Jump to content
Dogomania

wady posiadania buldozka????


ats

Recommended Posts

surfując po dodomaniii natknęłam się w kilku rasach na podobny temat dla potencjalnych nabywców przedstawicieli różnych ras. Myślę, że to dobry pomysł. Posiadanie psa danej rasy ma nie tylko zalety, ale równiez wady. Jeśli potencjalny nabywca pozna je zawczasu, może nie będzie tyle psów w schroniskach??
Dlatego rzucam pytanie - czy posiadanie buldozka francuskiego ma jakies wady??

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oczywiście,że ma.....człowiek na ich punkcie dostaje świra :eviltong: :evil_lol:.

A tak poważnie,ja nie widzę wad posiadania buldożka.Ale moze nie jestem obiektywna,bo mam wyżej wymienionego świra na ich punkcie.Czyli jestem zaślepiona i nie widzę tego co inni być może by zobaczyli:crazyeye:.

:mad:Niech tylko ktoś coś złego zobaczy.;)

Link to comment
Share on other sites

Ats mam prośbę. Nie zakładajmy nowych tematow, w któych z góry wiadomo, że ie będzie dużo postow. Ile pies może mieć wad? Pięc , a więc pięc postów. Wady zdrowotne można ująć w temacie o chorobach, wady charakteru w temacie wychowanie itd. Także jeszcze raz proszę. Waematy uciekają ze strony przez takie temaciki. Przepraszam , że się szarogęszę, ale bardzo mi zależy na tym temacie i chcialabym aby był ekstra

Link to comment
Share on other sites

Ale może ta rasa posiada jakieś szczególne cechy, które dyskwalifikują pewnych ludzi jako właścicieli?

Po prostu byłam ciekawa opinii ludzi, którzy mają te psy od dawna. Może komuś byście odradzali posiadanie buldożka?

Link to comment
Share on other sites

Ja uważam,że Ats słusznie założyła ten temat.Wiele osób wpada tylko po to na forum,zeby dowiedzieć się coś bliżej o piesku,którego mają zakupić.Pamietam z różnych for(min z dgm)właśnie takie zadawane pytania.
I nie każdy ma czas i ochotę na wertowanie całego forum,tylko po to żeby się dowiedzieć czy buldozek ma jakieś wady.I jeśli zawczasu je pozna,to być może nie bedzie żałował później zakupu.Bo dla mnie to niemożliwe(ale tak jest),niektórym ludziom w buldozkach przeszkadzaja np.wydawane dźwięki.Nawet dyskutowałam w off topicu dgm na ten temat z dziewczynami,które pisały,że buldozki są śliczne ale....to sapanie.
I powtarzam,dla mnie nie maja bulwy zadnych wad.Mam bzika na ich punkcie.Mam nadzieję,że będą mi towarzyszyć one do końca mojego życia.Ale ras piesków jest wiele i nie wszyscy mają świra na punkcie buldożków.Więc jeśli ktoś zna wady powinien o nich napisać,żeby później nie było ewentualnych rozczarowań.
Może inni forumowicze też się wypowiedzą czy Ats słusznie założyła ten topic.A jeśli większość będzie na nie,to poprosimy moda o usuniecie tego tematu.I będzie po problemie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ats']Ale może ta rasa posiada jakieś szczególne cechy, które dyskwalifikują pewnych ludzi jako właścicieli?

Po prostu byłam ciekawa opinii ludzi, którzy mają te psy od dawna. Może komuś byście odradzali posiadanie buldożka?[/quote]To przecież takie pytanie zawsze możesz zadać w offie. Oj Ats Ats, chyba wiesz o co mi chodzi. Gdyby na każde pytanie każdy zakładał nowy temacik, to te wszystkie ważniejsze uciekłyby z pierwszej strony i co ???????????? Już dziewczyny zaczęły zakladać temaciki - każda o swoim piesku. Pomyślmy nas jest tu pewnie kilkadziesiąt, a piesków sto kilkadziesiąt, albo i więcej. Ile czasu każdemu zajęłoby odszukanie codziennie tematu o swoim piesku, gdyby każdy założyl osobny temacik dla każdego swojego pieska. Ja nie chćę się szarogęsić, ale chcialabym, aby dogo było dla wszystkich przyjemne w użytkowaniu

