Jump to content
Dogomania

Galeria Smaków, czyli jak uszczęśliwić Debeściaczka ;)


Teklunia

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='yoreczka']oj Teklunia nie możesz nas zostawić :placz: w padaj chociaż na 10 - 15 min dziennie.[/quote]ja czasem wpadam, ale żeby robić zdjęcia i wstawiać to nie mam czasu :shake:

I zamieszczaj - nie krępuj się nic a nic!!!

A babka w Twoim wykonaniu jest piękna! w mojej rodzinie panuje przekonanie, ze bez baby drożdżowej to nie mam prawdziwych świąt :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Teklunia']ja czasem wpadam, ale żeby robić zdjęcia i wstawiać to nie mam czasu :shake:

I zamieszczaj - nie krępuj się nic a nic!!!

A babka w Twoim wykonaniu jest piękna! w mojej rodzinie panuje przekonanie, ze bez baby drożdżowej to nie mam prawdziwych świąt :)[/quote]


Teklunia postaraj się raz na jakiś czas coś wstawić:mad: :mad: :mad:

A babka nie tylko piękna ale i smacznnnnnnnnnnna :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=darkgreen][B]Placek śmietankowy[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]szklanka i kopiasta łyżka mąki tortowej[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]2 śmietankowe budynie[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]3/4szk. cukru pudru[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]3 jajka[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]1/2kostki masła śmietankowego[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]kopiasta łyżeczka proszku do pieczenia[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]tłuszcz do wysmarowania formy[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]bułka tarta [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]cukier puder[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Utrzeć na puch przy pomocy robota masło z cukrem, przez cały czas ucierając dodawać po jednym jajku. Gdy składniki się połączą, przesiać przez sito mąkę, budynie, proszek do pieczenia i wszystkie te składniki dodać do utartej masy. Całość nadal ucierać. Utarte ciasto przelać do średniej wielkości formy, można użyć formy w różnych kształtach. Wstawić do nagrzanego piekarnika i piec w temp. 160 stopni C przez 45 minut. Po wystudzeniu posypać cukrem pudrem.[/SIZE][/FONT]

[IMG]http://www.yorki.info.pl/dogo/P1140444.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][SIZE=4][COLOR=darkgreen][U][B][I]Surówka z kwaszonych ogórków[/I][/B][/U][/COLOR][/SIZE] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]3 ogórki kwaszone[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]1 średnia cebula[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Kawałek papryki[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Olej[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ogórki paprykę pokroić w grubszą kostkę, Cebule pokroić w drobną kostkę wszystko wymieszać i doprawić oliwą.[/SIZE][/FONT]

[IMG]http://www.yorki.info.pl/dogo/P1120619.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[U][FONT=Times New Roman][B][SIZE=5][COLOR=#483d8b][COLOR=darkgreen][I]Szarlotka z kiślem[/I][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/B][/FONT][/U]


[FONT=Times New Roman][SIZE=3]1/2 kg maki[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]10 dag cukru[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]25 dag masła[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]3 jajka[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]szczypta soli[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]cukier waniliowy [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]4 łyżeczki proszku do pieczenia[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]słoik jabłek prażonych[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]2 kiśle brzoskwiniowe, morelowe, żurawinowe[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia dodać cukier i resztę składników – zagnieść ciasto. Ciasto podzielić na pół. Jedną część rozłożyć na spód na to masę zrobioną i na wierzch resztę ciasta. Piec około godziny w temperaturze 200 stopni. Po upieczeniu posypać cukrem pudrem.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=darkgreen][I][U][B]Masa:[/B][/U][/I][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Do garnka wkładamy zawartość słoika jak się zacznie gotować wsypujemy dwa jednakowe kiśle jakie chcecie i dokładnie mieszamy. Wylewamy na ciasto. [/SIZE][/FONT]

[IMG]http://www.yorki.info.pl/dogo/P1120617.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.yorki.info.pl/dogo/P1120623.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yoreczka'][U][FONT=Times New Roman][B][SIZE=5][COLOR=#483d8b][COLOR=darkgreen][I]Szarlotka z kiślem[/I][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/B][/FONT][/U]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[IMG]http://www.yorki.info.pl/dogo/P1120617.jpg[/IMG]
[/quote]
jakie fajne :multi: a dobre? :cool3: i nie rozlatywuje sie? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yoreczka'][FONT=Times New Roman][SIZE=3][SIZE=4][COLOR=darkgreen][U][B][I]Surówka z kwaszonych ogórków[/I][/B][/U][/COLOR][/SIZE] [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]3 ogórki kwaszone[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]1 średnia cebula[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Kawałek papryki[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Olej[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ogórki paprykę pokroić w grubszą kostkę, Cebule pokroić w drobną kostkę wszystko wymieszać i doprawić oliwą.[/SIZE][/FONT]

