Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='Niewyspana']Zgadza się rozmiarówka w tym modelu?
Chodzi mi o ten przedni pasek.

Tak myślałam, że większe, bo w 70 właśnie nie ma żółtych.[/QUOTE]
Zależy jaką rozmiarówkę masz na myśli, na Prodogu jest podany tylko obwód klatki piersiowej, według tabeli rozmiar 90 ma regulację od 75 do 90cm, Boom ma w klacie +/- 60cm i jak widać szelki pasują ;)

Link to comment
Share on other sites

Może mi ktoś zmierzyć przedni pasek w Juliusach (IDC) 0?
Teraz mam dylemat, bo miałam kupować Hurtty, ale już od dawna po głowie chodziły mi Julki i dopiero teraz sobie o nich przypomniałam.
I waham się nad rozmiarem, bo nie wiem, czy jeśli już to brać rozmiar Mini, czy 0.
Mój pies ma ok. 58cm w klacie (czyli musiałby mieć zmniejszone na maxa w rozmiarze 0) i ok. 40cm na przodzie (mierzyłam tam, gdzie pasek w norwegach).
Niestety nie mam możliwości zobaczenia szelek "na żywo", dlatego liczę na waszą pomoc :diabloti:
A może w ogóle nie zawracać sobie głowy Juliusami, tylko kupić te Hurtty?
Sama już nie wiem, na obie pary mnie niestety nie stać (jeszcze) :diabloti:

Zapomniałam jeszcze dodać, że rozmiar Mini jest do 15kg.
Mój pies waży właśnie tyle i nie wiem, czy sugerować się też podanymi tam granicami wagi...

Edited by Niewyspana
Link to comment
Share on other sites

Rozmiar 0 ma mniej niż 60cm z tyłu , moja suka miała 63cm pies to samo i w obydwu parach juliusów 0 miałam jeszcze co najmniej 10 cm możliwości skrócenia paska .
Przód jest regulowany rzepem , nie wiem ile ma min , moje psy nosiły ciut powiększony (oba psy k.17 kg ) .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niewyspana']No właśnie chodzi mi o ten minimalny wymiar, bo to mnie najbardziej nurtuje.
Ja z maszyną żyję w zgodzie, więc jakieś poprawki, to dla mnie nie problem, ale jak kupię 0 i się okaże, że przedni pasek jest za długi, to będzie problem...

Dlatego bardzo proszę kogoś o zmierzenie...[/QUOTE]

Miałam podobny problem, jak brałam dla Poczwara szelki. Obwodowo wchodził w 2 i 3, ale wagowo musiałby mieć 3. I ten rozmiar wzięłam, ma na maksa skrócony tył (wchodzi na styk, ma w klacie 82cm i od tylu się zaczyna regulacja w 3), natomiast przód musiałam trochę poluzować (ok 5cm). Także wydaje mi się, że 0 powinien być dobry ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niewyspana']Może mi ktoś zmierzyć przedni pasek w Juliusach (IDC) 0?
Teraz mam dylemat, bo miałam kupować Hurtty, ale już od dawna po głowie chodziły mi Julki i dopiero teraz sobie o nich przypomniałam.
I waham się nad rozmiarem, bo nie wiem, czy jeśli już to brać rozmiar Mini, czy 0.
Mój pies ma ok. 58cm w klacie (czyli musiałby mieć zmniejszone na maxa w rozmiarze 0) i ok. 40cm na przodzie (mierzyłam tam, gdzie pasek w norwegach).
Niestety nie mam możliwości zobaczenia szelek "na żywo", dlatego liczę na waszą pomoc :diabloti:
A może w ogóle nie zawracać sobie głowy Juliusami, tylko kupić te Hurtty?
Sama już nie wiem, na obie pary mnie niestety nie stać (jeszcze) :diabloti:

Zapomniałam jeszcze dodać, że rozmiar Mini jest do 15kg.
Mój pies waży właśnie tyle i nie wiem, czy sugerować się też podanymi tam granicami wagi...[/QUOTE]

Ja miałam 0 na sukę 45cm klata i były oryginalnie za pasek, ale można go regulować i odciąć nadmiar(albo zostawić ).
Ale ogólnie to z julki oddałam a hurtty są genialne, dla mnie za tą samą cenę to zdecydowanie hurtty, dla mnie lepiej uszyte i praktyczniejsze.

