Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

No, właśnie chodzi mi o ten model, IDC.

Waham się teraz, bo wolałabym mieć cały rzep minimalnie "zamknięty"(?), a tak to będę musiała trochę go wyregulować.
No i martwi mnie, że nie ma podszycia ten przedni pasek, ale znowu on jest dość szeroki...
O rany, nienawidzę wybierać i podejmować decyzji :diabloti:

Chyba jeszcze trochę uzbieram, sprzedam parę rzeczy i kupię te Julki a nasze czerwone Hurtty zostawię i będą na lato albo awaryjnie...

Jak ktoś ma jeszcze jakieś opinie o w/w firmach to chętnie poczytam ;)

Link to comment
Share on other sites

Inaczej, chodzi mi o to, że będę zmuszona do regulacji tego przedniego paska, bo mój pies ma tam 40cm, a jak piszesz przedni pasek zmniejszony na maksa ma 30cm.
No i mam nadzieję, że ten przedni pasek nie będzie za szeroki - do tej pory mieliśmy 2,5-3cm przód.
Ja jestem perfekcjonistką, jeśli chodzi o psie akcesoria i dlatego muszę mieć wszystko idealnie zrobione i dopasowane - takie moje spaczenie :diabloti:

Ale zanim je kupię minie pewnie jeszcze trochę czasu i zapewne kilka razy jeszcze zmienię zdanie, ale wolałam zapytać teraz "na zapas" ;p
Szkoda, że nie ma żółtych Juliusów, potwornie by się pewnie brudziły, ale na czarnym psie wyglądały by mega :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niewyspana']Szkoda, że nie ma żółtych Juliusów, potwornie by się pewnie brudziły, ale na czarnym psie wyglądały by mega :diabloti:[/QUOTE]
Są żółtozielone :evil_lol:
[IMG]http://i.ebayimg.com/00/s/NjAwWDYwMA==/z/yqAAAOxy14VRM6zf/$(KGrHqZHJEEFElER1Zc2BRM6ze0O1!~~60_35.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niewyspana']Inaczej, chodzi mi o to, że będę zmuszona do regulacji tego przedniego paska, bo mój pies ma tam 40cm, a jak piszesz przedni pasek zmniejszony na maksa ma 30cm.
No i mam nadzieję, że ten przedni pasek nie będzie za szeroki - do tej pory mieliśmy 2,5-3cm przód.
Ja jestem perfekcjonistką, jeśli chodzi o psie akcesoria i dlatego muszę mieć wszystko idealnie zrobione i dopasowane - takie moje spaczenie :diabloti:

Ale zanim je kupię minie pewnie jeszcze trochę czasu i zapewne kilka razy jeszcze zmienię zdanie, ale wolałam zapytać teraz "na zapas" ;p
Szkoda, że nie ma żółtych Juliusów, potwornie by się pewnie brudziły, ale na czarnym psie wyglądały by mega :diabloti:[/QUOTE]


Przedni pasek regulujesz ras i KONIEC,więcej Cię nie obchodzi!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niewyspana']Inaczej, chodzi mi o to, że będę zmuszona do regulacji tego przedniego paska, bo mój pies ma tam 40cm, a jak piszesz przedni pasek zmniejszony na maksa ma 30cm.
No i mam nadzieję, że ten przedni pasek nie będzie za szeroki - do tej pory mieliśmy 2,5-3cm przód.
Ja jestem perfekcjonistką, jeśli chodzi o psie akcesoria i dlatego muszę mieć wszystko idealnie zrobione i dopasowane - takie moje spaczenie :diabloti:

Ale zanim je kupię minie pewnie jeszcze trochę czasu i zapewne kilka razy jeszcze zmienię zdanie, ale wolałam zapytać teraz "na zapas" ;p
Szkoda, że nie ma żółtych Juliusów, potwornie by się pewnie brudziły, ale na czarnym psie wyglądały by mega :diabloti:[/QUOTE]


Tutaj znajdziesz foty z opisem psa i wielkością szelek.

Link to comment
Share on other sites

Jakiś czas temu dostałyśmy wiadomość, że nasze cudo już gotowe:
[img]http://i58.tinypic.com/2u95zkg.jpg[/img]
No i mamy je już! :greedy: obroża rewelacyjna, super wykonanie, świetny kontakt i szybkość realizacji :) Polecamy Kudłaty Art! :)
[img]http://i61.tinypic.com/rcilht.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ale mierzenie tylko długości przedniej taśmy (czy tam jej połowy) jest w Juliusach bez sensu, bo jeszcze dochodzi spora część siodełka... ja zdecydowanie polecam hurtty, są mega praktyczne, wygodne, na każdą pogodę i szybko schną, no i moim zdaniem są dużo ładniejsze :P Żółte wcale się tak tragicznie nie brudzą, no i przecież są w prodogu, tylko trzeba by na nie trochę poczekać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niewyspana']Może mi ktoś zmierzyć przedni pasek w Juliusach (IDC) 0?
Teraz mam dylemat, bo miałam kupować Hurtty, ale już od dawna po głowie chodziły mi Julki i dopiero teraz sobie o nich przypomniałam.
I waham się nad rozmiarem, bo nie wiem, czy jeśli już to brać rozmiar Mini, czy 0.
Mój pies ma ok. 58cm w klacie (czyli musiałby mieć zmniejszone na maxa w rozmiarze 0) i ok. 40cm na przodzie (mierzyłam tam, gdzie pasek w norwegach).
Niestety nie mam możliwości zobaczenia szelek "na żywo", dlatego liczę na waszą pomoc :diabloti:
A może w ogóle nie zawracać sobie głowy Juliusami, tylko kupić te Hurtty?
Sama już nie wiem, na obie pary mnie niestety nie stać (jeszcze) :diabloti:

Zapomniałam jeszcze dodać, że rozmiar Mini jest do 15kg.
Mój pies waży właśnie tyle i nie wiem, czy sugerować się też podanymi tam granicami wagi...[/QUOTE]

Jak weźmiesz za duże to nie wyregulujesz ich dobrze, bo siodełko będzie za duże. Jak bym wzięła na Twoim miejscu mini. Też miałam problem z wagą, napisałam do sklepu i mi pan odpowiedział, żeby na wage nie patrzeć, bo ona jest podana tylko orientacyjnie do pomocy przy wyborze, ale nie ma opcji, żeby pies zniszczył szelki bo będzie za ciężki. Więc wzięłam mniejszy rozmiar, mam przedni pasek wyregulowany tak, że połowa jest pojedyncza i jest okej.
Niedawno mierzyłam rozmiar odpowiedni dla jej wagi i były ewidentnie ogromne.
Poza tym apropo tego długości paska, dokładnie to co mówi Dogha

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Jak oceniacie smycze z Pawsitive? Lekkie są, tną ręce? To chyba jest rurowa taśma, więc raczej miękkie i wygodne, nie? :)[/QUOTE]
Ja mam tą z szarej taśmy, rączka podszyta polarkiem minky. Jest trochę cienka ale zszyta z dwóch taśm, lekka (dla mnie plus), miękka i na prawdę bardzo wygodna, polecam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxkaluniaxxx'][B]Niewyspana[/B] ja mam julki 0 tyle że power i pasek min. tak jak u [B]wilczy zew[/B] ma około 30cm :lol: a moja suka w norwegach ma pasek piersiowy długości 50cm :cool3:[/QUOTE]


W juliusach przedni pasek jest krótszy niż w norwegach bo dochodzi jeszcze siodełko. Jego długość nie jest aż tak istotna bo jest duża regulacja. Istotne jest na jakiej będzie wysokości aby nie uciskał tchawicy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...