Jump to content
Dogomania

RODZAJE YORKÓW.


gooosia

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Dakara
Znam hodowle jesli mozna to tak nazwac w Pile.
Za pieska zaplacisz tam okolo 950 zl za suczke 1150 zl
Podaje namiary: [color=red](takie informacje tylko na PW - Mod)[/color]Teraz wyjasnie dlaczego to jest niby hodowla i czemu na domowy mozna dzwonic po 20.
Włascicielka jest starsza pani. Caly dzien jest z psiakami na dzialce gdzie moga biegac dowoli. Po 20 wraca do domu gdzie wszystkie nocuja.
Swoje Yoreczki traktuje jak dzieci. Bylem u niej kilka godzin i zwariowalem ile ta pani ma milosci w sobie dla zwierzakow. Cale dnie poswieca tylko im. Bardzo duzo z nimi rozmawia (sluchaja sie niesamowicie).
Maluchy od niej sa swietne moge polecic z calego serca. Szczeniaczki sa szczepione i odrobaczone.

Jak chcesz wiecej info pisz PW

Link to comment
Share on other sites

:lol: przeczytaj to co napisalas i zastanow sie jaki to ma sens tak na logike?????????
Dzialka pojecie wzgledne. Okolo 300 metrow kwadratowych wraz z zabudowaniami.
Pseudohodowla????? nie wiesz-nie pisz odwieczna zasada
Ta pani ma 3 pary yorkow. Raczej ciezko kazdy z kazdym skoro sa 3 sunie i 3 pieski bo przy kiepskim ukladzie by nic nie wyszlo. Wszystko jest przemyslane. Wlascicielka hodowli zajmuje sie yorkami od 10 lat.
Szczeniaki sa zdrowe, sliczne odchowane z miloscia w pierwszych swoich tygodniach potem to juz zalezy od ludzi, czasem takich jak TY
Na pewno sa w 100% yorkami.
Sa rozne hodowle psiakow. Podalem ten namiar poniewaz to sprawdzona hodowla. I warta uwagi jesli ktos nie zamierza jezdzic na wystawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DEAMON']Podalem ten namiar poniewaz to sprawdzona hodowla. I warta uwagi jesli ktos nie zamierza jezdzic na wystawy.[/quote]

Typowe rozumowanie laikow, ktorzy i tak wiedza lepiej niz ci, ktorzy sie troche na tym znaja......... :evil:
Jak sie ma psa z rodowodem to nie trzeba jezdzic na wystway. Rodowod jest po to, aby mozna bylo w 100% uznac psa za rasowego
Rodowodowy=Rasowy!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda_Miki'][quote name='DEAMON']Podalem ten namiar poniewaz to sprawdzona hodowla. I warta uwagi jesli ktos nie zamierza jezdzic na wystawy.[/quote]

Typowe rozumowanie laikow, ktorzy i tak wiedza lepiej niz ci, ktorzy sie troche na tym znaja......... :evil:
Jak sie ma psa z rodowodem to nie trzeba jezdzic na wystway. Rodowod jest po to, aby mozna bylo w 100% uznac psa za rasowego
Rodowodowy=Rasowy!!!![/quote]

Typowe odpowiedz ludzi ktorzy uwazaja ze pies bez rodowodu to kundel.
Chyba nie wiesz co sie dzieje w Polsce, pewien hodowca ma psy z rodowodem, dopuszcza je i ma 3 maluchy prosta kalkulacja 3 x 2 tys za malo dla niego kupuje od kogos bez rodowodu (ze zrodla takiego jak wymienilem) i dorzuca ze 2. A potem ludzie kupuja (tacy jak ty) z klapkami na oczach z wspanialej hodowli z rodowodem. Oczywiscie na szczescie nie wszystkie hodowle takie sa. Bez urazy dla innych.
Ciekaw jestem czy masz pochodzenie szlacheckie??
W mysl twojej wyimaginowanej zasady moja brzmi nastepujaco
Rodowodowy=Rasowy ==== szlachta=czlowiek reszta NIE
Co do rodowodu jesli ktos nie chce jezdzic na wystawy i nie ma mani rodowodowej (jak ty) moze smialo kupic yoreksa za rossadne pienadze
Chetnie wpadne do Koszalkowa zobaczyc twojego super rodowodowego=rasowego yorka :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Typowe rozumowanie laikow, ktorzy i tak wiedza lepiej niz ci, ktorzy sie troche na tym znaja.........
Jak sie ma psa z rodowodem to nie trzeba jezdzic na wystway. Rodowod jest po to, aby mozna bylo w 100% uznac psa za rasowego
Rodowodowy=Rasowy!!!![/quote]
Szkoda tylko ze przepisujesz to co w innych postach inni napisali.
A to znaczy ze nie masz swojego zdania na ten temat.
Ciekaw jestem gdzie twoje yorki kupili rodzice?
I nie pisz o mnie laik, to ze mam 3 posty a nie 300 jak ty jeszcze o niczym nie swiadczy. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Link to comment
Share on other sites

