Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

LeCoyotte wzór Doginkowy jest dobrze .
Ilka21 Ty się obrażasz i Bura też nie wiem za co , chyba można mieć własne zdanie .A jeżeli mam rację to tego będę bronił .Sprawy schroniskowe to inny temat. A odnośnie opadania rąk , to mnie dawno ręce opadły czytając różne Wasze posty.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Grey, ale przecież nasza ostatnia rozmowa polegała na tym, że Ty mówiłeś, ja pytałam, Ty dalej mówiłeś i zupełnie mnie olewałeś. A z tego, co mnie uczono, to ROZMOWA polega na mówieniu dwóch (lub więcej) osób, inaczej to monolog jest :)
Mnie koty zupełnie nie interesują, nie zajmuje się profesjonalnie groomingiem, robię tylko swojego Cairna, a do kotów łapek nie będę pchać nawet.

Link to comment
Share on other sites

LeCoyotte ,czarna miniatura zrobiona bardzo dobrze (szkoda ,że nie ma fotki głowy bo ciekawi mnie jak sobie poradziłaś z brewkami) .Każdy kto zaczyna fryzować sznaucera zostawia dłuższy włos na łapach , to normalne i wychodzę z założenia -lepiej obciąć mniej niż za krótko bo dokleić się nie da ;).Sama tak zaczynałam na własnej sznaucerce.Z czasem dojdziesz do tego ,że włos na łokciach i brzuchu można zdjąć krócej.Gratuluję !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']LeCoyotte wzór Doginkowy jest dobrze .
Ilka21 Ty się obrażasz i Bura też nie wiem za co , chyba można mieć własne zdanie .A jeżeli mam rację to tego będę bronił .Sprawy schroniskowe to inny temat. A odnośnie opadania rąk , to mnie dawno ręce opadły czytając różne Wasze posty.[/QUOTE]
Ja się nie obrażam tylko cytując Ciebie "chyba można mieć własne zdanie. A jeżeli mam rację to tego będę broniła"(tu zmiana na żeńską formę). Druga sprawa ja nie jestem "Wasze", ja odniosłam się do Twoich postów więc jeżeli ręce ci opadły na moich postach to mów bespośrednio do mnie, bo ja to nie ogół.... Sprawy schroniskowe to nie inny temat bo tam sa psy czy koty własnie takie o które właściciele nie dbają a i wiele psów takich nie zadbanych przychodzi które mają swoich właścicieli. Piszę Ci ostatni raz zastanów się co wypisujesz, bo na prawdę czasami Twoje wypowiedzi są żenujące... na jednym temacie mówisz by uczono kursantów również groomingu na kotach a teraz ja wstawiam i raptem ja strzyżeniem kota męczę - to chyba coś jest tu nie tak...a odfilcowaniem go na pewno męczyłbyś go bardziej bo strzyżenie to max 30min a odfilcowanie trwa o wiele dłużej plus to że kot trafia częściej więc logiczne ze cześciej go męczysz...i ostatnia rzecz jeżeli kogoś krytykujesz to powtarzam po raz kolejny rób to konstruktywnie czyli powinnieneś pokazać co jest źle na super zrobionym psie przez siebie a takie klepanie w klawiaturę i pisanie tego typu posów jest bezsensowne no chyba, że to Ci poprawia samopoczucie....ja się chętnie douczę pewnych strzyżeń więc może zacznij uczyć a nie pouczać bezsensownie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leepa']widzę że też masz u swojego sznupka ten mega upierdliwy lejący włos ;D tu niestety trzeba podczesywać i to dobrze, u mojego psa muszę przed każdym przycięciem podczesać
zauważ jeszcze że tylna łapa dalej jest kapciem ;D[/QUOTE]
A jak ma wyglądać tylna łapa? Mi tak pasuje;) Maja być pazurki widoczne?
A włos tak, leje się jak woda:evil_lol: i do tego kręci i faluje:shake:

[quote name='Gru']LeCoyotte ,czarna miniatura zrobiona bardzo dobrze (szkoda ,że nie ma fotki głowy bo ciekawi mnie jak sobie poradziłaś z brewkami) .Każdy kto zaczyna fryzować sznaucera zostawia dłuższy włos na łapach , to normalne i wychodzę z założenia -lepiej obciąć mniej niż za krótko bo dokleić się nie da ;).Sama tak zaczynałam na własnej sznaucerce.Z czasem dojdziesz do tego ,że włos na łokciach i brzuchu można zdjąć krócej.Gratuluję ![/QUOTE]
Dziękuję:) Zdjęcie głowy postaram się zrobić.

