Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Zatrzask na 4cm Superdog ma najfajniejszy z możliwych, ITW Nexus. Moim zdaniem nie jest masywny ;) Za mną od dłuższego czasu chodzi tęczowy Superdog i tak zawsze coś mnie odciąga od zamówienia.

 

Dzięki! :) Niestety kiepski kontakt, a właściwie jego brak, skutecznie zniechęcił mnie do złożenia zamówienia ;)

Link to comment
Share on other sites

hej słuchajcie
szukam firmy która zrobi mi bardzo wytrzymałą obrożę dla silnego psa
obroża musi być typu :
Martingale lub Półzacisk

To owczarek moich rodziców pies przeważnie biega luzem na podwórku (małym podwórku)
a na wieczór jest przypięty do łańcuszka bo lubi se uciekać jak nikt nie patrzy
jest nie agresywny ale słodzie z sąsiedztwa panicznie się go boją - bo pies jest wielki
a cwaniaczek umie se ściągać obrożę

 

Link to comment
Share on other sites

Przyszły obróżki z Kudłatego :)

Ogólnie tasiemki bardzo ładne, ale już widzę, że softshell jako podszycie średnio mi się podpasuje, jest za sztywny i za gruby. Ale może to też kwestia przyzwyczajenia - polar i ekoskórka były znacznie bardziej elastyczne.

Mam tylko jedno zastrzeżenie. W niebieskiej obroży to okucie, które powinno trzymać cześć regulacyjną obroży, żeby się nie rozjeżdżała jest za wąskie albo warstwa softshellu jest tam za gruba i nie ma możliwości dosunięcia tego prostokącika do kółka. Według mnie wygląda to średnio. W różowej ładnie się dosuwa.

Link to comment
Share on other sites

Clavia, wg.mnie bliżej jej do neoprenu

 

Monieq, pianka rzeczywiście sprawia wrażenie, że obroża jest grubsza, ale to tylko wrażenie, jest bardzo mięciutka i jakby "puszysta", softshell za to sprawia, że obroża jest sztywniejsza. Obroże podszyte pianką są znacznie lżejsze od tych z softshellem. Kudłaty chyba gdzieś kiedyś porównał piankę do lekkiej chmurki, wg.mnie trafne porównanie ;)

 

trzeba tu jednak dodać, że dany rodzaj materiału może się różnić parametrami;np. jeden neopren będzie cieniutki i mięciutki, inny grubszy, sztywniejszy itd

Link to comment
Share on other sites

Ja mam piankę z Dogstyle i ona jest taka, hmm, szmatkowata, delikatna. Cieniutka, dotykając ją czuje się jakby wewnątrz nic nie było i czuć taśmę. Wydaje się dużo delikatniejsza od softshellu, ale jak wyjdzie w praktyce to zobaczymy. Póki co mam ją krótko ;)

 

Edit: Porównanie pianki z DS i softshellu z Kudłatego:

 

20151124_165533.jpg

20151124_165619.jpg

20151124_165757.jpg

20151124_165818.jpg

20151124_165839.jpg

Link to comment
Share on other sites

Przecież śnieg już jest :P

 

Jeśli chodzi o podszycia, to ja jestem bardzo zadowolona z softshellu, piankę testowałam jeszcze tą "starą" z takimi dziurkami i mnie osobiście softshell bardziej przypadł do gustu. Jest miększy, mniej sztywny i ładniej się układa. Natomiast w porównaniu z neoprenem mam wrażenie, że wolniej schnie, ale trudniej wciąga wodę.

 

 

Lupine poszli po bandzie, rewolucja polega na tym, że już nie będą sprzedawać produktów. Można i tak :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...