nie ma sensu po raz kolejny rozpływac sie na ten sam temat, bo nie przetłumaczymy.
Oczywiscie kazdy moze miec pieska bez rodowodu - oczywiscie moze on byc piekny i nawet piekniejszy niz ten bez rodowodu. I wcale nie neguje ze mozna w takiej hodowli znalezc psa piekniejszego niz z wybitnej hodowli. I nie raz na forum były poruszane problemy związane z tym co dzieje sie w znanych hodowlach (np ostatnio a rozmnazaniu - o kryciu martwym reproduktorem)
ale po co rozmnazac takie psy? to raz
dwa -w przypadku gdy kobieta nie prowadzi oficjalnej hodowli - nie wiesz do konca jak są psy kojarzone i z jakimi wadami genetycznymi pieska dostaniesz (a takie ryzyko niestety istnieje). czytalismy tu na forum juz o kilku tragediach, gdy puesek umierał po tygodniu w nowym domku.
a i jeszcze jedno - nie wszystko zalezy ode mnie
wiele zalezy od tego jak z pieskiem podstępuje się jeszcze w hodowli, polecam troszke lektury na dziale o wychowaniu i rozmnazaniu.
nie bede sie dalej rozwlekac bo jak juz pisalam - temat mnostwo razy poruszany.

Link to comment
Share on other sites

Smieszy mnie zachowanie niektorych forumowiczow.
Nie wiecie NIC=ZERO=NADA o hodowli a pisze cie takie bzdury.
Jest taka zasada NIE WIESZ=NIE PISZ pojedz (dam Ci adres na PW) i wtedy oceniaj.
A i wytlumacze po co rozmnazac Yoraski nie rasowe.
Po to aby kazdy mogl mniec kochanego Yoraska. Bo nie wszystkich stac zeby wydac 2000 zl na psa. A chcieli by miec akurat Yorkera a nie np. jamnika. Mam nadzieje ze niedlugo ceny Yoreczkow spadna do poziomu 100 zl i wszyscy (chetni) beda mogli sie cieszyc wspaniale usposobionymi zwierzakami. :D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:
Co do wad genetycznych wiem co to za problem. Ale musze przyznac znam 7 osob co maja Yoraski z tej hodowli 6, 3, letnie oraz kilka kilkumiesiecznych i zaden zwierzak nie umarl. DLATEGO wlasnie poruszylem temat tej a nie innej hodowli.
Zauwazam wybitnie na tym forum ze najlepiej kupowac super yorasy od was z waszych hodowli , badz tam gdzie wy kupowaliscie bo tylko tam sa prawdziwe yoraski :x :evil: :x :evil: :x :evil: :x
Zapraszam wszystkich posiadaczy Yoraskow bez rodowodu o podanie namiarow na hodowle w ktorej kupili swoje pupile (pod warunkiem ze sa zadowoleni) bo pewnie jest duzo ludzi zainteresowanych adresami w swoim miescie badz w poblizu. Pozdrawiam wszystkich normalnych forumowiczow.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie chcialam sie klocic. Sama mam psa bez rodowodu i nie uwazam, ze bez rodowodu jest gorszy. Wrecz przeciwnie, dla mnie jest taki sam jak kazdy inny york :wink: Po prostu moi rodzice i ja nie wiedzielismy do konca o co chodzi z tym rodowodem. Dopiero kiedy trafilam na to forum to zrozumialam.
I przepraszam za laika, ale chodzilo mi tylko o sprawy zwiazane z yorkami, a nie o ilosc napisanych postow. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Ale ostro!Ja uwazam,ze yorki nie powinny staniec i wogóle psy powinny byc drogie!!nawet bardzo.Pies powinien byc drogim luksusem a wtedy tzreba sie zastanowic-jakiego kupic i szanowałoby sie go(dezycja o kupnie byłaby przemyslana,pies wyczekiwany)zaden pies nie błąkałby sie bezpansko po ulicy....Ja mam 3 suczki-1 nierodowodowa,dwie rodowodowe.Wczesniej pojecia o rasie duzego nie miałam.Ludzie nieznający się na rasie czesto mówią ze ta nierodowodowa suczka jest duzo ładniejsza od tych z rodowodem!ja kiedys jak była tylko ona tez tak myslałam.Teraz jak jezdze na wystawy,oglądam te rasowe pięknosci to WIDZE ze ona jest piękna(ta bez rodowodu)ale do yorka to jej daleko :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edi,feti,gusia']Ale ostro!Ja uwazam,ze yorki nie powinny staniec i wogóle psy powinny byc drogie!!nawet bardzo.Pies powinien byc drogim luksusem a wtedy tzreba sie zastanowic-jakiego kupic i szanowałoby sie go(dezycja o kupnie byłaby przemyslana,pies wyczekiwany)zaden pies nie błąkałby sie bezpansko po ulicy....Ja mam 3 suczki-1 nierodowodowa,dwie rodowodowe.Wczesniej pojecia o rasie duzego nie miałam.Ludzie nieznający się na rasie czesto mówią ze ta nierodowodowa suczka jest duzo ładniejsza od tych z rodowodem!ja kiedys jak była tylko ona tez tak myslałam.Teraz jak jezdze na wystawy,oglądam te rasowe pięknosci to WIDZE ze ona jest piękna(ta bez rodowodu)ale do yorka to jej daleko :([/quote]