[IMG]http://www.yorki.info.pl/dogo/P1120619.jpg[/IMG][/quote]

Ja robie podobną tylko składniki troszkę inne:
-ogórki kwaszone
-kwaśne jabłko
-cebulka
-majonez
Pychotka.

Link to comment
Share on other sites

Wy to dopiero sadystki jestescie :placz:
Ja od wielu tygodni laze jak glupia do sklepu w nadziei, ze "rzuca" kwaszone ogorki w sloikach. Polskie oczywiscie :loveu:
A tu kicha, nie ma i nie ma :placz: Ech....

Mam do Was moje Drogie Gospodynie mala prosbe :loveu:
Stalam sie szczesliwa posiadaczka tego oto polskiego produktu otoczongo francuskim badziewiem (tak dla dekoru ;)) i prosilabym najmilej jak umiem o sugestie z czym to zjesc ? :oops:
Byleby nie na slodko. :modla:
[IMG]http://img408.imageshack.us/img408/3476/pict2124vx4.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelina']
Mam do Was moje Drogie Gospodynie mala prosbe :loveu:
Stalam sie szczesliwa posiadaczka tego oto polskiego produktu otoczongo francuskim badziewiem (tak dla dekoru ;)) i prosilabym najmilej jak umiem o sugestie z czym to zjesc ? :oops:
Byleby nie na slodko. :modla:
[IMG]http://img408.imageshack.us/img408/3476/pict2124vx4.jpg[/IMG][/quote]
to nie ode mnie... w życu nie jadlam kaszy jaglanej :oops:

za to świeżutkie kiszone ogóreczki ma w lodówce :) prosto z bazaru ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Evelina[/B], takie coś znalazłam, wygląda ciekawie...

[U]KOTLETY Z KASZY JAGLANEJ[/U]

[B]Składniki[/B]
• SZKLANKA UGOTOWANEJ KASZY JAGLANEJ
• 1 ŁYŻKA STOŁOWA OLEJU
• 1 DROBNO POSIEKANA CEBULA
• 2 ŁYŻECZKI MĄKI KUKURYDZIANEJ
• SÓL I ULUBIONE PRZYPRAWY
• OLEJ RZEPAKOWY DO SMAŻENIA
• OTRĘBY
[B]Etapy przygotowania[/B]
1. KASZĘ JAGLANĄ MIESZAMY Z CEBULKĄ - UDUSZONĄ NA OLEJU, DODAJEMY MĄKĘ KUKURYDZIANĄ, PRZYPRAWIAMY SOLĄ I PRZYPRAWAMI DO SMAKU. FORMUJEMY MAŁE KOTLETY, PANIERUJEMY W OTRĘBACH I SMAŻYMY PO OBU STRONACH.

No i domyślam się, że kasza musi być wcześniej umyta, znaczy przed ugotowaniem:lol:

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj zrobiłam taka kaszkę (jaglaną :multi: ) jako dodatek do piersi z kury(obsypanych ziołami prowansalskimi) duszonych w sosie pomidorowym z bazylią. Do gotowania kaszki dodałam troszkę przyprawy "Vegeta" - tylko ostrożnie, żeby nie przesolić! Było bardzo dobre!
A jako surówkę zrobiłam:

[B]Surówka z pora:[/B]
drobno pokrojony por
2 jabłka
3-4 ogórki konserwowe (takie chyba macie?)
śmietana wymieszana z jogurtem naturalnym
całość przyprawiona do smaku (sól, cukier, pieprz ew. sok z cytryny)

Smacznego! :loveu:
[SIZE=1][COLOR=pink]....... podobno kasza jaglana daje dobre efekty przy odchudzaniu.......[/COLOR][/SIZE] :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Teklunia']za to świeżutkie kiszone ogóreczki ma w lodówce :) prosto z bazaru ;)[/QUOTE]Normalnie jędza :diabloti: :eviltong:

[quote name='r_2005'][B]Evelina[/B], takie coś znalazłam, wygląda ciekawie...

