Jump to content
Dogomania

Schronisko dla psów w Jastrzebiu Zdroju.


shanti

Recommended Posts

[quote name='kajk@']Jutro jedziesz ?!?! jasne że chcę :)
Tylko czy mogła byś mnie odebrać spod Tesco o 10:55 ?? Bo ja się nie mam jak stąd wydostać z tej mojej wsi wcześniej :/[/QUOTE]
Tesco tego pod Supersamem?
Będę - czekaj tam na mnie.
Jakby się coś zmieniło to nr tel. mam w podpisie :p.

Edited by szafra
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • shanti

    1381

  • alina71

    1089

  • szafra

    1011

  • monika55

    947

Top Posters In This Topic

[quote name='monika55']Mufinka wraca z adopcji. Co to będzie?[/QUOTE]
Nic się nie martw. Postaramy się o super domek dla niej!

Pojechała podhalanka do domku i zgadnijcie kto jeszcze?
Pojawił się też nasz piękny rudy kocurek :p.
Trzy koty pojechały łapać myszy :evil_lol:.

Edit: O złotego spaniela będę walczyć. Dziś u niego spędziłam dużo czasu ( nawet stołeczek sobie przyniosłam) :lol:, bo nóżki mnie cierpły. Dał się dzisiaj pogłaskać, nawet po całym grzbiecie i po łebku. A za paróweczkę to nawet łapki na moich kolanach opierał :loveu:.
Może coś z niego jeszcze będzie. Stres go zżera - cały czas patrzy czy ktoś nie idzie, czy nie słychać dziwnych odgłosów, szelestów i cieni. Wtedy szybko ucieka do budki.

Edited by szafra
Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie zgadniecie kto pojechał do domu :-( Misiek/Ramzes/Mix bokser :-( kurcze ale mam wątpliwości czy nie wróci - jakoś nie podobali mi się jego nowi państwo, ale może to tylko ... nie wiem.
W sumie ma iśc na gospodarstwo - państwo to 70 latkowie - obawiam się o Miśka :shake:

Link to comment
Share on other sites

Też się martwię o Ramzeska, zobaczymy!
Atos II niestety nienauczony chodzenia na smyczy - tak mnie dziś potargał w choinkach, dzikie skoki urządzał.
To samo piękna owczareczka na nowych kojcach ( ta na końcu). Skok do przodu ... skok w bok, albo zamiera w bezruchu i udaje, że jej nie ma.:evil_lol::evil_lol:
Za to dwie brązowe spaśluszki "Thelma" i "Louise" - niby największe ale pięknie chodzą na smyczkach!

Link to comment
Share on other sites

widziałem kiedys (juz od kilku lat) programy na tv kanon fajne o waszym schronie , kilka lat temu,ze dwa chyba, tez fajna babka jedna była, widac , że kochała te psy, teraz jej tam nie widze, ale są ludzie też co kochaja te psy zawsze oglądałem na kanonie jak cos o naszym schronisku. Jestem niepełnosprawny więc nie pomoge nijak, ale pozdrawiam.

Szkoda zwierzaków.

Link to comment
Share on other sites

Tak Marta był pracowity bardzo dzień !:eviltong:
Ramzes do domu kurde mam małe wątpliwości :shake::roll: moge się mylić, ale Ramzes to wcielone ADHD:cool3:
Marta a bedziesz jechała w sobote teraz to też bym się z tobą zabrała

Edited by DT Iwa
Link to comment
Share on other sites

[quote name='dexter4'] Jestem niepełnosprawny więc nie pomoge nijak, ale pozdrawiam.[/QUOTE]
A może jednak Dexter4 odwiedzisz schronisko ? Jeżeli jeździsz ma wózku i mieszkasz w Jastrzębiu to nie ma problemu. Możesz robić ogłoszenia dla psiaków, szukać domów i wiele, wiele innych rzeczy. Coś tak razem wymyślimy!

Iwonko będę w sobotę! Miałam Irysa do salonu zabrać, ale na sobotę już nie ma wolnych terminów:shake:. Chyba dopiero po świętach z nim pojadę.

Jutro będzie bardzo ciekawy dzień :cool3::cool3::cool3:.

Link to comment
Share on other sites

Ja widziałam :)
Super wyszło :) Fajnie się chłopaki spisały a Szanti ładnie opowiadała, łezka się zakręciła.

