Jump to content
Dogomania

Ubojnia psów na smalec-sprawa umorzona!Wszystkich oburzonych zpraszamy do akcji!


zonia

Recommended Posts

[quote name='Pies Wolny']Proszę nie stawiajcie zarzutów KTOZ-owi. Zdarzają się różne przypadki z serii nie do wytłumaczenia. Intencje były jasne jak i wielki nakład pracy wniesiony w sporządzenie tego pozwu. Nie wiemy jak było więc nie sądźmy. Myślę, że kasacja nie jest możliwa, raczej rewizja nadzwyczajna lub zmiana kwalifikacji. Może nowy pozew z inną, jeśli się da kwalifikacją czynu albo rozszerzenie kwalifikacji o nowe fakty. Wierzę, że dziewczyny coś wymyślą:razz:
[/QUOTE]
,,Rewizja nadzwyczajna" nie istnieje od kilku lat. Dokładnie od reformy sądownictwa w 95r. Zastąpiła ją kasacja. Kasację można wnieść od prawomocnego wyroku sądu odwoławczego (II instancji) kończącego postępowanie w sprawie. Nie można, więc skarżyć prawomocnych wyroków sądu I instancji (tzn. wtedy, gdy apelacja nie została wniesiona).
Pozostałe pomysły są równie abstrakcyjne. Dlaczego? Odpowiedź w kpka.
Po co komplikowac to co i tak jest skomplikowane?
Prawo przewiduje dwuinstancyjność postępowania. Od orzeczenia niezadowalającego (w całości, cześci lub nawet tylko w treści uzasadnienia) wydanego w I instancji przysługuje wiec określony środek odwoławczy.
Tylko tyle i aż tyle!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiecie co, mnie się po prostu odechciewa żyć kiedy to wszystko czytam, słucham wiadomości.
Ja rozumiem - można pobić, okaleczyć albo zabić człowieka - ale ten może się bronić może dochodzić swoich praw i walczyć w sądzie. Zabijanie i katowanie zwierząt, to - i tu jest cholera problem - bo chciałoby się powiedzieć "zezwierzęcenie" - to jest brak jakiejkolwiek godności, uczuć i wrażliwości.

Przeraża mnie, że w polsce większy wyrok można dostać za kradzież roweru, niż za bestialskie znęcanie się nad psem.

W sprawie wypowiedzi Pana Rafała Lisaka o treści "nie ma prawa zabraniającego zabić psa.... yhmmm... w celach kulinarnych" proponuję zwrócić się do Stowarzyszenia Sędziów Polskich ([url]http://www.iustitia.pl/index.php[/url]) oraz wniesienie pozwu w sprawie popełnienia przestępstwa nawołującego do stosowania przemocy i groźby utraty życia.

Link to comment
Share on other sites

Skargi do Rady Sądownictwa, Stowarzyszenia sędziów, ministerstwa sprawiedliwości - to wszystko mialoby sens gdyby wniesione zostalo odwołanie od wyroku. W innym przypadku każde nasze działanie spotka się z podobną argumenacją jak w wypocinach rzecznika sadu - nie było odwolania, więc powód uznal argumentacje sądu. I kropka.
Opadły mi ręce - nie rozumiem postępowanie KTOZ w tym przypadku. Tak wiele osób twierdzilo, że odwolanie od wyroku i zaskarżenie go jest tylko formalnością, bo wyrok ten aż roi się od blędów. I co? Nic.
Po co ktoś zaczyna wojnę, jeśl wycofuje się po pierwszej porażce?

Link to comment
Share on other sites

Zatem ponawiam pytanie dotyczące Kłobucka. Może tam da się coś zrobić. Powtarzam czy coś wiadomo w sprawie postępowania ze smalcownikami z Kłobucka ?

[URL="http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,6901317,Kobieta_z_Klobucka__Na_moim_podworku_mordowano_psy.html"]Kobieta z Kłobucka: Na moim podwórku mordowano psy[/URL]

Może złe przypadki zmobilizują i uda się.

