Jump to content
Dogomania

RODZAJE YORKÓW.


gooosia

Recommended Posts

witajcie,

nie udzielałam sie tu jakis czas bo jak czytałam niektóre wypowiedzi to aż poprostu żal serce ściskał...

powiem tak od siebie ze dyskusja na ten temat toczona byla jush wiele wiele razy i powodowala wiele sporów ale warto o tym mówić, bo moim zdaniem rozmnażanie psów nierodowodowych mija sie z jakimkolwiek celem i wyobrazeniem hodowli... rasa bardzo cierpi na takim rozmnażaniu, gdyż wszędzie pełno yorkopodobnych...ludzie tarca kontrole nad tym jakie psy rozmanzaja... wiec czy to jest dobre? i jakby tak yorki kosztowały po 100zł i akzdy mogł je meic to co to by sie dopeiro działo? ile biegałoby niby-yorków bo ludzie rozmnazali by je z jakimikolwiek psami... hodowla psów z rodowodem ma jakis sens... zeby suka mogla miec szczeniaki musi byc oceniona na minimum 3 wystawach przez 3 róznych ludzi którzy określą czy nie ma ona wad dyskwalifukjujących w rasie... radze pzremyśleć te wszystkie kwestie tak dla samych siebie....


pzodrawiam :fadein:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Heh pozostaje tu tylko napisać :
Witajcie w klubie NIENORMALNA Magdo, Malwino, Julitko, Edytko,MAgdo, uff jak kogoś zapomniałem to niech sie tak nie cieszy - tez jest nienormalny
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
i tyle mojej opini :drinking:

Link to comment
Share on other sites

Czytajcie ze zrozumieniem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Wcale nie twierdze ze ludzie ktorzy kupuja psa z rodowodem sa nienormalni, chodzi o tych co sa nie w porzadku wobec osob, ktore maja yorki bez rodowodu, raniac stwierdzeniem, ze sa kundlami.
Nie wiem czemu to stwiedzenie "Pozdrawiam wszystkich normalnych forumowiczow" niektorzy wzieli tak do siebie.
:lol: :lol: :lol: [b][u]grygy sam sie zakwalifikowal tam gdzie chcial. [/u][/b] :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

:lol: jestem nienormalna,bo mam jednego psa bez rodowdu a teraz zajmuje sie psami z rodowodem..hmmm.. ciekawe..mi sie wydawało,że to ewolucja a nie cofanie sie... ja swojego bez rodowodu nazywam kundelkiem..bo jest nim..mimo,ze przypomina dana rase i ludzie wolaja wlasnie tak na tego mojego krowiaka to ja nie wiem i nie bede wiedzala jakich miala przodkow i jakie mieli wady.i jakie ona niesie,a ma z pewnoscia ich wiele :lol:

Link to comment
Share on other sites

No niestety, nienormalnym byc :D Magda zamykamy sie w pokoju bez klamek i zabieramy sie za zawijanie tych sreberek :lol: :lol:

[b]Deamon[/b] już nic nie pisze, bo nienormalny jestem :lol: poza tym jeszcze bedą mi sie po nocach demony śnic :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kolejny dogoplaster=pseudo master ktory nie umie czytac ze zrozumieniem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A moze wy jestesce wybrancami?? Od dzis bedziecie moim guru i voodoo.
Jak hodowla to tylko rodowodowe!!!!!!!
Ludzie nie bierzcie moich wczesniejszych postow na serio klamalem sadze ze pies to tylko z rodowodem reszte uspic albo do komory!!!!!!!! (nie bylem swiadom tego co wypisywalem) Oni mnie uswiadomili RODOWOD RODOWOD i jeszcze raz RODOWOD.
Oni maja racje sluchajcie ich lepiej kupic psa z rodowodem i wada zgryzu za 1400 w PROMOCJI. Ale z rodowodem to wazne!!!! Wtedy bedzie wspanialy kochany a co najwazniejsze rasowy.

Link to comment
Share on other sites

Zauwazam ze bardzo sie nudzisz i nie masz co ze soba zrobic dlatego wypisujesz tu takie bzdury.
Prosze o przeniesienie tematu na OFF'a
:placz: :Help_2: :placz: :Help_2: :placz: :Help_2: :placz: :Help_2: :placz: :Help_2: :placz: :Help_2: :placz: :Help_2: :placz: :Help_2: :placz: :Help_2: :placz: :Help_2: :placz: :Help_2: :placz: :Help_2: :placz: :Help_2: :placz: :Help_2: :placz: :Help_2: :placz: :Help_2: :placz: :Help_2: :placz: :Help_2: :placz: :Help_2: :placz: :Help_2: :placz: :Help_2:

Link to comment
Share on other sites

taaa. a te bez rodowdu za ponad tysiąc to tak okej,tutaj nic dziwnego nie ma.... tylko szkoda,że nikt nie jest w stanie zoruzmiec,że to by udowodnić,iz moje szczeniaki są zdrowe fizycznie i psychicznie zrównowazone musze poniesc ogromne koszty.. wystawy..czyli ocenianie psa przez sedziego(sprawdzenie czy nadaje sie na suke hodowlana),wszystkie papierki,typu karty krycia,samo krycie,pozniej karty miotu,metryki itp,takze zawsze trzeba na to wydac kilkadziesiat złotych(za kazda rzecz)..no oczywsice nie mowie o kryciu,gdzie tu juz suma podchodzi pod tysiace,a to tylko po to,by szczeniaki mogly byc doskonalsze od swoich rodzicow..i po co to wszystko..po to by ktos znów powiedzial,ze yorki powinny kosztowac 100 zl i byc kryte jakkolwiek po to tylko bym mial w domu pieska? to czemu nie wezmie za darmo lub drobna oplate psa ze schroniska. czemu czlowiek jest w stanie zbierac przez pare lat na super samochod czy jakis sprzet audio,a jesli chodzi o zywe stworzenie to musi miec od razu..jak male dziecko..sama czekalam bardzo dlugo na tego upragnionego psa i nie zaluje wyczekiwanego czasu.. pozniej spotyka sie na ulicy "yorki" po 8 kilo z kufami jak collie,o kolorze juz nie wspomne. skoro tak sie kocha te rase to czemu jednak inaczej sie postepuje,mi sie serce kraja widzac jak moja najukochansza rasa tak odbiega juz od eksteriera. i ile mozna na ten temat pisać.. już nie raz były użwyane te same słowa,ale widać,że małoosób czyta tak naprawdę to co jest u cenne..widac,że reagują jak widza napisane głupoty,a jak już cos mądrzej to nie ma po co wdawac się w dyskusję. mmnie juz to wszystko zaczyna meczyc..bo chce i moze zycie w swiecei utopii,ale marzy mi sie by ta rasa byla cudowna..a przede wszystkim doskonalila sie..a psami nie zarejestrowanymi nie mozemy tego kontrolowac. czy tak trudno zrozumiec,że tu nie chodzi o to,że te psy maja zejśc poniżej tysiaca..(uwierzcie,ja na pewno na tym nie zarabiam,szczerze caly czas dokladam do tego wszystkiego).chciałabym by cena ich szła cały czas w góre,może wtedy ludzie docenia tę cudowna rasę. skoro tak szanujemy piekne auto za paredziesiat tysiecy,to moze z psami tak samo powinno byc.
koncze juz te dyskusje,bo naprawde sil mi brak i wlasnego zdrowia psychicznego nw wysluchiwanie caly czas tych malo powaznych argumentow.ze wszystko wszystkim sie nalezy,bo tak musi byc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magdalena1'].. pozniej spotyka sie na ulicy "yorki" po 8 kilo z kufami jak collie,o kolorze juz nie wspomne.[/quote]

Izzzy, izzzy ;) Przegiecia sa tez w druga strone, czyli cudne, piekne i z rodowodem yorki, ktore siegaja w porywach troche ponad kilogram, a kolor ... coz ... czarne ze smuzeniami i innymi niedozwolonymi znaczeniami, rowniez sie znajduja ;)

Bylabym wiec ostrozna w kazdych osadach ... i tych za hodowlami dzialajcymi pod egida ZK i za tymi przeciw 8)

Zdrowy rozsadek przede wszystkim, czego sobie i Wam zycze :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Wind ja nie ukrywam tego,że mój yorczek wazy póltora kilo i jest ciemny..choc się wybarwia..ale ja nie będę jej rozmażac.bo mam w celu doskonalenie rasy. ale i tak mnie to sporo kosztowało i nie mówię tu o pieniadzach,naprawde.. moj pies jest do kochania..ale prawnie jest zarejestrowana,wiadomo,ze jest i nie bede jej rozmazac by sprzedawac jak najtaniej,bo jest popyt na psy za 100 zl.. mi chodzi tu o aspket wartosci tej rasy...i caly czas nie moge zrozumiec,ze ludzie zbieraja pare lat,na super sprzet,a jesli chodzi o psa,to po najmniejszej linii oporu.. bo im sie nalezy..i musze juz miec i wszystko jedno czy rasa na tym cierpi,bo musial powstac kolejny niezarejestrowany miot tych pieskow,co za tym idzie,nie skontrolowany czy moze byc w przyszlsoci dopuszczony do daleszej hodowli.( a tak jest najczesciej lub nakrecamy hodowle w ktorej byl sprzedawany dany miot)

Link to comment
Share on other sites

[u][b]WIND[/b][/u]
:modla:
:modla: :modla:
:modla: :modla: :modla:
:klacz: :klacz: :klacz: Takich ludzi cenie potrafiacych wyposrodkowac i dojsc do sedna sprawy.


Co do idealu rasy wedlug [b]mnie[/b] nie ma, nie bylo i nigdy nie bedzie.
Skoro to od razu byla mieszanka kilku ras. To skad te rodowody???
Prosze pozostawic ostatnie pytanie (retoryczne) bez odpowiedzi.
Pozdrawiam wszystkich normalnych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...