[U]KOTLETY Z KASZY JAGLANEJ[/U]

[B]Składniki[/B]
• SZKLANKA UGOTOWANEJ KASZY JAGLANEJ
• 1 ŁYŻKA STOŁOWA OLEJU
• 1 DROBNO POSIEKANA CEBULA
• 2 ŁYŻECZKI MĄKI KUKURYDZIANEJ
• SÓL I ULUBIONE PRZYPRAWY
• OLEJ RZEPAKOWY DO SMAŻENIA
• OTRĘBY
[B]Etapy przygotowania[/B]
1. KASZĘ JAGLANĄ MIESZAMY Z CEBULKĄ - UDUSZONĄ NA OLEJU, DODAJEMY MĄKĘ KUKURYDZIANĄ, PRZYPRAWIAMY SOLĄ I PRZYPRAWAMI DO SMAKU. FORMUJEMY MAŁE KOTLETY, PANIERUJEMY W OTRĘBACH I SMAŻYMY PO OBU STRONACH.

No i domyślam się, że kasza musi być wcześniej umyta, znaczy przed ugotowaniem:lol:[/QUOTE]Ooooooo, wyglada ciekawie, szczegolnie ze przepis jarski :multi: , bo ja mam niestety polowke bezmiesna :evil_lol:
Wiesz co [B]Roczku [/B]:hmmmm: tak czytam i czytam ten przepis i za diabla nie moge sobie wyobrazic jak te kotlety trzymaja sie kupy ? :oops:
Oczami wyobrazni widze kasze na sypko reszta skladnikow tez (poza maka kukurydziana) raczej nieklejaca :roll:

[quote name='aga1215']Wczoraj zrobiłam taka kaszkę (jaglaną :multi: ) jako dodatek do piersi z kury(obsypanych ziołami prowansalskimi) duszonych w sosie pomidorowym z bazylią. Do gotowania kaszki dodałam troszkę przyprawy "Vegeta" - tylko ostrożnie, żeby nie przesolić! Było bardzo dobre! [/quote]Fajny pomysl :multi: tylko powiedz jak Ty te kasze gotujesz ? :oops:
I jaka ona ma po ugotowaniu konsystencje ?
[quote name='aga1215'][B]Surówka z pora:[/B]
drobno pokrojony por
2 jabłka
3-4 ogórki konserwowe (takie chyba macie?)
śmietana wymieszana z jogurtem naturalnym
całość przyprawiona do smaku (sól, cukier, pieprz ew. sok z cytryny) [/quote]Ogorki konserwowe mamy, nawet "Malosol" (pisownia autentyczna) tez sa.
Małosolne w occie :shake:
Podobna salatke tez robie, z jajem na twardo, majonezem, ale bez ogorkow.
Musze sprobowac Twojego przepisu, ale z jogurtem nie pojdzie, jak znam moich domowych klientow :shake:

[quote name='aga1215'][SIZE=1][COLOR=pink]....... podobno kasza jaglana daje dobre efekty przy odchudzaniu.......[/COLOR][/SIZE] :oops:[/QUOTE]Przekaze mezusiowi, bo to on jest jedynym osobnikiem w domu, ktory codzien krazy kolo wagi :lol:

Pokaze Wam moj chlebek powszedni ;)
W sumie to gruba bagietka dajaca sie jeszcze jako tako jesc :roll:
Moze dlatego, ze ma taka ladna nazwe :evil_lol:
[IMG]http://img114.imageshack.us/img114/4746/pict2109xt4.jpg[/IMG]

A tutaj po wyciagnieciu z opakowania.
[IMG]http://shutter08.pictures.aol.com/data/pictures/14/001/3B/4E/D5/4C/j61zafzHJWwJfMSvmrrJRD+cjtW4x6Bc01F4.jpg[/IMG]
Sluchajcie, czy w Polsce tez tak sie sypie make na chleb, ewentualnie bagietki ? :shake:
Musialam sie wyposazyc w twarda szczotke do czyszczenia z maki chleba i bagietek :diabloti:

[SIZE="1"]Te zdjatka robilam o 19.30, w piatek trzynastego ;) przy naturalnym swietle padajacym przez okno w kuchni. Pisze o tym bo mam wrazenie, ze o tej porze w Polsce to juz noc chyba :hmmmm:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=5][COLOR=darkgreen][B][I]Sernik domowy[/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]5 jajek[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]1 łyżeczka cukru pudru[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]75 dag sera białego[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]15 dag cukru pudru[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]15 – 20 kropli aromatu cytrynowego[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]cukier waniliowy[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]sernix dr. Oetkera[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]szklanka mleka[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Z 5 jajek oddzielić białka od żółtek. Białka ubić na sztywną pianę z 1 łyżeczką cukru pudru. Do żółtek dodać zmielony ser, cukier puder, aromat cytrynowy, cukier waniliowy, sernix dr. Oetkera i mleko. Całość wymieszać mikserem. Do masy można dodać rodzynki. A potem delikatnie wymieszać masę z ubitymi białkami. Wlać do wysmarowanej i wysypanej bułką tartą tortownicy piec 60 min w temp.170 stopni C. Upieczony sernik pozostawić na około 10 min. w piekarniku.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[IMG]http://www.yorki.info.pl/dogo/P1100258.jpg[/IMG]


[IMG]http://www.yorki.info.pl/dogo/P1100503.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=5][COLOR=darkgreen][B][I]Surówka marchew z chrzanem[/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]3 marchewki spore[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]śmietana [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]1 łyżka czubata chrzanu [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]cukier[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]soki z cytryny[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Marchew obrać zetrzeć na grubej tarce. Śmietanę wymieszać z chrzanem, cukrem i sokiem z cytryny. Zaleć marchew i wymieszać. Odstawić na 10 min aż się przegryzie i puści sok.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[IMG]http://www.yorki.info.pl/dogo/IMG_2369.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.yorki.info.pl/dogo/IMG_2370.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=5][COLOR=darkgreen][B][I]Zupa barszcz ukraiński[/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]marchewka[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]pietruszka[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]seler [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]kawałek cebulki[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]kawałek kapusty włoskiej[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]2 -3 ząbki czosnku[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]2-3 skrzydełka z kurczaka[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]2 średnie buraczki[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]śmietana[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]natka[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]sól [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]pieprz[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]1 łyżeczka soku z cytryny [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]1 łyżeczka koncentratu pomidorowego[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]1 szk. fasoli[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]ziemniaki[/SIZE][/FONT]
ziele
listek laurowy
3-4 suszone grzybki

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ugotować fasole z kurczakiem. Potem dodać startą marchew, pietruszkę, seler, buraki. Pokroić kapustę i czosnek. Przypiec cebulkę. dodać ziele, listek, i grzybki. Wszystko razem gotujemy. Po ugotowaniu warzyw dodać pokrojone w kostkę ziemniaki gotować aż będą miękkie. Doprawić solą, pieprzem, cytryną, koncentratem i śmietaną posypać natką.[/SIZE][/FONT]


[IMG]http://www.yorki.info.pl/dogo/IMG_2256.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=5][COLOR=darkgreen][B][I]Zupa z pekińskiej kapusty[/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]włoszczyzna ( marchew, seler, pietruszka)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]kapusta pekińska[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]ziemniaki [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]sól[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]pieprz[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]natka[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]ziele[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]łyżka masła[/SIZE][/FONT]


[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Włoszczyznę obieramy i ścieramy na tarce, kapustę kroimy. Gotujemy do miękkości dodajemy ziele i pokrojone w kostkę ziemniaki i solimy. Po ugotowaniu doprawiamy solą, pieprzem, śmietaną, dodajemy masło i natkę.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Uwaga Jeżeli jest rzadka to zaprawiamy: 2 łyżki mąki rozrobić z wodą, wlać i zagotować. [/SIZE][/FONT]

[IMG]http://www.yorki.info.pl/dogo/IMG_2334.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelina'][SIZE=1]Te zdjatka robilam o 19.30, w piatek trzynastego ;) przy naturalnym swietle padajacym przez okno w kuchni. Pisze o tym bo mam wrazenie, ze o tej porze w Polsce to juz noc chyba :hmmmm:[/SIZE][/quote]

ha! masz złe wrażenie :) u nas od klku dni też już jest długi dzień i ciemno robi się tuż przed 20 :p uwielbiam tę porę roku :p


a co do chleba i mąki - tradycyjnie nie sypią, ale ostatnio czasem się to zdarza... widać moda przyszła z zachodu ;)

Link to comment
Share on other sites

Też nie jadłam chyba nigdy kaszy jaglanej? Jaką ona ma konsystncję i smak? :oops: I jak się ją gotuje? I w ogóle do czego się ją je??

