Jump to content
Dogomania

frisbee


Kati

Recommended Posts

Tak, znam, mam taki talerz:0 Nie zrobi psu krzywdy na pewno, ale to wszystko co moge o nim dobrego powiedzieć. Stabilność w locie zerowa, przewidywalność takoż, spada jak kamień. Jedyne co można nim robić to rollery szczeniakom, ale tutaj chyba tekstylne talerzyki byłyby lepsze. No i w tej cenie15 zł można kupić profesjonalny Wham-O lub Hyperflite!!!!!
Pozdrawiam:-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='drado']Jak zawsze nalezy zaczać od siebie:-) [/quote]

Taaaak, to już zauważyłam ;)

[quote name='drado']Pies powinien lądowac na przednie łapy lub na 4 jednocześnie. [/quote]

Dzięki za obszerną odpowiedź. Dysk pożyczyłam (psi rzecz jasna) i od soboty nieśmiało próbuję, czy mojemu psu to się podoba. No więc bardzo mu się podoba :D Ale widzę, że mimo że mój pies wyskakuje do przodu (nie do góry) po talerzyk, to jednak najczęściej najpierw lądują nogi a dopiero potem łapy. Czasem rzeczywiście spada na 4 łapy, ale nie zauważyłam, żeby kiedykolwiek tygrysim skokiem najpierw wylądował na przód... Czy to znaczy, że ma za grubą d...? :roll: :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotak']widzę, że mimo że mój pies wyskakuje do przodu (nie do góry) po talerzyk, to jednak najczęściej najpierw lądują nogi a dopiero potem łapy. Czasem rzeczywiście spada na 4 łapy, ale nie zauważyłam, żeby kiedykolwiek tygrysim skokiem najpierw wylądował na przód... Czy to znaczy, że ma za grubą d...? :roll: :hmmmm:[/quote]

Na razie wyskakuje tylko po same dyski, więc mu tak wygodniej. Dopóki nie zauważasz, że wyraźnie przysiada przy lądowaniu lub nie daj Boże uderza tyłkiem o ziemię, to wszystko jest w porządku. Jak zaczniesz z nim ćwiczyć "overy", gdzie pies łapiąc dysk musi przeskoczyc np. przez nogę, zacznie lądowac na przednie łapy i sam zobaczy że tak jest lepiej
załączam zdjęcie takiego overu w wykonaniu Michała z Vivą z mistrzostw Europy - [img]http://www.hondenopdefoto.nl/images/FRISBEE/Neuss%20EK%202005/IMG_2756-border.JPG[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='drado']załączam zdjęcie takiego overu w wykonaniu Michała z Vivą z mistrzostw Europy - [/quote]

No właśnie. U nas początkowa faza wygląda podobnie (oczywiście w mniejszej - a właściwie niższej ;) - skali) ale potem układ ciała psa pozostaje taki sam, czyli najpierw "ląduje" tył a dopiero potem łapy. Nie ma przechyłu na przód.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisałem wcześniej - dopóki pies nie "przysiada" przy lądowaniu w zauważalnym wysiłkiem - wszystko jest OK! Szczególnie cięższe, masywniejsze psy początkowo wolą tak lądować na tylne łapy. Techniką rzutu można jednak sporo uzyskać i warto popracować nad poprawnym lądowaniem. Mniejsze psy, jak bordery, aussiki preferują loty dłuższe i naturalnie lądują na przednie łapy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia_i_gończy']W ramach poszukiwań talerzy znalazłam też coś [url=http://www.izoo.krakow.pl/~kosciel/sklepik.html]takiego[/url] - Hyperflite SofFlite Disc. Warto go brać? 8)

Z góry dzięki za pomoc 8) i przepraszam za zawracanie głowy...

