Jump to content
Dogomania

Pudel Duży :-))


vege*

Recommended Posts

Ojej ale dużo odpowiedzi :crazyeye: już odpisuje :multi:

A zatem jeśli chodzi o moją drugą połówkę... on po prostu bardzo alergicznie reaguje np na "niemęskich facetów" i facetów ubranych w różową bluzkę lub obcisłe na pośladkach spodnie i takie tam.... Sam ma dość silny charakter dlatego trochę ciężko mi do niego czasem dotrzeć, potrafi się uprzeć jak osioł ale zazwyczaj w większości przypadków to ja stawiam na swoim :diabloti:
Pudelek mu się nie podoba bo uważa że to typowy pies dla "baby" i kojarzy z portalem plotkarskim (który też jest oczywiście "tylko dla bab" :lol:) , tak samo pewnie jak bym chciała do domu sprowadzić yorka albo pekińczyka ;). Niestety droga Filodendron to że pudelki bardzo dobrze sprawdzają się w różnych psich sportach lub są psami pracującymi to do niego nie przemówi. On chce psa, ale tak żeby sobie iść z nim na spacer na 20-30min i wrócić do domu i oczywiście, ten sam text, co napisała Sachma "jak ja się pokażę na ulicy z takim gejowskim psem?!" :shake: Z nas dwóch to ja planuję sobie biegi z pieskiem, długie spacerki na łonie natury, jazdy konne w teren a także nie wykluczam psich sportów... Mojemu TŻ nie zalezy żeby pies był wytrzymały, silny, odważny, mądry, sprawdzał się w trudnym terenie... Dla niego jest najważniejsze żeby wyglądał "groźnie" - stąd właśnie on chciałby amstaffa, owczarka niemieckiego, dobermana lub rottka... A nie, zapomniałam że dobermana już nie chce bo "jak nie wolno im obcinać uszu i ogonów to nie wyglądają już tak drapieżnie" :roll:..... Dlatego tego typu argumenty go nie przekonają... Ale jak by miał możliwość spotkania jakiegoś słodkiego pudlowatego szczeniaka i pobawienia się z nim chwilę lub gdyby jakiś jego kumpel miał pudla i sobie go chwalił, lub by zobaczył pudla ciągnącego sanie w śniegu... hmm... myślę że to by mu bardziej przemówiło do tej upartej głowinki :eviltong: Tak jak mówię... będę go "urabiać" ale póki co źle mi idzie... W każdym razie dziękuję za dobre rady np. że on już przecież nie potrzebuje innych atrybutów itd.

Natomiast co do relacji pudel-gryzoń.... cieszę się że nie jest tak źle jak z terrierami czy chartami... Na pewno chciałabym aby pies był spokojny kiedy świnki biegają po pokoju... moja poprzednia sunia idealnie to robiła, a wręcz pilnowała jak świnka gdzieś za daleko poszła, np w stronę kabli itd. Marzy mi się aby następny piesek tak samo się zachowywał względem innych zwierząt a już na pewno nie ganiał kotów po osiedlu itd. Ale skoro pudle to tak super inteligentna rasa, to chyba szybko go tego nauczę :multi:

Equus super prosiak :-) Moje świnie np się nie boją kotów, moją kocicę jak i wszystkie tymczaski nieźle przeganiały kiedy tylko puszczałam je na pokój, w ogóle się nie bały. Jestem ciekawa jak bedzie z psem, gtóry jest bardziej ruchliwy, hałaśliwy i większy od kota. Jak byś kiedyś miał z nim jakiś problem zdrowotny lub chciał po porstu pogadać o świnkach to zapraszam na forum "CAVIARNIA" :)

A jeśli chodzi o Agility to TAK TAK TAK! Bardzo chciałabym tego spróbować (niestety nie mam psa :placz:). Jeszcze za czasów kiedy żyła moja poprzednia sunia już wtedy chciałam to z nią robić, bo się naoglądałam zawodów na Animal Planet, ale w tamtych czasach w Poznaniu nie było żadnej szkółki gdzie można było trenować agility. Tak samo podoba mi się Flyball (emocjonujące), ale to też jest mało popularne... W każdym razie właśnie postawiłam na pudelka również ze względu na to, że czytałam gdzieś iż są dobre w psich sportach :-)

