Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

[quote name='gryf80']aga jak tam uszy?moim zdaniem łapy wyszły ci ok.przynajmniej mniej błota na chacie[/QUOTE]
uszy musiałam odłożyć na jutro, bo dziś przyjechał węgiel, trzeba było wrzucać, a teraz mam tak przesilone ręce, że nie chcę ryzykować, żeby mój pies bez ucha chodził ;)
a co do błota to właśnie dziś przyniosła jego największą ilość do domu po spacerze:roll: po kopaniu w kałuży eh...:p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dawno nie bylo ctr-a :)
Tak bylo:
[IMG]http://farm7.static.flickr.com/6028/5964688168_e3452af458_b.jpg[/IMG]
I tak:
[IMG]http://farm7.static.flickr.com/6135/5964128751_66c4c1c0a2_b.jpg[/IMG]

A teraz jest tak:
[IMG]http://farm7.static.flickr.com/6136/5963549617_b89d79d973_b.jpg[/IMG]

Wlos na brzuchu jest za krotki, bo jeszcze mu odrasta po goleniu do USG. Na lapie tez widac wciecie od kroplowki.

Link to comment
Share on other sites

Ola, najlatwiej jest obciac raz na krotko, starajac sie zeby nie bylo jakichs wiekszych sciec, a pozniej regularnie przycinac po troszku, moedlujac tak. Przynajmniej ja tak zrobilam. I raczej jest teraz na krotko. Tak naprawde to jest jeszcze duzo do poprawienia.... Klatka zdecydowanie za krotko, nasad ogona powinna byc zostawiona dluzsza, tylnie nogi musze jeszcze zarosnac... ;)
Bonsai, to bardzo zalezy od psa i ....od wody. Ja teraz Kapie Yarpena tak raz na 4-5 tygodni, ale brode i nogi myje co tydzien lub dwa. Za kazdym razem oczywiscie uzywam odzywki. Teraz czesze go wlasciwie tylko przy okazji mycia, ale jak mieszkalismy w Anglii, to po tygodniu mu sie robila masakra - wina wody. Generalnie jest sporo pracy. Jesli ktos nie lubi grzebania przy klakach psa, to albo musi sie przygotowac na duze wydatki u fryzjera (za ten rozmiar psa sie juz troche placi... I zeby byl w jakims stanie powinno sie chodzic tak co 3 miesiace, zakladajac ze wlasciciel chociaz wyczesz) albo.... wybrac inna rase. No mozna tez zgolic... Ale to wtedy prosze mi nie pokazywac :P

Link to comment
Share on other sites

mój nie ma długiego ogonka,ma krótki :) mówisz obciąć na krótko i wraz ze wzrostem włosa podcinać tam gdzie powinno być krócej? mój już nie ma tak gęstej sierści,właściwie bujną ma już tylko grzywe a brode bardzo splątaną,myślałam o tym żeby ją w końcu ściąć i zapuścić od nowa bo masakra straszliwa,Danter panicznie się boi mycia tej brody,bardzo nie lubi jej czesać,co mi radzisz?
ps.skąd jesteś?

Link to comment
Share on other sites

Oj, ja mieszkam w Szkocji :) I tak naprawde to jest wiele osob ktore by Ci pomogly lepiej niz ja. Ja jestem totalnym samoukiem, po prostu ogladalam zdjecia i probowalam.... W ktoryms momencie troszke go zapuscilam i niestety tez duza czesc brody poszla... Ja generalnie mojego psa rozczesuje kiedy spi. Pelen relaksik ;) Sprobuj kiedys jak bedzie wlasnie w takim blogim stanie zobaczyc dobrze ta brode. Jesli jest rzeczywiscie fatalnie, to moze lepiej sciac. Jesli uda Ci sie palcami troche to porozdzielac, to sprobuj po kapieli delikatnie rozczesac a powycinac tylko to czego sie nie da usunac. No i odzywka koniecznie!! Wetrzyj i zostaw na chwile.