Pozdrawiam
Marysia i Una[/quote]

Ależ ja bardzo lubię jak mi ktoś "zawraca głowę" o frisbee:-)
Jest to talerzyk dla młodych psów i dla tych dorosłych psów, których właściciele jeszcze nie rzucali dyskami profesjonalnymi:-)
Jest absolutnie bezpieczny dla psa, kształt taki sam jak Competition standard, na małe odległości lata całkiem fajnie. W porównaniu z "karuskowym" - niebo a ziemia. Teoretycznie są dopuszczane do freestyle w niektórych organizacjach, ale ich stabilność lotu i długośc lotu praktycznie nie daje szans skutecznego konkurowania w MiniDistance a tym bardziej w Long Distance. Tym niemniej są to bardzo dobre dyski do pierwszych kroków z psem. Do nauki rzutów polecam profesjonalne modele Hyperflite Competition Standard, Wham-O Fastback i Hero model 235

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Ja mam od niedawa frisbee, na początek z materiału. Już podarte :D Frisbee miało być szczególnie dla mojego mieszńca Jamnika ale on neiwiem czemu sie tym wcale nei interesuje. Wiecei jak moge go zainetersować?

Natomiast mój Igor (Berneńczyk) Lata ile sił w łapach za tym! Ale on nie skacze po frrisbee tylko za nim biegnie ;D Ale najważniejsze ejst szczescie psa ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malta']

[quote name='drado']
No i w tej cenie15 zł można kupić profesjonalny Wham-O lub Hyperflite!!!!!
Pozdrawiamhmmmm :)[/QUOTE]
:roll: a ciekawostka - gdzie?[/QUOTE]
Też bym chciała wiedzieć :hmmmm:
[B]drado[/B], podziel się z nami swoją wiedzą, gdzie można kupić porządne frisbee za rozsądną cenę?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Też bym chciała wiedzieć :hmmmm:
[B]drado[/B], podziel się z nami swoją wiedzą, gdzie można kupić porządne frisbee za rozsądną cenę?[/quote]
melduję się po kłopotach z zalogowaniem na nowej dogomanii:evil_lol:. W tej chwili rzeczywiście chyba wszyscy czekają na dostawę, bo nikt z moich znajomych nie ma w tej chwili standardowych dysków na sprzedaż w cenie o której wspominałem. Kwestia 2-3 tygodni i będą - kto chce z łatwością znajdzie:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']ja moge odeslac na strone klikerowa gdzie jest ostatnio dodany nowy opis jak uczyc frisbee


[URL="http://www.dogs.gd.pl/kliker/"]http://www.dogs.gd.pl/kliker/[/URL][/quote]

muszę tutaj koniecznie skomentować:evil_lol:. Podany w linku sposób okazał się skuteczny wobec szkolonego metodą klikerową psa Właścicielki podanej strony. Szczególnie skuteczne okazało się zaznaczanie kliknięciem wysokich skoków, do czego dążyła ze swoim psem.
Ja uważam, że do nauki frisbee wystarczy ... frisbee. W szczególności nie używam smakołyków. A wysokie skoki wspaniale można uzyskać za pomocą technik rzutu, w których talerzyk wznosi się, a nie opada, np airbounce:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosia_i_Luka']malku - super, będę czekała na jakąś relację! :-)) Z tego co wiem, na razie z chartów we frisbee przodują whippety, które radzą sobie z tym świetnie i widowiskowo! :)[/quote]
Widzialam whippety w Kornwalii 3 lata temu. Fantastycznie sobie radzily. Mila z tymi dlugasnymi nogami bedzie troche smieszna, ale zapal ma wielki.

Link to comment
Share on other sites

W domu mam frisbee z materialu(takie badziewie, kupilam tylko na sporobowanie) W powierzu uwielbia wszystko łapac, ale... praktycznie wogule nie interesuje sie talerzem :shake: Bawi sie gora 5 min po czym mu sie nudzi :roll: Przeciagam sie tym z nim, rzucam, ale nie wiem jak juz go nakłonic... Za piłką tenisową(i paroma innymi zabawkami) moze biegac wiecznosc, nigdy mu sie nie nudzi, czasami nawet ma gdzies inne psy, woli mnie...
Moze frisbee to nie dla niego? moze lepiej flyball(z tym mógłby byc drobny problem bo musialabym chodzic do jakiego klubu) jak mu tak pilki tenisowe podpasowaly?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...