Jump to content
Dogomania

ONek, astka, SZCZENIAKI, i inne-DAJ IM SZANSE NA NOWE ZYCIE


Ninka

Recommended Posts

  • Replies 751
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[IMG]http://img62.imageshack.us/img62/6146/0000197.jpg[/IMG]

[IMG]http://img510.imageshack.us/img510/5792/0000196a.jpg[/IMG]

[IMG]http://img442.imageshack.us/img442/9642/0000199.jpg[/IMG]

[IMG]http://img442.imageshack.us/img442/7053/0000202.jpg[/IMG]

[IMG]http://img510.imageshack.us/img510/5192/0000206.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Nina.. Przepraszam bardzo, ale teraz to już przesadzasz. Wychodząc z propozycją wyciągnięcia ze schronu Saby stwarzasz zagrożenie dla osoby, która tego psa będzie miała. Wiesz w ogóle jak wyglądała historia tego psa? Wiesz co się stało, gdy już raz ją wyadoptowano? Nie odpowiadaj, wiem że nie wiesz. Gdybyś wiedziała - w życiu byś jej tutaj nie pokazywała.
Naprawdę - trochę rozsądku w tym, co robisz, bo takie hurra-optymistyczne pomaganie jest dobre na krótkim dystansie. Na długim zawsze cierpią na tym psy.
[B]
[COLOR=Green]Natomiast z rzeczy praktycznych:
1. 3 post do edycji - max 5 zdjęć.
2. Zmień tytuł wątku - to nie jest wątek schroniska w Swarzędzu - taki wątek już istnieje.. Kwestia ta jest normowana przez regulamin - albo tytuł będzie zmieniony, albo zostanie dołączony do istniejącego już tematu.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fizia']O rany....:-(
a wiadomo może skąd On się tam wziął w schronisku?
Jak taki dziki, to pewnie w jakiejś interwencji tak?[/QUOTE]

Wiadomo....zaraz napiszę u niego
Zapraszam na wątek


[url=http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=13409568#post13409568]Pół roku trzymali go w piwnicy!!!Młody,chory ONek (i ja) potrzebuje pomocy - Dogomania Forum[/url]

Link to comment
Share on other sites

Nina czy nie lepiej byloby wspolpracowac z osobami ktore praktycznie od lat sie tam udzielaja i dobrze znaja i psy i sytuacje, to faktycznie nie rozsadne wyciagac psy ktorych sie nie zna bo moze sie to zle skonczyc a ponadto trzeba miec jakies zaplecze i pewnosc ze raz wyciagniete tam nie wroca:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ninka']I tak, i nie :evil_lol: Nie mam pod opieka zadnego psiaka z tego watku, napisz komu chcialabys pomoc i do tej osoby pieniazki. Dobrze?[/QUOTE]

O, jakie wygodne umywanie rączek :angryy:. Nawyciągałaś psów, a teraz domy tymczasowe radźcie sobie same? Ty teraz powinnaś siąść i zrobić zestawienie potrzeb każdego psa i każdego domu tymczasowego, a potem zorganizować akcję pomocy dla nich.
Powiedz, co będzie, jeśli któraś z tych osób nie będzie mogła się już psem opiekować? W jaki sposób jej pomożesz? Przyjedziesz po psa, zabierzesz do siebie, znajdziesz inny dom? Czy każesz zwrócić do schroniska? Jeszcze nie wiesz, że dla takiego zwierzaka lepiej by było w ogóle go nie opuszczać, niż by miał do niego z powrotem trafić?

Link to comment
Share on other sites

Zabieram szczeniaki za darmo, zapewnię im wikt i opierunek i leczenie.
Czyli macie z głowy 5 psów.
Każdy DT bierze na siebie odpowiedzialność, przynajmniej ja tak uważam i zrobi wszystko, aby pies nie wrócił do schronu .Gusia ma duże doświadczenie w oswajaniu dzikich psów, to Krzyczkowa dziewczyna;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']Zabieram szczeniaki za darmo, zapewnię im wikt i opierunek i leczenie.
Czyli macie z głowy 5 psów.
Każdy DT bierze na siebie odpowiedzialność, przynajmniej ja tak uważam i zrobi wszystko, aby pies nie wrócił do schronu .Gusia ma duże doświadczenie w oswajaniu dzikich psów, to Krzyczkowa dziewczyna;)[/QUOTE]

I chwała Wam za to,bo to się właśnie nazywa odpowiedzialność, ale ktoś, kto "nadaje temat" i zachęca innych do brania udziału w takiej akcji, powinien czuć się także odpowiedzialny za to, co dzieje się dalej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MonikaP']O, jakie wygodne umywanie rączek :angryy:. Nawyciągałaś psów, a teraz domy tymczasowe radźcie sobie same? Ty teraz powinnaś siąść i zrobić zestawienie potrzeb każdego psa i każdego domu tymczasowego, a potem zorganizować akcję pomocy dla nich.
Powiedz, co będzie, jeśli któraś z tych osób nie będzie mogła się już psem opiekować? W jaki sposób jej pomożesz? Przyjedziesz po psa, zabierzesz do siebie, znajdziesz inny dom? Czy każesz zwrócić do schroniska? Jeszcze nie wiesz, że dla takiego zwierzaka lepiej by było w ogóle go nie opuszczać, niż by miał do niego z powrotem trafić?[/QUOTE]