Link to comment
Share on other sites

dziękuje za rady,w twoim psie podoba mi sie to że on nie wygląda jak taka hm "ozdoba" tylko tak "mocno" he taki mi określenia przychodzą do głowy jak patrze na zdjęcia :loveu:,pokombinuje z tą brodą,w każdym razie mój pies zwinoł dziś mi pojemnik domowego smalcu,może potraktuje to jak odżywke :evil_lol: bo cały dziób ma z tego smalcu umazany :mad: spanko też :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Haha, rzeczywiscie, nie jest bardzo "ozdobny". Poza nogami i broda, wlos na tulowiu ma bardzo krotki. Ale tak naprawde to on wcale taki mocny nie jest, ma troche za mala klatke, powinna siegac do lokcia, a jednak u nas sie konczy troche wyzej. A ze smalcem.... bedzie wesolo jak zacznie "pachniec" :D

Link to comment
Share on other sites

Bonsai, jesli masz na mysli tradycyjne trymowanie - skubanie, to nie, nie trymuje sie. Stary wzorzec rosyjski mowil o trymowaniu, ale od tego czasu wlos sie bardzo zmienil i juz nikt nie trymuje. Mozna troche pomarsowac podszerstek, ale to trzeba ostroznie jesli pies ma byc wystawiany, bo jak za duzo pociagniesz to nie uda sie zrobic prawidlowej fryzury... Dziewczyny zapiszcie sie na forum ctr-ow, tam na pewno znajdziecie osoby ze swoich okolic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nykea']Haha, rzeczywiscie, nie jest bardzo "ozdobny". Poza nogami i broda, wlos na tulowiu ma bardzo krotki. Ale tak naprawde to on wcale taki mocny nie jest, ma troche za mala klatke, powinna siegac do lokcia, a jednak u nas sie konczy troche wyzej. A ze smalcem.... bedzie wesolo jak zacznie "pachniec" :D[/QUOTE]
co to znaczy "pachnieć"???? pierwszy raz mi pies smalcem się wysmarował :mad:nie będe już pisać że miał byc to prezent dla Tzta od mojej Mamusi bo on w delegacjach jeździ :diabloti: nawet mu nic nie powiem hehe :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nykea']Bonsai, jesli masz na mysli tradycyjne trymowanie - skubanie, to nie, nie trymuje sie. Stary wzorzec rosyjski mowil o trymowaniu, ale od tego czasu wlos sie bardzo zmienil i juz nikt nie trymuje. Mozna troche pomarsowac podszerstek, ale to trzeba ostroznie jesli pies ma byc wystawiany, bo jak za duzo pociagniesz to nie uda sie zrobic prawidlowej fryzury... Dziewczyny zapiszcie sie na forum ctr-ow, tam na pewno znajdziecie osoby ze swoich okolic.[/QUOTE]
nykea,poślij mi linka do tego forum na pw :)

Link to comment
Share on other sites

bonsai jesli myslisz o wystawach z ctr-em to koniecznie dobre szampony,dobre anty koltuniace preparaty i odzywki plus regularne czesanie.Najgorzej jst z broda(jak u wszystkich tego typu psow) bo jej sie nie scina wogole,ma byc jak najdluzsza.
Nie jest latwo zrobic wystawowo ctra,kolega ma trzy ale ja bym sie takiego zadania nie podjela mimo wszystko...
Ctr ma byc w zasadzie caly zrobiony nozyczkami,szyje,gore glowy i nogi zadnie sie podgala,reszta to dzielo fryzjera.Pies ma wygladac naturalnie,podany na przod,z lagodnymi przejsciami miedzy strzyzonymi partiami...
Tyle z torii...
Reszta to tak naprawde praktyka groomera,najlepiej dac psa do groomera pasjonata rasy lub hodowcy bo zazwyczaj oni sami strzyga swoje psy...
Pieknie zrobiony czertysz wyglada boosko i robi naprawde mega wrazenie:)
A jesli nie planujesz wystaw to nawet na sznupa mozna obciac i tez bedzie ok.
Fajnie jednak wygldaja w odrobine dluzszym wlosie na ciele :)

Aleksandra sprobuj do brody konskiego lustrantu.Po kapieli popsikaj i rozczesz.Powinno pomoc:)

Link to comment
Share on other sites

Cockermaniaczka wiem, jak ważne są odpowiednie preparaty przy pielęgnacji długiej sierści u psa - bez tego chyba musiałabym kudłatą co roku golić na zapałkę ;).

