Jump to content
Dogomania

DUŻO JE, A CHUDNIE!!! teraz sraczka po lekach...


Dona__

Recommended Posts

  • Replies 209
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nic więcej nie dostawała... tylko metronidazol przez 5 dni (weci powiedzieli żeby tyle brała). Nie panikuję, narazie mam nadzieję, że to samo przejdzie, ale się trochę niecierpliwię bo już leków nie bierze, a kupy jakies takie nie w normie :roll: Nic mi weci nie mówili, żeby coś więcej dawać :-? Trzustki nie sprawdzaliśmy, ani nic więcej - wyszły lamblie i trzeba było je wytłuc... innych robali nie było (zbieraliśmy kupska). Może teraz jej ten lakcid podać??? Kupy wcześniej były w porządku, dopiero po tych lekach takie się zrobiły...

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim skontaktuj sie z wetem - nie moze byc tak, ze on Ci przepisuje lek, a Ty przestajesz dawac i on o tym nie wie. Pojdz do niego powiedz, ze byly takie i takie kupy mimo podawania leku i ze go nie dalas w calej dawce. No i co robic dalej...Po jakims czasie pewnie trzeba bedzie powtorzyc badanie - ale doplinuj, zeby kupsko bylo zbadane w ciagu 45 min

Link to comment
Share on other sites

Jeju! Ale weci kazali dawać to przez 5 dni i tyle dawałam! Nic sama nie kombinowałam... A kupy są takie PO podawaniu leku - wcześniej były NORMALNE! Do weta to ja będę dzwoniła, ale go ciężko złapać - to jedyny jakiemu ufam, a mieszka pół Polski ode mnie! Tutaj na miejscu naprawdę aż boję się pytać, bo zaraz mi w psa całą aptekę będą chcieli władować i jeszcze badań sto każą natychmiast robić. Nie raz juz tak było (bez sensu zresztą :evil: ).

Link to comment
Share on other sites

Ja z nią jeżdżę do Lublina do wetów... ale zawsze jak oni coś powiedzą, to ja to telefonicznie konsultuję z tym "swoim". Naprawdę nie mam już do nich zaufania. Miałam nadzieję, że może u któregoś z "forumowych" piesków też zdarzyła się podobna reakcja na lek... i że się dowiem czy coś wtedy było robione, czy przeszło samo.

Link to comment
Share on other sites

Dona , Ozzy też zareagował rozluźnioną kupą i puszczaniem bączków po zakończonej 3 miesiecznej terapii antybiotykowo- ketakonazolowej .Właściwie brzydkie koopy pojawiły sie jak już przestałam podawać antybiotyk , bo wtedy przestałam :oops: podawać probiotyk / Lakcid , LakciBios/a podawałam Ketokonazol .
Podałam na nowo probiotyki i wprawdzie kupska są na dzień 4 ale jest juz normalna konsystencja .
Myślę że i w waszym przypadku probiotyki pomogą , a napewno nie zaszkodzą , pomogą odbudować florę bakteryjną .
Trzymam kciuki za Amfetkę :wink:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki! Czyli lakcid napewno nie zaszkodzi! Tylko nie wiem ile lakcidu daje się psu :-? (22kg). Jeden dziennie wystarczy? Mi tylko ta konsystencja się nie podoba (no i bąki), bo ilość jest normalna.
A, ta polecana klinika też oczywiście mnie interesuje! Chociaż nie wiem czy jest jeszcze jakaś, w której nie byliśmy...

Link to comment
Share on other sites

Mysle, ze taka biegunka, to reakcja na lek. W koncu to mocny srodek. Podawaj lakcid, ewentualnie jogurcik naturalny.
Nie masz ulotki? Powinny byc wypisane wszelkie mozliwe reakcje na lek.

Niestety srodki na robale sa bardzo mocne i spokojnie moga rozregulowac prace p. pokarmowego. Ja czulam ich konsekwencje (zazylam Pyrantelum, gdy moj mial robale) przez wiele tygodni...

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Z tym jogurtem to radziłabym ostrożnie, moja sunia np. nie toleruje jogurtów. Kiedyś właśnie po kuracji antybiotykowej podawałam jej jogurt - dostała takiego rozwolnienia, że lało się z niej co godzinę :evil: No i niestety zamiast jej pomóc to zaszkodziłam. Teraz w razie potrzeby podaję suni Nutriplant - zawiera kultury bakteri tak jak Lakcid z tą róznicą , że za 20 kapsułek płacę 10 zł.

Link to comment
Share on other sites

Dona , a dawałas Nifuroksazyt .Pytałam wetki która leczyła Ozzyego , przy takiej bieguncemożna podać do 2 szt dziennie przez2 dni i powinno coś to dać .Je też dawałam Taninal , kiedy bąbel zajadał sie ziemią a potem go goniło :wink: / Taninal jest ziołowy zawiera taninę i nie powinno sie go łączyć z weglem :wink: /

Link to comment
Share on other sites

Ja nawet chyba gdzieś w domu mam jakieś tabletki z taniną... no i węgiel też, nawet smectę. Tylko nie wiem, czy jest sens jej to dawać, jeżeli to nie jest taka silna biegunka :roll: . Ona robi 2 kupska dziennie, one nawet częściowo są takie jak trzeba, tylko pod koniec takie rzadsze i żółtawe... ale śmierdzą strasznie, no i te bąki też :-? . Poprostu trochę niezupełnie tak, jak być powinno, bo wcześniej bąki się nie zdarzały wcale. Nifuroksazyd dawałam kiedyś któremuś jak miało zatrucie...

Link to comment
Share on other sites

No to ja już pomału głupieję :-? . Najpierw kupska były normalne, badanie wykryło lamblie, daliśmy leki i teraz kupska zrobiły się takie jak przy lambliach :roll: ! Czyli one mogły się tym metronidazolem nie wytruć? Chciałam jej to kupsko jeszcze raz dla pewności zbadać, ale myślałam żeby może trochę zaczekać... A może jej ten metronidazol spowodował jakieś zapalenie jelita, albo trzustki??? Nie wiem czy dalej czekać bo może przejdzie, czy coś znowu badać :-? . W każdym razie tragicznie nie jest... więc narazie nie panikuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote]A może jej ten metronidazol spowodował jakieś zapalenie jelita, albo trzustki??? [/quote]

nie nie - to wszystko to inne rzeczy inne choroby, nie ma powiazania a napewno nie w ten sposob
Nie chcialam Ci namieszac, stresowac - napisalam tylko co wiem o takich kupskach bo sie hm sporo na nie napatrzylam - tylko wlasnie u nas byl inny powod.
Z tego co pamietam trzeba troszke odczekac zeby zrobic kolejne badania, a zrobic napewno trzeba bedzie. I tez juz bylo pisane na dogo - jesli teraz w badaniu kontrolnym wyjdzie, ze lamblii nie ma to niekoniecznie tak jest - wtedy badania trzeba powtorzyc jeszcze kilka razy i dopiero mamy pewnosc.
Z odrobaczaniem robali generalnie jest tak, ze podaje sie dawke leku po 10-14 dniach kolejna. Bo tabletka zabije dorosle osobniki, ale larw nie ruszy. Dlatego sie podaje kolejna dawke coby larwy, ktore larwami juz nie beda, tez zostaly wybite. Pojecia nie mam czy u lambli tez sie tak robi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...