Jump to content
Dogomania

Kraków - Amor z Krzyczek - już w DT


irenaka

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Dogo07']Rozumiem. Są też hoteliki w których pieski dochodzą do siebie po różnych przeżyciach i ładnie się otwierają, ale może tutaj potrzeba większych nakładów pracy i czasu dla psiaka.[/QUOTE]
Amor Renatko jest w hotelu w Niepołomicach pod Krakowem.
Szczerze przyznaję, że w momencie kiedy wiedziałam, że wraca z adopcji z Poznania, miałam taką myśl, aby go od razu przenosić, ale przeważyło to, że bałam się się o niego. Nie dość, że miał ciężki żywot w Poznaniu, to jeszcze wrzucanie go od razu w kolejne, obce miejsce, moim zdaniem, nie było dobrym rozwiązaniem. I miałam rację, Amor po powrocie zachowywał się jak "zbity pies":shake:.
Podjęłam decyzję o przenosinach Amora niedawno, mam nadzieję, że uda mi się znaleźć dla niego odpowiedni DT, który nie może zagłaskiwać psa, ale z nim pracować i wymagać. Na dodatek bardzo bym chciała mieć nadzór na tym domem i nie wyobrażam sobie, aby przerzucać Amora zbyt daleko. Jednym słowem, szukam igły w stogu siana- DT najlepiej w Krakowie.

Link to comment
Share on other sites

Tak właśnie myślałam, że skoro Amorek wymaga trochę pracy i nie znajduje domu, to przydałby mu się jakiś hotelik czy dt, który by dał psu coś więcej niż dobra troskliwa opieka, bo to jest wystarczające ale dla psów bezproblemowych. I może trzeba też zmienić tekst do ogłoszeń, skoro ten dotychczasowy nie przyniósł pożądanych rezultatów. Jak to gdzieś było na dogomanii, trzeba zmienić taktykę promocyjną psiaka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dogo07']Tak właśnie myślałam, że skoro Amorek wymaga trochę pracy i nie znajduje domu, to przydałby mu się jakiś hotelik czy dt, który by dał psu coś więcej niż dobra troskliwa opieka, bo to jest wystarczające ale dla psów bezproblemowych. I może trzeba też zmienić tekst do ogłoszeń, skoro ten dotychczasowy nie przyniósł pożądanych rezultatów. Jak to gdzieś było na dogomanii, trzeba zmienić taktykę promocyjną psiaka.[/QUOTE]

Podoba mi się "taktyka promocyjna":evil_lol:
Ostatni tekst dla Amorka mam taki:

[CENTER][B][COLOR=red][FONT=Arial]Amor-super pies, tylko dla kogo?[/FONT][/COLOR][/B][/CENTER]


[CENTER][B][FONT=Arial][SIZE=3]Jestem przystojnym , młodym brunetem. [/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]


[CENTER][B][FONT=Arial][SIZE=3]Pozornie odważnym, bo przecież tego ode mnie oczekują, ale tak naprawdę boję się trochę facetów chodzących na dwóch nogach i nie tylko.[/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]


[CENTER][B][FONT=Arial][SIZE=3]Jestem ciekawskim i żywiołowym psem, ale też super inteligentnym i posłusznym .[/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]


[CENTER][B][FONT=Arial][SIZE=3]Do tej pory niewiele miałem szans na to, żeby ludziom ufać, bo nawet jak mnie adoptowali, to mnie szybko oddali. Chciałem bardzo zasłużyć na miłość i starałem się bardzo być grzecznym , ale wszystko mnie przerażało w tym domu. Za dużo ruchu wokół mnie, za dużo wrażeń i emocji.[/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]


[CENTER][B][FONT=Arial][SIZE=3]Bałem się bardzo, tylko jak miałem im to powiedzieć?[/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]


[CENTER][B][FONT=Arial][SIZE=3]Byłem jak cień człowieka, „ trzecia noga” mojej Pani, ale to nie wystarczyło.[/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]