A w Polsce są hodowle dużych pudli we wszystkich kolorach? Szczerze powiem że podobają mi się białe, no ale mój TŻ to by chyba zawału dostał, gdybym mu powiedziała że nie dość że pudel, to jeszcze biały :evil_lol: ale czarne też mi się podobają, nie widać na nich pewnie tak szybko brudu ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ee, to jak "gejowski pies" i aż tak, że komuś obcisłe portki przeszkadzają, to nie wiem, czy warto na siłę walczyć o pudla. My tu sobie możemy się powymieniać linkami do pudlowych psich zaprzęgów itp., ale jak jest na ulicy też pewnie wszyscy wiedzą. My mamy na osiedlu sznaucerka, który ostro startuje do psów, do naszego również, ale wtedy bywa jeszcze to wsparte komentarzem jego pana - "i dobrze, goń pedałów!". Ubrane na różowo dziewczynki, które chodzą za nami trzymając się za ręce i skandują "pudelek, pudelek, pudelek" też zdarzają się wcale nie od święta. Ostatnio zdarzył się dialog mamy z córką - "zobacz, jaki piesek", - "to nie piesek, tylko pudel". Do tego trzeba mieć dystans, pośmiać się i wiedzieć swoje :) A jak ktoś tak serio-macho-serio, to parę takich zdarzeń i możesz nie mieć wsparcia - a każdy czasem potrzebuje, żeby ktoś go wyręczył w obowiązkach przy psie.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]A w Polsce są hodowle dużych pudli we wszystkich kolorach? Szczerze powiem że podobają mi się białe, no ale mój TŻ to by chyba zawału dostał, gdybym mu powiedziała że nie dość że pudel, to jeszcze biały [IMG]http://www.dogomania.../images/smilies/evil_lol.gif[/IMG] [/QUOTE]

pokaż mu Igora ;) mój TŻ po zobaczeniu tego psa stwierdził że wygląda jak niedźwiedź polarny i że jak pudel duży to biały :P ale miniatura miała być obowiązkowo czarna :P choć ja na początku chciałam morelkę :P

Link to comment
Share on other sites

Ufff wreszcie mogę odpisać!! Jeden dzień Dogomania mi nie działała a wczoraj nie miałam czasu....

Filodendron proszę cię nie załamuj mnie!! Ja będę walczyć o pudelka do ostatniej chwili, mam nadzieję że się uda!! Mój facet to nie jest jakieś kwadratowe i łyse karczycho spod bloku co tylko amstaffy i pit bulle uznaje, ale on po prostu ma taki typowo szowinistyczny gust.... Szybkie sportowe samochody, imponujące i groźne psy... itd... Ale np nasz znajomy ma australlian cattle dog i mój TŻ powiedział że takiego też by chciał, bardzo mu się podoba pomimo że nie wygląda groźnie. No ale jak poczytałam o cattle dog to stwierdziłam że chyba byśmy musieli wracając z kilku godzinnego spaceru już się szykowac na następny, tyle one potrzebują ruchu!! Co prawda ten od znajomego jest zamykany 24h w wększym kojcu z 3 innymi psami no ale ja bym swojemu psiakowi w zyciu takiego świństwa nie zrobiła. Jak już brać psa lubiącego ruch to nie do kojca... No w każdym razie może udałoby mi się moją drugą połówkę zabrać do jakiejś hodowli może albo coś i pokazać pudla dużego to są większe szanse żeby się przekonał. U nas w Poznaniu jest co roku w listopadzie wystawa psów no ale na wystawę bałabym się go zabrać i pokazywać pudelki bo właśnie na wystawach one zawsze mają te swoje "pudelkowe" fryzurki które są "takie gejowskie" wg mojego TŻ :roll:

A w Poznaniu lub okolicy są jakieś hodowle Pudli Dużych?????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lottie'] Ale np nasz znajomy ma australlian cattle dog i mój TŻ powiedział że takiego też by chciał, bardzo mu się podoba pomimo że nie wygląda groźnie. [/QUOTE]
To akurat średni argument ;) Australian cattle dog ma w rodzimym kraju taką samą "prasę", jak u nas amstaf i pitbull.
Nie chodzi wcale o kwadratowe i łyse karczycho ani o załamywanie. Po prostu nie licz na to, że pudel nie doczeka się w końcu jakiegoś "pudlowego" komentarza - niezależnie od fryzury. Pudel to pudel.
W Polsce jest generalnie bardzo mało hodowli pudli dużych. Raczej nastaw się na szerzej zakrojone poszukiwania ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron'] Po prostu nie licz na to, że pudel nie doczeka się w końcu jakiegoś "pudlowego" komentarza - niezależnie od fryzury. Pudel to pudel.[/QUOTE]

DOKŁADNIE TAK!!! Pudel to pudel, bez względu na fryzurę to zawsze będzie pudel.
A tu proszę mój standard już za TM
Interchampion
Champion Polski
Champion Białorusi
Champion Rosji
Champion Litwy
Zwycięzca Klubu Polski
Zwycięzca Polski
Zwycięzca Czech
Zwycięzca Litwy
Zwycięzca Wilna
Najlepszy Pudel Zakarpatie
CACIB, BOS, BOB, BOG, BIS
Canmoy's Small-Town Boy
[IMG]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs321.ash1/28226_114304868613103_100001007726789_84986_2884795_n.jpg[/IMG]

