Jump to content
Dogomania

Iams & Eukanuba Testują Na Zwierzętach!


nani ni

Recommended Posts

Niestety każda karma jest testowana na zwierzętach i niestety w ten sam sposób. To, że akurat ujawnione są laboratoria Eukanuby nie świadczy o tym, że inne firmy traktują zwierzęta w inny sposób. Dla nich pies czy kot to zwierzę laboratoryjne, które nie może mieć kontaktu ze światem zewnetrznym i nigdy nie będzie wyprowadzane na spacery czy głaskane.
To jest smutna rzeczywistość i kilka protestów tego nie zmieni.
Za jakis czas pokażą światu, że jest Ok. A laboratoria, wktórych robili to co robili bedą lepiej chronione a metody pracy napewno się nie zmienią.
Dopóki jest popyt na suche karmy to badania takie będą kontynuowane :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niestety Donya ma rację.
Podobnie jest ze wszystkimi produktami, któe są dla piesków. Bez testów ryzykowaliby oproblemy zdrowotne u naszych milusińskich. Testy np. na ludziach nie byłyby adekwatne.
Oczywiście, ja od czasu, gdy się o tym dowiedziałem nie kupuję Eukanuby, ale przypuszczam, że podobnie sprawa ma się z innymi (wszystkimi?) karmami, szamponami itp.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Niestety każda karma jest testowana na zwierzętach i niestety w ten sam sposób. To, że akurat ujawnione są laboratoria Eukanuby nie świadczy o tym, że inne firmy traktują zwierzęta w inny sposób. Dla nich pies czy kot to zwierzę laboratoryjne, które nie może mieć kontaktu ze światem zewnetrznym i nigdy nie będzie wyprowadzane na spacery czy głaskane.
To jest smutna rzeczywistość i kilka protestów tego nie zmieni.
Za jakis czas pokażą światu, że jest Ok. A laboratoria, wktórych robili to co robili bedą lepiej chronione a metody pracy napewno się nie zmienią.
Dopóki jest popyt na suche karmy to badania takie będą kontynuowane [/quote]

Na szczescie nie kazda karma jest w ten sposob testowana.Na stronce jest spis producentow,ktorzy dzialaja w humanitarny sposob.Oczywiscie testuja swoja karme,ale za zgoda hodowcow w prywatnych warunkach a nie w laboratoriach jak to jest w IAMS.
Nie sa tam przeprowadzane zadne operacje a juz na pewno nie podcinanie strun glosowych aby uciszyc psy!!!!!
Sa robione testy smakowe i testy na ogolna akceptacje karmy.

Link to comment
Share on other sites

Niestety dziewczyny, nie zgodzę się na ten "w pełni wiarygodny spis" :(

Jest to rynek, jak każdy inny. Konkurencja nie śpi. Rozsądnie myśląc nie uda sie ustalić (tak naprawdę), które firmy przeprowadzają testy na zwierzętach, a które nie. Do wykrycia afery z Eukanubą, ta firma była pewnie też na liście "przyjaznych".

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Te temat już był omawiany na weterynarii

IAMS głownie testuje na zwierzakach tzw karmy weterynaryjne, ale mogliby to robić inaczej i a nie męczyć psiaków.
Spokojnie można to robić w warunkach domowych, podając karmę np choremu psu i robiąc co jakiś czas badania laboratoryjnekrwi lubmoczu sprawdzając stan chorego organu

Teraz jest moda na produkty dla ludzi „nie testowane na zwierzetach” , czemu się do tego nie zastosują koncerny „dla zwierząt”

Ja tam akurat karmie jedzonkiem gotowanym, a Eukanuby nigdy nie kupowalam

[quote name='Ki-wi']
Jezeli przestaja oddychac np.przy robieniu rentgenu [b]to wali sie je mocno w persi[/b].[/quote]
A to jest akurat medycznie wskazane w takich przypadkach :wink:


[quote name='Bogarka'][b]adam31[/b] chodzi ci o to, ze to zrobila jakas inna firma od karm?[/quote]

No a jak ? :evilbat: Przecież sami się nie przyznali :evilbat:
Konkurencja nie śpi :wink: a szpiegostwo gospodarcze kwitnie chyba lepiej niż polityczne :wink:

Link to comment
Share on other sites

Nie, niekoniecznie.
Po prostu Eukanuba była na tyle 'nieostrożna', że ich badania na psach wyszły na jaw. Zapewne niemiecka organizacja ekologiczna działała w dobrej wierze.
Od tej pory zapewne trudno dostać się do laboratoriów innych firm. I to nie dlatego, że chcą przestrzegać tam sterylnych warunków pracy, ale dlatego, że nauczeni przykładem Eukanuby nie chcą ściągać sobie na głowę ekologów.
Jednak są to moje domysły, ale zdrowy rozsądek nakazuje w nie wierzyć, niestety.

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Ktos zapytał mnie jakie moge polecić karmy-otóż ja moge polecić ich kilka,ale to przeciez nie oznacza,że ta karma jest idealna-do każdej zapewne jak by sie chciało-da sie przyczepić,nie oznacza również tego,że Twój(do wszystkich)pies będzie tą karme tolerował-każdy psiak jest inny,tak jak człowiek-jeden je to,drugi tamto,dlatego,bo lubi,bo mu smakuje,bo mu służy etc.Dlatego jak wybierzesz daną karmę(w przypadku Eukanuby),bo słyszałeś/łaś,że jest naj i wogóle cacy,to najpierw sie zastanów czy faktycznie tak jest,nie nalezy sie opierać na zdaniu jednej osoby.Ja,kiedy szukałem odpowiedniej karmy,to chodziłem po sklepach zoolog.,pytałem,porównywałem skład itp wtedy dowiedziałem sie,że Eukanuba jest bardzo zawyżona cenowo,a jakosć....spadła,ale ludzie dalej ją kupuja,bo sądzą,że te "hamerykańskie"kuleczki są najlepsze.A ja sie dowiedziałem o testach na zwierzętach-to już wogóle o tej karmie nie chce słyszeć.
Ja nigdy nie kupiłem mojemu psu Eukanuby-dostawał Royala od czasu do czasu,ale głownie gotowane jedzenie.Teraz też tak jest tyle,ze suche sie zmieniło na Acane-skład jak dla mnie(moje zdanie)jest zadowalający,no i cena-a karma klasy premium.Pies sie ma dobrze i mu smakuje a to ważne.Z poleceń moge napisać tez,że Nutra(szczególnie Gold)jest bardzo dobrą karmą,Best Choice,Chicopee,Hill's(choć ta karma też ma sporo wspólnego z Eukanubą)Euro Premium,Belcando,Bewi Dog.
Oczywiście to tylko moje propozycje i nikt z Was nie musi sie z nimi zgadzać,ale myśle,ze warto sie nad nimi zastanowic.
P.S.
Jak zapytacie weta o karme jaka poleca,a ma np kontrakt/umowe z np Royal'em albo inną firmą produkującą karme-to rzecz jasna,że poleci tą,z która ma umowe.Dobrym rozwiązaniem jest zapytanie hodowcy np na wystawie.
Dobra karma to taka,gdzie skład(opis bez procentów) zaczyna sie od podania białka(protein)np:mączka z miesa kurcząt,mięso z kurczaka,a gorsza(jakościowo)to taka,gdzie jest napisane np mieszanka zbożowa/roślinna-takiej karmy pies musi zjeść więcej,aby sie najeść.
Dobra rada-zawsze patrzcie na opakowanie karmy-tam powinno byc wszystko opisane-mimo,ze sprzedawca powie(normalne),że taka albo taka(bo sie sprzedaje)to samemu nalezy sprawdzić opakowanie i przeanalizować skład-oraz informacja o klasie karmy(premium,super premium,high-premium)..
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ki-wi'][quote]Niestety każda karma jest testowana na zwierzętach i niestety w ten sam sposób. To, że akurat ujawnione są laboratoria Eukanuby nie świadczy o tym, że inne firmy traktują zwierzęta w inny sposób. Dla nich pies czy kot to zwierzę laboratoryjne, które nie może mieć kontaktu ze światem zewnetrznym i nigdy nie będzie wyprowadzane na spacery czy głaskane.
To jest smutna rzeczywistość i kilka protestów tego nie zmieni.
Za jakis czas pokażą światu, że jest Ok. A laboratoria, wktórych robili to co robili bedą lepiej chronione a metody pracy napewno się nie zmienią.
Dopóki jest popyt na suche karmy to badania takie będą kontynuowane [/quote]