Link to comment
Share on other sites

draczyn może przyjrzyj sie lepiej temu forum jak na razie sa 2 osobne watki o pieskach o Safi i Arigo :) i widzę ze Ci to przeszkadza :) może powinnaś założyć watek tez o swojej hodowli :)
a wracając do tematu zgadzam się ze sta słusznie założyła ten watek :) jak sama napisałaś draczny jest tu nas kilkadziesiąt a może i więcej i każdy ma odmienne zdanie na temat buldozkow nie mówiąc już o tym ze każdy buldozek jest inny :) a jeśli watek się nie sprawdzi zawsze można go zamknąć :)

Link to comment
Share on other sites

Ale widzisz. Przez tak duża ilość wątków te ważniejsze uciekają na ostatnią stronę i trzeba je stamtąd wyciągać. Zobacz na przykład ile było topikow o psach zgubionych znalezionych, czy będących w schroniskach. Regulamin forum wyraznie mówi, że zakładając nowy wątek, njpierw przeczytaj wszystkie poprzednie, czy już takiego nie bylo. Wszyscy chyba chcemy, aby nam dogo dobrze chodilo i abyśmy nie musieli tak jak poprzednio. czekac dziesięć minut, zanim wiadomość sie pojawi. Stosujmy sie więc do regulaminu. Przecież jest wątek o szczeniaczkach, to po co o każdym następnym zakladać nowy, czy nie widzisz, że w ten sposób ważne tematy schodzą na dalszy plan. Przecież chyba ja nie robię tego złośliwie, a chcialabym aby nam wszystkim było milo i przyjemnie i abyśmuy sie tu dobrze czuli. Przemyślcie tą sprawę. Bardzo Was proszę i dbajmy wszyscy o porządek na naszym buldożkowym topiku

Link to comment
Share on other sites

No to i ja się wtrącę. Moim zdaniem ten wątek jest bardzo potrzebny i na miejscu. Co innego zakładanie nowego wątku dotyczacego jednego, konkretnego psa, a co innego dyskusja na konkretny temat. Wchodząc na Forum i szukając informacji dotyczacących interesujacego nas tematu znacznie łatwiej jest znaleźć, gdy temat ten jest wyodrębniony. Nie sądzę, aby było to zaśmiecanie forum. Raczej powoduje wiekszą przejrzystość. Ta sama sytuacja była, gdy założyłam wątek dotyczący sterylizacji. Niby chodziło o moja sunię, a wywiazała sie ostra dyskusja i nikomu nie przeszkadzało,że nie umieściłam go w problemach zdrowotnych.
A wady posiadania buldożka. Chyba nie ma wad, jeśli buldożek nie posiada wad (jak moja Cocunia):evil_lol: Same pozytywy.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze jeżeli tak uważacie to ok. Już więcej się nie wtrącam. Każdy tu napisze, że bf nie ma wad i będzie mial o 1 post więcej. To w końcu nie moje forum i nie mam tu nic do gadania. Ccialam lepiej, ale trudno , podporządkuję sie większości. A pros pos tego topiku o sterelizacji. Byl potrzebny przez dwa , czy trzy dni i od plynął w siną dal. To samo będzie z tym topikiem. I chyba nie rozumiecie o co mi chodzi. To nie jest chęć rządzenia się na forum . Ja jestem osobą z natury lubiącą porządek i wg mnie powinno sie do tego w każdej dziedzinie życia dążyć. Przed tem porządku dość skutecznie pilnowala Viris. Nawet nazwaliśmy ją Wielkim Bratem, ale zrezygnowala zdaje sie z tego, bo nie wszystkim porządek odpowadal. Ja sie też staralam, ale od dziś też rezygnuję i juz nie będę Was nekać.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli mi nie pasuje jakiś wątek (bo uważam, że jest bez sensu, że łamie regulamin, że nie lubię autora, nie podoba mi się jego pies, albo mi nie pasuje, bo tak i już), to piszę do moderatora z prośbą o jego usunięcie i nie czytam go, bo po co się stresować.

Ale oczywiście niektórzy muszą wyrażać swoje oburzenie nt. tego, że ktoś używa forum do tego, do czego było stworzone - żeby wymienić się opiniami na jakiś temat. To rzeczywiście wielkie przestępstwo - stworzyć wątek, ojeju ojeju. Ale chyba większym jest bezsensowne komentowanie bezsensownego watku, co właśnie czynisz. Jeśli wątek jest bez sensu to nikt nie będzie w nim pisał i sam 'grawitacyjnie' spadnie na kolejne strony - proste, a jakże trudne do pojęcia.



