Jump to content
Dogomania

PART II Ciężarne dziewczynki, matki, ojcowie oraz ich dzieci


bea100

Recommended Posts

[quote name='mmbbaj'][B]Bea[/B], ja teraz wogóle żałuję, że się zgłosiliśmy.Nawet nie wiem co napisać, chyba to, że się załamałam.Dziękuję ci za wsparcie, ale sama widzisz, że kroi się dziwna sytuacja...
...[/quote]
,,Załamana"? ,,Żałujesz"? No co Ty:crazyeye: ...nawet tak nie myśl/nie pisz :cool3: .
Jedż i jeszcze raz napiszę= pełen luz a będzie dobrze. A co dziwnego w tym, że Twój ogar jest sam? Popatrz, w Inowrocławiu na krajowej nie było żadnego ogara w ogóle w tym roku. Mamy nieliczną i elitarną rasę/ jak widać :lol:
To nie szkodzi, że jesteś sama w rasie. Ja raz miałam podobną sytuację na krajowej (tzn było nas akurat dwoje w rasie: w otwartej Dunia i w pośredniej Pogwar) i było bardzo fajnie :p
Bajan jest super i jeśli się ładnie wystawicie to wystawę ukończycie z tarczą/ jestem pewna :p Dlaczego nie wierzysz w swojego psa i w swoje siły? Jeśli Bajan dostanie medal/tytuł to tylko dlatego, że na to zasługuje...możesz byc pewna.
A czym się tak denerwujesz?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie ma co żałować! Trzeba jechać! Blisko, dobry dojazd, duże szanse na medal, CWC a może i coś więcej (konkurencje finałowe), Sedzia miły, ma być sporo gończych ( także znajomi ze spaceru , więc będzie z kim pogadać:-)), Bajana nie będą rozpraszały inne psy...Pozostaje mi tylko życzyć aby ładnie się prezentował i powodzenia.
Faktycznie ,zwłaszcza psy, często lepiej prezentują się na ringu w wiekszej grupie ( "rosną" ) ale ponieważ Bajan nieustannie dąży do nawiązania psich znajomości może to i lepiej że będzie sam. Poza tym ogary są czesto same (zwłaszcza w klasie) ...Nawet na wystawie , nie wspominając już o ringu...I to nie musi działać na ich niekorzyść. CWC może ale nie musi być przyznane. Sedzia ma prawo uznać , że pies na championa nie zasłużył...Często jednak pojedynczy "egzemplarz" wychodzi na tym dobrze i wraca z tytułami :-)...
Jam ma koszmarny okres w pracy, siedzę po 12 godzin i padam. Do tego doszły problemy z samochodem. Boję się ,że mi się gdzieś rozkraczy, a ja nie mam na to siły...
Barda w weteranach pokażę w Gostyninie. Z doświadczenia wiem że w konkurencjach finałowych najczęściej wybiera się te psy po których nie widać ,że są weteranami a po Bardzi widać... Ale ja naprawdę nie mam ciśnienia...
Siwe mordy są fajne , szkoda tylko , że tak wcześnie się "rozjaśniła" :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania W']...Siwe mordy są fajne , szkoda tylko , że tak wcześnie się "rozjaśniła" :-)[/quote]
Siwe mordy są bardzo fajne :p
Mama Kumpla, Juma już ma dawno siwiuteńką mordkę a Tango ( w tym samym wieku do Juma) jeszcze żadnych oznak "starości" :cool3: Róznie to bywa, jak zauważyłam :razz:
Napiszę Wam, że wcale się nie dziwię Gosi. Bajan jest podobny do Kumpla jeżeli chodzi o szukanie nowych psich znajomości (szczególnie na ringu :angryy: ) ale raźniej jest razem: pogadać można i poradzić się na gorąco i wogóle :roll:
Gosiu, trzymamy kciuki :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KUMPELka']...Bajan jest podobny do Kumpla jeżeli chodzi o szukanie nowych psich znajomości (szczególnie na ringu :angryy: ) ale raźniej jest razem: pogadać można i poradzić się na gorąco i wogóle :roll:
Gosiu, trzymamy kciuki :razz:[/quote]
Bardzo będziemy trzymali (w końcu Gosiu będziesz z Bajem naszym REPREZENTANTEM :loveu: )
Gosiu, dla Bajanka nadchodzi czas wystaw, Hania mówiła, że mężnieje i ładnie wyrasta na dzielnego ogara. A może własnie to, że będziesz sama spowoduje, że nie będziecie się ,,rozpraszali" i SAMI sobie świetnie poradzicie i że teorię wprowadzisz w czyn a pies się ładnie pokaże!!!
No i sędzie będzie miał dla Was ,,czas" na pogadanie i staranne ocenienie itd itd ( ja bardzo lubię takie pogaduchy z sędzią na ringu)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']...Gosiu, dla Bajanka nadchodzi czas wystaw, Hania mówiła, że mężnieje i ładnie wyrasta na dzielnego ogara. A może własnie to, że będziesz sama spowoduje, że nie będziecie się ,,rozpraszali" i SAMI sobie świetnie poradzicie i że teorię wprowadzisz w czyn a pies się ładnie pokaże!!!...[/quote]
To prawda, Gosia teoretycznie jest przygotowana doskonale :multi:
A pozatym Gosiu, nie będziesz sama - my będziemy się pocić kilkaset km dalej, w Bytomiu :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KUMPELka']
...
A pozatym Gosiu, nie będziesz sama - my będziemy się pocić kilkaset km dalej, w Bytomiu :evil_lol:[/quote]
...a my tutaj będziemy czekali qrcze jak na szpilkach na wieści...:cool1:

Noo, dziewczyny DARZ BÓR :multi:Będzie piękny dla Was dzień i będzie dobrze!!!!

Poprosimy o fotki, o całe morze fotek :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100'] Gosiu będziesz z Bajem naszym REPREZENTANTEM :loveu: [/quote]

:mdleje:
[quote name='bea100']Gosiu, dla Bajanka nadchodzi czas wystaw, Hania mówiła, że mężnieje i ładnie wyrasta na dzielnego ogara.[/quote]

[B]Bea[/B], może to nie obiektywne, ale Bajan jest piękny i bardzo, bardzo inteligentny :loveu: :loveu: :loveu:

[quote name='bea100'] A może własnie to, że będziesz sama spowoduje, że nie będziecie się ,,rozpraszali" i SAMI sobie świetnie poradzicie i że teorię wprowadzisz w czyn a pies się ładnie pokaże!!!.[/quote]

Zobaczymy jak będzie...Dla mnie bycie na ringu to też jakaś emocja, jak jest jeszcze ktoś to zawsze razniej...A z tą teorią to Magda sporo przesadziła :lol:
[quote name='bea100']No i sędzie będzie miał dla Was ,,czas" na pogadanie i staranne ocenienie itd itd [/quote]

No to jeszcze tylko bym chciała, żeby Bajanek miał ten czas dla sędziego :evil_lol:

[quote name='bea100']
Bajan jest super i jeśli się ładnie wystawicie to wystawę ukończycie z tarczą/ jestem pewna :p [/quote]

[B]Bea[/B], ja właśnie nie wiem czy umiemy się ładnie wystawić...

[quote name='bea100']Dlaczego nie wierzysz w swojego psa i w swoje siły? Jeśli Bajan dostanie medal/tytuł to tylko dlatego, że na to zasługuje...możesz byc pewna.[/quote]

Ależ tu nie chodzi tylko o wiarę, ale i umiejętność pokazania Bajana, a to moja działka i siebie nie jestem pewna. Jeśli z nim ćwiczę "wystawę", fakt, że za mało, trudno mi ocenić jak się prezentujemy, bo np. biegając z nim, nie widzę go. Ocenę mamy dopiero na ringu.


[quote name='bea100']A czym się tak denerwujesz? [/quote]

Już się nie denerwuję :p Wrzuciłam luz i będzie co będzie! Ostatecznie to nie koniec świata ;)

[quote name='Ania W']Nie ma co żałować! Trzeba jechać! Blisko, dobry dojazd, duże szanse na medal, CWC a może i coś więcej (konkurencje finałowe), Sedzia miły,[/quote]

No więc jedziemy, oczywiście. I na nic się nie nastawiamy. I nie dlatego, że Bajan miałby nie zasługiwać, ale wystawianie nie jest dla nas jeszcze tzw. "bułką z masłem" ;)