Jak byłam młodsza to zawsze na dole chleba były otręby, teraz nie ma nic albo troszkę mąki, a w hipermarketach jest mnóstwo bulek/chlebów całych w mące aż trzeba strzepywać :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Mnie mąka pojawia się na chlebie, kiedy maszyna nie dokładnie wymiesza a ja zapomnę zrobić to ręcznie :oops:

Kaszę jaglaną gotuję w wodzie z Vegetą i z łyżeczką masła, proporcje :hmmmm: 1:3 (?)(kasza[B]:[/B]wody oczywiście ;) ) - tak na oko...

Jak długo? :hmmmm: po 10 minutach próbuję i jak jest na wpół miękka wyłączam gaz, kaszę przykrywam aby "doszła" - jest na pół sypka - ale myślę, że to kwestia smaku...

[B]Ewa[/B] -jak dobrze wymieszasz śmietanę z jogurtem to nie poznają, a jak jeszcze przy jedzeniu bedziesz zachwalać jaka to dobra ta śmietana - zdobyta przez Ciebie w ekskluzywnych delikatesach ..... ;) sprawdzone:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Yoreczko[/B], oto moje wykonanie Twojej surowki z marchewki z chrzanem :loveu:
Pychotka :loveu:
[IMG]http://img401.imageshack.us/img401/4051/pict2202aak9.jpg[/IMG]

[quote name='olcha']Też nie jadłam chyba nigdy kaszy jaglanej? Jaką ona ma konsystncję i smak? :oops: I jak się ją gotuje? I w ogóle do czego się ją je??[/quote]Odwazylam sie ugotowac wedlug przepisu na opakowaniu, bo genialnie sobie przypomnialam, ze takowy powinien byc :evil_lol:
Hmmmm, podsumowujac wyszedl klajster :oops: a sadzilam, ze kasza jaglana po ugotowaniu przypomina couscous. :lol:
Jak juz ugotowalam i poprobowalam to siegnelam po couscous i sie nim poratowalam :evil_lol:

[quote name='olcha']Jak byłam młodsza to zawsze na dole chleba były otręby, teraz nie ma nic albo troszkę mąki, a w hipermarketach jest mnóstwo bulek/chlebów całych w mące aż trzeba strzepywać :cool1:[/quote]Ja tez pamietam smak otreb i wypluwanie czasem plew, ktore sie zakradly ;)
Tutaj otreby sa takie przesiane, ze patrzec na nie nie moge :shake:
Dosypuja je do ciasta chlebowego, cos okropnego :diabloti:
Widze, ze zaraza maczna juz do Was dotarla :shake:

[quote name='aga1215']Mnie mąka pojawia się na chlebie, kiedy maszyna nie dokładnie wymiesza a ja zapomnę zrobić to ręcznie :oops: [/quote]To akurat jest blad w sztuce a nie maka z zalozenia ;)

[quote name='aga1215']Kaszę jaglaną gotuję w wodzie z Vegetą i z łyżeczką masła, proporcje :hmmmm: 1:3 (?)(kasza[B]:[/B]wody oczywiście ;) ) - tak na oko...

Jak długo? :hmmmm: po 10 minutach próbuję i jak jest na wpół miękka wyłączam gaz, kaszę przykrywam aby "doszła" - jest na pół sypka - ale myślę, że to kwestia smaku... [/quote]No wlasnie ja najpierw wzielam proporcje 1:2 , bo tak bylo na opakowaniu.
Niedlugo potem wody nie bylo a kasza praktycznie nie zmienila konsysytencji :evil_lol:
Jakos te kasze chyba ugotowalam, ale czym predzej wepchnelam do lodowki i sie zastanawiam co dalej ? :hmmmm:

[quote name='aga1215'][B]Ewa[/B] -jak dobrze wymieszasz śmietanę z jogurtem to nie poznają, a jak jeszcze przy jedzeniu bedziesz zachwalać jaka to dobra ta śmietana - zdobyta przez Ciebie w ekskluzywnych delikatesach ..... ;) sprawdzone:evil_lol:[/quote]Nie bierzesz pod uwage faktu, ze rodzinka czesto po kantynach i stolowkach jada salatki na jogurtach i stad ich niechec i znajomosc rzeczy :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelina'][B]Yoreczko[/B], oto moje wykonanie Twojej surowki z marchewki z chrzanem :loveu:
Pychotka :loveu:
[IMG]http://img401.imageshack.us/img401/4051/pict2202aak9.jpg[/IMG]