Link to comment
Share on other sites

Może ktoś z KTOZ-u wypowiedziałby się na wątku, dlaczego nie było odwołania. Tyle osób starało się tutaj coś przedsięwziąć, a instytucja, która powinna była zacząć od zaskarżenia wyroku co zrobiła? Chyba, że to dla dobra sprawy jakaś tajemnica, jak to już czytałam na wielu wątkach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota1']Może ktoś z KTOZ-u wypowiedziałby się na wątku, dlaczego nie było odwołania. Tyle osób starało się tutaj coś przedsięwziąć, a instytucja, która powinna była zacząć od zaskarżenia wyroku co zrobiła? Chyba, że to dla dobra sprawy jakaś tajemnica, jak to już czytałam na wielu wątkach.[/QUOTE]

Właśnie , też chętnie poznałabym ich stanowisko . Podobno KTOZ to mądre dziewczyny- mam nadzieję , że tak jest. Jak sama ich przedstawicielka mówiła, uczestniczyli w 30 podobnych sprawach.W związku z tym powinni wiedzieć , że pod treścią wyroku zamieszczona zostaje informacja o możliwości (lub nie) odwolania się od niego.Jak wiemy termin też był podany , w tym przypadku 12 (?) października . Materiał w TVN wyemitowano 14 października.
Nie chciałabym , aby moje pisma wyslane zarówno do Ministerstwa Sprawiedliwosci , jak też do Krajowej Rady Sądownictwa potraktowane tam zostały , jako dzieło osoby, delikatnie mówiąc, będącej mocno nie w temacie. A tak się własnie czuję : wprowadzona w błąd.Nie muszę chyba dodawać w jakim świetle to postawi działaczy na rzecz zwierząt w tym kraju.
Mocno ściskam kciuki , aby jednak okazało się , że sprawy toczą się właściwym torem.

Link to comment
Share on other sites

Złożyliśmy zażalenie razem z wnioskiem o przywrócenie terminu do wniesienia środka odwoławczego. We wniosku podaliśmy przyczyny, które w naszej ocenie uzasadniają przywrócenie terminu (postanowienie o umorzeniu nie zostało prawidłowo doręczone, stąd o jego treści dowiedzieliśmy się z opóźnieniem wskutek czego później wnieśliśmy zażalenie, tłumacząc przyczyny opóźnienia i wnosząc o przywrócenie terminu).

Zgłaszając sprawę mediom mieliśmy świadomość, że zażalenie składamy razem z wnioskiem o przywrócenie terminu. Nie ma w tym żadnej rewelacji i w żaden sposób nie przekłada się to na konieczność zmiany podejścia organów ścigania do tematu produkcji psiego smalcu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Złożyliśmy zażalenie razem z wnioskiem o przywrócenie terminu do wniesienia środka odwoławczego. We wniosku podaliśmy przyczyny, które w naszej ocenie uzasadniają przywrócenie terminu (postanowienie o umorzeniu nie zostało prawidłowo doręczone, stąd o jego treści dowiedzieliśmy się z opóźnieniem wskutek czego później wnieśliśmy zażalenie, tłumacząc przyczyny opóźnienia i wnosząc o przywrócenie terminu).

Zgłaszając sprawę mediom mieliśmy świadomość, że zażalenie składamy razem z wnioskiem o przywrócenie terminu. Nie ma w tym żadnej rewelacji i w żaden sposób nie przekłada się to na konieczność zmiany podejścia organów ścigania do tematu produkcji psiego smalcu.[/QUOTE]

No to trochę mi ulżyło . Dziękuję za wyjaśnienia. Kiedy otrzymam odpowiedź z instytucji , o ktorych pisałam , przekażę je na tym wątku.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Mozna przypuszczac ze bylo to celowe opoznienie, wiadomo, im dluzej bedzie sie toczyc sprawa tym wiecej ludzi zapomni o tym bulwersujacym wyroku.[/QUOTE]
Podobne wyroki niestety już zapadały...:shake:

[I],,[SIZE=3]Samo wytapianie smalcu nie jest karalne, ale zabicie psa było niehumanitarne i jest to karygodne. Jego wina jest niewątpliwa[/SIZE]" -Sąd w Nowym Targu


[/I][url=http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kolejny-mezczyzna-zabijal-psy-by-wytapiac-z-nich-smalec,wid,10409704,wiadomosc.html#czytajdalej]Kolejny mężczyzna zabijał psy, by wytapiać z nich smalec - Wiadomości - WP.PL[/url]

,,Rafał Feldman, oskarżyciel posiłkowy z krakowskiego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami powiedział, że jest rozczarowany wyrokiem. [I]Myślałem, że sąd weźmie pod uwagę fakt, że oskarżony dopuścił się zabicia innych psów oprócz jednego[/I] - podkreślił. Dodał, że rozważa złożenie odwołania. "

Jak zakończyła się sprawa?
Czy odwołanie przyniosło efekty?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']
[I],,[SIZE=3]Samo wytapianie smalcu nie jest karalne, ale zabicie psa było niehumanitarne i jest to karygodne. Jego wina jest niewątpliwa[/SIZE]" -Sąd w Nowym Targu[/I]
[/QUOTE]

Czyli jak zabije psa w sposób humanitarny na wytopienie smalcu nie mogą mi zostać postawione zarzuty bo w polsce produkcja smalcu ze zwierząt domowych jest legalna?:roll:
To jakaś kpina. polski rząd to kpina..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lorien:)']Czyli jak zabije psa w sposób humanitarny na wytopienie smalcu nie mogą mi zostać postawione zarzuty bo w polsce produkcja smalcu ze zwierząt domowych jest legalna?:roll:
To jakaś kpina. polski rząd to kpina..[/QUOTE]

Zgadzam się z ostatnim zdaniem, z wcześniejszym zresztą też. Obecny rząd to kpina... i (nie wiem skąd ???) 50% poparcie.... :shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']Zgadzam się z ostatnim zdaniem, z wcześniejszym zresztą też. Obecny rząd to kpina... i (nie wiem skąd ???) 50% poparcie.... :shake::shake::shake:[/QUOTE]

Dziewczyny, czy Wy nigdy nie słyszałyście o trójpodziale władzy? Co rząd ma wspólnego z wyrokiem sądowym?
Sądy są niezawisłe i niezależne od rządu.
Rząd nie jest od tworzenia prawa - to władza wykonawcza. Od zmian prawa jest władza ustawodawcza - Sejm, Senat i Prezydent.
Projekt nowej ustawy jest gotowy, ale od projektu do wejścia w życie jeszcze długa droga.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Dziewczyny, czy Wy nigdy nie słyszałyście o trójpodziale władzy? Co rząd ma wspólnego z wyrokiem sądowym?
Sądy są niezawisłe i niezależne od rządu.
Rząd nie jest od tworzenia prawa - to władza wykonawcza. Od zmian prawa jest władza ustawodawcza - Sejm, Senat i Prezydent.
Projekt nowej ustawy jest gotowy, ale od projektu do wejścia w życie jeszcze długa droga.[/QUOTE]

