Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='NightQueen']Eko pies ma taką samą cenę obroży bez względu na wielkość psa? Jakbym chciała eSkę to tez muszę wydać 68 zł?[/QUOTE]
Jak sobie naciśniesz na dany rozmiar to ci wyskakuje prawidłowa cena, M chyba kosztuje 72 zł

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']a dobra teraz widzę, coś mi się zwiesił komputer

Noo dla mnie wydać 68 zł na obrożę dla małego psa to kosmos :roll:[/QUOTE]
Dla mnie tak samo, dla mnie na obroże 50 zł to już dużo :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']a dobra teraz widzę, coś mi się zwiesił komputer

Noo dla mnie wydać 68 zł na obrożę dla małego psa to kosmos :roll:[/QUOTE]
a dla mnie wydać 45zł za obrożę "zwykłą" to kosmos ale za obrożę dublin doga 72zł bym dała , naprawdę warto , chyba że ma się tyle obróż że taka wszystko wytrzymająca nie jest potrzebna ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Dla mnie tak samo, dla mnie na obroże 50 zł to już dużo :evil_lol:[/QUOTE]

dla mnie też, kiedy mowa o rozmiarze S czy M, bo przecież to na małe psy. Cena kosmiczna, co prawda mam u siebie obrożę podbijającą cenę dublina kilka razy, ale sama za nią nie płaciłam :roll:


[quote name='gops']a dla mnie wydać 45zł za obrożę "zwykłą" to kosmos ale za obrożę dublin doga 72zł bym dała , naprawdę warto , chyba że ma się tyle obróż że taka wszystko wytrzymająca nie jest potrzebna ;-)[/QUOTE]

ja tam uważam że nie ma obroży nie zniszczalnych to raz, a dwa to znasz moje zdanie na temat zniszczalności się obroży rogza, dogstyle itp., po prostu nie wierzę w psie terminatory :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']a dla mnie wydać 45zł za obrożę "zwykłą" to kosmos ale za obrożę dublin doga 72zł bym dała , naprawdę warto , chyba że ma się tyle obróż że taka wszystko wytrzymająca nie jest potrzebna ;)[/QUOTE]
No mi akurat taka wymagająca obroża nie potrzebna, bo Nuka nai się nigdzie nie tarza, ani po krzaczorach nie chodzi, a w wodzie nawet pazurka nie zamoczy :evil_lol: więc u mnie spokojnie wytrzymują zwykłe obroże :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']


ja tam uważam że nie ma obroży nie zniszczalnych to raz, a dwa to znasz moje zdanie na temat zniszczalności się obroży rogza, dogstyle itp., po prostu nie wierzę w psie terminatory :diabloti:[/QUOTE]
wiesz co, mi wystarczyło pranie różowego rogza 7 razy po tarzaniu w zdechłym krecie (plus wietrzenie 2dni na balkonie) :evil_lol: stwierdziłam że wole zainwestować i nie jest mi szkoda :lol: oczywiście dodatkowe plusy też są typu szybkie schnięcie a przy psie który cały dzień siedzi w wodzie ( a potem panieruję w piasku) to pomocne także.

[quote name='vege*']No mi akurat taka wymagająca obroża nie potrzebna, bo Nuka nai się nigdzie nie tarza, ani po krzaczorach nie chodzi, a w wodzie nawet pazurka nie zamoczy :evil_lol: więc u mnie spokojnie wytrzymują zwykłe obroże :-)[/QUOTE]
to nie ma sensu kupowaniu takiej obroży . ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']wiesz co, mi wystarczyło pranie różowego rogza 7 razy po tarzaniu w zdechłym krecie (plus wietrzenie 2dni na balkonie) :evil_lol: stwierdziłam że wole zainwestować i nie jest mi szkoda :lol: oczywiście dodatkowe plusy też są typu szybkie schnięcie a przy psie który cały dzień siedzi w wodzie ( a potem panieruję w piasku) to pomocne także.

to nie ma sensu kupowaniu takiej obroży . ;)[/QUOTE]
A no i też się nie tarza, bo wszystkie możliwe śmierdziuchy omija szerokim łukiem :-)
Też mi się wydaje, ze u mnie nie ma sensu kupować dublina, wystarczą mi obroże od Taks i od Marty :-)

Link to comment
Share on other sites

mam pytanie do bardziej w tym obeznanych :) Jak sie dobiera obwod (dlugosc poszczegolnych elementow) w obrozy zaciskowej? Tzn czy ta czesc "normalna" - niezaciskajaca sie ma byc rowna obwodowi zwyklej obrozy? Czy to sie jakos inaczej liczy? (chodzi mi np o taka obroze jak ta podlinkowana przez [B]gops[/B])

