Jump to content
Dogomania

RODZAJE YORKÓW.


gooosia

Recommended Posts

[quote name='Nati5']a na temat odsprzedawania metryk czytałas albo o podmianie szczeniat??

[/quote]
:o :o :o :o :o :o :o Włos mi się zjeżył na głowie, jak przeczytałam Twoje wypowiedzi. Ale dziękuję Ci, że napisałaś tutaj o tym wszystkim. To jest jednak dowód na to, jak łatwo można oszukać laika, który chce kupić psa. :o
Dojdzie do tego, że po psa trzeba będzie jeździć z 3 świadkami, tudzież z adwokatem, sędzią kynologicznym i weterynarzem. I nie jest mi tutaj do śmiechu bynajmniej.
Bo tak jak słusznie napisałaś...skąd mam mieć pewność, że ten pies, to na pewno TEN pies z metryki??? :-? :o

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No troche chyba przesadzasz szczeniak ma tatuaż czyli numer, numer musi się zgadzać z numerem na metryce. Jeżeli mówisz o podmianie szczeniąt to było by to mozliwe pod warunkiem ze w tym samym czasie inna suka też będzie miała szczeniaki. Nie da rady wepchnąć jednego czy dwóch szczeniat na podmiane (różniących sie powiedzmy wiekiem 2 miesięcy) komisji zajmującej się przegladem miotu. Nie wierze ze wszyscy w Polsce i w ZKWP od razu spiskują.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bazylia'] Wielokrotnie byłam zniesmaczona, gdy ktoś proponował mi pieska z rodowodem, niby nieco tańszego, ale za to z wieloma widocznymi gołym wręcz okiem wadami... Za 1500-1800 złotych bez problemu mogłam wejść w posiadanie miniaturowego, "pokrzywionego" karzełka z niezrośniętym ciemiączkiem. Piesek słodki (jak to szczeniak), ale wiedza oraz zdrowy rozsądek podpowiadały mi, że nie będzie to dobry zakup. Za zdrowego, pięknego psiaka musiałabym zapłacić jednak dużo dużo więcej, a i w tu, w wielu sytuacjach miałam poważne wątpliwości co do samych "hodowców", warunków, w jakich zwierzęta są trzymane itp. Może po prostu źle trafiałam, może nie miałam najzwyczajniej w świecie szczęścia. Oczywiście miejsca, gdzie oferowano pieski bez papierów, również budziły we mnie niezbyt pozytywne odczucia. Naoglądałam się yorkopodobnych maluchów oferowanych przez "podejrzanych" osobników. Aż tu nagle... nagle odnalazłam gdzieś w całym tym mętliku (który panował wówczas w mojej głowie) mojego ukochanego Pufcia, który w pełni sprostał moim oczekiwaniom i jest dla mnie stuprocentowym yorkiem. Papierów nie posiada, ale jego rodzice owszem... Powiecie, że miałam szczęście. Na pewno jest to prawda, ale nie do końca. Wiedziałam po prostu, co i od kogo kupuję. Nie miałam wątpliwości, że wyrośnie z tego to, co wyrosnąć powinno i..... nie zawiodłam się :D[/quote]


A mogłabyś napisać ile zapłaciłaś za psa... ogólnie jestem ciekawa ile kosztuje piesek z rodowodem i ile bez...

Link to comment
Share on other sites

Ja również długo zastanawiałam się nad kupnem szczeniaczka. Rozważałam wszystkie "za" i "przeciw" myślałam o psie bez rodowodu i z rodowodem.
Nie była to sprawa tygodnia, miesiąca zajęło mi to prawie rok!!!
Przez ten czas zbierałam pieniądze, bo zdecydowałam, że kupię jednak psa z papierami. Wydałam sporo pieniędzy i na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że nie żałuję tej decyzji.

A decyzję czy z papierami czy bez to i tak trzeba podjąć samemu, nikt za nas nie może decydować, bo to w końcu my kupujemy psa i to na długie lata :-)

Jednak polecam poważne przemyślenie tego tematu przed kupnem, żeby nie żałować. I odradzam kupowania psa np. z Allegro, albo z jakiejś niewiadomego pochodzenia hodowli.

Trzymam kciuki za trafne podjęcie decyzji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='duszek01']Piesek z rodowodem kosztuje około 2000zł i wiecej,natomiast bez rodowodu od 850 w góre.Wszystko zalezy czy to jest pies czy suczka i równiez duzo zalezy od wagi .Mniejsze yorki sa drozsze(1000-1300).Cena standardowych(850-1000)[/quote]

Cena psa z rodowodem waha sie w granicach od 1500zł a nie od 2000 wiec nie przesadzaj :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='duszek01']Mniejsze yorki sa drozsze(1000-1300[/quote]
Ja za pół roczną suczkę ważącą 1kg z metryczką zapłaciłam 2500 tysiąca. Niestety z kilku powodów już jej nie mam ( nie będę się rozpisywała, z jakich, bo nie chcę od nowa tego przeżywać ).

Rozumiem, że podawałeś tutaj ceny nierasowych zwierzątek, nierodowodowych i nie po rodowodowych rodzicach.

Bo yorka bez rodowodu, ale po rodowodowych rodzicach może bym kupiła, ale nieznanego pochodzenia już nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baby'][quote name='duszek01']Mniejsze yorki sa drozsze(1000-1300[/quote]
Ja za pół roczną suczkę ważącą 1kg z metryczką zapłaciłam 2500 tysiąca. Niestety z kilku powodów już jej nie mam.

Rozumiem, że podawałeś tutaj ceny nierasowych zwierzątek, nierodowodowych i nie po rodowodowych rodzicach.

Bo yorka bez rodowodu, ale po rodowodowych rodzicach może bym kupiła, ale nieznanego pochodzenia już nie.[/quote]

Oczywiscie podałem ceny piesków po rodowodowych rodzicach :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baby']
Ja za pół roczną suczkę ważącą 1kg z metryczką zapłaciłam 2500 tysiąca. [b]Niestety z kilku powodów już jej nie mam ( nie będę się rozpisywała, z jakich, bo nie chcę od nowa tego przeżywać ).[/b]

[/quote]

No ale powinnaś dodac, ze sunia żyje i ma sie dobrze, bo napisałas jakby conajmniej sunia zdechła :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='duszek01'][quote name='grygy']duszku nie ma zaadnego problemu, 1400 i mas zsunie po dobrych rodzicach z np wadą zgryzu :D wystarczy poszukać i sie popytac :D[/quote]

Jak bede chciał kupić jeszcze jednego pieska to zgłosze sie do Ciebie,mam nadzieje ,ze mi pomozesz :P[/quote]

alez oczywiscie, jesli bedziesz chciał to z wieeelką chęcia pomoge :wink:

Link to comment
Share on other sites

Była mowa o tym, że Hodowcy rozkładają płatność na raty. Rozmawiałam telefinicznie z kilkoma i żaden nie wyraził chęci pójścia na taki układ, tłumacząc się albo wydatkami, albo tym, że ludzie nie wywiązują się z płatności i oni potem zostają z metryczką... także według mnie to jeden wielki pic na wodę z rozkładaniem na raty. Wykładasz gotówkę i masz psiaka od zaraz, ot co.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baby'][quote name='grygy']
No ale powinnaś dodac, ze sunia żyje i ma sie dobrze, bo napisałas jakby conajmniej sunia zdechła :wink:[/quote]
Piesek żyje, natomiast badań już jej nie zdążyłam zrobić.

Pzdr.[/quote]

NO i o to mi chodziło, bo wychodizło z tego, że kupiłas psa za 2500 który ci zdechł :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...