kahoona, znam kilka przykładów gdzie sąd dobitnie pokazał, że wcale nie jest niezależny :cool1: dokładnie wiem co to znaczy trójpodział władzy, bo jestem politologiem. Ja zgodziłam się co do zdania nr1 Lorien, a do tego zgodziłam się, że polski rząd to kpina, nie łącząc tych dwóch rzeczy :cool1: co nie oznacza, że wierzę w bajkę w postaci "niezawisły i niezależny polski sąd" :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lorien:)']Czyli jak zabije psa w sposób humanitarny na wytopienie smalcu nie mogą mi zostać postawione zarzuty bo w polsce produkcja smalcu ze zwierząt domowych jest legalna?:roll:
..[/QUOTE]
Wcale tak nie jest , bo jest również wiele wyroków skazujących , za wytapianie smalcu z psów . Zależy na jaki sąd trafisz . :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']Wcale tak nie jest , bo jest również wiele wyroków skazujących , za wytapianie smalcu z psów . Zależy na jaki sąd trafisz . :evil_lol:[/QUOTE]
Dlatego warto strzelac więcej niż jeden raz - wzrastają szanse trafienia.
Przepis art. 176 ust. 1 Konstytucji RP stanowi, że postępowanie sądowe jest co najmniej dwuinstancyjne. Konstytucja gwarantuje więc prawo do skontrolowania orzeczenia wydanego przez sąd I instancji przez sąd II instancji. Sprawa nie musi (i nie powinna!) kończyc się na jednym sądzie.
To jest pociecha!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']Wcale tak nie jest , bo jest również wiele wyroków skazujących , za wytapianie smalcu z psów . Zależy na jaki sąd trafisz . :evil_lol:[/QUOTE]

To chyba powinno być wyraźną wskazówką, że w nowej ustawie musi być konkretny zapis ,dotyczący zakazu takiego procederu.Sądzę , ż e twórcom obecnych przepisów nawet się nie śniło , jak bardzo "pomysłowy" i "cywilizowany " jest polski naród , dlatego nie sprecyzowali tego w obowiązującej ustawie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']
Projekt nowej ustawy jest gotowy, ale od projektu do wejścia w życie jeszcze długa droga.[/QUOTE]
[FONT=Verdana]Masz na myśli projekt ustawy przygotowany przez KOALICJĘ ? Jeżeli tak , to długość tej drogi można mierzyć w latach świetlnych , albo w zderzeniach galaktyk . :cool3:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1'][FONT=Verdana]Masz na myśli projekt ustawy przygotowany przez KOALICJĘ ? Jeżeli tak , to długość tej drogi można mierzyć w latach świetlnych , albo w zderzeniach galaktyk . :cool3:[/FONT][/QUOTE]

mam raczej na myśli projekt przygotowany przez tzw. "małą koalicję", czyli organizacje, które rzeczywiście coś robiły i się spotykały, projekt ten jest dalej obrabiany i pracują nad nim tęgie naukowe i prawnicze głowy

koalicja dla zwierząt zakończyła się niczym i tak naprawdę to była koalicja komputerowa - jej członkowie nigdy się nawet nie spotkali

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana]Ja nie mówię , że robotę macie łatwą . Tak nie jest . Jednak nie o zarobienie się , tu chodzi . Potrzebny jest wynik . A w tym najlepiej nam wychodzi tworzenie... : koalicji dużych , koalicji małych , zespołów różnej maści , rad konsultacyjnych , pełnomocników . Przy tym jest dużo obiecanek , zadęcia i dymu , a po czasie okazuje się , że oni nawet się nie spotkali . Może w mnogości tych bytów , niekompetencji i chciejstwie , rozpływa się istota problemu ?[/FONT]

[FONT=Verdana]Przez grzeczność , nie wspomnę tu o sejmowym wystąpieniu obywatelskim . Rewelka . Pierwotnie zaplanowane było na maj , potem zostało przesunięte na koniec roku 2009 . Niech tam...[/FONT]
[FONT=Verdana]Kończy się pierwsza dekada listopada . I co... ? [/FONT]
[FONT=Verdana]Z działalności nakierowanej na tę sferę ochrony zwierząt zrobiła się działalność nieracjonalna , koniunkturalna , spontaniczna , wręcz polityczna . Taka jest moja opinia . [/FONT]
[FONT=Verdana]A może się mylę ? Masz konkretny termin wystąpienia obywatelskiego w sejmie ? A może ja coś przegapiłam ? Może już miało miejsce ? [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...