Szfra DZIĘKUJĘ że mnie wcoraj zabrałaś - nie podziękowałam Ci :oops:

Witaj dexter4 :)
Jak bardzo chcesz to coś znajdziemy i dla Ciebie ;) Choć by pomysły, teksty, grafika, ogłoszenia i pewnie 100 innych zajęć jakie pewnie możesz wykonywać. Określ się jakie czyności możesz i chcesz robic to się coś wymyśli :) ludzi i czasu nigdy dość dla psiaków :)

Edited by kajk@
Link to comment
Share on other sites

Ciotki mam złe wieści o Inezce :-(:-(:-( dziś byłam u weta niestety Rzepka mocno uszkodzona przeskakuje jak by udko kurczaka na pół rozłamywać, niestety w piatek będe umawiała się na zabieg Inezki jeśli antybiotyk nie pomoże a raczej nie pomoże :angryy::-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

Ja będziesz bez samochodu a ja będę jechała to zawsze Cię zabiorę Kajk@ :p.
Oj Inezka biedniusia, chyba bardzo ją boli :-(. Ciekawe od czego to się zrobiło?
Filmik obejrzałam - świetną robotę chłopcy zrobili i Ty Shanti... łezka poleciała.

Ciotki może kupimy taki super wypasiony kojec dla szczeniaków:

[IMG]http://www.karusek.com.pl/img_prod/n/n_10325.jpg[/IMG]
[URL]http://www.karusek.com.pl/img_prod/n/n_10325.jpg[/URL]

[URL]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=10325&cat=98#[/URL]

Mam 300 zł od Państwa Dżekiego / Bonusa. Chciałabym z tej kasy zabrać mojego wredziolka Irysa do salonu SPA a resztę przeznaczyć na coś co przyda się zawsze. Co myślicie ? Może macie inne pomysły. Chciałabym coś konkretnego z tych pieniędzy kupić a to będzie na kilka lat a może i dłużej?
Może są gdzieś lepsze kojce, nie przeglądałam wiele stron. Ważne, żeby były małe dziurki pomiędzy prętami - inaczej sobie wyjdą ...

Edited by szafra
Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika55']Oglądałyście filmik na FB?
(...)[/QUOTE]
A ja jak zwykle nie mogę znaleźć gdzie, co i jak...może jakaś podpowiedź?
A może tak na stałe wpisać informacje o publikowanych zdjęciach na pierwszą stronę?
Może trochę przynudzam, ale czasami trudno mi je znaleźć ...

Link to comment
Share on other sites

Ja może troche gorzko. Tu na Dogo psy domów nie znajdą. Same się też nie wylansują. Naprawdę potrzeba ogłoszeń. I dla tych co w schronisku, i dla tych co są w DT. Nieliczne DT się wykruszą jeśli zostaną pozostawione same z problemami. Ja wiem że trudno o czas. I priorytety są różne.Ale trzeba się zastanowić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika55']Ja może troche gorzko. Tu na Dogo psy domów nie znajdą. Same się też nie wylansują. Naprawdę potrzeba ogłoszeń. I dla tych co w schronisku, i dla tych co są w DT. Nieliczne DT się wykruszą jeśli zostaną pozostawione same z problemami. Ja wiem że trudno o czas. I priorytety są różne.Ale trzeba się zastanowić.[/QUOTE]

I tu się zgodze w 100% pani Krysiu, Ja mam problem z Inezką mało tego że pakiety wykupione nikt się nie zgłasza teraz ta łapka.

Martuś Agatka mówiła że tak często bywa z tymi starszymi psami nie musiał to być uraz ale Inezka też była buba kości słabe, też zgłaszałam nie raz że jak parylityk chodzi coś w sensie reumatyzmu i stało się, ale ku..... czy musiało teraz, boli ją okropnie ta łapka Agatka dała jej zastrzyk przeciwbólowy w piątek mam się zgłosić i będziemy ustalać, kiedy do zabiegu, mnie również goni czas. Poczuwam się do winy i tu wśród jastrzębskich przyjaciół będziemy robić zbiórkę pieniężną na ten zabieg jeśli dojdzie do niego. Iwonka ma rozmawiać z wetem co i jak ile to kosztuje i choć bym miała błagać ludzi to to zrobię o pomoc. Zastrzyk nie pomoże za długo chodzi na tych 3 łapkach. Jak trzeba będzie to wyjazd do niemiec przesunę bo musze nią się opiekować. Bo ona teraz jest najważniejsza, Agatka mówi że Inezka osiągneła wagę gotową do zabiegu i mam to podtrzymywać co by nie przytyła.