Na szczescie nie kazda karma jest w ten sposob testowana.Na stronce jest spis producentow,ktorzy dzialaja w humanitarny sposob.Oczywiscie testuja swoja karme,ale za zgoda hodowcow w prywatnych warunkach a nie w laboratoriach jak to jest w IAMS.
Nie sa tam przeprowadzane zadne operacje a juz na pewno nie podcinanie strun glosowych aby uciszyc psy!!!!!
Sa robione testy smakowe i testy na ogolna akceptacje karmy.[/quote]

Niestety kazda firma produkująca karmę dla zwierząt posiada laboratoria - ujawnione oficjalnie lub nie. I nie ma badań humanitarnych na zwierzetach poprostu nie ma. Testy smakowe i akceptacje karmy można owszem przeprowadzić na zwierzętach w domu ale to jest tylko przykrywka. Jest tyle rodzajów karm (dla szczeniąt, dla dorosłych psów, dla aktywnych itd.). Skład jakościowy czyli zawartość poszczególnych składników karmy nie jest wziety z nieba - to trzeba sprawdzić przeprowadzając badania. Trzeba pamietać, że karma to poza składnikami podstawowymi to też składniki dodatkowe (witaminy, skł. mineralne, konserwanty itd) i ich "bezpieczne ilości" (czyli dawki smiertelne) bada sie na zwierzętach.
A karmy wetrerynaryjne też mają być badane w domu? Jaka wtedy wiarygodność będą miały wyniki. Niestety choroby u zwierząt wywoływane są sztucznie a potem dopiero bada się skuteczność karmy.
To samo dotyczy produktów przeznaczonych dla ludzi.
Zwierzęta cierpią aby nam i naszym pupilom żyło się lepiej - to jest bardzo przykre :cry:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Na szczescie nie kazda karma jest w ten sposób testowana. Na stronce jest spis producentów, którzy dzialaja w humanitarny sposób."
A jak ten spis znalezc?[/quote]

Na stronce po lewej stronie wchodzisz na [color=red][/color]Tierfuttermittelhersteller,tam masz zielony haczyk i znak zapytania.Pod zielonym haczykiem sa prawdopodobnie firmy ,ktore walbo testuja karme w prywatnych omach albo w ogole z tego rezygnuja.
Pod zankiem zapytania sa firmy,ktore nie wypowiedzialy sie na ten temat i te ,ktore przyznaly ,ze testuja karme na psach w firmowych laboratoriach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"Ki-wi"'][quote]A na kim mają testować karmę dla psów? Na królikach czy słoniach?
Te pieski może nie mają najweselszych min ale to o niczym nie świdczy.
Zwóaszcza, ze tekst jest w jakimś nieludzkim języku.
Dramatyzujecie panienki, ot co!
[/quote]

Dramatyzujecie....i to wszystko co masz co powidzenia!!!!
Tak. Wystarczy.
Zdrówko 8)