[QUOTE]Z czasem dojdziesz do tego ,że włos na łokciach i brzuchu można zdjąć krócej.[/QUOTE]
Skubać niżej nie chcę, bo Samba jest tam na bokach bardzo wrażliwa. Więc przycinam tam maszynką. Ale fakt, można by niżej zjechać. Nie chciałem za nisko;)

Link to comment
Share on other sites

nie chodziło mi o samą stópkę tylko o nogę, stopa wygląda ok, chociaż mało widać na zdjęciu. Chodzi mi o moment nad stopą, gdzie firana z nogi już zachodzi na bok i idzie na tył. Takie zawinięte włosy, długie. Może to też kwestia tego zaczesania, zawijania się włosa. Po prostu to zwróciło moją uwagę ale jak mówiłam za dużo to ja nie zobaczę ;D W każdym razie zwróć uwagę aby pies i jego poszczególne elementy z każdej strony wyglądały odpowiednio. Ja odnoszę wrażenie, ze gdybyśmy podczesali bok łapy to z tyłu wyglądałaby źle.
W ogóle dodałabym nieco więcej lekkości, wytrymowałabym więcej na tylnych łapach.
No ale ogólnie piesek wygląda sympatycznie.

Link to comment
Share on other sites

Ilka21 dużo napisałaś i właściwie powinniśmy wyjaśnić rozmawiając . Jeszcze raz podkreślam , nie mam zamiaru nikogo krytykować .Odnośnie kota napisałem "męczenie" bo myślałem , że to żart .Na pewno nie którzy będą Cię naśladować .
A u kota włos tak potrafi być sfilcowany , że maszynką nie podejdzie , a ja robię tak żeby nie pogorszyć , co i tak już jest zniszczone przez nie właściwą pielęgnację .

Link to comment
Share on other sites

Grey ale z czym żart bo nie rozumiem? No może i będa mnie niektórzy naśladować, a co to źle? Niestety krytykujesz, zobacz nie tylko ja Ci piszę to, więc chyba coś jest nie tak z Twoimi wypowiedziami skoro nie tylko ja je tak odbieram. Włos nie tylko u kota potrafi się tak sfilcować, że maszynką nie podejdzie - wyobraź sobie ze miałam takiego nowofunlanda i nie tylko....ja nie jestem osobą, która dopiero uczy się strzyc(choć nie każdego psa zrobie super i zdaje sobie z tego sprawę dlatego chętnie posłucham krytyki ale konstruktywnej tj pisałam już) i na prawdę widziałam wiele...

Link to comment
Share on other sites

Macie może jakąś ciekawą propozycje na strzyżenie yorka?May idzie do fryzjera w piątek i kompletnie nie wiem czy znowu zrobić prosto czyli na grzbiecie 6mm,łapki dłużej ok.3-4 cm i główka na okrągło czy wymyślić coś nowego...Coś poradzicie?może TY Greyu?:evil_lol::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Pewnie skończy się na podcięciu łapek,łebka,ogonka i tyle ;)A wzór teriera greyu i tak zaburzyłam scinając małego na lato na ZERO:diabloti: Zresztą on nigdy nie ma długich włosów-zawsze kończy się na 4-5 cm i do ścięcia,jakoś nie fascynuje mnie pielęgnacja taaaakich długich włosów:roll:

Link to comment
Share on other sites

Balbinka mi akurat nie chodziło o zapuszczanie taaakiego włosa, ale o to, żeby psiak na zimę nie marzł - moja suka jest nieszczęśliwa nawet jak jej na zimę sam pysk ogolę... później chodzi i wciska go wszędzie [pod kołdrę, tuli do ciepłych -ale nie gorących- grzejników itp.]. Dlatego na zimę radośnie unikamy strzyżenia ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']Balbinka mi akurat nie chodziło o zapuszczanie taaakiego włosa, ale o to, żeby psiak na zimę nie marzł - moja suka jest nieszczęśliwa nawet jak jej na zimę sam pysk ogolę... później chodzi i wciska go wszędzie [pod kołdrę, tuli do ciepłych -ale nie gorących- grzejników itp.]. Dlatego na zimę radośnie unikamy strzyżenia ;).[/QUOTE]