[IMG]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs291.snc3/28226_114304881946435_100001007726789_84988_8182833_n.jpg[/IMG]


i tu na emeryturze
[IMG]http://images37.fotosik.pl/13/e73268e862320697.jpg[/IMG]

[IMG]http://images49.fotosik.pl/16/81728eeb69120d76.jpg[/IMG]

Jak dla mnie to i tak pudel... A na ulicy budził takie same emocje jak we włosie

Link to comment
Share on other sites

Wow dziękuję za zdjęcia :multi: powiem szczerze że bardziej podoba mi się wersja nie-wystawowa ;) śliczny piesek właśnie takiego bym chciała ale mój facet oczywiście nie chce słyszeć o pudlu :angryy: czy naprawdę odradzacie mi pudelka jeśli on go nie zaakceptuje???
A dlaczego uważacie że cattle dog jest taki jak amstaff?? Ten od mojego znajomego jest bardzo przyjazny do psów i ludzi :loveu: tak swoją drogą na Dogomanii nie ma chyba forum dla tej rasy bo nie mogę znaleść :-)
A wczoraj rozmawiałam z panem co jest psim psychologiem i powiedział że pudel to jest bardzo łatwa rasa do prowadzenia, coś jak golden albo lablador tylko też potrzebuje dużo ruchu no i fryzjera oczywiście. A wg niego dalmatyńczyki to są psy bardzo trudne i mi ich nie polecał, powiedział że to były kiedyś psy bojowe i mogą być bardzo agresywne :crazyeye: zaskoczyło mnie to totalnie nigdy nie słyszałam o tym żeby dalmatyńczyki były do walk :-o

Link to comment
Share on other sites

Z tego co do tej pory napisałaś, uważam że powinnaś zdecydowanie poszukać innej rasy. Pudel jest inteligentny - nawet bardzo i doskonale wyczuwa atmosferę w domu. Poza tym widzę że "szukasz", a nie że jesteś zdecydowana. Pudel szczególnie standard potrzebuje niemalże tyle samo ruchu co cattle, jeśli więc twojemu TZ podoba się cattle to może...

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.../members/91113-Lottie"][B]Lottie,[/B][/URL] jeśli masz upartego faceta i wiesz że pozory mają dla niego duże znaczenie, to lepiej poszukaj rasy która będzie się wam podobać, a nie tylko tobie - ja miałam łatwiej - mój TŻ nawet sarenkę by zaakceptował gdyby miała dobry charakter - bo dla niego wygląd to drugorzędna sprawa i mimo że wykłócał się o wygląd pudla i kompletnie go nie kręciły pudle nawet kiedy było już jasne że będę mieć pudla, nie podobał mu się też sam Lenny, to kiedy wziął go na ręce wpadł po uszy ;) ale ja znam mojego faceta - jesteśmy razem 8lat i gdybym wiedziała że nigdy nie zaakceptuje pudla to pewnie bym go nie brała - Seba jest pewny siebie i to że jego koledzy na stwierdzenie "mamy pudla" polali się ze śmiechu wrażenia na nim nie zrobiło ;) bo może się chwalić jaki to mądry sprytny, odważny i inteligentny pies, jakie rzeczy wyrabia i ile w wieku 3 miesięcy komend już zna ;) teraz to jest Lenny - a w drugiej kolejności pudel ;)

Link to comment
Share on other sites

ja uwazam ze jesli Twoj tz nie chce nawet slyszec o pudlu to daj sobei spokoj
napewno to nie pomoze w jego kontaktach z psem , a komenatrzy napewno bd duzo nie tylko tych milych :)

my mamy juz naszego pudla 14lat , tz nie posiadam ale mam 2 braci , sa dorosli , ktos kto ich nie zna powiedzial by "lyse karki "
a to moj brat sam majac 16lat przyniosl do domu ta mala puchata kuleczke, chodzil z nim wszedzie , bral gdzie tylko mogl
oczywiscie koledzy sie z niego smiali , ale kazdy lubil Bastera , cale podworko go zna , kazdy go poglaszcze a psiak maly 7kg
nigdy nie bylo problemu tego typu ze wstydzili sie psa choc teraz planujemy 3 psa ale na pudla juz sie nie zgadzaja :)
teraz mamy takze suczke i moi bracia bez problemu wychodza z nia w rozowej obrozce i smyczy
zwyczajnie nie potrzebuje psa ktory "doda im meskosci " ( to sa slowa brata wlasnie) bo ja to troche tak odbieram ,faceta ktory wstydzi sie pudelka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...