Link to comment
Share on other sites

Niestety, mając taką wiedzę, że Eukanuba testuje karmę na psach przetrzymywanych i traktowanych w tak niehumanitarny sposób nie mogłabym karmić tą karmą mojego psa. Dodam, że przez trzy miesiace Tofcia żarła właśnie Eucanubę. :-?
To, żeby mojemu psu było dobrze nie może odbywać sie kosztem innych psów.
[b]Pomyśl o tym Basenij.[/b]
Prawdopodobnie każda firma testuje swoje wyroby na psach, bo w końcu dla nich ten produkt jet przeznaczony. Produkują karmę nie dlatego, żeby pieskom było dobrze tylko po to, aby zarobić kasę i nie będą ponosić zbędnych kosztów na zapewnienie "królikom doświadczalnym" dobrych warunków. Każda firma nastawiona na zysk tnie koszty.
Znam pewnego labka, który je Eukanubę. Gdy spotkam jego Pańcię powiem jej o wszystkim co tu przeczytałam. Jestem pewna, że ten labek więcej Eukanuby nie dostanie.
I zrobie to za każdym razem gdy spotkam psa karmionego tym świństwem.
:-?

Link to comment
Share on other sites

Tragiczne jest to co sie dzieje ale nie dotyczy to tylko producentów karm czy kosmetyków.Nawet w medycynie która powinna dbac o zycie i je chronic przeprowadza sie wiele testów na zwierzetach które są straszne np. metody in vivo czyli cięcie zwierzaka bez znieczulenia po to by sprawdzic jak działa np.układ nerwowy(oczywiscie zweirzeta umieraja przy tego typu zabiegach).Straszne,ale coś kosztem czegos niestety...Dzieki tym badaniom mozna pomoc inny zwierzętom czy ludziom co oczywiscie nie zminia faktu ze są odrazające...
A co do badan nad karmami to tak naprawde nigdy nie dowiemy sie jak to faktycznie wygląda...

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że jedyną rzeczą, która jest do wywalczenia to odpowiednie traktowanie zwierząt laboratoryjnych, bo domagać sie zaprzestania takowych to niestety utopia :cry: Ale ciągle zbyt mało jest osób, które są w stanie o to walczyć. Zobaczcie jak traktowani są ekolodzy, jak banda wariatów. Natomiast nawet wśród właścicieli psów znajdzie sie wiele takich osób jak forumowy Basenji, które dbaja jedynie o swoich pupili, a los innych psiaków to nie ich sprawa. Brak słów :evil:

Link to comment
Share on other sites

Guest bernulka

Moja Hera nigdy nie jadła i nie je karmy Eukanuba. Hera najpierw jadła RC, ale jest drogi, potem jadła chicopee, a teraz je BOSCH'a.

Link to comment
Share on other sites

Witam! Zwróciłam się z tematem nehumanitarnego traktowania zwierzaków w laboratoriach Iamsa i Eukanuby bezpośrednio do łódzkiego dystrybutora tych karm z którym współpracuję jko jedą z przyczyn spadku sprzedaży, który widać m.in. w sklepie w któryn pracuję. Oto informacje, które od nich otrzymałam. Nie komentuję tylko kopiuję w całości - będzie długie-

INFORMACJA DO PUBLIKACJI

Wzorcowa zmiana: wiodąca pozycja firmy Iams w zakresie zapewniania psom i kotom zdrowia oraz dobrego samopoczucia

Celem firmy Iams jest pomaganie psom i kotom żyć dłużej i bardziej zdrowo za pomocą nowatorskiej diety, która wnosi faktyczny wkład w ich życie. Wprowadzane przez ostatnie lata innowacje w zakresie produktów żywnościowych, dokonywane zarówno w firmie Iams jak i w całym przemyśle żywnościowym, wywarły znaczący wpływ na stan zdrowia, jakość samopoczucia oraz długość życia psów i kotów. Duch innowacyjności oraz nieustanne doskonalenie są widoczne w każdym zakresie działalności firmy Iams – z opieką nad psami i kotami, które uczestniczą w naszych badaniach żywieniowych oraz dbaniem o ich dobro włącznie.
Otrzymujemy wiele pytań dotyczących naszej polityki prowadzenia badań, dokonanych przez nas postępów w zakresie opieki nad psami i kotami oraz dbaniem o ich dobro. Mamy nadzieję, że niniejszy dokument dostarczy odpowiedzi na te pytania.