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lazanka']mam pytanie do bardziej w tym obeznanych :) Jak sie dobiera obwod (dlugosc poszczegolnych elementow) w obrozy zaciskowej? Tzn czy ta czesc "normalna" - niezaciskajaca sie ma byc rowna obwodowi zwyklej obrozy? Czy to sie jakos inaczej liczy? (chodzi mi np o taka obroze jak ta podlinkowana przez [B]gops[/B])[/QUOTE]
Zależy jeszcze jaką funkcję ma pełnić dana obroża, czy masz zamiar uczyć psa chodzić na smyczy przy nodze, czy tylko po to, żeby psiak nie wyjął z niej głowy, jeśli to drugie to ma być mierzone dokładnie tak jak napisałaś, że obroża powinna mieć tylko co zwykła obroża + jeszcze ten zacisk ;-) jeśli chcesz psa uczyć chodzić na smyczy to musisz sobie ją po prostu ciaśniej wyregulować ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lazanka']mam pytanie do bardziej w tym obeznanych :) Jak sie dobiera obwod (dlugosc poszczegolnych elementow) w obrozy zaciskowej? Tzn czy ta czesc "normalna" - niezaciskajaca sie ma byc rowna obwodowi zwyklej obrozy? Czy to sie jakos inaczej liczy? (chodzi mi np o taka obroze jak ta podlinkowana przez [B]gops[/B])[/QUOTE]

zacisk nie powinien być częścią ``dodaną``.
[IMG]http://i51.tinypic.com/23vdv1k.jpg[/IMG]

czyli liczysz obwód obroży [B]wraz[/B] z zaciskiem, + jakiś 1 cm, tak, żeby przez łeb swobodnie przeszło

ps. powyższe biorąc jako minimum
Kiedyś kupiłam rogza właśnie licząc część normalną jako obwód i jako, że rogz ma długi pasek zaciskowy, obroża okazała się za duża.

Link to comment
Share on other sites

dzieki za odpowiedzi :) mimo, ze sobie troche przecza ;) obroza ma byc taka zeby psica z niej glowy nie wyciagnela. Tzn chodzenie na smyczy szlifujemy jeszcze nadal ale nie jest zle i mysle ze damy rade dopracowac bez dodatkowych akcesoriow (bo ja chce zeby ona lazila ladnie niezaleznie od tego czy ma szelki czy obroze). Natomiast z obroza mam inny klopot - rzadko bo rzadko ale zdarza sie psicy podekscytowac niezdrowo (jak pies ja sprowokuje albo ma gorszy dzien) i wtedy mam wrazenie ze ona ze zwyklej obrozy moze mi wyjsc... raz juz byla dosc bliska tego :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lazanka']dzieki za odpowiedzi :) mimo, ze sobie troche przecza ;) obroza ma byc taka zeby psica z niej glowy nie wyciagnela. Tzn chodzenie na smyczy szlifujemy jeszcze nadal ale nie jest zle i mysle ze damy rade dopracowac bez dodatkowych akcesoriow (bo ja chce zeby ona lazila ladnie niezaleznie od tego czy ma szelki czy obroze). Natomiast z obroza mam inny klopot - rzadko bo rzadko ale zdarza sie psicy podekscytowac niezdrowo (jak pies ja sprowokuje albo ma gorszy dzien) i wtedy mam wrazenie ze ona ze zwyklej obrozy moze mi wyjsc... raz juz byla dosc bliska tego :mad:[/QUOTE]
Czyli polecam półzacisk, bo z dobrze wyregulowanego półzacisku pies nie wyjdzie i nie będzie się podduszał (tzn ja mam tak wyregulowany, że jak się zaciśnie to jest akurat długości normalnej obroży) ;-)

ps. [B]murakami[/B] bo rogz ma ogólnie strasznie długie te zaciski, z tego co pamiętam to rozmiar XL ma chyba 16 cm :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Czyli polecam półzacisk, bo z dobrze wyregulowanego półzacisku pies nie wyjdzie i nie będzie się podduszał (tzn ja mam tak wyregulowany, że jak się zaciśnie to jest akurat długości normalnej obroży) ;-)... :[/QUOTE]

dokładnie, ja też mam półzacisko dla suki, która lubi wystrzelic do obcego psa i ze zwykłej bez problemu wychodzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermaister']Śliczna obroża :loveu:[/QUOTE]

[quote name='Asia&Luna']A mi się podoba Fifka w tym lupinie ;)[/QUOTE]

[quote name='barberry']Według mnie wygląda bardzo dobrze :D[/QUOTE]

Fajnie że wam się podoba. Ja widziałam ten wzór tylko na zdjęciach i wydawało mi się że jest ciemniejszy. A to taki lila-róż z granatowymi kwiatkami (byłam pewna że czarnymi i że cała obroża jest mocno fioletowa)

Za to taśma jest super miękka, najbardziej ze wszyskich lupinków jakie miałam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...