Moment- tu nie chodzi o umywanie rączek, tylko o przesłanie kasy do konkretnej osoby zajmującej się konkretnym psem, nie widzę potrzeby dodawania idei do tego zagadnienia :angryy:! A pomysł jest dobry i ogólnie przyjęty, kasę wysyła się DT a nie centrali.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania z poznania']Moment- tu nie chodzi o umywanie rączek, tylko o przesłanie kasy do konkretnej osoby zajmującej się konkretnym psem, nie widzę potrzeby dodawania idei do tego zagadnienia :angryy:! A pomysł jest dobry i ogólnie przyjęty, kasę wysyła się DT a nie centrali.[/QUOTE]


To najwyraźniej się różnimy w poglądach. Moim zdaniem nie powinno się organizować wyciągania psów do dt, jeśli nie ma się żadnego pomysłu na pomoc finansową. Jeśli tymczasowy opiekun sam się podejmuje zbierania pieniędzy, to bardzo szlachetnie z jego strony, ale jest to moralnym obowiązkiem "organizatora" całej akcji. Dt i tak będzie mieć dość pracy fizycznie opiekując się psem i "przywracając " go do życia.
Zresztą, na temat domów tymczasowych itp. było już na Dogo tyle dyskusji....

Link to comment
Share on other sites

[B]Chciałam tylko powiedzieć, że swoje pieniądze, które obiecałam prześlę bezpośrednio dla onka którego wzięła do siebie Gusia.[/B]
Mam nadzieję, że pies nie zwieje i dziękuję jej że mimo wszystko postanowiła go zabrać-o tym, że pies jest zupełnie nieprzystosowany do bycia w mieszkaniu, w bloku powinno się ją uprzedzić. [B]Całe szczęście że to doświadczona osoba w obchodzeniu się z takimi psami bo inaczej byłaby porażka.[/B]
Wiem jak to jest kiedy wyciąga się psa i na początku wszyscy chcą pomagać a potem człowiek zostaje z problemem sam, ew. z garstką osób na które może liczyć -nie raz byłam w takiej sytuacji.

Mam nadzieję, ze nikt nie będzie miał o to pretensji że pieniądze pójda bezpośrednio za tym psem-nie ma sensu ich gdzieś wysyłac a potem czekać na przesłanie do niego.

Cieszę się, że część psów już jest w miarę bezpieczna.
Tak jak pisałam wcześniej sama mam na własnym utrzymaniu 9 psiaków w hotelach z czego 6 są to psy które do adopcji się nie nadają, więc [B]mogę jedynie wspomóc rzeczami na bazarek[/B].

Link to comment
Share on other sites

Powrócę na chwilę do szczeniaków, które są u mnie ;)
Czy ktoś może mi napisać, kiedy dokladnie serduszko ma pojechać do W-wy i z kim?
Nina co z pinczerkiem? Chcesz mu zacząć od dzisiaj szukać domu? To wesoly, skory do zabaw piesek, powinien szybko znaleźć dom. Może nie będzie potrzeby, żeby siedzial u mnie te 2 tyg. a potem następny DT. Daj mi tylko znać czy o nim myślisz ;)
Z deklaracji i rozmów na forum i tel. wynikalo, że jestem przystankiem dla serduszka, w drodze do W-wy. Dla pinczerka krótkoterminowym tymczasem - 2 tyg. chyba że znajdzie wcześniej dom. Wywnioskowalam, że Ty jesteś decydentem co do postępowania z pinczerkiem Goliatem (wybaczcie nie moglam się oprzec - Goliat :evil_lol:).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='max45']Powrócę na chwilę do szczeniaków, które są u mnie ;)
Czy ktoś może mi napisać, kiedy dokladnie serduszko ma pojechać do W-wy i z kim?
Nina co z pinczerkiem? Chcesz mu zacząć od dzisiaj szukać domu? To wesoly, skory do zabaw piesek, powinien szybko znaleźć dom. Może nie będzie potrzeby, żeby siedzial u mnie te 2 tyg. a potem następny DT. Daj mi tylko znać czy o nim myślisz ;)
Z deklaracji i rozmów na forum i tel. wynikalo, że jestem przystankiem dla serduszka, w drodze do W-wy. Dla pinczerka krótkoterminowym tymczasem - 2 tyg. chyba że znajdzie wcześniej dom. Wywnioskowalam, że Ty jesteś decydentem co do postępowania z pinczerkiem Goliatem (wybaczcie nie moglam się oprzec - Goliat :evil_lol:).[/QUOTE]

:)
A jak Wam minęła noc?

Dzięki asiaf1 :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...