Swoją drogą - jak moi rodzice chcą psa, to ONI mają się nim zajmować czyli czesać, strzyć, kąpać, płukać i inne takie ;). Ja się co najwyżej na samo wystawianie piszę... Na szczęście jest jeszcze duuużo czasu na dokładne przemyślenie rasy i [ich znając] jeszcze parę razy wybór może się zmienić. Co nie zmienia faktu, że zgodnie z obietnicą wyszukuję wszelkie informacji :).

Link to comment
Share on other sites

Grey dostał bana i wątek powoli umiera. :roll:

CTR piękny, nigdy tak ślicznego nie widziałam. Może dlatego, że jest tak krótko obcięty i nie kryje się pod kupą futra. Podoba mi się taki, nie pasuje mi do nich ta ich typowa "masywność" spowodowana długimi włosami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka'][URL]http://www.magnateria.pl/Pliki/Malahovskaja_Konkurentka.JPG[/URL]
[url]http://www.arguselectra.com/czarny-terier-rosyjski.htm[/url]

a mi sie podoba dobrze zrobiony czertysz:)[/QUOTE]

CzerNysz ;)

Mi generalnie tez sie podobaja, ale czasami jest to przegiecie, ktore bardzo pozniej traci na ruchu. Jesli masz kupe futra a pies nie jest dobrze umiesniony to pozniej wyglada jak pekin w ruchu (bez urazy dla pekinczykow ;) ). Sama mialam Yarpena obcietego krotko bo sie nie wystawialismy i nie widzialam sensu w trzymaniu go w dlugim wlosie, teraz troche bedziemy zapuszczac, ale i tak nigdy nie bedzie mial tak dlugiego wlosa jak niektore wystawowce.
Zdjecia ktore podalas sa ze stron jedynch z czolowych polskich hodowli. Obie strzyga czernysze wlasciwie masami i od lat. Wiec jesli mam sie porownywac do nich, biorac pod uwage ze cwicze na jednym psie, od 2,5 roku i bez zadnych wskazowek wlasnie, to i tak mysle, ze jest niezle :D

Link to comment
Share on other sites

Ja mam u siebie na hoteliku CTR zrobioną na sznupa, średnio mi się to widzi, ale psiak jest świetny, przy okazji zakochałam sie w tej rasie :D ( musiałam o niej poczytać, by bym sobą nie była :D)
[url]http://img837.imageshack.us/img837/3158/img8162i.jpg[/url] Poćwiczyłam pozycję wystawową, jako tako :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']Ja mam u siebie na hoteliku CTR zrobioną na sznupa, średnio mi się to widzi, ale psiak jest świetny, przy okazji zakochałam sie w tej rasie :D ( musiałam o niej poczytać, by bym sobą nie była :D)
[url]http://img837.imageshack.us/img837/3158/img8162i.jpg[/url] Poćwiczyłam pozycję wystawową, jako tako :P[/QUOTE]

Nie znam się kompletnie, ale tak na mój gust, to albo ma za dużo na dole, albo za mało na górze.. Nie pasuje do niej.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/14/dsc09444l.jpg/"][IMG]http://img14.imageshack.us/img14/5397/dsc09444l.jpg[/IMG][/URL]
Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]
Ja swojego niewystawianego strzygę nożyczkami naprawdę krótko,pozostawiam b. małe przedpiersie, i tak się będzie wyróżniać jeśli szyja będzie zrobiona maszynką.
To jest zdjęcie z kwietnia, więc jest "nożyczkowy". Jak zrobię go maszynką to go pokażę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...