Wracając do tematu - wg. mnie wadą buldożków jest to, że jak człowiek zobaczy takiego gacka na żywo, to przepadł ;) . Niektóre psiaki na zdjęciach wyglądają (dla mnie - miłośniczki psów szczuplutkich) ciapowato i wydawało mi się, że te psiaki po prostu takie są. A potem zobaczyłam parę buldożków na żywo i już wiem, że ani nie są ciapowate ani jakieś takie rozlazłe i że zdjęcia nie oddają ich piękna :)

Link to comment
Share on other sites

Jakie oburzenie, o czym Ty wogóle mówisz. Kto tu sie poza Toba oburza??????? Ja tylko wyrażam swoje zdanie na temat zakladania nowych wątkow. jaki pies mi się nie podoba???????? Co Ty pleciasz dziewczyno. Mnie sie wzystkie bf podobaja , bez wyjątku.A kto tu kogo nie lubi??????? Chyba wstałas lewą ngą złożka i koniecznie chcesz się pokłocić. A jeśli chodzi o Ats , to nie tylko jąlubię, ale można powiedzieć, że ją ubostwiam. Poznalam ją osobiście i mogę stwierdzić, ze jest to przemila i niezwykle kulturalna osoba i do tego bardzo mądra. Zastanow sie na przyszły raz, zanim rownie coś mądrego napiszesz

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie, załozyłam ten wątek, bo wydało mi sie istotne, aby osoby żyjące na codzien z buldozkami napisały, jakie to niesie za soba niedogodności, czy trudności dla potencjalnego nabywcy buldożków.
Juz wiemy, że np wydają różne odglosy, które moga przeszkadzać, moga tez byc delikatnego zdrowia.
Kiedys padło stwierdzenie, że buldozki to nie psy dla wszystkich, lecz dla milośników rasy, gotowych znosic pewne niedogodności. Niestety, nie pamietam w którym to było topiku i kiedy, nie mogłam tego znaleźć, dlatego sadziłam, że taki temat się przyda. Jesli nie będzie przydatny - to sam spadnie.

Dzięki, [B]Draczyn[/B] za bardzo miłe słowa! Czuje sie podbudowana! Ja tez Cię baaaardzo lubię i uważam za wyjatkową Osobę. Znac Ciebie osobiście to dla mnie zaszczyt.

Pozdrawiam wszystkich!!

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://manu.dogomania.pl/emot/jaja.gif[/IMG] Ja chcialabym cos na temat powiedziec.
[quote name='jaszczurka']... Wlasciwie zaczelo sie od zakochania sie w buldozkach :wink: Przeczytalam wszystko o nich w necie, kupilam sobie ksiazke...
ale bardzo mnie niepokoilo zdrowie - a to alergie,a to to, a to tamto i najgorsze - problemy z oddychaniem.

Pytalam sie na forum tutaj i buldozkowym o to zdrowie i wychodzilo na to, ze wlasciciele nie uwazaja by z tym oddychaniem bylo cos nie tak, mialam wrazenie, ze te dzwieki uwazaja za fajne takie charakterystyczne buldozkowe i ze nie ma sie czym przejmowac, mozna sie latwo przyzwyczaic...

.... Od tamtego czasu mialam kilka sptotkan z buldozkami juz z bliska i sposob ich oddychania jest dla mnie nie do zaakceptowania. Nikt nie powinien kupowac tej rasy niz zblizywszy sie na tyle, zeby tego posluchac. Pamietam, ze wcale nie bylo zbyt goraco, moj psiak biegal jak szalony a napotkany buldog sapal i rzezil probujac go dogonic. Te dzwieki dla mnie sa takie jakby pies sie dusil :/ ... [/QUOTE]Wprawdzie pojecie "wady" jest okresleniem, w wielu przypadkach, wzglednym, gdyz to co jednych razi innym sie podoba ;) , warto jednak znac opinie tych, ktorzy pewne cechy nazywaja wadami.

Przytaczam tylko fragment postu [B]jaszczurki[/B] z topiku [url=http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=18792]boston terier czy buldozek francuski[/url] i ciekawa jestem opinii hodowcow.
Interesuja mnie czy buldozki faktycznie charcza, maja problemy z oddychaniem w czasie upalow ?
Ewidentnym jest, ze majac maly pyszczek, maja rowniez male jezyczki a co za tym idzie zmniejszona "powierzchnie chlodzenia".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelina'][IMG]http://manu.dogomania.pl/emot/jaja.gif[/IMG] Ja chcialabym cos na temat powiedziec.
Wprawdzie pojecie "wady" jest okresleniem, w wielu przypadkach, wzglednym, gdyz to co jednych razi innym sie podoba ;) , warto jednak znac opinie tych, ktorzy pewne cechy nazywaja wadami.