RACJA!!!!! Zgadzam sie w 100% :wink:

[quote name='edi,feti,gusia']dla porównania-dla mnie obie sa piekne,a która jest rasowa?
[img]http://img225.imageshack.us/img225/11/zmniejszone9ao.jpg[/img][/quote]

Dla mnie obie sa sliczne. Jakbym miala zgadywac to ta po prawej jest z rodowodem :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edi,feti,gusia']Ale ostro!Ja uwazam,ze yorki nie powinny staniec i wogóle psy powinny byc drogie!!nawet bardzo.Pies powinien byc drogim luksusem a wtedy tzreba sie zastanowic-jakiego kupic i szanowałoby sie go(dezycja o kupnie byłaby przemyslana,pies wyczekiwany)zaden pies nie błąkałby sie bezpansko po ulicy....([/quote]

dokładnie!!!!
popieram Cię w pełni
pies to luksus!
jedzonko, lekarz, fryzjer, kosmetyki itp, a warto pieska zabrac do psiego przedszkola, agility itp
poza tym jak ktos wyda wiecej kasy to tak jak piszesz, nie wyrzuci go tak łatwo na ulice! Nie wspominając o tym ze kazdy dokładnie wybrałby sobie rase, poczytałby. A nie kupi yorka a potem sie dziwi ze on taki zywotny zamiast lezec caly dzien na kanapie :o itp itd

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DEAMON']Smieszy mnie zachowanie niektorych forumowiczow.
Nie wiecie NIC=ZERO=NADA o hodowli a pisze cie takie bzdury.
Jest taka zasada NIE WIESZ=NIE PISZ pojedz (dam Ci adres na PW) i wtedy oceniaj.
A i wytlumacze po co rozmnazac Yoraski nie rasowe.
Po to aby kazdy mogl mniec kochanego Yoraska. Bo nie wszystkich stac zeby wydac 2000 zl na psa. A chcieli by miec akurat Yorkera a nie np. jamnika. Mam nadzieje ze niedlugo ceny Yoreczkow spadna do poziomu 100 zl i wszyscy (chetni) beda mogli sie cieszyc wspaniale usposobionymi zwierzakami. :D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:
Co do wad genetycznych wiem co to za problem. Ale musze przyznac znam 7 osob co maja Yoraski z tej hodowli 6, 3, letnie oraz kilka kilkumiesiecznych i zaden zwierzak nie umarl. DLATEGO wlasnie poruszylem temat tej a nie innej hodowli.
Zauwazam wybitnie na tym forum ze najlepiej kupowac super yorasy od was z waszych hodowli , badz tam gdzie wy kupowaliscie bo tylko tam sa prawdziwe yoraski :x :evil: :x :evil: :x :evil: :x
Zapraszam wszystkich posiadaczy Yoraskow bez rodowodu o podanie namiarow na hodowle w ktorej kupili swoje pupile (pod warunkiem ze sa zadowoleni) bo pewnie jest duzo ludzi zainteresowanych adresami w swoim miescie badz w poblizu. Pozdrawiam wszystkich normalnych forumowiczow.[/quote]

Demon zgadzam sie z Toba ,szkoda ,ze wczesniej nie wspomniałes o tej hodowli.Mieszkam 45 km od Piły.Kupilismy nasza Fione w Łodzi z pseudohodowli i jestesmy naprawde zadowoleni,bo jest sliczna i zdrowa:P
Powiem Ci szczerze ,ze takie dyskusje nie maja sensu ,bo sam je przeprowadzałem tu na forum.Kazdy ma swoje zdanie i jego nie zmieni.To forum troszke sie rózni od innych ,trzeba sie do tego dostosowac.
Mam nadzieje ,ze sie nie zrazisz i bedziesz częstym uzytkownikiem.
Pozdrawiam Cię serdecznie :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...