Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='zaba14']
Muszę przyznać, że spaniel zdecydowanie lepiej prezentuje się w tych szelkach, niż Misia od gops, rudemu super w takich kolorkach!! no i jak dla mnie szelki okej.[/QUOTE]
dokładnie! na rudym super pasuję !

i rozmiar według mnie dobry , pasek dość daleko od pach ale tak powinno być .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']ja mam taką super mięciutką z RD, bez żadnych naszywek- nie miałam lepszej smyczy! z tego co wiem to już nie ma ich w sprzedaży niestety :roll:[/QUOTE]
A ja mam od taks przepinaną, czarną smycz 25mm z taśmy rurowej, zapłaciłam za nią razem z przesyłką całe 18 zł i uważam, że jak dotąd lepszej smyczy nie miałam :loveu: Taśma rurowa jest super miękka i nie parzy ani nie tnie rąk przy pociągnięciach przez psa ;)

Link to comment
Share on other sites

Do mnie przed chwilą doszły szelki Hurtta :multi: Są fantastyczne tylko nie wiem czy idealnie dobrałam rozmiar. Rzućcie okiem...

[IMG]http://img703.imageshack.us/img703/1378/dsc0002mob.jpg[/IMG]

[IMG]http://img607.imageshack.us/img607/3766/dsc0004wt.jpg[/IMG]

[IMG]http://img16.imageshack.us/img16/8216/dsc0006dg.jpg[/IMG]

Są dość daleko od pach i w związku z tym kiedy nie są naciągnięte od tyłu to z przodu lekko odstają. Na ostatnim zdjęciu widać, że kiedy za nie lekko ciągnę to z przodu przylegają. Może tak być...? Rozmiar mniejsze są niestety dużo mniejsze...

[SIZE="1"]Lilo nie ma tak wygiętego kręgosłupa, po prostu za wszelką cenę chciała usiąść :diabloti:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Czyli co, odcinam metki i zostawiam tak jak jest, tak? Mówicie, że dobre :)
Przynajmniej nie będą się jej wbijać w pachy :D

Z ciekawości zmierzyłam szerokość pasków - razem z pianką to 3cm! Tasiemka przy której jest kółeczko - 1,5cm. Moim zdaniem (z resztą Waszym chyba też ;)) szerokość jest idealna. A tak się 'bałam' tych 3cm :shake::eviltong:

[I]MakeBelieve[/I] - Lilo waży 2,9kg i ma 35cm w klacie.

[SIZE="1"]Tak na marginesie: jakość tych szelek przebija wszystkie psie akcesoria jakie do tej pory posiadałam. Po prostu rewelacja.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że smiało możesz ;] Innego rozmiaru nie ma co brać, bo jak na norweskie i nie hand made to super dopasowane.
No a moja waży 2,4 kg i ma ok. 34 w klacie ;> Ale ona niewymiarowa niestety.. w ogóle chyba znowu naszła mnie myśl, że nie potrzebujemy tyle obróżek itp i chcę wszystko sprzedać, kupić taki oto komplet:
[url]http://www.zooplus.pl/bilder/2/13766_trixie_welpenset_2.jpg[/url]
tyle, że obróżka i smycz. bo ta czarna smycz jest świetna- cienka, długa i jeszcze ładna. a czarny do wszystkiego pasuje ;)
Chciałabym mieć 2 kolorowe i ładne obróżki.. Tyle, że: rogz odpada, lupiny też mi się nie podobają, rd w sumie też.. a potrzebuję do max 1,3cm szer.

Link to comment
Share on other sites

Czyli zostawiam :D

[I]chrupcia[/I] - szelki kupiłam w Pełnej Misce, to dokładnie te: [url]http://www.pelna-miska.pl/pl/p/Hurtta-Pro-szelki-rozmiar-45-niebieskie/3694[/url]
Tu jest co prawda napisane, że rozmiar 45 jest od 40cm w klacie ale tak na prawdę ich minimalny obwód to ok 34cm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chrupcia']gdzie kupiłaś te szelasy ? możesz podać linka :razz:[/QUOTE]
Gdybys nie chciala czekac w pelnej misce 2 tyg na szelki to zawsze mozesz sie ze mna dogadac i wysle ze Szwecji gdzie tych szelek jest pelno a one same malo waza wiec przesylka nie bedzie droga :)

Link to comment
Share on other sites

fińską :)
ja też następnym razem na pewno skorzystam z pomocy deer.

Jesteśmy już po pierwszym spacerze w nowych szelkach. Lilo na początku wcale nie była zachwycona - paski przebiegają w nowym dla niej miejscu, po chwili jednak całkiem zapomniała o tym co ma na grzbiecie :D Kiedy stoi przedni pasek trochę odstaje, kiedy idzie zupełnie tego nie widać. Psu to zupełnie nie przeszkadza więc i ja jestem zadowolona :D

Link to comment
Share on other sites

o kurczę takie drogie te szelki :o hehe, ja jak na razie kupować nie będę, ale kiedyś na jakieś norweskie się na pewno zdecyduje :) jak na razie sama obroża, bo mały ma długie włosy i byłby cały splątany, nie bardzo mi się to widzi przy długich włosach :) jak zetniemy to będziemy myśleć o norweskich :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chrupcia']o kurczę takie drogie te szelki :o hehe, ja jak na razie kupować nie będę, ale kiedyś na jakieś norweskie się na pewno zdecyduje :) jak na razie sama obroża, bo mały ma długie włosy i byłby cały splątany, nie bardzo mi się to widzi przy długich włosach :) jak zetniemy to będziemy myśleć o norweskich :)[/QUOTE]
Tutaj sa troche tansze niz w polsce, nawet w przeliczeniu na zlotowki :) ale wiadomo za marke i jakosc sie placi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']A ja mam od taks przepinaną, czarną smycz 25mm z taśmy rurowej, zapłaciłam za nią razem z przesyłką całe 18 zł i uważam, że jak dotąd lepszej smyczy nie miałam :loveu: Taśma rurowa jest super miękka i nie parzy ani nie tnie rąk przy pociągnięciach przez psa ;)[/QUOTE]

Smycz z taśmy rurowej jest super, wygodna, nie pali rąk i w ogóle, Ma tylko jedną wadę - słabo reaguje na obcieranie/przycieranie (zostają ślady) i na pranie - spiera się na szaro. Od razu nadmieniam, że z uwagi na drapanie się Zuźki wszystkie psie akcesoria piorę ręcznie w płatkach mydlanych (sic!) a płuczę w wodzie z odrobiną octu, żeby kolorki pozostały żywe. Nie wiem, co takiego jest w tej taśmie, ale szkoda, bo rzeczywiście jest pod każdym innym względem wspaniała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='murakami']Smycz z taśmy rurowej jest super, wygodna, nie pali rąk i w ogóle, Ma tylko jedną wadę - [B]słabo reaguje na obcieranie/przycieranie (zostają ślady) i na pranie - spiera się na szaro.[/B] Od razu nadmieniam, że z uwagi na drapanie się Zuźki wszystkie psie akcesoria piorę ręcznie w płatkach mydlanych (sic!) a płuczę w wodzie z odrobiną octu, żeby kolorki pozostały żywe. Nie wiem, co takiego jest w tej taśmie, ale szkoda, bo rzeczywiście jest pod każdym innym względem wspaniała.[/QUOTE]
Z tym to prawda, moja jest miejscami szarawa, ale mimo, że używana codziennie już prawie chyba rok nie zmechaciła się wcale, tylko właśnie się sprała :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...