Bbeta ale on ma szyję:-o ślicznie mu w nich.

Edited by dance_macabre
Link to comment
Share on other sites

Jak mnie tu dawno nie było :D. I jak dawno nie kupowałam żadnych obroży itp. ale przyszła wreszcie pora na wymarzone neonowe hurtty.
Czy ktoś ma link do hurttowej rozmiarówki szelek, gdzie były podane obwody szyi? Widziałam gdzieś to wcześniej, ale teraz nie mogę znaleźć.
A może ktoś mógłby mi jakoś podać wymiar przodu w Y rozmiar 60? Według ProDoga te będą dobre na moją Sonie w klacie - ona ma 50cm obwodu, chociaż szelki to jej zawsze zakładałam tak na 52-53cm, ale nie wiem jak z przodem. Rozmiarówka serii lifeguard jest w ogóle taka sama jak tych zwykłych? Boję się, że nie trafię z rozmiarem przy tak drogich szelkach.

PS. Jeśli już było kiedyś takie pytanie to sory, ale nie chce mi się przeglądać tak długiego wątku ;).

edit. Zmierzyłam jej szyję w najszerszym miejscu, przy barkach - ok. 34-35cm (z luzem, normalnie to ma z 33cm). Nie wiem czy brać te 60, bo obawiam się że jednak będą za duże.

Edited by Adzia123
Link to comment
Share on other sites

Byłam dziś w Tesco na Górczewskiej, sporo nowych rzeczy się pojawiło, między innymi fajne zabawki firmy ToyZ. Tanie nie są, ale pomacać zawsze można :lol: Na frisbee się czaję osobiście ;)

[IMG]http://i.imgur.com/4HXR6rB.jpg[/IMG]

Do tego smycze i obroże:

[IMG]http://i.imgur.com/BGZhjyx.jpg[/IMG]

[IMG]http://i.imgur.com/XgJPh5V.jpg[/IMG]

[IMG]http://i.imgur.com/UR0Eatf.jpg[/IMG]

Z uwagi na nowości była mega przecena starych akcesoriów... Smycze i obroże po 2-3 zł :loveu: Kupiłam co mi w oko wpadło. Niestety dość już przebrane ;)

[IMG]http://i.imgur.com/kfSRCAE.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niewyspana']Może mi ktoś zmierzyć przedni pasek w Juliusach (IDC) 0?
Teraz mam dylemat, bo miałam kupować Hurtty, ale już od dawna po głowie chodziły mi Julki i dopiero teraz sobie o nich przypomniałam.
I waham się nad rozmiarem, bo nie wiem, czy jeśli już to brać rozmiar Mini, czy 0.
Mój pies ma ok. 58cm w klacie (czyli musiałby mieć zmniejszone na maxa w rozmiarze 0) i ok. 40cm na przodzie (mierzyłam tam, gdzie pasek w norwegach).
Niestety nie mam możliwości zobaczenia szelek "na żywo", dlatego liczę na waszą pomoc :diabloti:
A może w ogóle nie zawracać sobie głowy Juliusami, tylko kupić te Hurtty?
Sama już nie wiem, na obie pary mnie niestety nie stać (jeszcze) :diabloti:

Zapomniałam jeszcze dodać, że rozmiar Mini jest do 15kg.
Mój pies waży właśnie tyle i nie wiem, czy sugerować się też podanymi tam granicami wagi...[/QUOTE]


Nie patrz na wagę. Przedni pasek możesz bardziej skrócić i nadmiar odciąć. Mierzony po zewnętrznej od szycia do pierścienia ma 30cm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niewyspana']Wow, 0?
Myślałam, że ten pasek będzie dłuższy w tym rozmiarze...

Teraz to muszę się poważnie zastanowić między Juliusami a Hurttą.

Dzięki za pomoc.[/QUOTE]


On jest dłuższy,to jest minimalna długość bez przeróbek,czy połowa paska.

Mamy ten model

[IMG]http://www.p1es.pl/images/produkty/k9/IDC/IDC%20SR%20lesny.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...