Link to comment
Share on other sites

[B]WITAJCIE DOGOMANIACY![/B] Jestem tu totalnie nową osobą. Kocham zwierzęta , psy miałem dwa w swoim życiu, jednak z powodu takiego, że mieszkam z rodzicami, na 3 nie chcą się zgodzić. Jestem duszą lubiącą pomagac innym. chciałbym wiec pomagać psiakom w schronisku skoro nie moge mieć własnego, tyle że nie wiem jak to wygląda od zaplecza. Jak zostać wolontariuszem? jakie sa jego obowiązki? jak często trzeba stawiać się w schronisku? Jaka atmosfera panuje między wami? Wiem, że łączy was jeden cel, ale wiadomo że zdrowa atmofera jest najważniejsza, by być w pełni wydajnym . Jakie są przykładowe zadania dla wolontariusza no i przede wszystkim co trzeba spełnić , aby dołączyć do "drużyny":) . wiem ze te psy cierpią, trzeba pomóc w szukaniu nowych , kochających domów . nie wiem czy w ogóle kolejna para rąk jest wam potrzebna? z gory dziekuję i pozdrawiam:) na wszelkie pytania z chęcią odpowiem:)


Od razu przepraszam, bo myślę, że mozecie odesłac mnie do jakichś linków i będe wdzięczny, bo szczerze szukałem informacji na temat schroniska ale nic konkretnego nie znalazłem. Filmik który został tu zameiszoczony obejrzałęm, potrzebuje po prostych, jasnych informacji, bo wiem, ze możecie być zmęczeni takimi pytaniami. Sam działałem już niejednokrotnie w wolontariacie, jednak nie w schronisku dla zwierząt , stad te pytania, które zadaję z pewnoscią nie pierwszy i nie ostatni

Edited by patryk2422
Link to comment
Share on other sites

I ja się wypowiem w tym temacie.
Osobiście zdaję sobie sprawę z tego że oprócz wyprowadzania psów i dorzucania się do skarpety to nie robię w zasadzie nic. I wiem też że na zbyt wiele nie mogę sobie pozwolić z powodu braku czasu.
Jednak brakuje jednej osoby która by kordynowała pomoc dla schroniska i DT. Ja jestem z Wami od 2 miesięcy i szczerze mówiąc to nie jestem zorientowana jakie są formy pomocy. I jak widac tu na FB i na jasnecie są osoby które są chętne do pomocy, jednak często takie oferty pozostają bez odpowiedzi.
Do mnie docierają jakieś strzępki informacji, i wiele czasu już pochłonęło poszerzanie mojej minimalnej wiedzy. Które zapewne mogłam poświecić na inne cele - bardziej pożyteczne dla psiaków.
Poruszam się po dogo po omacku - nie skarżę się, tylko brnę. Ograniczając się do spraw naszego Jastrzębskiego Schroniska. Ale mi się udało, trafiłam na Szanti i Szafrę które małymi krokami mnie wdrażają w potrzeby zwierząt. Chociaż jak byłam pierwszy raz w schronisku to wyniosłam jedną podstawową informację - Nie da się uratowac wszystkich - rób swoje (wyprowadzaj psy) Może to dziwnie zabrzmiało ale ja takie wnioski wyciągnełam. NA pewno spory wpływ na to co usłyszałam i wywnioskowałam miał konflikt, tu w zespole przy okazji DTP Bonesa. Ale mówię jak było i jakie sygnały ja otrzymałam.
Więc jeśli potrzeba pomocy to trzeba o tym mówić !! i konkrety nie tak żeby się trzeba było domyślić.
Wiem też ze wszystkie tu poświęcamy swój wolny czas - którego nie mamy w nadmiarze. Jednak jak by się tak podzielić "Obowiązkami" to może by się udało uzyskac lepsze wyniki w adopcjach. Chociaż mi się wydaję ze nie są złe, ale to moje prywatne zdanie i nigdy nie robiłam żadnego rozeznania w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='patryk2422'][B]WITAJCIE DOGOMANIACY![/B] Jestem tu totalnie nową osobą. Kocham zwierzęta , psy miałem dwa w swoim życiu, jednak z powodu takiego, że mieszkam z rodzicami, na 3 nie chcą się zgodzić. Jestem duszą lubiącą pomagac innym. chciałbym wiec pomagać psiakom w schronisku skoro nie moge mieć własnego, tyle że nie wiem jak to wygląda od zaplecza. Jak zostać wolontariuszem? jakie sa jego obowiązki? jak często trzeba stawiać się w schronisku? Jaka atmosfera panuje między wami? Wiem, że łączy was jeden cel, ale wiadomo że zdrowa atmofera jest najważniejsza, by być w pełni wydajnym . Jakie są przykładowe zadania dla wolontariusza no i przede wszystkim co trzeba spełnić , aby dołączyć do "drużyny":) . wiem ze te psy cierpią, trzeba pomóc w szukaniu nowych , kochających domów . nie wiem czy w ogóle kolejna para rąk jest wam potrzebna? z gory dziekuję i pozdrawiam:) na wszelkie pytania z chęcią odpowiem:)[/QUOTE]