Przytaczam tylko fragment postu [B]jaszczurki[/B] z topiku [URL="http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=18792"]boston terier czy buldozek francuski[/URL] i ciekawa jestem opinii hodowcow.
Interesuja mnie czy buldozki faktycznie charcza, maja problemy z oddychaniem w czasie upalow ?
Ewidentnym jest, ze majac maly pyszczek, maja rowniez male jezyczki a co za tym idzie zmniejszona "powierzchnie chlodzenia".[/quote]Nadmierne charczenie to jest pewnego rodzaju wada. W niektorych krajach, gdzie kynologia stoi na wyższym poziomie charczące buldożki odsuwane były od hodowli. Nadmierne charczenie powodowane jest wrodzoną wadą podniebienia, bądz przewodow nosowych. Eliminując takie osobniki z hodowli moglibyśmy pozbyć się nadmiernego chrapania, ale niestety u nas jeszcze to nie bedzie wychodzić, gdyż nie wszuscy będą do tej sprawy podchodzić uczciwie. Kryłam jedną sukę reproduktorem z bardzo dobrej francuskiej hodowli a drugą z holenderskiej i szczenięta z tych miotow byly wolne o tych dolegliwości

Link to comment
Share on other sites

ewelinko :) buldozki podobna chrapia :) ale u Safi jak narazie nie ma takich obrawow czasem pomruczy cos pod noskiem :) za to strasznie piskliwie szczeka ;) chyba sie jej glos wyrabia :) z wad wydaje mi sie ze mozna do tego zaliczyc . baczki jakie buldozki puszczaja hehe :) lub to ze szybciej sie mecza w upalne dni :) jak narazie nie zaobserwowalam nic niepokojacego u Safi :) ale napewno nie jest idealna hehehehe :):):)

Link to comment
Share on other sites

Wada...to tez pojecie względne. Dla jednego jakichś przymiot danego psa, rasy będzie wadą a dla drugiego mało przeszkadzającą cechą:)
Ja mam w domu dwie bulinki i smiało moge stwierdzić, że sa jak ogień i woda:) Beza chrapie jak smok!!! Głosniej niz mój mąz:) Neska nie zachrapała jeszcze nia razu:) Jeśli zaś chodzi o charczenie i dyszenie to tu jest zupełnie na odwrót. Nesia po kilku minutach zabawy wywala jęzor na wierzch i sapie:) Bezy jęzora poza jamą gębową:)))) jeszcze nie widziałam:) Jedna z nich jest totalnie spokojna (BEZA) ale...miewa napady szału co się objawia bieganiem po calym mieszkaniu, niekiedy wskoczy do wanny, niekiedy tylko po meblach skacze:) Na lamie jej jeszcze nie było, aczkolwiek sądze iż i to ma w planach:) Czy to wada? A skąd!!!:) Neska z kolei jest posluszna, rozumie mniej wiecej co do niej mowie (najbardziej rozumie jak mowie 'MICHA":) wystarczy wziac ją jednak na rece a wije sie jak piskorz, lize wszystkie czesci ciala, z naciskiem na uszy, podskakuje jak pileczka, nie usiedzi na miejscu...takze buldozki moga byc bardzo rozne, jak sądze. Napewno dla niektórych wada jest że bf uwaza nasze kanapy i fotele za swoje:) I się na nie ładuje o kazdej porze dnia:) Tzn moje tak robią:) Moj poprzedni pies ani myslał spać w łozku, poprostu nie lubil. A teraz...no cóż z pewnością to lubią:) Co do chorowania to Beza choruje non stop, wciąz jest na coś leczona, Neska z kolei odpukac wcale, także w tej materii też bywa roznie:)Z pewnoscią posiadanie buldoga bez papierów to wieksze ryzyko dziwnych przypadlosci. Tak poza tym, nie widze jakichs większych wad posiadania bf, ktorych nie niosło by posiadanie psa innej rasy. Twierdzę nawet ze bf ma mniej wad niz niejedna inna rasa:) Ot co!