[quote name='Ania W']ma być sporo gończych ... także znajomi ze spaceru , więc , Bajana nie będą rozpraszały inne psy...[/quote]

A kto powiedział, że Bajana mogą rozpraszać tylko ogary? :evil_lol: Jeśli pieski będą poza ringiem to on może właśnie chcieć być tam gdzie one! A jeśli będzie jakaś miła sunia...:cool1:


[quote name='Ania W']Faktycznie ,zwłaszcza psy, często lepiej prezentują się na ringu w wiekszej grupie ( "rosną" ) ale ponieważ Bajan nieustannie dąży do nawiązania psich znajomości może to i lepiej że będzie sam.[/quote]

Zobaczymy jak będzie...Takiej sytuacji, że jesteśmy sami na ringu, nie przerabialiśmy...Nie wiem czy go to będzie stresowało czy wręcz przeciwnie :roll: Ale i tak będzie wiedział, że poza ringiem pieski są ;) Najgorsze jest to, że jemu wtedy trudno jest się skupić na mnie, nie działają smakołyki bo ma je gdzieś!

[quote name='KUMPELka']
Bajan jest podobny do Kumpla jeżeli chodzi o szukanie nowych psich znajomości ([B]szczególnie[/B] [B]na[/B] [B]ringu[/B] :angryy: )[/quote]
Chciałaś chyba powiedzieć...poza ringiem :evil_lol:

[quote name='KUMPELka']Gosiu, trzymamy kciuki :razz:[/quote]

[B]Magda[/B], ja oczywiście też trzymam za was, nawet nie wiedziałam, że też się w niedzielę wystawiacie :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']
Noo, dziewczyny DARZ BÓR :multi:Będzie piękny dla Was dzień i będzie dobrze!!!![/quote]
:gent:

[quote name='bea100']
Poprosimy o fotki, o całe morze fotek :p[/quote]

A to, to ci akurat mogę obiecać :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Małgosiu, nie gniewaj sie, ale nie pozwól mu bawic sie przed wystawieniem, podchodzic do psów, obwąchiwac. To nie czas na socjalizacje, tylko skupienie. to nie jest kilkuletni pies, obyty z psami, które ciagle widuje, na wystawach i towarzysko. nie musi ich akurat na wystawie poznawac. Poruszałam sie w grupie psów z własnym, pisałam ci juz. To fatalnie wpływa. jak sie zakoleguja, nie zwracaja uwagi juz na własciciela i mozna sobie mówic do słupa. Nie zgadzaj sie, zeby podchodzili do Baja z psami. Oczywiście tylko mówie o wystawie. Usiądź sobie na boczku,nie w centrum tej całej swory. on odpocznie i po prostu przebiegnie sie z Toba po ringu. Podobaja mi sie zdjecia gromady ogar,ow witajacych sie na wystawie, ale to nie jest dla młodziutkiego psa, który jeszcze zadnego z nich nie zna. Można takie spotkania i harce organizowac 10x w mies, ale nie przed wejsciem na ring.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmbbaj']
...A z tą teorią to Magda sporo przesadziła :lol: [/quote]
Nie bądź taka skromnisia :razz:
[quote name='mmbbaj']
No to jeszcze tylko bym chciała, żeby Bajanek miał ten czas dla sędziego :evil_lol: [/quote]

:lol: :lol: :lol: :lol: Święte słowa - ale się uśmiałam :cool3:
[quote name='mmbbaj']
Już się nie denerwuję :p Wrzuciłam luz i będzie co będzie! Ostatecznie to nie koniec świata ;) [/quote]
Mamy podobne nastawienie - oby tak dalej :p
[quote name='mmbbaj']
A kto powiedział, że Bajana mogą rozpraszać tylko ogary? :evil_lol: Jeśli pieski będą poza ringiem to on może właśnie chcieć być tam gdzie one[/quote]
Dala Kumpla właśnie te psiaki na obok ringu to atrakcja bo na swoim już wszystkie poznał przed wystawianiem się :cool3:
[quote name='mmbbaj']
[B]Magda[/B], ja oczywiście też trzymam za was, nawet nie wiedziałam, że też się w niedzielę wystawiacie :lol:[/quote]
Owszem się wystawiamy. Mięliśmy początkowo jechać bez Gabińki ale ona po Opolu (którego tam miała już dość) już pyta się kiedy następna wystawa - maluch kochany :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina1']... Podobaja mi sie zdjecia gromady ogar,ow witajacych sie na wystawie, ale to nie jest dla młodziutkiego psa, który jeszcze zadnego z nich nie zna. Można takie spotkania i harce organizowac 10x w mies, ale nie przed wejsciem na ring.[/quote]
Muszę sobie Twoje słowa gruntownie przemyśleć i chyba ...masz rację :p