I. W związku z dostępnością naukowo rzetelnych alternatyw, popieramy całkowitą rezygnację z laboratoryjnych badań żywieniowych:
• Tam, gdzie istnieją profile składników pokarmowych, popieramy całkowitą eliminację laboratoryjnych badań psów i kotów, służących uzyskaniu oświadczenia o zgodności wartości odżywczej z zaleceniami AAFCO (Stowarzyszenia Amerykańskich Kontrolerów Żywności).
o Od lata 2004 roku dla uzyskania oświadczenia o zgodności wartości odżywczej z zaleceniami AAFCO nie będziemy dłużej stosować laboratoryjnych badań psów i kotów.
o Będziemy współpracować z AAFCO w celu stworzenia nie istniejących dziś, nowych profili dla stylów i etapów życia zwierząt (na przykład przepisów dla szczeniaków ras dużych oraz dla diet weterynaryjnych).

• Rozpoczęliśmy budowę innowacyjnego ośrodka opieki nad zwierzętami, przy tworzeniu którego zastosowane zostały informacje zwrotne, otrzymane od naszej niezależnej Międzynarodowej Rady Doradczej do spraw Opieki nad Zwierzętami (International Animal Care Advisory Board).
o W nowym ośrodku zostaną stworzone miejsca dla psów o podwyższonej jakości, zostanie zapewniony większy dopływ światła dziennego, znajdzie się park dla psów oraz wprowadzone zostaną inne udogodnienia.
o W celu zapewnienia możliwości jak najpełniejszej realizacji naszego programu opieki, dokonaliśmy inwestycji w podniesienie standardu ośrodków zewnętrznych.

• Aktywnie pracujemy nad tworzeniem alternatyw dla laboratoryjnych badań żywieniowych i kiedy staną się one dostępne, natychmiast zaczniemy je stosować.
o Aktualnie stosujemy szereg metod alternatywnych, w tym alternatywę określonych badań żołądkowo-jelitowych, której współtwórcą jesteśmy. Kolejnym przykładem jest alternatywna metoda pomiaru tworzenia się kamienia nazębnego, którą zaadaptowaliśmy z badań prowadzonych przez Procter and Gamble Oral Care.
o Stosowanie metod alternatywnych jest integralną częścią naszego programu badawczego. Wszyscy pracujący dla firmy Iams naukowcy są przeszkoleni w tym zakresie.

II. Koncentracja firmy Iams na dobrym samopoczuciu zwierząt domowych zaczyna się od naszego podejścia do badań naukowych:
• Zasadnicze znaczenie dla naszej polityki badawczej ma socjalizacja psów i kotów oraz ich bogate życie.
o Nasza polityka socjalizacji i wzbogacania życia psów oraz kotów zarówno w obrębie obiektów znajdujących się w posiadaniu firmy jak i poza nimi, zajmuje w naszej branży liderską pozycję. Każdy pies i kot, niezależnie od miejsca pobytu, jest poddawany procesowi socjalizacji, uczestniczy w zabawach a także korzysta ze wszystkich pozytywnych elementów naszego programu wzbogacania życia – zabawek, treningu zachowania, zabaw w grupie oraz opieki.
o Jesteśmy jedyną firmą, która w każdym zewnętrznym obiekcie, w którym przebywają psy i koty Iams, w pełni opłaca Specjalistę Opieki nad Zwierzętami.
o W celu uzyskiwania szczerych informacji zwrotnych dotyczących naszych programów, polityki i ośrodków a także w celu zapewnienia dopływu najnowszych sposobów myślenia, zagwarantowania odpowiedzialności oraz możliwości korzystania z nowych pomysłów dla nieustannego doskonalenia się, stworzyliśmy z wybitnych umysłów Niezależną Międzynarodową Radę Doradczą do spraw Opieki nad Zwierzętami (Independent Animal Care Advisory Board).
o Nasz program opieki nad zwierzętami stanowi inwestycję o budżecie wielu milionów dolarów.