Odwazylam sie ugotowac wedlug przepisu na opakowaniu, bo genialnie sobie przypomnialam, ze takowy powinien byc :evil_lol:
Hmmmm, podsumowujac wyszedl klajster :oops: a sadzilam, ze kasza jaglana po ugotowaniu przypomina couscous. :lol:
Jak juz ugotowalam i poprobowalam to siegnelam po couscous i sie nim poratowalam :evil_lol:

Ja tez pamietam smak otreb i wypluwanie czasem plew, ktore sie zakradly ;)
Tutaj otreby sa takie przesiane, ze patrzec na nie nie moge :shake:
Dosypuja je do ciasta chlebowego, cos okropnego :diabloti:
Widze, ze zaraza maczna juz do Was dotarla :shake:

To akurat jest blad w sztuce a nie maka z zalozenia ;)

No wlasnie ja najpierw wzielam proporcje 1:2 , bo tak bylo na opakowaniu.
Niedlugo potem wody nie bylo a kasza praktycznie nie zmienila konsysytencji :evil_lol:
Jakos te kasze chyba ugotowalam, ale czym predzej wepchnelam do lodowki i sie zastanawiam co dalej ? :hmmmm:

Nie bierzesz pod uwage faktu, ze rodzinka czesto po kantynach i stolowkach jada salatki na jogurtach i stad ich niechec i znajomosc rzeczy :p :lol:[/quote]

[B]Ewa[/B] - jak wymieszasz [U]dobrą[/U] śmietanę z jogurtem + [U]dobra[/U] reklama - nie poznają;)

Ostatnio zostało mi trochę ugotowanej kaszki jaglanej (przypominała couscous:multi: ). Akurat robiłam ruskie, więc była przysmażana cebulka :loveu: zostawiłam trochę na patelni i dodałam kaszki - pycha było:multi: :multi: :multi:

Link to comment
Share on other sites

sos słodko-kwaśny:cool3:

0,5kg pomidorów
2 koncentraty pomidorowe ( duze)
3 sredniej wielkosci cebule
1 czerwona papryka
1 żółta papryka
3 sredniej wielkosci marchewki
1 puszka ananasow
1 puszka kukurydzy

2-3 łyżeczki musztardy
3 łyżki octu
około 5 łyzek cukru ( można wiecej -zalezne od gustu)

czosnek mielony ( do smaku)
papryka słodka ( do smaku)
curry ( do smaku)
pieprz mielony i sól ( do smaku)

1 łyżka mąki ziemniaczanej

pomidory obieramy ze skorki, kroimy na kosteczke solimy i gotujemy do paćki , dodajemy przeciery chwilke gotujemy, nastepnie dodajemy pokrojona w kostke cebule , pokrojona w paseczki lub kostke papryke gotujemy w trakcie gotowania dodajemy przyprawy ( razem z octem ) oprócz mąki.
dolewamy troche wody zeby sos nie byl za gesty.
po paru minutkach ( okolo 5) dodajemy pokrojonego ananasa i kukurydze gotujemy chwil pare i dodajemy wczesniej podgotowana i pokrojona w kostki marchewke.
wszystko gotujemy przez pare minutek (sprawdzamy czy smak nam odpowiada jak nie to dodajemy jeszcze przypraw )

łyżke mąki rozrabiamy w soku z ananasa i wlewamy do sosu i mieszajac chwilke gotujemy.

sosik smakuje tak jak ten ze słoiczkow:p a nawet lepiej:loveu: bo jest wiecej warzyw mniami ... mozna dodac pędy bambusa:cool3:

narazie tylko sos w garnku :razz:
jutro foty sosu na makaroniku:cool3:

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images20.fotosik.pl/244/fbe7f486c9f42c4a.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images21.fotosik.pl/190/c68716010270496e.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images20.fotosik.pl/244/16a3cd65dd73c3df.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images20.fotosik.pl/244/e442165ec152e8d9.jpg[/IMG][/URL]

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images21.fotosik.pl/191/f39105dab7cd8e5b.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images21.fotosik.pl/191/871b8c15ed986a3b.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...