[CENTER][B][FONT=Arial][SIZE=3]Dzisiaj wiem, że Oni mnie nie pokochali, nie mieli dla mnie czasu, chcieli taką fajną nakręcaną zabaweczkę, która stoi w jednym miejscu , kręcąc się wokół swojej osi , nie mającej żadnych potrzeb.[/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]



[CENTER][B][FONT=Arial][SIZE=3]Szukam domu gdzie ludzie mnie pokochają i z tej miłości będzie wynikała reszta: cierpliwość, wyrozumiałość i konsekwencja.[/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]


[CENTER][B][FONT=Arial][SIZE=3]Ja nie chcę dalej być niczyj, chcę być kochany!!![/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]


[CENTER][B][FONT=Arial][SIZE=3]Czy chcę zbyt dużo? Czy kiedyś się doczekam? Jednego jestem pewien, chcę zmienić imię na : Pies nie dla idiotów.[/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]


[CENTER][B][FONT=Arial][SIZE=3]Niestety, moja opiekunka na to się nie zgadza, więc muszę zostać Amorem, choć Olimp musi drżeć w posadach od śmiechu jego mitologicznych mieszkańców na dźwięk mojego imienia.[/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]


[CENTER][B][FONT=Arial][SIZE=3]Przecież ja się nawet o miłość nie otarłem. Ten kto przeżył Krzyczki, ten wie!!![/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]


[CENTER][B][FONT=Arial][SIZE=3]Proszę nie dzwoń, jeżeli nie chcesz mi dać szansy, bo nie zniosę kolejnego odrzucenia.[/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]


[CENTER][B][FONT=Arial][SIZE=3]To ja: [/SIZE][/FONT][/B][FONT=Tahoma][URL="http://www.youtube.com/watch?v=43S-YYJ0QnU"][COLOR=#800080]www.youtube.com/watch?v=43S-YYJ0QnU[/COLOR][/URL][/FONT][/CENTER]



[CENTER][B][FONT=Arial][SIZE=3]Amor jest bardzo inteligentny i karny. Kiedy nabierze zaufania do człowieka jako przywódcy, pokona te lęki które ma . Musi znać swoje miejsce w stadzie, musi się nauczyć, że to człowiek jest przywódcą, musi zaufać .Jak do tego dostanie szczyptę miłości, której pragnie jak pustynia deszczu, to będzie szczęśliwy!![/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]


[CENTER][B][FONT=Arial][SIZE=3]Człowiek to nie kat, człowiek to przyjaciel i obrońca!![/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]



[CENTER][B][FONT=Arial][SIZE=3]Amor ma cztery lata, jest wykastrowany i zaszczepiony a kontakt w sprawie adopcji:[/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]


[CENTER][B][FONT=Arial][SIZE=3]500-18-19-20[/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]


[CENTER][B][FONT=Arial][SIZE=3]lub mail :[email protected][/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]


[CENTER][B][FONT=Arial][SIZE=3]Amor boi się mieć nadzieję…..[/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]