• Wzięliśmy na siebie pełną odpowiedzialność za los wszystkich psów i kotów, uczestniczących w naszych badaniach żywieniowych – zarówno w obiektach wewnętrznych jak i zewnętrznych (program ten został rozpoczęty w lipcu 2003 roku).
o Po zakończeniu uczestnictwa w naszych badaniach żywieniowych, psy i koty są albo adoptowane przez zapewniające im miłość rodziny albo umieszczane w ośrodku emerytalnym Iams.
o Działanie to nie ma precedensu w dziedzinie zwierząt domowych; nie znamy innej firmy, która brałaby na siebie taki poziom odpowiedzialności za przyszłe dobro wszystkich psów i kotów, z którymi pracuje.


III. W celu uczynienia go normą, w proaktywny sposób dzielimy się Programem Opieki nad Psami Kotami:
• W przemyśle produktów żywnościowych dla zwierząt domowych polityka badawcza Iams została przynajmniej częściowo powtórzona przez niektóre firny.
• Podczas niedawnej konferencji na temat związków między człowiekiem a zwierzęciem, specjalista badań zachowania firmy Iams przedstawił nasz program socjalizacji i wzbogacania życia zwierząt w celu zademonstrowania opiekunom, weterynarzom i innym osobom, że socjalizacja i wzbogacanie życia są w takim środowisku możliwe.
• W celu zachęcenia branży do przejęcia naszych praktyk i standardów, służących próbie stworzenia dziś jeszcze nie istniejących zasad polityki wobec zwierząt, przedstawiliśmy nasze metody podczas Forum Żywności dla Zwierząt Domowych (Pet Food Forum).
Naszym celem jest poszukiwanie wszędzie tam, gdzie są tworzone, i stosowanie najlepszych praktyk z zakresu opieki nad zwierzętami oraz badań żywnościowych a także podejmowanie wysiłków w celu służenia jako katalizator zmian w obrębie branży.

i jeszcze jedno:

Stanowisko Firmy Iams

Misja naszej Firmy polega na zapewnieniu zdrowia i dobrostanu psów i kotów poprzez dostarczenie im najwyższej klasy pożywienia i produktów do ich pielęgnacji. Wszyscy nasi pracownicy każdego dnia spełniają tę misję z ogromnym zaangażowaniem. Aby wspomóc tę ideę, wciąż prowadzimy badania nad żywieniem zwierząt. Ich celem jest potwierdzenie, że nasze karmy przynoszą oczekiwane rezultaty tak, aby psy i koty mogły żyć długo i w dobrym zdrowiu.

Nasze badania prowadzone są według ściśle określonych norm – ostrzejszych niż wymagane przez prawo i bardziej restrykcyjnych, niż stosowane przez inne firmy w tej branży. Jesteśmy w tym zakresie prawdziwymi liderami wśród producentów karm dla psów i kotów.

Nasze standardy badawcze otrzymały wysokie oceny od niezależnych organizacji troszczących się o dobrostan zwierząt, np. American Veterinary Medical Association, National Animal Interest Alliance, American Society for Prevention of Cruelty to Animals.

Dodatkowe informacje na ten temat dostępne są w Internecie na stronie [url]www.iamsfacts.com[/url].


