Jump to content
Dogomania

Norwegia


Guest kristofer

Recommended Posts

[quote name='Katcherine']ale gdyby rodzice nie powiedzieli o Tajlandii....sama widzisz.[/QUOTE]

A wiesz ile kosztuja testy na wscieklizne?
Gdyby kazdego z neurologicznymi symptomami badac na wirusa wscieklizny, nie bylo by pieniedzy na ratowanie ciezko chorych dzieci, starych ludzi itd....
Skads to trzeba wziac.... Jest budzet ktory trzeba jakos rozdzielic, i nie powiesz mi ze testy na wscieklizne w kraju gdzie od kilkuset lat nie bylo ani jednego przypadku sa wazniejsze niz przeszczep serca u dziecka......

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Katcherine']no i wlasnie doszlismy do sedna sprawy- jednak zycie ludzkie ma swoja cene. W pieniadzu- przeliczane co i jak.

Ja wiem jaki jest koszt osoby nie zdiagnozowanej ze ma wscieklizne. I to samo zwierze.Umieranie w meczarniach.[/QUOTE]

Wezmy to w ten sposob - ile dzieci mialo przeszczepione serce w Szwecji (bo mowimy o kraju "bez wscieklizny") i bez niego by umarlo, w ciagu ostatnich 20 lat? Nie wiem, ale wiem ze bardzo wiele.

Ile osob zachorowalo na wscieklizne w Szwecji w ciagu ostatniu 20 lat i z braku diagnozy umarlo w meczarniach? 0. Bo ta dziewczyna jak sie zglosila, to juz byla nie do uratowania - wscieklizne sie "diagnozuje" z dobrym skutkiem zanim wystapia pierwsze objawy, czyli jesli pies podejrzany o wscieklizne Cie ugryzie, to nie ma diagnozy tylko surowica, jak jest diagnoza to tylko mozna Cie uspic zebys w tym snie umarla...

Kazdy powinien byc swiadomy ze nie glaszcze sie obcych psow ani zwierzat w kraju gdzie panuje wscieklizna. To wszystko sprowadza sie do wiedzy.
Bo jesli Ty pojdziesz do lekarza i nie powiesz ze ugryzl Cie pies - to on wogole nie wpadnie na to ze to moze byc wscieklizna...

Mysle ze nie mamy co tegj dyskusji dalej prowadzic - Ty jestes szczesliwa ze zyjesz w kraju gdzie jest wscieklizna, ja jestem szczesliwa ze zyje w kraju wolnym od niej. I niech tak zostanie ;-)

Link to comment
Share on other sites

Osiolek- nadinterpretujesz. Nie chodzi o to gdzie jest sie szczesliwym- tylko co i jak jest prowadzone zeby wscieklizna nie zbierala zniwa.
Uznawanie terenu czystego od danej choroby poprzez ilosc zakarzen u ludzi jest bledem. W Polsce w ostatnich 10 latach bylo zewidencjonowanych okolo 4 przypadkow wscieklizny u ludzi. pokosanych przez dzikie zwierze i nie zglaszajacych sie do lekarza.

Czyli co- ta dziewczyna jednak weszla do statystyki jako 0?Widzisz jak latwo operowac liczbami?

Sluzba zdrowia w Anglii jako bogatym kraju...oj mialabym duzo do powiedzenia. tym bardziej ze wlasnie przez liczenie kosztow- stracilam tutaj wujka. Byl wyliczony jako zbyt drogi pacjent.Pomimo ze cale swoje zycie pracowal dla tego kraju.I byl obywatelem tego kraju.

Zycie to zycie- i jak sie zaczyna podchodzic do jego ratowania perspektywa kosztow... to sie zaczyna zwykla ekonomia- co sie oplaca, co nie. A tak z zyciem nie mozna.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Lulka']jak chcesz do kraju, gdzie nie trzeba robic badan na przeciwciala to tylko poszport i czip-koszt 131 zł[/quote]

czip?
a tatuaze nie sa wazne do 2011 roku?
a ten paszport?
on nie jest wydawany tylko po badanaiach na przeciwciala?
jak go w ogole uzyskac i gdzie?
bede wdzieczna za wszystkie, wszystkie informacje

:multi: much hugs:multi:

Link to comment
Share on other sites

Tutaj mam link [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=35813[/URL] o tych tatuażach.
Czyli idę do weta na jakieśtam badania i oglądanie książeczki zdrowia (szczepienia, odrobaczania, odpchlania itd) i on wydaje mi paszport bez badań na przeciwciała?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aisa_']Tutaj mam link [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=35813[/URL] o tych tatuażach.
Czyli idę do weta na jakieśtam badania i oglądanie książeczki zdrowia (szczepienia, odrobaczania, odpchlania itd) i on wydaje mi paszport bez badań na przeciwciała?[/quote]

toc pisze juz 3 raz :evil_lol:
zalezy do jakiego kraju chcesz jechac

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Paszport wydają uprawnieni veci. Cena jest urzędowa. Pełni rolę dokumentu podróży oraz książeczki zdrowia, bo tam wpisujesz szczepienia i odrobaczenia. Pies musi być trwale oznakowany - tatuaż lub chip. Zauważ, że tatuaż często jest w pachwinie i trudno go odczytać, bardzo często bywa kompletnie nieczytelny i w 2011 straci ważność. Chip oprócz tego, że jest oznakowaniem, to gdy go wrzucisz do bazy danych, może ułatwić odnalezienie psa, gdy się zagubi. Cena chipa jest różna, można znaleźć gdzie chipują bezpłatnie.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Jak masz psa tatuowanego to możesz zrobić paszport, a zachipować później, tylko trzeba pamiętać o wpisaniu nr chipa do paszportu.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Badania na przeciwciała robi się, gdy masz w planach wyjazd do Anglii, Szwecji i Irlandii (moze jeszcze coś, ale nie pamiętam).[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Zawsze, gdy myślisz o wyjazdach, musisz mieć ważne szczepienie na wściekliznę. Nie może być dnia przerwy po upływie roku od ostatniego. Jeśli jest dłuższa przerwa to możesz jechać po upłynięciu 30 dni od szczepienia.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=38233[/URL]
A jeśli chodzi o podróż samolotem to zależy od linii lotniczych, tam musisz pytać. Przeważnie jest tak, że do 8 kg z klatką może lecieć na pokładzie z Tobą, powyżej w luku bagażowym.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

[SIZE=3][COLOR=purple][FONT=&quot]Słuchajcie,ja juz nic z tego nie rozumiem:placz:.W maju jade do NORWEGII do pracy na 5 miechów i bardzo chcialabym zabrac ze soba psiaka.Wiadomo,zostal mi tylko miesiac.Czytalam wasze posty i bylam zrezygnowana i zrozpaczona ze nie zdaze z tymi przeciewcialami tzn z kwarantanna itp.Postanowilam isc do weterynarza i o wszytsko sie wypytac.Powiedzial ze spokojem ze w ciagu miesiaca zdazymy i ze NIE MA JUZ KWARANTANNY!!!!!!!!!!!!!!! I na wyniki czeka sie 10dni lub 2/3tyg (góra).Powiedzial ze kosztowaloby to 170zł plus paszport 50zł,no i koszty szczepionki przeciw wsiekliznie i przeciw chorobie kleszczowej!.Tez powiedzial ze ok 10 dni przed wyjazdem nalezy zrobic odrobaczenie. I czy mam mu wierzyc?? Mowil tak przekonująco i spokojnie.A wet raczej powinien takie rzeczy wiedziec,co nie?Mialam juz dzisiaj isc wszystko zalatwiac,ale zadzwonil do mnie kolega z ktorym jade do tej norwegi i gadal z pracodawca ktory chetnie zgadza sie na przjazd z psem ale ostrzega przed prawem,ze to rok trzeba robic jakies badania zeby moc przewiesc psa.Nie wiem czy facet sie zna,ale boje sie i niestety bede musiala zostawic psiaka z rodzina:placz:.Wszystko dlatego ze jestesmy takim debilnym krajem, jak i bialorus rosja,rumunia itp.Kraje z zachodu bez problemu wprowadzaja zwierzaki.Wiecie jak mozna skontaktowac sie z policja norweską albo czyms podobnym?Jakis numer albo adres email
[/FONT][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

jesli pies byl szczepiony regularnie i od ostatniej szczepionki minelo przynajmniej 120 dni to mozesz robic badanie krwi, uprawniony wet moze to zrobic. koszt badania w pulawach to 277 zł, w lecznicy kosztuje to kolo 350-360, no bo wiadomo pobrac krew trzeba i wyslac do pulaw. to nie nasz kraj jest glupi, to wymogi Norwegow.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Purple][SIZE=3][B]No jest zaczipowany,ale nie byl szczepiony po tym na wsieklizne,oczywiscie powiedzialam o tym wetowi a on "aha,no dobrze,to nie bedzie problemu,oszukamy troche z datą".O kosztach powiedzial tylko ze 170 za te badania i 50 za paszport.Dlaczego to 120 dni sie czeka od szczepienia?Przeciez to mozna wlasnie zrobic przekręt z data i nie beda mieli dowodow.Na ten temat w ogole nie mam pojecia.I chyba nie bede ryzykowac,bo wiadomo,przyczepia sie do czegos i uspia mi psa.Nie przezylabym tego.[/B][/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Purple][SIZE=3][B]A Wy jak myslicie?Powinnam zaryzykowac??Czy w ksiazeczce liczy sie to ze badania na przeciwciala zostaly zrobione niewazne ile na to sie czekalo?Ma czip i mialby zrobiony paszport i oczywiscie wszytskie szczepienia.Do czego mogliby sie przyczepic?[/B][/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...