump to content
Dogomania

Foks- foksterier ma dom!


Rybka_39

Recommended Posts

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Rybka_39']Jeśli Foks nie jest wykastrowany to powinien być jak najszybciej....
Wykonuje komendy bardzo ładnie i jak mam parówkę to się nawet skupi, ale trzeba go nauczyć ignorować samce.
Dzisiaj się bawił patykiem, ale ogólnie, ma problem z emocjami, jego trzeba wyciszyć, im bardziej szaleje tym bardziej jest nabuzowany.[/QUOTE]

O tak, o jego emocjach to i ja coś mogę powiedzieć :angryy: :p dzisiaj po pół-godzinnym spacerze miałam całe czerwone ręce... szarpanina totalna, ten pies jak nie ma parówki przed sobą to choćby stado dzików sobą reprezentował :-o:-o:-o:-o a że ja miałam tylko "suchy", więc byłam "stratowana". Na szczęście na pomoc przyszła mi Rybcia i mogłam odetchnąć u boku przespokojnej Saruni :loveu::p

Link to comment
Share on other sites

A ze mną nie ciągnał, aż tak bardzo, ładnie nawet chodził
Chyba, że do psów.:shake::-(
Ale parówka się sprawdzała tylko do pewnego momentu, w spokojnym miejscu, z czasem zacznie żreć i suche.
Jak ktoś będzie z nim pracował, to nie ćwiczcie siad i waruj- bo to mu nie potrzebne na razie, ćwiczcie skupianie na człowieku, niech ktoś ma go na stałe i z nim nawiąże kontakt, potem poproście kogoś z samcem niech krąży koło Was, ale to ważne, niech krąży, a nie idzie na wprost, z czasem dystans będzie można zmniejszyć, aż się nauczy panować nad sobą i ignorować.
To fajny pies, lubię takie energiczne psiaki, Lusia miała podobne problemy, nie było z nią kontaktu, szarpała na smyczy, dziś jest o niebo lepiej, bo pracuje z nią głownie 1 osoba tymi samymi metodami.
Ktoś z Foksem musi się zakumplować, bo ja się nie dziwię, ze on taki jest, jak mu się zmienia wolontariuszy jak rękawiczki.
Ktoś musi rozpracować jego psychikę, znaleźć sposób na niego.
Kliker i smaczki to jeszcze nie szkolenie :).
Dobiera się metodę do psa, nie psa do metody.
Jak będzie trzeba to i można biegać z parówką w mordzie by na nas spojrzał:evil_lol:, byle pokazać mu, że człowiek jest ciekawszy, od reszty.
To tyle ode mnie, szkoleniowcem nie jestem, ale mam debilne psy, więc mój post raczej do rozważenia niż do wzięcia głęboko do serca.:evil_lol:
A jak on pracuje na piłkę?
Ja mam propozycję, żeby z nim pracować w pokoju bez psów, zanim się wyjdzie na plac.
Na litość boską nie można porzed psem stawiać tak wysokich poprzeczek, jak on się będzie skupiał 100% w pokoju dopiero można wychodzić na dwór, bo inaczej on zgłupieje.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybka_39']A ze mną nie ciągnał, aż tak bardzo, ładnie nawet chodził
Chyba, że do psów.:shake::-(
Ale parówka się sprawdzała tylko do pewnego momentu, w spokojnym miejscu, z czasem zacznie żreć i suche.
Jak ktoś będzie z nim pracował, to nie ćwiczcie siad i waruj- bo to mu nie potrzebne na razie, ćwiczcie skupianie na człowieku, niech ktoś ma go na stałe i z nim nawiąże kontakt, potem poproście kogoś z samcem niech krąży koło Was, ale to ważne, niech krąży, a nie idzie na wprost, z czasem dystans będzie można zmniejszyć, aż się nauczy panować nad sobą i ignorować.
To fajny pies, lubię takie energiczne psiaki, Lusia miała podobne problemy, nie było z nią kontaktu, szarpała na smyczy, dziś jest o niebo lepiej, bo pracuje z nią głownie 1 osoba tymi samymi metodami.
Ktoś z Foksem musi się zakumplować, bo ja się nie dziwię, ze on taki jest, jak mu się zmienia wolontariuszy jak rękawiczki.
Ktoś musi rozpracować jego psychikę, znaleźć sposób na niego.
Kliker i smaczki to jeszcze nie szkolenie :).
Dobiera się metodę do psa, nie psa do metody.
Jak będzie trzeba to i można biegać z parówką w mordzie by na nas spojrzał:evil_lol:, byle pokazać mu, że człowiek jest ciekawszy, od reszty.
To tyle ode mnie, szkoleniowcem nie jestem, ale mam debilne psy, więc mój post raczej do rozważenia niż do wzięcia głęboko do serca.:evil_lol:
A jak on pracuje na piłkę?
Ja mam propozycję, żeby z nim pracować w pokoju bez psów, zanim się wyjdzie na plac.
Na litość boską nie można porzed psem stawiać tak wysokich poprzeczek, jak on się będzie skupiał 100% w pokoju dopiero można wychodzić na dwór, bo inaczej on zgłupieje.:evil_lol:[/QUOTE]