Firma Iams
21 października, 2004

Link to comment
Share on other sites

Qeisha-Zgadzam sie apropo rzezni i ferm(na marginesie nie jem miesa) ale temat nie o tym traktowal.Chodzilo o psy i koty znajdujace sie laboratoriach w celach badawczych.
Andorka1-Mam nadzieje ze oni naprawde wprowadzili te wszystkie zmiany o ktorych napisali.Super ze sa tacy ludzie jak Ty :ylsuper: .Zwrocilas sie z problemem do zrodla.Trzymajmy kciuki zeby zmiany byky trwale :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze dwa slowa do Qeishi-Moim zdaniem nie powinnas mowic o kims kto je mieso ze nie ma serca do zwierzat.Nie jestes w stanie stwierdzic dlaczego ktos je mieso-sa rozne tego przyczyny-od sytuacji ekonomicznej(bo niestety wbrew pozorom dobrze zbilansowana dieta wegetarianska nie jest tania) po zdrowotna przez przeprawe z rodzicami przechodzac.Nie mozesz wymagac od osoby ktora ma np.13 lat i pozostaje na utrzymaniu rodzicow zeby sie zbuntowala.Wiem jak to jest bo sama mialam z rodzicami przeprawe mimo ze juz dawno 18 lat skonczylam.To sa delikatne sprawy i takimi slowami mozesz komus sprawic przykrosc.

Link to comment
Share on other sites

Przykre jest, że zwierzęta są źle traktowane, że zabrakło ludziom odrobiny empatii. Wystarczyłoby zrobić psom wybieg i zmienić klatki na duże, jasne kojce.
Ale jak geisha zauważyła, większość z nas je mięsko. Nikt nie pyta kupując szynkę, czy świnka chodziła na spacery, a kura nie oślepła w ciemnej, ciasnej klatce. Jedząć jajecznicę nie zastanawiamy się, czy podawanie kurom środka na zwiększneie ilosci składanych jajek ma jakieś skutki uboczne. Nikt nie pyta krowę, czy posiadanie tak nienaturalnie wielkich wymion jest przyjemne i nie sprawia bólu przy chodzeniu. A mleczko jest dobre z kakałkiem albo do placków, nie? A buty, torby, macie z papieru? Śmieszni są ludzie, którzy nie jedzą mięsa, ale chodzą w skórzanych butach. Śmieszni.
A kupując kremy, nie wiecie, że wszelkie kosmetyki jeszcze nie tak dawno były testowane na zwierzętach? Gdyby nie ich cierpienie, dzis nie byłoby się czym smarować a wasze buźki miałyby zmarszczki juz przed trzydziestką. A lekarstwa, kto je najpierw próbuje? A metody leczenia, operacje, które niejednemu z was kiedyś uratują życie? Musielibysmy sie wyrzec prawie wszystkiego. A jeśli komuś żal zwierząt, to czemu nie jest żal roślin? Drzewa, lasy nadmiernie eksloatowane.
Bardzo, bardzo dużo rzeczy okupionych jest czyimś cierpieniem. Cierpią jednostki, żeby nie cierpiały miliony.
Badania robic trzeba, ale należy zrobic też wszystko, żeby umilić życie tym zwierzętom jak sie tylko da i zmniejszyć ból.

Link to comment
Share on other sites

Anka1 Nabardziej byłam zaskoczona szybkością działana "źródła" w tej sprawie! W piątek zadałam przedstawicielowi temat i podałam swojego maila, a w poniedziałek już miałam informacje na skrzynce i to od samej szefowej oddziału. Żeby oni na wszytkie problemy tak szybko reagowali...

Link to comment
Share on other sites

andorka1 wielkie dzieki,za zainteresownaie tematen i zwrocenie sie do firmy dystrybucyjnej.

I tym wlasnie tkwi caly problem,ze deklaracje firmy sa bardzo szlachetne...parki...zabawki...socjalizacja dla psow..i gdyby tak bylo to,nie bylo by takiego problemu.
Problem tkwi w tym,ze nie jest to przesterzegane.

[quote]Od lata 2004 roku dla uzyskania oświadczenia o zgodności wartości odżywczej z zaleceniami AAFCO nie będziemy dłużej stosować laboratoryjnych badań psów i kotów.
[/quote]

Niestety nic o tym nie slychac ,aby tak bylo?????