Link to comment
Share on other sites

Sabina masz sporo racji z tymi dokazującymi dziećmi...;-)
Niestety w wielu przypadkach z psami jest trudniej niż z sukami bo np. zupełnie nie wiadomo z jakiego powodu nagle jakaś suka okazuje się być atrakcyjna patrz Bard - Psota czy Bajan - Hrabianka :-)( i niekoniecznie jest to związane z cieczką). Ja raczej unikam na wystawie suczek i nie pozwalam na zbytnie spoufalanie bo jak już się pies " nakręci" to koniec! Również dlatego nie warto czekać od 9 jak wiemy że nasze psy są np. przedostatnie w ringu. Wiem, że tego czasem "się nie wie" ale z biegiem czasu nabiera się wyczucia.
Dacie radę !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina1']Małgosiu, nie gniewaj sie, ale nie pozwól mu bawic sie przed wystawieniem, podchodzic do psów, obwąchiwac. To nie czas na socjalizacje, tylko skupienie. to nie jest kilkuletni pies, obyty z psami, które ciagle widuje, na wystawach i towarzysko. nie musi ich akurat na wystawie poznawac. Poruszałam sie w grupie psów z własnym, pisałam ci juz. To fatalnie wpływa. jak sie zakoleguja, nie zwracaja uwagi juz na własciciela i mozna sobie mówic do słupa. Nie zgadzaj sie, zeby podchodzili do Baja z psami. Oczywiście tylko mówie o wystawie. Usiądź sobie na boczku,nie w centrum tej całej swory. on odpocznie i po prostu przebiegnie sie z Toba po ringu. Podobaja mi sie zdjecia gromady ogar,ow witajacych sie na wystawie, ale to nie jest dla młodziutkiego psa, który jeszcze zadnego z nich nie zna. Można takie spotkania i harce organizowac 10x w mies, ale nie przed wejsciem na ring.[/quote]

[B]Sabinko[/B] kochana, a o cóż ja bym się miała gniewać? ;) Takie rady są dla mnie bardzo cenne! Przerabialiśmy już witanie na wystawie, wydawać by się mogło, że pies zaspokoi swoją ciekawość i będzie spokojniejszy, ale w naszym wypadku tak nie było!

[quote name='Ania W'] Ja raczej unikam na wystawie suczek i nie pozwalam na zbytnie spoufalanie [B]bo jak już się pies " nakręci" to koniec![/B] [/quote]

Otóż to! Coś wiem na ten temat :evil_lol: Tylko czasem jest prawie niemożliwe uniknąć takiego kontaktu bo miejsca przy ringu mniej niż piesków. Oczywiście można odejść dalej tylko wtedy można przegapić swoje wejście :roll: No, ale nie będę sama więc jakoś poradzimy!

[quote name='Ania W']Również dlatego nie warto czekać od 9 jak wiemy że nasze psy są np. przedostatnie w ringu.[/quote]

Wg aktualnego planu sędziowania, ogary są chyba na końcu, a my i tak musimy być przed 10-tą bo do tej godziny przyjmowane będą psy. Tak więc czekanie nas nie ominie mimo, że moglibyśmy zjawić się pózniej...
Ja i tak wiem, że jak przyjedziemy to Bajan na "dzień dobry" będzie chciał z drzwiami z samochodu wysiadać bo wyczuje psy :evil_lol:

[quote name='Ania W']Dacie radę !!! [/quote]

:siara:

Link to comment
Share on other sites

[B]mmbaj[/B] - to nie jest tak, że jak przyjedziesz godzinę poźniej to cię nie wpuszczą na teren wystawy. Ja jeżeli wiedziałam, o której będą ogary to jechałam tak żeby być ok. 30 minut wcześniej. Naprawdę rzadko zdarzało się , że byłam przed 10. Mam za sobą 20 wystaw ( przecież nie jestem rekordzistką) i NIGDY nie zdarzyło mi się żeby mi ktoś zatrzasnął bramę przed nosem. Zawsze można zwalić to na " nieprzewidziane okoliczności". W końcu to wystawy są dla nas i naszych psów, a nie na odwrót.! :-)
Teraz ponieważ dokładnie nie wiadomo, o której będą ogary trudno mówić o konkretnych wyliczeniach. Nie wiem ile jest ras w tym ringu i po ilu przedstawicieli, no i trzeba wziąć pod uwagę że jest to mała wystawa,
więc nie podam ci dokładnie godziny na którą bym pojechała ale nie starałabym się być tam za wszelką cenę przed 10.00. Powiedzmy bądźcie [U]około[/U] 10.00,żeby zaoszczędzić sobie stresu związanego z zastanawianiem się czy będziecie na czas czy nie...
Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Fajnie AniuW napisałaś :p I sensownie.
Sabina1 ma tez rację; nasze psy mają wszak bardzo rózne upodobania i charaktery no i..płeć ;)
Ja zawsze daję suczkom czas na poznanie wszystkich i wszystkiego/ ale faktycznie tutaj chodzi o samce a to różnica. Być może to sposób przyjechać na ostatni moment, sama Gosiu musisz to przetestować. Widuję psy i to różnych ras na wystawach czekające na wejście na ring wręcz w zamkniętych i zasłoniętych klatkach i coś tu jest zapewne na rzeczy :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']...sama Gosiu musisz to przetestować. Widuję psy i to różnych ras na wystawach czekające na wejście na ring wręcz w zamkniętych i zasłoniętych klatkach i coś tu jest zapewne na rzeczy :cool1:[/quote]

Na ostatni moment to też chyba nie, bo wtedy będę się denerwować, że coś zmienią, a nas nie będzie ;) Postaram się jednak żeby Bajan nie nawiązywał bliższej znajomości z pieskami, a zwłaszcza z suczkami :evil_lol: W Krakowie też było spoko, dokąd nie dotarliśmy do ringu ogarków, a tam, sama wiesz...piękna Bogdanka :evil_lol:
Przy dzisiejszej pogodzie Bajan najchętniej śpi. Nawet na spacerze chodził jak sterany życiem dziadek :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmbbaj']
...W Krakowie też było spoko, dokąd nie dotarliśmy do ringu ogarków, a tam, sama wiesz...piękna Bogdanka :evil_lol:
Przy dzisiejszej pogodzie Bajan najchętniej śpi. Nawet na spacerze chodził jak sterany życiem dziadek :evil_lol:[/quote]
No tak, ja Bajanka rozumiem (choć to siostra ;) ) bo jeśli Bogdanka tak rusza się ,,kobieco"/uwodzicielsko jak mama-Dunia...to nie ma mocnych :evil_lol:

Gosiu, pogoda pogodą, ale Bajanek zacznie Ci powoli statecznieć (i Dunia i Trop są bardzo spokojnymi i zrównoważonymi psami, zresztą znasz rodziców i to wiesz). A już w przypadku hrabiny Duni to wogóle heca, ona tak się zachowuje, że ,,nie czuć psa w domu", a jak była wczoraj ulewa to wysadziła głowę poza daszek przed wyjściem z klatki schodowej i cofnęła się zaraz i ...odmówiła STANOWCZO dalszego wychylenia reszty cennego grzbietu na deszcz/popatrzyła na mnie wielkimi oczami ( z wyrzutem :eviltong: ) i było po duniowym spacerze :razz:. Tak samo jest z kałużami, czy błotem; Monia wchodzi tam cała radosna a Dunia? A fe...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą przeczytałam ostateczny plan sędziowania i tak, przed nami jest: 3 sztuki border collie, 12 owczarków szetlandzkich, 10 posokowców bawarskich, 7 gończych polskich.....MY :evil_lol: ....i po nas chart polski i basset. Jest chyba trochę czekania, co?...:mdleje:

Link to comment
Share on other sites

32 psy, hmmm, uważam, że na ring nie wejdziecie wcześniej niż o 13/14tej. Sędzia jest staranny i dokładny (choć ,,sprawny" ;) ). Zwłaszcza GP są zwykle sędziowane starannie z wielu powodów a zwykle są tam różne psy/,,niewyrównane" (choć i tak teraz coraz bardziej, co cieszy :p ).
Sama nie wiem co Wam radzić.
Właściwie powinniście pospać i pośniadać (bez Bajana oczywiście bo jemu ,,zalecałabym" obfitszą niż zwykle/póżną kolację dzień wcześniej) i pojechać na 12tą do Radomia/jeśli jest tak jak napisała AniaW i nie będzie problemu z wejściem, to i tak jeszcze poczekacie.

