Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ola-dzięki:lol: Kitajka może i niezły pomysł ale u nas się nie sprawdziła-zostawiałam psa w kitce,z kokardką a wracałam i zastawałam psa z potargana grzywą a kokardka zakopana w łóżku:grins: fryzurka jest prosta,gładka. Franek wydaje się teraz mniejszy i taki chudziutki chociaż pani fryzjerka mówiła,ze jak na yorka to ma dobrze rozbudowane mięśnie:razz:

Link to comment
Share on other sites

Lilix4 włosy dokładnie wyczesuję , zaczesuję do góry, 2 bieg i formuję czapkę, tak samo portki cieniuję na nogach.
Strzyże się na skórze pod włos , z włosem , można też strzyc w powietrzu formując kształt (prosta sprawa).
Nożyczkami krzywymi koryguję nad oczami .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Lilix4 włosy dokładnie wyczesuję , zaczesuję do góry, 2 bieg i formuję czapkę, tak samo portki cieniuję na nogach.
Strzyże się na skórze pod włos , z włosem , można też strzyc w powietrzu formując kształt (prosta sprawa).
Nożyczkami krzywymi koryguję nad oczami .[/QUOTE]


To może pokażesz efekt końcowy ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilix4']Grey kiedys pisałeś że pudla na federał da się zrobić tylko maszynką nie wiem jakim cudem nadajesz kształt czapy federałowej na głowie pudlaitd.[/QUOTE]

A ja wiem jak :)
Bierze się ostrza i jedzie sie od czubka ogona do czubka nosa i czubka łap :)
Tylko, że to nie jest federał w znaczeniu fryzury wystawowej tylko "cóś" co zwą w większości salonów "federałem" - takich strzyżeń widzę multum na ulicy -( Ja to zwę "na łysola" ;)

A to jest federał którego żadną maszyną nie zrobisz - dodam, że pudel miniaturowy w tej fryzurze otrzymał res CACIB i CWC gdzie w stawce było kilka pudli i tylko on 1 ostrzyżony na federała, CACIB pojechał wtedy do Finów ;) Ale tamten był super zrobiony i się bosko poruszał :)

[IMG]http://www.galeriapudli.republika.pl/kkaja2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ta fryzura jest najładniejsza dla pudla a nie jakieś kulki .Aneta drwale piłami spalinowymi potrafią rzeźbić , a u pudla maszynką na różne długości to chyba nie problem .Jak większość chce na łysola to tak strzygą i na pewno nie ja .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Ta fryzura jest najładniejsza dla pudla a nie jakieś kulki .Aneta drwale piłami spalinowymi potrafią rzeźbić , a u pudla maszynką na różne długości to chyba nie problem .Jak większość chce na łysola to tak strzygą i na pewno nie ja .[/QUOTE]

Grey fryzurę dobiera się do psa (jak właściciel pozwoli dobrac chyba że zarzyczy sobie właśnie innej)A kule są b.efektowne na wystawie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Ta fryzura jest najładniejsza dla pudla a nie jakieś kulki .Aneta drwale piłami spalinowymi potrafią rzeźbić , a u pudla maszynką na różne długości to chyba nie problem .Jak większość chce na łysola to tak strzygą i na pewno nie ja .[/QUOTE]

Powiedz to sędziom geniuszu.

A maszynkowego strzyżenia nie komentuję - pokaż zdjęcia i nie na skype tylko publicznie - będzie dowód trollu.

Link to comment
Share on other sites

Dam chętnie jakiegoś strzyla do przygotowania maszynką , takiego najlepiej w wieku 5 msc. To sobie Grey "wyrzeźbi", tylko nie wiem co i w jaki sposób ;)
Najlepiej białego lub morele - o własnie szczególnie one mają perfekcyjny włos - każdy kłaczy w inną stronę :):):) i to dłuuuuuuuuuuuuuuugo !!! Do 2 lat a nawet dłużej ;) Robi się psa w sobotę wieczorem a rano w niedzielę segregując i teoretycznie prostując każdy włosek a rano to już kupa nieszczęścia pełna górek i dolinek ;)

Tzn ja znam sposób na strzyzenie tylko maszynkowe. Trzeba go zacząć 2-5 msc w zależności od wielkości psa. Początkowo się tnie psa najdłuzszym ostrzem i potem docina partie krótsze co tydzień - w sumie w dojdzie się do jako takiego efektu. Oczywiście przy założeniu że mamy psa z perfekcyjną szatą idalnie równo rosnącą na całym ciele ;) Taką co po każdym kąpaniu nie zmienia skrętu , co się po drodze nie wyłamuje , nie kołtuni itd ;););) Bo inaczej można się zdziwić ;)

Link to comment
Share on other sites

Bura każdy Ci powie , że jesteś świetna w tym co robisz , nie ma co się trząść nad każdym włoskiem .
Pokazywałaś zdjęcie ,jak w pełnym biegu z niuniusiem biegniesz , włosy rozwiane wspaniale .
Staraj się nie powtarzać , odnośnie określenia jest nie trafione do mojej osoby.
Możesz poćwiczyć rękę na krzaku w ogródku i obciąć na okrągło nożycami , ręka się wzmocni.

Aneta z każdym maluchem jest trudno.Czytając post ,znasz doskonale temat.
Podsumowując strzyżenia maszynką, jeżeli ja usuwam kamień nazębny bez narkozy , to muszę mieć bardzo dużą koncentrację , więc na pewno z każdym włosem sobie poradzę .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Cockermaniaczko już miałem Cię pochwalić , ale znowu te Twoje posty nie w temacie i nic nie w noszą , wolisz bawić się emotkami .Ja nie bardzo chcę tracić czas na żarty, chętnie porozmawiam.[/QUOTE]
Grey-u,mam wrażenie ,że robisz tu za nauczyciela,który chwali za dobre zachowanie, poprawia złe, tutaj posty pisza poważni, dorośli ludzie a takie komentarze sa chyba nie na miejscu . Na tym wątku nie udzielaja sie tylko laicy, są tu tez profesjonalni groomerzy a ty wszyystkich krytykujesz jak byłbyś guru w kwestii groomerstwa. Niestety nikt nie może być tu pewien twoich rzekomo zdolności bo nie pokazałeś nam jeszcze efektów swojej pracy...Skąd mamy wiedzieć jak strzyżesz psy? Z nieba???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...