york nie ma podszerstka więc jaka różnica czy jest ścięty krótko czy nie skoro i tak go to nie grzeje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']NightQueen może i podszerstka nie ma, ale [U]moim zdaniem[/U] różnica będzie zawsze...[/QUOTE]

a mi znów się wydaje (aczkolwiek niech się wypowie ktoś mądrzejszy ode mnie :)) że to nie zmienia nic, włos bez podszerstka nie grzeje, więc nie ma znaczenia jakiej jest długości

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']a mi znów się wydaje (aczkolwiek niech się wypowie ktoś mądrzejszy ode mnie :)) że to nie zmienia nic, włos bez podszerstka nie grzeje, więc nie ma znaczenia jakiej jest długości[/QUOTE]
Każda sierść stanowi jakąś izolację termiczną. Im dłuższe włosy tym bardziej izolują. Ale wiadomo, że podszerstek będzie mocniej izolował, bo jest o wiele gęstszy. BTW, żadne włosy i podszerstki nie grzeją dosłownie, tylko izolują;)

Link to comment
Share on other sites

A ja na poczatek zadam pytanie: czy zimniej było by wam gdybyście miały włos dł20cm a nie 5cm(nie mówię tu z 20 na 0 bo wiadomo, ze jak na łyso lub 2czy 3mm to jest odczuwalne)? bo mi osobiście nie.Ja osobiście uważam że masakrą jest golenie psa w lato na "pałkę" bo wtedy dopiero pies nie ma izolacji od słońca i może bardzo szybko ulec udarowi. Jeżeli chodzi o psy które sa ubierane dodatkowo to nie widzę potrzeby zostawiania długich włosów(choć sama lubie jak długowłose mają włos). Dodatkowo włos długi, bez podszerska namięka co prowadzi do gorszego wyziębienia niż miałby krótsze bo robi tj swego rodzaju mokrą okrywę, dlatego tez wszytskie yorki, maltany powinno się suszyć jak najszybciej gdy zmokną.Wniosek jeden nie golimy na pałkę w żadnej porze roku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']Każda sierść stanowi jakąś izolację termiczną. Im dłuższe włosy tym bardziej izolują. Ale wiadomo, że podszerstek będzie mocniej izolował, bo jest o wiele gęstszy. BTW, żadne włosy i podszerstki nie grzeją dosłownie, tylko izolują;)[/QUOTE]

wiem że dosłownie nie ogrzewają, to nie grzejniki ;) piszę potocznie

[quote name='Gru']Dziewczyny ja nie mam podszerstka ale gdybym zgoliła włosy na głowie to byłoby mi zimno ;) LeCoyotte święta racja z tą izolacją ;) Swoja yorczkę na zimę zostawiam w długim włosie.[/QUOTE]

Ja miałam włosy na głowie od 3 mm do 50 cm i jakoś różnicy nie odczuwałam.

I moje zdanie w rozbudowanej wersji jest takie jak Ilka21 :p

Link to comment
Share on other sites

na pewno jest jakaś różnica, bo jednak jak włos jest długi to zasłania inne włosy, jest wiele warstw na głowie. Jak jest obcięte krótko to tak sobie wyobraźmy że włosy rosną rzędami, to zasłoni np. jeden rząd a więc mamy w tym miejscu dwa rzędy, jak jest długi to 5 a więc ile tu już warstw więcej , bo włos jednak opada prawda. Ale chyba nie jest to tak wielką różnicą żeby się o to spierać ;D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leepa']na pewno jest jakaś różnica, bo jednak jak włos jest długi to zasłania inne włosy, jest wiele warstw na głowie. Jak jest obcięte krótko to tak sobie wyobraźmy że włosy rosną rzędami, to zasłoni np. jeden rząd a więc mamy w tym miejscu dwa rzędy, jak jest długi to 5 a więc ile tu już warstw więcej , bo włos jednak opada prawda. Ale chyba nie jest to tak wielką różnicą żeby się o to spierać ;D[/QUOTE]
i nie robi aż takiej dużej różnicy dla psa, więc wg. mnie ścinać yorki zimą można, co innego psy które mają podszerstek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...