Kumpelka, a jaka stawka u Was?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']32 psy, hmmm, uważam, że na ring nie wejdziecie wcześniej niż o 13/14tej.[/quote]

No, to od 10-tej czekać, katastrofa! Przy takim słońcu i temperaturze Bajan się ugotuje :roll: Co prawda może być deszcz albo burza, ale to też nie dobrze ;)

[quote name='bea100'] Sędzia jest staranny i dokładny (choć ,,sprawny" ;) ).[/quote]

Sędzia to p. Krystyna Opara, a ja czytając ciebie cały czas mam wrażenie, że piszesz o mężczyznie :evil_lol:

[quote name='bea100']Sama nie wiem co Wam radzić.
Właściwie powinniście pospać i pośniadać (bez Bajana oczywiście bo jemu ,,zalecałabym" obfitszą niż zwykle/póżną kolację dzień wcześniej) i pojechać na 12tą do Radomia/jeśli jest tak jak napisała AniaW i nie będzie problemu z wejściem, to i tak jeszcze poczekacie.[/quote]

I chyba tak zrobimy...Czytam, że dziewczyny na topicu Wystawy też kalkulują, na którą być :razz: A Bajanowi przed wystawą ani wogóle przed jazdą nigdy nie daję jeść :p A i tak będzie pluł kiełbaską :evil_lol:

[quote name='bea100']Kumpelka, a jaka stawka u Was? [/quote]

No właśnie Magda, gadaj mi tu zaraz :lol:

Link to comment
Share on other sites

Skoro takie "tłumy" przed wami to ja też bym była na 12. No może trochę przed (11.30) , bo nigdy nie wiadomo czy wszystkie psy dojadą ( u nas z 4 zrobił się 1 ogarek, co bardzo skróci sędziowanie), ale na pewno nie czekałabym od 10...
Kurcze, szkoda że nie podali godzin...To bardzo ułatwia, bo p. Opara w Nowym Dworze była bardzo punktualna. Chyba po raz pierszy spotkałam się z sytuacją że psy, które nie były pierwsze weszły punktualnie ;-)No, raz w Warszawie ogary zawołali 15 minut wcześniej i było zamieszanie bo wszyscy się roszeli po terenie wystawy i trzeba było zganiać :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania W']Skoro takie "tłumy" przed wami to ja też bym była na 12. No może trochę przed (11.30) , bo nigdy nie wiadomo czy wszystkie psy dojadą ( u nas z 4 zrobił się 1 ogarek, co bardzo skróci sędziowanie), ale na pewno nie czekałabym od 10...
Kurcze, szkoda że nie podali godzin...[/quote]

Też bardzo żałuję! I chyba zaryzykujemy i pojedziemy jednak pózniej, nie na 10-tą, nie chcę tak umęczyć Bajana!

A u Magdy sytuacja wygląda tak:

[B][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Ogar polski - 5[/FONT][/SIZE][/B]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]PSY[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Klasa młodzieży 1 684 - 684[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Klasa pośrednia 1 685 - 685[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Klasa otwarta 2 686 - 687[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]SUKI[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Klasa otwarta 1 688 – 688[/FONT][/SIZE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]więc wynika z tego, że Kumpelek też będzie biegał sam po ringu :lol: ....no, z panem ;) [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

DARZ BÓR !!!!!!!!!!
Zapewne jesteście już przy ringach...zaraz wpadnie do mnie Sabina1 to razem poczekamy/zawsze rażniej :p
Myślę jaką macie pogodę? Dla piesków dobrze, że nie ma upału. A tutaj u mnie za oknem czarne chmurzyska i...właśnie się rozpadało :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...