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem wad BF nie mają. Ja nie widzę takowych. Są mocno uczłowieczone. Wpatrzone w swego opiekuna. Bardzo mądre, no jedynie uparte. Mój Gacuś lat 2 rozumie wszystko co się do niego mówi, wykonuje wszystkie polecenia. Muszę tylko mówić stanowczo.
Bunia, która (tak dokładnie nie wiem) ma lat chyba 9 jest super seniorką. Początkowo startowała do psów, nie słuchała się.
Jest u Nas od października(wcześniej schronisko) już się świetnie rozumiemy. Dużo z nią rozmawiamy. BF są absorbujące muszą wszędzie
z nami być i we wszystkim uczestniczyć , nie jest to jednak wada. One takie są. Moje bulki kochają wszyscy łącznie z sąsiadami. Wiolka gotowa jest walczyć z każdym kto by powiedział coś złego o rasie.
Mogę tylko powiedzieć jak wygląda sprawa u mnie. Może ktoś ma inne zdanie. Znam wielu włascicieli BF są to wspaniałe osoby, od których bije ciepło, chętnie pomagają w potrzebie, są wspaniałymi przyjaciółmi.
Pozdrawiam
Mama Wioli

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy konkretnie o taką wypowiedź chodziło ATS , ale skorzystam z okazji i zajmę się newralgicznymi ( pod względem zdrowotnym ) punktami buldożka wynikającymi ze specyficznej budowy jego ciała.
1) Skrócony nos , czasami wąskie nozdrza powodują , że buldożek ma małą tolerancję na wysoką temperaturę. W skrajnych przypadkach nadmierne ogrzanie ciała może doprowadzić do udaru cieplnego
rada :podróżuj w upale tylko w razie konieczności : jeśli samochód którym się przemieszczasz nie ma klimatyzacji okryj psa mokrym ręcznikiem i zaopatrz się w leki rozszerzające oskrzela AMINOFILINE lub CARDIAMID z Coffeiną
2) Bywa , że buldożki mają trudności oddechowe , gorsze niż u ras długonosych jest u nich dotlenienie całego organizmu , zdarza się niewydolność dróg oddechowych , powiększenie migdałków , schorzenia podniebienia miękkiego
Niemcy wszyskim buldogom francuskim a także angielskim operują podniebienia miękkie , bez względu na to czy jest ono przedłużone , czy też nie.
Psy oddychają wtedy swobodniej.
Z moich obserwacji wynika także , iż kupują oni szczenięta z nieco dłuższymi nosami , twierdząc , że to jest bardziej ekologiczne.
3)Skrócony pysk suki utrudnia jej podczas porodu rozrywanie błon płodowych ( konieczna jest więc pomoc człowieka podczas porodu )
Wiele buldożyc ma kłopoty z naturalnymi porodami ze względu na niekorzystne proporcje między głowami szczeniąt , a wielkością dróg rodnych. Ponadto czasami skurcze porodowe są zbyt słabe lub nie ma ich w ogóle.
4)Głowa buldoga jest duża i pofałdowana.
Fałdy mogą predysponować do zapaleń skóry. Trzeba więc pamiętać o higienie tych szczególnych miejsc.
5) Oczy buldoga są duże i wypukłe
Przy takiej ich budowie może dojść do uszkodzenia rogówki i spojówki , zdarza się też zapalenie gruczołu łzowego. Bywa , że obok rzęs w pobliżu brzegu powieki wyrastają dodatkowe włoski powodując łzawienie oczu( włoski te należy usunać przy pomocy weta oczywiście i przy znieczuleniu )
6) Buldożki źle znoszą narkozę ( dobrze zwrócić przy jej podaniu uwagę , czy wet nie zapomniał o blokadzie języka )
7) Buldożki mają skłonność do infekcji skórnych , alergii.
Choroby genetyczne występujace u buldożków
-zwężenie przełyku
-zwężenie naczyń płucnych - przerost prawej komory , szmery w sercu
-zupełny brak ogona
-rozszczepienie podniebienia i warg- otwór w podniebieniu miękkim lub twardym
-zbyt długie podniebienie miękkie
-przemieszczenie się dysków międzykręgowych , zwłaszcza odcinka lędźwiowo-krzyżowego
-nieprawidłowo ukształtowane kręgi
-stłoczenie kręgów
-słaba akcja porodowa
-przemieszczenie moczowodu -ciągłe popuszczanie moczu
-martwe szczenięta-szczenięta rodzą się martwe, lub giną w ciągu 48 godzin
-nowotwory, różne typy guzów złośliwych
-obrzęki tkanki podskórnej-szczenięta rodzą się duże jakby opuchniete
-zwężenie skrzydełek nosowych

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...