[quote] Nasza polityka socjalizacji i wzbogacania życia psów oraz kotów zarówno w obrębie obiektów znajdujących się w posiadaniu firmy jak i poza nimi, zajmuje w naszej branży liderską pozycję. Każdy pies i kot, niezależnie od miejsca pobytu, jest poddawany procesowi socjalizacji, uczestniczy w zabawach a także korzysta ze wszystkich pozytywnych elementów naszego programu wzbogacania życia – zabawek, treningu zachowania, zabaw w grupie oraz opieki.
[/quote]

Gdzie stosowana jest ta polityka socjalizacji???!!!

Nie w tym laboratorium,a to jest laboratorium IAMS.
[URL=http://www.imageshack.us][img]http://img220.exs.cx/img220/4729/14l4hz.jpg[/img][/URL]

[quote]• Wzięliśmy na siebie pełną odpowiedzialność za los wszystkich psów i kotów, uczestniczących w naszych badaniach żywieniowych – zarówno w obiektach wewnętrznych jak i zewnętrznych (program ten został rozpoczęty w lipcu 2003 roku).
[/quote]

Obserwacja laboratorim..trwala 9 miesiecy w roku 2003!!!!!

No program zostal rozpoczety...a gdzie jego realizacja!!!!!!!!!!!!!!!
Obiekty :evilbat: wewnetrzne juz widzielismy ,a gdzie sa te zewnetrzne???Ciekawe czy wygladaja podobnie???




[quote]Po zakończeniu uczestnictwa w naszych badaniach żywieniowych, psy i koty są albo adoptowane przez zapewniające im miłość rodziny albo umieszczane w ośrodku emerytalnym Iams.
[/quote]

Hmmm...czy to prawda...jak myslicie????Czy adopcja jest mozliwa jesli pies spedza cale swoje zycie w takich warunakch???No nie wydaje mi sie.Poza tym wiele z nich siedzi tam po kilka albo kilkanascie lat...

Cytat:Stowarzyszenie Empatia
[quote]IAMS jako jeden z największych producentów karmy dla zwierząt na świecie musi zrozumieć, że zabijanie zwierząt dla zysku, nie ma akceptacji klientów. Na rynkach zachodnich dostępne są karmy nie testowane w okrutny sposób na zwierzętach. Jeśli wspólnie będziemy wywierać nacisk na IAMS, być może przyjmie nowe standardy etyczne i dołączy do tych firm. Wtedy produkty nie testowane na zwierzętach staną się czymś powszechnym, także w Polsce.
(2004-10-20 00:50:18[/quote]

W Polsce jedynym dystrybutorem karmy IAMS/EUKANUBA jest firma „Stopa”:
[url]http://www.stopa.com.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

Droga Marto,

jedyną dobrą drogą jest chyba droga "małych kroków".

Tzn. kiedy zaczynamy się zajmować wszystkimi problemami, nie zajmujemy się w odpowiednim zakresie ŻADNYM.

:)

Padło pytanie o jedzenie mięsa - ano, ja jadam i to nawet z lubością :D - ale udało mi się ustalić specyficzną procedurę jego zakupu.
8) - i tym, co mogę zrobić, jest kupowanie od człowieka u ktorego to "mięsko" się na pastwisku pasało, albo przez całe życie w błotku tarzało.
Koniec mięska nie był przyjemny, jak każdy koniec każdego mięska na tej Ziemi (włacznie z czlowiekiem) ale przynajmniej nie narażono go na koszmar dlugiego transportu i... w zyciu mialo dośc fajne, "naturalne" warunki.

Dla mnie to owszem, kłopot związany z zakupem takiego mięska (nie kupuję w sklepie ani w supermarkecie) ale powiedzmy, hmmmm...., jako zdeklarowany mięsożerca tyle moge uczynić - wspierając bardzo naturalne a nie przemyslowe metody utrzymywania i hodowli zwierząt rzeźnych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...