Oooo to to o czym pisałam
Witaj Patryk
Twoje ręce, nogi,głowa i czas nam się przydadzą ! Czym dysponujesz najbardziej ?
Ja się podzielę z tobą swoją wiedzą na tyle wyczerpująco na ile potrafię.
[B]Jak zostać wolontariuszem?[/B] przychodzisz i już ;) Schronisko nie prowadzi formalnie wolontariatu, jednak my się za takich uważamy :D
[B]jakie sa jego obowiązki?[/B] chm... tu ktoś z większym doświadczeniem powinien zabrac głos, ale z mojego doświadczenia to po pierwsze wyprowadza psy - wtedy nawiązuje się znajomości z pozostałymi wolontariuszami i dowiaduje się więcej jaka pomoc akurat jest potrzebna - bo to się zmienia.A samo wyprowadzanie psów ma duże znaczenie- przyspasabiamy je w ten sposób do adopcji. Poprzez naukę chodzenia na smyczy,głaskanie, przebywanie...
[B]jak często trzeba stawiać się w schronisku? [/B]nie ma obowiązku ;) ja jeżdżę przeważnie w niedzielę, ale myślę że trzeba się pojawia w soboty - więcej ludzi na raz= wielka moc- tylko wtedy jak jest wystarczająca iloś osób wyprowadza się psiaki z kojców ogólnych - każdy musi wyjśc w tym samym czasie.
[B]Jaka atmosfera panuje między wami?[/B] Nie znam wszystkich i jestem nowa. Ale Chętnie Cię wprowadzę ;) I podoba mi się Twoje podejście:)
[B]Jakie są przykładowe zadania dla wolontariusza[/B] w schronisku wyprowadzanie psów, oraz doraźna pomoc na prośbę pracowników schroniska. Potrzebujemy pomocy tu w sieci - jednak też czekam na konkretne zadania.
[B]co trzeba spełnić , aby dołączyć do "drużyny"[/B] Chyba nic - no może zależy ile masz lat Poniżej 16 RŻ potrzebna Ci będzie pomoc pracownika lub starszego wolontariusza.

Może reszta doda coś od siebie ?!?!

Link to comment
Share on other sites

Na chwile obecną mam sporo nauki więc najlepiej pasują mi weekendy, tylko że tu miałbym problem z dojazdami, musiałbym zczaić rozkład jazdy:). Ręce, nogi:) Myślę że podejście mam zwierząt , logistyczne sprawy też jestem w stanie załatwić. Jeśli chodzi o siec, jestem "zielony", informatyka , tworzenie stron etc. to dla mnie magia, ale oczywiście jakieś podstawy znam:) byłbym bardzo chętny i skłonny do tego, abyś mnie "wprowadziła", z pewnościa tak byłoby mi łatwiej;)

17 mam skończone, 18 w tym roku :)

Link to comment
Share on other sites

:lol: nie ma sprawy - wprowadzę Cię ;)
Jeśli chcesz to możesz się ze mną zabra w weekend. Myślę ze w sobotę się wybiorę do schroniska. Tylko dopiero po 12 :/ Lub w niedzielę ale to jeszcze Ci dam znac.
Masz PW

Skąd jesteś ?

Edited by kajk@
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...