Oceń, co trzeba zmienić, może dodać , ująć?
Jak zwykle jestem otwarta na sugestie i nowe pomysły.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że jeśli piesek jakiś dłuższy czas nie znajduje domku, to warto co jakiś czas pozmieniać ogłoszenia, zdjęcia (chociaż widzę, że Amorek ma ładne dobre zdjęcia), sposób prezentowania psiaka.
Czy Amorek był w jakiejś gazecie, ma ciągle ogłoszenia, miał plakaty, ulotki ?
A jeśli chodzi o samego psiaka, to czy jest agresywny lub zachowuje się agresywnie ( bardzo nie lubię o to pytać ale to konieczne) ? I czy "silny charakter" oznacza, że próbuje dominować ludzi ?
Jaki jest do ludzi ? Łagodny, przylepa czy zachowuje dystans ? Lgnie do ludzi od razu czy potrzebuje trochę czasu, żeby zaufać ? Spokojny czy żywiołowy, energiczny, potrzebuje dużo ruchu, zabawy ? Wesoły, radosny czy smutas ? Jak z zachowaniem czystości ? A jak spacery na smyczy ? Jest grzeczny, przychodzi na zawołanie ? Nadaje się tylko do domu z ogrodem czy do bloku też ? A do dzieci ? A jak do innych psów ? I jaki jest duży ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dogo07']Myślę, że jeśli piesek jakiś dłuższy czas nie znajduje domku, to warto co jakiś czas pozmieniać ogłoszenia, zdjęcia (chociaż widzę, że Amorek ma ładne dobre zdjęcia), sposób prezentowania psiaka.
Czy Amorek był w jakiejś gazecie, ma ciągle ogłoszenia, miał plakaty, ulotki ?
A jeśli chodzi o samego psiaka, to czy jest agresywny lub zachowuje się agresywnie ( bardzo nie lubię o to pytać ale to konieczne) ? I czy "silny charakter" oznacza, że próbuje dominować ludzi ?
Jaki jest do ludzi ? Łagodny, przylepa czy zachowuje dystans ? Lgnie do ludzi od razu czy potrzebuje trochę czasu, żeby zaufać ? Spokojny czy żywiołowy, energiczny, potrzebuje dużo ruchu, zabawy ? Wesoły, radosny czy smutas ? Jak z zachowaniem czystości ? A jak spacery na smyczy ? Jest grzeczny, przychodzi na zawołanie ? Nadaje się tylko do domu z ogrodem czy do bloku też ? A do dzieci ? A jak do innych psów ? I jaki jest duży ?[/QUOTE]

Strasznie dużo pytań, ale spróbuję odpowiedzieć.
Po pierwsze Amor oprócz internetu i allegro ma ogłoszenia powtarzane tylko w GK.
Plakat mam, nawet z września, ale rozwieszam go tylko ja. Ulotek nie ma, mam tylko wspólną, wszystkich psów z Krzyczek, jeszcze z ub. roku którą podrzucam gdzie się da. Nowej ulotki, dla samego Amorka niestety nie wydrukuję, brak kasy.
Do ludzi jest bardzo przyjazny, łasi się i czasu na zawieranie przyjaźni nie potrzebuje.
Wyjątkiem od tych zachowań była adopcja. Najpierw było warczenie, później pokazywanie zębów a na sam koniec, podczas imprezy, kiedy właścicielka zostawiła go samego, ugryzł jakiegoś chłopaka. Szczerze mówiąc nie widzę mimo to w Amorze psa agresywnego. Sprawdzałam Amora później na zachowania wobec obcego faceta i było OK. Jest zdecydowanie psem żywiołowym i energicznym, z całą pewnością nie jest kluchą. Dominować potrafi, jak mu człowiek na to pozwoli. Jest zdecydowanie psem wesołym i radosnym. Ogon mu chodzi i przytulać się strasznie lubi.
A dom dla niego to zdecydowanie dom z ogrodem, nie blok. Domu z dziećmi bym teraz Amora nie zaryzykowała. Jest dużym psem, z całą pewnością powyżej 30kg, ostatnio mu się przytyło. W Niepołomicach nie pokazuje innym psom zębów, ale niestety na Błoniach, podczas aukcji, wszystko co było na czterech łapach było obszczekiwane.
Tyle mojej subiektywnej;) oceny Amorka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dogo07']Irenaka, ja tylko tak głośno myślałam :). A może można by coś z tego co napisałaś dorzucić do tekściku psiaka. To znaczy, że pozytywne rzeczy, np. o przytulaniu.[/QUOTE]

Dobrze, że głośno myślałaś:evil_lol:. Przecież o to chodzi, że może jakiś fajny pomysł też podrzucisz głośno myśląc:evil_lol:.
Przytulanko chcesz wrzucić? OK, tylko jutro, bo mam jeszcze teraz troszeczkę pracy a jutro coś pomyślę;)

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][COLOR=DarkGreen][B]Zapraszam serdecznie na bazarek dla psów pod opieką irenaka :) a na nim wielki misz masz IKEA, korale, Rembrandt, ślubna karta hand made [/B][/COLOR]

[B] [URL]http://www.dogomania.pl/threads/194099-IKEA-korale-torba-Rembrandt-%C5%9Blub-%29-na-psy-z-Krzyczek-do-15.10-zapraszam?p=15501726#post15501726[/URL][/B][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...