Ja też próbowałam tak Rybko, nie uczyć go komend, bo to nie ma sensu, najpierw tak jak piszesz trzeba go nauczyć skupiać uwagę na człowieku, bo jest za bardzo rozproszony.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Foksiu ma robione ogłoszenia z nowymi fotkami, pilne DT, on w schronisku ma co raz bardzie skrzywioną psychikę, o terroryzacji przez kolegę nie wspomnę...

Ogłoszenia:
[URL="http://ale.gratka.pl/ogloszenie/3252183_foksterierowy_foksiu_szuka_domu.html"]alegratka[/URL]
adin.pl
szerlok.pl
gumtree.pl
przygarnijzwierzaka.pl
katowiceolx.pl
petsy.pl
zwierzetai-bazar.pl
pajeczyna.pl
owi.pl
oferta.pl
od cioteczki dg::loveu:
kupiepsa.pl
kokosy.pl
eoferty
cafeanimal
adopcjapsa.pl

Link to comment
Share on other sites

Foksiu ma też ogłoszenia na
[url]www.zwierzaki.org[/url]
[url]http://www.terierkowo**********/teriery-w-potrzebie,17/piesek-w-typie-foksteriera-do-adopcji,2528.html[/url]

tu zalogowałam się specjalnie dla niego, ale na początku nie mogłam wklejać zdjęć, poprosiłam innych z forum, teraz mogę i jak będą nowe będę wklejać, dobrze żebyś też się tam zalogowała, bo to forum terierów i łatwiej znaleźć dom ze znajomością rasy
na innych forach moich też jest z moim telefonami, jakby ktoś dzwonił będę kierować do Ciebie, kontakt z telefonem pozwala mi na nie śledzenie wątku
Pozdrawiam Bożena

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No zainteresowała się nim rodzinka z małopolskiego, mieszkałby z sunią i spał w ciepłej kotłowni tzn w domu, chodziłby na spacerki, teren ogrodzony, rodzinka zajmuje się sadownictwem.
Ale dziś mają mi dać odpowiedź, mieli już terierka, ale niestety odszedł za TM.
Jak podejmą decyzję wyśle kogos na wizytę, na razie trzymam kciuki...

Link to comment
Share on other sites

Oby się udało! Teren do biegania dla niego to byłoby super, taki właśnie dom marzy mi się dla Dżinki, która jest "energią w czystej postaci" na dodatek Ania powiedziała, że musi być przeniesiona, bo mniejszym psom zabiera jedzenie i nie dopuszcza do miski, przy jej temperamencie dom z ogrodem byłby najlepszym rozwiązaniem...
Może jeszcze Dżinka w postaci bonusu? Nie chcą?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasza']Ostatnio jest dosyć spory odzew z ogłoszeń , które robię na Alegratce, to niech Foksiu też ma, a co...
[URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/3554887_foksterierek_prawie_ale_jest_jeszcze.html[/URL][/QUOTE]

Jaszo zmień namiar na Rybkę bo teraz to ona opiekuje się Foksem, dobre dane są w tym ogłoszeniu:[URL="http://www.kokosy.pl/ogloszenie/64309"] KLIK[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...